Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Цена на изваден зъб=цена на пломба?Комисията за защита...

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да отговаряте в нея, но винаги можете да създадете нова ;)
14 отговора в тази тема

#1 bildera_

bildera_

Hyper Threading Team

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7965 мнения

Публикувано 17 март 2007 - 22:06

Здравейте, Вълнува ме следния въпрос: Майка ми ходи на зъболекар за лекуване на зъб. Беше и направена пломба за над 60 лева, но само след нколко дена зъболекаря решава, че зъба трябва да се извади! Какво се прави при такава ситуация? Той предлага зъба да се извади безплатно, но според мен трябва да върне разликата между цената за пломба и цената за вадене на зъб! Дори ако зъболекаря държи на реномето си ( а тоя взема много по-скъпо от други свои колеги) би трябвало да върне цялата сума! Решен съм да визирам Комисията за защита правата на потребителите, но само ако майка ми се съгласи. Какво е вашето мнение?

11591423023.png

#2 SVEeN

SVEeN

ReggaetonBG admin

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 508 мнения

Публикувано 17 март 2007 - 22:24

Ама това е нелепо... каква е тази пломба за 60 лв. ? верно че на възрастните им излиза скъпичко ама тези стоматолози си взимат достатъчно добра заплата.Пък не всеки може да си позволи такива финансови стойности !
Зад металната врата, светът е четири стени
погреба за чужди очи!
Никога не си мечтал, никога не си живял, самотен но не и сам.
Защото идват ангели в черно за теб.
Всички мои герои носят маски

#3 bildera_

bildera_

Hyper Threading Team

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7965 мнения

Публикувано 18 март 2007 - 01:30

Ама това е нелепо... каква е тази пломба за 60 лв. ? верно че на възрастните им излиза скъпичко ама тези стоматолози си взимат достатъчно добра заплата.Пък не всеки може да си позволи такива финансови стойности !

Ами майка ми взема 200 лева заплата и зъболекаря я принуди да му даде 100 лева за пломба и вадене на друг зъб! Аз също щях да ходя при него, но се отказах. Иначе пломбата даже е над 60 лева и то със здравна осигуровка!! Тоя на всичкото отгоре няма и 30 години, не знам що за зъболекар може да бъде, а още повече да има подобни цени! Сега майка се чуди какво да прави. Предпочита да отиде на друг зъболекар и да даде 20-тина лева да и извадят "пломбирания зъб" , отколкото да се върне при тоя, щото реално избяга днес от него! Да дадеш 60 лева и после да ти извадят зъба, това ако не е кожудерство! Човечеца иска да става милионер още преди да навърши 40 явно. Аз я убеждавам, да му каже, че ще се оплаче на комисията за защита правата на потребителите и оня ще подвие опашка и ще и върне парите. Ако си по-нахален, може и всичките пари да си вземеш според мен!

11591423023.png

#4 Maximilian

Maximilian

целомъдрен

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1556 мнения

Публикувано 18 март 2007 - 01:34

Градски, моята зъболекарка и тя дялка от кръста. Един зъб първо му бае разни илачи зъболекарски и чак тогава го пломбира, а цената отива от 80-100 лв. Чак глава ме заболява, но пък иначе е перфектна от към майсторлък и си траем само заради това.
Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

#5 bildera_

bildera_

Hyper Threading Team

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7965 мнения

Публикувано 18 март 2007 - 01:39

:eek:

Градски, моята зъболекарка и тя дялка от кръста. Един зъб първо му бае разни илачи зъболекарски и чак тогава го пломбира, а цената отива от 80-100 лв. Чак глава ме заболява, но пък иначе е перфектна от към майсторлък и си траем само заради това.

Абе това ако му викаш майсторлък - да ти извадят зъб за над 60 лева, то и аз се хващам :beer: Ама все пак ми е интересно, дали комисията за защита правата на потребителите ще се отзове. Ако някой знае, нека каже, че малко ми остава да им драсна едно съобщенийце .

11591423023.png

#6 shanna

shanna

Born to be Wild

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1394 мнения

Публикувано 18 март 2007 - 11:28

Не е възможно само една пломба да струва 60 лева, и то след приспадането на процента, който поема здравната каса. Аз никога не съм си ползвала намалението от здравната осигуровка, защото все попадам на зъболекари, които не работят със здравната каса, но повече от 25 лева за пломба никога не са ми взимали. Но това е само ако се изчиства кариеса и се слага пломба, всяко друго лечение преди това си се плаща отделно.
Много се съмнявам Комисията да реагира на този случай, защото тук го има и момента за преценка на лекаря - така е преценил, така е направил. Избирайки си при кой зъболекар да отидем, си поемаме рисковете колко добре ще си свърши работата. По-добре си сменете зъболекаря с някой по-кадърен, който няма да ви взима такива огромни суми.
I'll never be the same, if we ever meet again

#7 mihael

mihael

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 333 мнения

Публикувано 18 март 2007 - 11:36

Сезирай Комисията и ЗДравната Каса. Само от факта, че сте се оплакали съответния медик ще се уплаши и ще иска да приключи по-бързо случая... но след като сезирате тези две институции по-добре не сядайте отново на стола :ph34r:
Публикувано изображение

#8 dragozow

dragozow

майор

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8457 мнения

Публикувано 18 март 2007 - 15:37

Би трябвало зъболекара да уведоми майка ти колко ще и струва предварително,така няма да има недоволни и сърдити.

#9 bildera_

bildera_

Hyper Threading Team

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7965 мнения

Публикувано 18 март 2007 - 17:42

:speak:

Би трябвало зъболекара да уведоми майка ти колко ще и струва предварително,така няма да има недоволни и сърдити.

Ами ако си прочел по-внимателно какво съм написал, цялата тая помба бе излишна, заедно със цялото лечение! Така и така след това зъба е за вадене, а вместо да даде 20-тина лева, ваденето и излиза над 60 лева!

11591423023.png

#10 dragozow

dragozow

майор

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8457 мнения

Публикувано 18 март 2007 - 23:10

Ако е така както казваш имаме едно излишно действие.Какво е обяснението на зъболекара?

#11 SVEeN

SVEeN

ReggaetonBG admin

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 508 мнения

Публикувано 18 март 2007 - 23:59

Ако е така както казваш имаме едно излишно действие.Какво е обяснението на зъболекара?

Да наистина... А и как да бъде нахална майка ти.Има ги и такива че кажеш ли им нещо тръгват да ти крещят.
погреба за чужди очи!

#12 bildera_

bildera_

Hyper Threading Team

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7965 мнения

Публикувано 18 март 2007 - 23:59

Ами почти никакво. Хванал упойката и майка ми като попитала какво ще прави, казал, че ще вади зъба. Тя казала, че няма пари, а той казал, че ще го извади без пари и и казал да си помисли. Тя излязла и не се върнала. Каза ми, че предпочита да даде на друг зъболекар още 20 лева, но най-вероятно ще отиде пак при тоя да и го извади поне. Аз и казвам да си поиска разликата, но тя е мека душа и не знам дали ще го направи. Най-вероятно не. Чудя се дали след като и извади зъба да не се оплача. Малко подло, ама ако бях аз щях да си искам парите и като не ми ги върне, тогава щях да се оплача.

11591423023.png

#13 SVEeN

SVEeN

ReggaetonBG admin

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 508 мнения

Публикувано 19 март 2007 - 00:02

Тя казала, че няма пари, а той казал, че ще го извади без пари и и казал да си помисли. Тя излязла и не се върнала.

Ами според мене да не се връща... и да отиде на друг зъболекат за по сигурно.
погреба за чужди очи!

#14 DeadSmurf

DeadSmurf

Скоросмъртница

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1767 мнения

Публикувано 24 март 2007 - 01:01

Трябва да отиде при друг зъболекар, да се установи какво му е всъщност на зъба и после съответно да се вземат мерки. Може да се махне тази пломба, ако има шансове да се спаси зъба, а не да се вади!
Мир Вам. На себе си също!
Ганински блог благинки
Публикувано изображение

#15 bildera_

bildera_

Hyper Threading Team

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7965 мнения

Публикувано 24 март 2007 - 01:09

Ех, минало свършено вече, жената си го извади :wors: Ама принципно ми е интересно кой е в правото си. Сигурно има и други подобни случаи със зъболекари. Аз винаги съм се съмнявал, че някои зъболекари нарочно протакват процедурата за да вземат повече пари!

11591423023.png