Към съдържанието

Снимка
* * * * * 5 гласа

Всичко за Paypal

• Моля влезте за да отговорите
414 отговора в тази тема

#281 nikola59

nikola59

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 254 мнения
  • Град:Сточна гара

Публикувано 15 октомври 2009 - 23:52

Имам много неприятен проблем. Продадох нещо в ebay и го пратих чрез БГ Пощи до адреса на получателят. Няма Tracking number. След известно време купувачът ме пита какво му става с пратката. Звъннах в БГ Пощи и от там ми отговориха, че не могат да ми дадът такава информация. Сега човекът е пуснал оплакване в Pay Pal. Какво е необходимо да направя?

Няма нужда да пускаш едно и също нещо в две различни теми! :) Отговорих ти в темата за ebay!

#282 PcMan

PcMan

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 571 мнения
  • Град:Помията Сф

Публикувано 21 октомври 2009 - 20:17

Здравйте съфорумци. :biggrin:

До седмица-две трябва да изпратя 1500$ на познат в САЩ. За по-бързо, удобно и евтино paypal ми се вижда оферта, но преди години имам подозрения, че имаше ограничение месечно/или на транзакция/ в парите, които ти се позволява да пратиш? Или пък такса? Днешно време информацията в paypal ми се вижда още по-оскъдна по незнайни причини и не намирам текущата, за която е и запитването ми. В банката е 40лв. и се чака 2 седмици за превода, като трябва да се изискат първо данните на банката-получател за успешен превод = време и нерви. Ще имам ли ограничения/такси от моята или неговата страна по paypal в случая? Знам, че официално се води, че пращането на пари е безплатно, а вкарването им в картата ти (от сметката в регистрацията ти) си взима такса, но това не е случая(в САЩ не взима такса, а и парите са за плащане на онлайн стока директно със същият paypal - който трябва да е с американска регистрация и вързана американска карта към него, за което процедирам така на 1во място).
Имам вързан към българската ми дебитната карта (доларова) paypal, както и познатият ми неговата американска карта, като и двамата сме verified. Правил съм дребни покупки и пращане на дребни суми по paypal, но не съм убеден дали е разрешено подобна сума и имаше ли месечно ограничение на сумите, които пращаш ако си с българска карта/респективно регистрация?

Благодаря. :whist:

Този пост е редактиран от PcMan: 26 октомври 2009 - 19:00

HP Envy 15 comming soon Публикувано изображение Публикувано изображение

#283 forest

forest

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 9 мнения

Публикувано 08 ноември 2009 - 18:39

Пичове,абе може ли да ми кажете как да си захраня сметката в paypal?Иизобщо дали е този начина?
Имам пари в картата /Visa Electron/ и не знам как да ги прехвърля към акаунта си, за да пазарувам.И изобщо трябва ли да ги прехвърлям за да мога да пазарувам или ще стане и ако парите са в картата?
Мерси предварително.

#284 icemans

icemans

Cool As Ice

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2727 мнения
  • Град:Бургас
  • Интереси:Музика, Интернет, Компютри и тем подобни!

Публикувано 08 ноември 2009 - 20:58

Няма нужда да ги прехвърляш - достатъчно е картата ти да е регистрирана в акаунта!
„Онова, което Водолеите мислят днес, светът ще го мисли след петдесет години."

#285 forest

forest

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 9 мнения

Публикувано 09 ноември 2009 - 20:15

Няма нужда да ги прехвърляш - достатъчно е картата ти да е регистрирана в акаунта!

Супер,благодаря ти много!

#286 icemans

icemans

Cool As Ice

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2727 мнения

Публикувано 22 ноември 2009 - 22:23

Какво разбрахте от новите промени на споразумението с paypal - Upcoming Policy Updates? Каква е разликата, тъй като не съм чел и старите, за съжаление!

#287 capnemo

capnemo

Експерт

• Глобални модератори
  • 32743 мнения
  • Град:Somewhere over the rainbow

Публикувано 22 ноември 2009 - 22:33

Какво разбрахте от новите промени на споразумението с paypal - Upcoming Policy Updates? Каква е разликата, тъй като не съм чел и старите, за съжаление!

1. има нови такси за транзакции. За нас е 0.5%
2. Ако има връщане на пари и подобни може да се наложи запор за сумата, която за която става въпрос без да се спира нормалното опериране на клиента с пейпал
3. отваряне на персонални детайли за някои иинституции като HSBC , Deutsche Bank AG и други, но само за транзакции за които има съмнения за измама

#288 icemans

icemans

Cool As Ice

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2727 мнения

Публикувано 22 ноември 2009 - 22:38

Тази такса я разбрах, но не можах да разбера дали има значение парите дали са ти в акаунта в PayPal или се превеждат от банка?! Или с две думи при всяка ситуация ще удържат 0.5%?!?

#289 capnemo

capnemo

Експерт

• Глобални модератори
  • 32743 мнения

Публикувано 22 ноември 2009 - 22:46

Тази такса я разбрах, но не можах да разбера дали има значение парите дали са ти в акаунта в PayPal или се превеждат от банка?! Или с две думи при всяка ситуация ще удържат 0.5%?!?

доколкото разбрах единия и само единия (задължително) плаща. обикновено е когато се теглят пари от самия пейпал

#290 icemans

icemans

Cool As Ice

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2727 мнения

Публикувано 22 ноември 2009 - 22:57

Така де, но аз нямам пари в сметката ми в PayPAl освен 1.5 евро, които ми взеха първоначално. Парите ми са в карта регистрирана в PayPal и така си осъществявам плащанията. По този начин на плащане ще ми удържат ли 0.5% ?

#291 capnemo

capnemo

Експерт

• Глобални модератори
  • 32743 мнения

Публикувано 22 ноември 2009 - 22:59

Така де, но аз нямам пари в сметката ми в PayPAl освен 1.5 евро, които ми взеха първоначално. Парите ми са в карта регистрирана в PayPal и така си осъществявам плащанията. По този начин на плащане ще ми удържат ли 0.5% ?

Ако ти пратя пари те ще пристигнат в акаунта ти в пейпал и когато искаш да ги изтеглиш в кредитната си карта ще трябва да платиш таксата

Този пост е редактиран от capnemo: 22 ноември 2009 - 23:00

#292 icemans

icemans

Cool As Ice

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2727 мнения

Публикувано 23 ноември 2009 - 09:21

Разбрах, значи мен като купувач само не ме бърка, като изключим това, че заради тази такса продавачите може би ще си увеличат цените. И продължавам да наблюдавам тенденция, че в условията на тази криза много сериозни и големи фирми започват да се чудят откъде да завлекат някой лев допълнително, с което се излагат! Няма да давам конкретни примери, но щом ми прави впечатление значи има нещо такова!

#293 pato7

pato7

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 7 мнения

Публикувано 02 януари 2010 - 19:52

Здравейте търсих в търсачката подобна тема но неможах да намеря.И така искам да обменя 10$ от PayPal в MoneyBokers целта ми е да депозирам в сайт за спортни залози ;) Моля ако някой има възможност да ми пише или в темата или на скайп sandi_gb :)

#294 den4o1

den4o1

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 613 мнения

Публикувано 02 януари 2010 - 20:00

Ето форум със същия въпрос - форум, още един - форум, ето тук може да намериш отговор на въпроса (не съм сигурен, не съм го чел)..
Процесор: AMD Athlon LE-1600, 2200 MHz (11 x 200) Дъно: MSI K9N6PGM-F/FI (MS-7309) Рам: 1.93 GB, 2.21 GHz Hard Drive: SAMSUNG HD320KJ HDD: 320 GB Видео: NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430, 256MB Компютър: NEO Монитор: SyncMaster 2043NW/2043NWX [NoDB] Клавиатура: CANYON Мишка: HP Тон колони: Pleomax Камера: Pleomax Микрофон: Pleomax OS: Windows 7 Ultimate 32-bit
Публикувано изображение Публикувано изображение

#295 pato7

pato7

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 7 мнения

Публикувано 02 януари 2010 - 21:51

Забравих да напиша че освен към MoneyBookers приемам и към Epay.bg ? Ако има някой моля да пише :clap:

#296 den4o1

den4o1

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 613 мнения

Публикувано 02 януари 2010 - 22:17

Отговор 1
Или направо тук
Процесор: AMD Athlon LE-1600, 2200 MHz (11 x 200) Дъно: MSI K9N6PGM-F/FI (MS-7309) Рам: 1.93 GB, 2.21 GHz Hard Drive: SAMSUNG HD320KJ HDD: 320 GB Видео: NVIDIA GeForce 6150SE nForce 430, 256MB Компютър: NEO Монитор: SyncMaster 2043NW/2043NWX [NoDB] Клавиатура: CANYON Мишка: HP Тон колони: Pleomax Камера: Pleomax Микрофон: Pleomax OS: Windows 7 Ultimate 32-bit
Публикувано изображение Публикувано изображение

#297 hamur

hamur

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 391 мнения
  • Град:София

Публикувано 28 януари 2010 - 17:26

Здравейте,

Инетерсувам се дали е възможно да получавам преводи,след като съм създал акаунт,но не съм вевел все още данните за кредитната/дебитната карта?
Няма нищо по-страшно от активната глупост. Гьоте

Публикувано изображение

#298 capnemo

capnemo

Експерт

• Глобални модератори
  • 32743 мнения

Публикувано 28 януари 2010 - 17:31

Здравейте,

Инетерсувам се дали е възможно да получавам преводи,след като съм създал акаунт,но не съм вевел все още данните за кредитната/дебитната карта?

Да, можеш, мо в сметка в пейпал. Приеми тази сметка като стандартна банкова сметка. Само няма да можеш да си ги изтеглиш, а ще трябва да ги ползваш за покупки

#299 hamur

hamur

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 391 мнения
  • Град:София

Публикувано 28 януари 2010 - 17:45

Да, можеш, мо в сметка в пейпал. Приеми тази сметка като стандартна банкова сметка. Само няма да можеш да си ги изтеглиш, а ще трябва да ги ползваш за покупки

Предполагам,след въвеждането на останалата част от данните (за кредитната карта) ще мога да ги изтегля?
Няма нищо по-страшно от активната глупост. Гьоте

Публикувано изображение

#300 capnemo

capnemo

Експерт

• Глобални модератори
  • 32743 мнения

Публикувано 28 януари 2010 - 17:49

Предполагам,след въвеждането на останалата част от данните (за кредитната карта) ще мога да ги изтегля?

Да, срещу такса

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни