Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Въпрос за подмяна на шофьорска книжка

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да отговаряте в нея, но винаги можете да създадете нова ;)
8 отговора в тази тема

#1 hlevoust

hlevoust

анонимен работохолик

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8146 мнения

Публикувано 15 юни 2007 - 20:21

Наскоро ми изтича срокът на шофьорската книжка, но бих искал да попитам дали е нужно да подменям и личната си карта, която е валидна до 2010 г или двата документа са независими един от друг. А при обратния случай - изтичане валидността на личната карта дали ще трябва да се подменя и шофьорската книжка.
Питам, защото с личната карта е лесно - отивам в полицията и след 1-2 седмици е готова, но за шофьорската книжка трябва да се ходи в областния град, което практически ще ми отнеме цял ден. И друго - има ли опция за издаване за 1 ден, очевидно срещу по-висока такса, разбира се?
Позвъних в КАТ, но ми отговориха да попитам в паспортна служа в полицията, от там пък ме насочиха към КАТ, та затова реших да попитам тук. Благодаря за вниманието :beer:.
You'll Never Walk Alone

#2 Пуканчо0

Пуканчо0

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 249 мнения

Публикувано 16 юни 2007 - 21:40

Доколкото ми е ясно и съм виждал от наще какжо правиха по този проблем. Сменяи си книжката без проблем. Нито едно от двете не играе една роля за другото. Всяко си има отделно проложение за целта. Щом ти е изтекъл срока по скоро отиваи във Полицията защото ще ти лепнат глоба. Това няма значение че картата ти изтича 2010г. Щом ти е изтича срока марш във полицията. А относно колко бързо ще стане не е гаранция. Попринцип експресната поръчка те бави максимум 5 дни.

bannerfans_9853823.jpg

kaldata5.gif

Удобни заеми+подаръци и отстъпки! Само за Пловдив!

#3 hlevoust

hlevoust

анонимен работохолик

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8146 мнения

Публикувано 17 юни 2007 - 15:59

Е, не съм чак толкова закъсал с времето, но този срок от 5 дни за експресна поръчка направо ме травматизира. Тъй или иначе, нищо не бих могъл за направя.
Благодаря за отговора :clap:.
You'll Never Walk Alone

#4 ThuG`4`LiFe

ThuG`4`LiFe

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 46 мнения

Публикувано 18 юни 2007 - 23:13

Здравейте, имам един въпрос. Утре ще ходя в КАТ да си подавам документите за шофьорска книжка, обаче си нямам никаква идея колко лева са всички такси, които трябва да платя.. някой може ли да ми каже?

Този пост е редактиран от ThuG`4`LiFe: 18 юни 2007 - 23:14

#5 RefreshMe

RefreshMe

( . )( . )

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2503 мнения

Публикувано 19 юни 2007 - 00:42

Таксите са 24 лева за нормална поръчка(книжката ти е готова до месец), за бърза май беше около 40 лева(книжката ти е готова до 1 седмица), за експресна не си спомням.
Най-голямата такса е загубеното време в чакане да си дадеш документите на единственото работещо гише.

Този пост е редактиран от RefreshMe: 19 юни 2007 - 00:43

Не е лошо да спиш с крокодили, лошо е когато започне да ти харесва.
Закуската

#6 DeadSmurf

DeadSmurf

Скоросмъртница

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1767 мнения

Публикувано 19 юни 2007 - 12:53

Хлевоуст, нормалната поръчка е 30 дни, бързата е седмица, а експресната е един ден.
Мир Вам. На себе си също!
Ганински блог благинки
Публикувано изображение

#7 ThuG`4`LiFe

ThuG`4`LiFe

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 46 мнения

Публикувано 19 юни 2007 - 16:48

Таксите са 24 лева за нормална поръчка(книжката ти е готова до месец), за бърза май беше около 40 лева(книжката ти е готова до 1 седмица), за експресна не си спомням.
Най-голямата такса е загубеното време в чакане да си дадеш документите на единственото работещо гише.

Мерси!

Наистина най-голямата такса е загубеното време в чакане.. Публикувано изображение

#8 hlevoust

hlevoust

анонимен работохолик

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8146 мнения

Публикувано 20 юни 2007 - 06:21

Хлевоуст, нормалната поръчка е 30 дни, бързата е седмица, а експресната е един ден.

Чудесно, благодаря ти ;), при всички случаи ще ми излезе по-евтино.
You'll Never Walk Alone

#9 galinayordanova

galinayordanova

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 2 мнения

Публикувано 21 септември 2009 - 21:00

2.1 Писането на български език с кирилица е задължително. Теми и съобщения, написани на латиница или само с главни букви, се изтриват без предупреждение.

Този пост е редактиран от stanley56: 21 септември 2009 - 21:01