Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Причини за нередовен цикъл

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да отговаряте в нея, но винаги можете да създадете нова ;)
36 отговора в тази тема

#1 Zorito

Zorito

!

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 620 мнения

Публикувано 20 юли 2007 - 16:29

Защо ми закъснява?

Въпреки че бременността е най-честата причина за закъсняла менструация /аменорея/, се случва закъснение без да има бременност.

Публикувано изображение

Ето някои от причините за това:

• Кърмите ли бебето си? Кърмачките често имат нередовен менструален цикъл, но въпреки това е възможно да има овулация, така че и забременяването е възможно
  • Намирате ли се в стресова ситуация? Емоционалният стрес е друга причина за закъснение на цикъла. Справянето със стреса обикновено регулира и самия цикъл.
  • Какви лекарства приемате в момента? Някои от тях като – контрацептивите, кортикостероидите, антидепресантите може да предизвикат аменорея
  • Възможно е да имате и хорманален дисбаланс. Синдромът на поликистозните яйчници е чест хормонален проблем, който може да е причина за закъсняваща или липсваща менструация.
  • Храните ли се достатъчно? Жените, които се хранят непълноценно или имат твърде ниско тегло често се оплакват от закъсняване на цикъла.
  • Тренирате ли твърде интензивно? Това може да е още една причина
  • Имате проблеми с щитовидната жлеза
  • Ако страдате от хронична болест или се боледували твърде дълго е възможно да имате забавяне на менструалния цикъл. Когато се възстановите, нещата се оправят от само себе си
  • Въпреки, че се случва твърде рядко възможна причина за аменореята е доброкачествен тумор на хипофизната жлеза, заради който се покачват нивата на хормона пролактин

Източник: fema-bg.com
When the roses are dead, it doesn't matter if they are red...

#2 бръм-бръм

бръм-бръм

girl in the mirror

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5827 мнения

Публикувано 20 юли 2007 - 17:37

Предполагам повечето жени ги знаят тези причини, а ако ли не, е хубаво да се запознаят, за да не си мислят всеки път,че ще има бебе :sobbing:
Трудното е не да направиш избор, а да живееш с избора си!

Публикувано изображение

#3 haidukpikaso

haidukpikaso

Душа-камбана

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 18730 мнения

Публикувано 20 юли 2007 - 17:42

Е ако не са били със същество от другия пол не могат да си мислят такива работи :sobbing:
Ако искаш да разсмееш Господ,
кажи му че си имаш планове...

Публикувано изображение

#4 ivo23

ivo23

Lord of Destruction

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3660 мнения

Публикувано 20 юли 2007 - 19:20

Защо ми закъснява?

Въпреки че бременността е най-честата причина за закъсняла менструация /аменорея/, се случва закъснение без да има бременност.

Публикувано изображение

Ето някои от причините за това:

• Кърмите ли бебето си? Кърмачките често имат нередовен менструален цикъл, но въпреки това е възможно да има овулация, така че и забременяването е възможно
  • Намирате ли се в стресова ситуация? Емоционалният стрес е друга причина за закъснение на цикъла. Справянето със стреса обикновено регулира и самия цикъл.
  • Какви лекарства приемате в момента? Някои от тях като – контрацептивите, кортикостероидите, антидепресантите може да предизвикат аменорея
  • Възможно е да имате и хорманален дисбаланс. Синдромът на поликистозните яйчници е чест хормонален проблем, който може да е причина за закъсняваща или липсваща менструация.
  • Храните ли се достатъчно? Жените, които се хранят непълноценно или имат твърде ниско тегло често се оплакват от закъсняване на цикъла.
  • Тренирате ли твърде интензивно? Това може да е още една причина
  • Имате проблеми с щитовидната жлеза
  • Ако страдате от хронична болест или се боледували твърде дълго е възможно да имате забавяне на менструалния цикъл. Когато се възстановите, нещата се оправят от само себе си
  • Въпреки, че се случва твърде рядко възможна причина за аменореята е доброкачествен тумор на хипофизната жлеза, заради който се покачват нивата на хормона пролактин
Източник: fema-bg.com

На теб да не би да ти закъснява?
Да очакваме ли скоро малки админчета Публикувано изображение

"Some motherfuckers are always trying to ice skate uphill"

Linux for Freedom

I'm coming, coming closer to you

#5 Zorito

Zorito

!

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 620 мнения

Публикувано 22 юли 2007 - 15:22

На теб да не би да ти закъснява?
Да очакваме ли скоро малки админчета Публикувано изображение

;)

Абе позабави се малко, ама дойде. Спокси, админчетата - на есен! Публикувано изображение
When the roses are dead, it doesn't matter if they are red...

#6 mimi_81

mimi_81

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 352 мнения

Публикувано 02 юли 2008 - 14:21

досега се ровя в нета за нещо подобно като тема,не точно същата ,де...И за да не пускам нова тема ,ще попитам тук женската част от форума.На 16-ти ще ходим на море и точно тогава трябва да ми дойде цикъла..незнам дали мога с нещо да го забавя или да го предизвикам.?Предполагам,че много от вас са изпадали в подобна ситуация ,та ми се ще да ми кажете как сте процедирали.Пили ли сте нещо или сте ходили с спокойно на море ,дори и да сте в цикъл?

Благодаря ви предварително за отговорите и се извинявам на всички,на които ще им се стори смешен въпроса ми,но...

#7 dindi

dindi

идиотофоб

• Модератори
  • 4054 мнения

Публикувано 02 юли 2008 - 14:43

http://www.kaldata.c...dex.php?sh...

#8 mimi_81

mimi_81

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 352 мнения

Публикувано 02 юли 2008 - 15:19

Благодаря ти много,динди.

#9 haidukpikaso

haidukpikaso

Душа-камбана

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 18730 мнения

Публикувано 07 юли 2008 - 18:53

:)

Абе позабави се малко, ама дойде. Спокси, админчетата - на есен! Публикувано изображение

На есен ще ги правите ли
:whist:

Публикувано изображение

#10 kotarana8

kotarana8

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 1 мнения

Публикувано 25 август 2008 - 08:51

Здравейте незнам дали тук трябва да попитам но имам проблем,който ме побърква-пия хапчета, но бях забравила 1 и се осъзнах на 2рия ден и пих ескапел(не сме правили точно секс без презерватив) за всеки случай и на 6 ден си взех тест защото адски много с епритесних.но сега вече спрях хапчетата за да ми дойде цикала а днес е 3тия ден след като ги спрях и не ми идва.може ли някои да даде съвет Публикувано изображение

#11 haidukpikaso

haidukpikaso

Душа-камбана

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 18730 мнения

Публикувано 25 август 2008 - 10:15

Здравейте незнам дали тук трябва да попитам но имам проблем,който ме побърква-пия хапчета, но бях забравила 1 и се осъзнах на 2рия ден и пих ескапел(не сме правили точно секс без презерватив) за всеки случай и на 6 ден си взех тест защото адски много с епритесних.но сега вече спрях хапчетата за да ми дойде цикала а днес е 3тия ден след като ги спрях и не ми идва.може ли някои да даде съвет Публикувано изображение

Споко,ще ти дойде-щом си пила Ескапел
То за тия пари,дето струва,остава и да няма ефект
:rolleyes:

Публикувано изображение

#12 Aliah

Aliah

дипломирана

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1205 мнения

Публикувано 25 август 2008 - 22:50

Друг път като забравиш-не се панирай:може и две наведнъж.
Винаги чети указанията на медикаментите,които взимаш!

Even Satan believes in Allah.

#13 vesityyy

vesityyy

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 7 мнения

Публикувано 01 септември 2008 - 12:25

По принцип трябваше да ми дойде на 28, два дена преди 28 с приятеля ми правихме секс. Искам да ви попитам дали е възможно да съм забременяла въпреки че ползвахме презерватив ?

#14 бръм-бръм

бръм-бръм

girl in the mirror

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5827 мнения

Публикувано 01 септември 2008 - 16:55

По принцип трябваше да ми дойде на 28, два дена преди 28 с приятеля ми правихме секс. Искам да ви попитам дали е възможно да съм забременяла въпреки че ползвахме презерватив ?

А презервативът невредим ли е? Друг път не ти ли е закъснявало, че се панираш?

Публикувано изображение

#15 Syntax error

Syntax error

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 34 мнения

Публикувано 01 септември 2008 - 17:57

:) :) ;) :P :P

Мили дами (а сигурно и господа),
някой от въпросите ми напомниха за един стар виц:
Попитали радио Ереван дали може да се забременее от разстояние.
-Да,ако разстоянието е по-малко от дължината.

Още веднъж извинения за офф-а и умната с малките хапченца... Публикувано изображение
На кой му пука....

#16 vesityyy

vesityyy

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 7 мнения

Публикувано 01 септември 2008 - 19:26

А презервативът невредим ли е? Друг път не ти ли е закъснявало, че се панираш?

Презервативът беше невредим. И друг път ми е закъснявало,обаче сега съм леко притеснена и аз незнам защо... :)

#17 бръм-бръм

бръм-бръм

girl in the mirror

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5827 мнения

Публикувано 03 септември 2008 - 10:22

Е, щом на презервативът нищо му е нямало, няма какво да го мислиш. Ако се притесняваш и мислиш само за това, също може да ти се забави цикълът. Затова се отпусни, не му мисли много и всичко ще е ок. Ако пък толкоз те е страх и не можеш да престанеш за това, купи си един тест- не са скъпи, лесно се правят и така поне ще знаеш какво става :)

Публикувано изображение

#18 V 12

V 12

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 117 мнения

Публикувано 03 септември 2008 - 11:23

Най-добре направи визуалния тест, за да провериш какво е положението. Много е лесен. Отиваш до прозореца и поглеждаш навън. Ако видиш по обед от изток на небето да изгрява ясна звезда, а от близкия хълм да слизат трима влъхви с дарове, вероятността да си бременна е значителна :lol6:

#19 vesityyy

vesityyy

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 7 мнения

Публикувано 03 септември 2008 - 18:08

Е, щом на презервативът нищо му е нямало, няма какво да го мислиш. Ако се притесняваш и мислиш само за това, също може да ти се забави цикълът. Затова се отпусни, не му мисли много и всичко ще е ок. Ако пък толкоз те е страх и не можеш да престанеш за това, купи си един тест- не са скъпи, лесно се правят и така поне ще знаеш какво става ;)

Благодаря. Ще се опитам да спра да мисля за това,защото и други хора са ми казвали,че ако съм притеснена също може да се забави.
Апък в други форуми видях,че доста момичета се оплакват,че им закъснява този месец,явно има нещо... ахах

#20 vesityyy

vesityyy

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 7 мнения

Публикувано 04 септември 2008 - 12:51

ахаахха Публикувано изображение дойде ми :angry:
обаче много ме боли корема Публикувано изображение