Към съдържанието

Снимка
* - - - - 1 гласа

RQ: План-сценарии за детска градина за различни празници!

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да отговаряте в нея, но винаги можете да създадете нова ;)
28 отговора в тази тема

#1 ani_ca

ani_ca

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 4 мнения

Публикувано 30 юли 2007 - 18:01

Моля някой ако има предложения за план сценарии за детска градина за каквито и да било годишни празници.Много благодаря предварително!!! :headphones:

#2 zlnik

zlnik

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 3 мнения

Публикувано 29 август 2007 - 15:44

Сценарии за детска градина има много в списание "Дом, дете, детска градина", мога да помогна и с лични, но трябва да осъществим връзка. Надявам се да съм била полезна.

Този пост е редактиран от marisa: 17 ноември 2007 - 02:30

#3 foty

foty

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 465 мнения

Публикувано 29 август 2007 - 18:31

Аз пък мислех, че това се учи докато учителите са студенти .
Публикувано изображение

Всяка жаба да си знае гьола.

#4 deliverme

deliverme

Няма Да Порасна Пък

• Модератори
  • 3990 мнения

Публикувано 29 август 2007 - 18:42

Аз пък мислех, че това се учи докато учителите са студенти .

Абсолютно.
Всеки добър педагог, би трябвало сам да може да съчини сценарий за детско тържество.
Публикувано изображение

#5 Chains

Chains

Cherchez la femme

• Модератори
  • 1156 мнения

Публикувано 29 август 2007 - 19:11

Може би е начинаеща.... на всеки му се налага да търси помощ все пак. Дори в попрището си :yanim:
Пък и вероятно вече е намерила решение - цял месец си е това ...
Понякога съжалявам за думите си, но никога за мълчанието си.

My Gallery / My Blog

#6 deliverme

deliverme

Няма Да Порасна Пък

• Модератори
  • 3990 мнения

Публикувано 29 август 2007 - 19:39

А още по-вероятно и предстои изпит. Помощ е едно, наготово е съвсем друго.

Повярвай ми, Чейни, не е чак толкова трудно да съчиниш план-сценарий, план план-конспект или както там предпочитат да го наричат в отделните вузове.
В попрището си? С три пунктуационни грешки в едно изречение? Публикувано изображение

Може би измествам темата вече, но винаги ще бъда изключително критична в това отношение.
Имам колежки, които завършиха с помощта на: "Дай ми това, дай ми онова..." и за съжаление вече учат и възпитават нечии деца. Публикувано изображение
Публикувано изображение

#7 Chains

Chains

Cherchez la femme

• Модератори
  • 1156 мнения

Публикувано 29 август 2007 - 19:55

О, разбира се, Дел. Всъщност, тези мероприятия протичат по една точно определена линия - когато племенникът ми беше в детската градина, гледах едно шоу и останах с впечатление, че общо взето едни и същи са нещата от нашето време - стихчета се репетират, песнички се пеят / да, ама не като нашите Публикувано изображение - някакви ултрамодерни, схванах се от смях /, разни танци се танцуват - хорца, валсове и пр., и общо взето така.

Но не е нещо ново хора, чието ... как да го кажа.. питане е от естество, което засяга пряко не само тяхната квалификация, а личен усет, фантазия, идейност, да молят тук, в този раздел. Може би за това не ми прави впечатление. На едно момче, искащо есе на английски на тема, която изискваше негово конкретно преживяване - мисля, че беше лятна ваканция - и аз му пиша ЛС и му казвам - "кажи ми някое твое преживяване или случка и ще го направим" и той ми вика - "абе няма проблем, измисли си нещо там, к'вот' решиш". Ми ако се изгавря? Публикувано изображение Или пък от английска гимназия искат есета на английски, студенти по философия искат анализи.... ;) не знам лично на мен ми е странно нещо, в което трябва да сложиш своя отпечатък, да го искаш направо наготово.. м, както и да е.
Понякога съжалявам за думите си, но никога за мълчанието си.

My Gallery / My Blog

#8 zlnik

zlnik

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 3 мнения

Публикувано 30 август 2007 - 12:25

О, разбира се, Дел. Всъщност, тези мероприятия протичат по една точно определена линия - когато племенникът ми беше в детската градина, гледах едно шоу и останах с впечатление, че общо взето едни и същи са нещата от нашето време - стихчета се репетират, песнички се пеят / да, ама не като нашите Публикувано изображение - някакви ултрамодерни, схванах се от смях /, разни танци се танцуват - хорца, валсове и пр., и общо взето така. Но не е нещо ново хора, чието ... как да го кажа.. питане е от естество, което засяга пряко не само тяхната квалификация, а личен усет, фантазия, идейност, да молят тук, в този раздел. Може би за това не ми прави впечатление. На едно момче, искащо есе на английски на тема, която изискваше негово конкретно преживяване - мисля, че беше лятна ваканция - и аз му пиша ЛС и му казвам - "кажи ми някое твое преживяване или случка и ще го направим" и той ми вика - "абе няма проблем, измисли си нещо там, к'вот' решиш". Ми ако се изгавря? Публикувано изображение Или пък от английска гимназия искат есета на английски, студенти по философия искат анализи.... :wors: не знам лично на мен ми е странно нещо, в което трябва да сложиш своя отпечатък, да го искаш направо наготово.. м, както и да е.

Много ви е лесно. Предлагам да напишете един сценарии за откриване на учебната година за детска градина.Детската учителка трябва да кажа ,че е всичко -психолог, педагог, сценарист, артист, певец и всичко каквото ви дойде на ума.

#9 dindi

dindi

идиотофоб

• Модератори
  • 4055 мнения

Публикувано 30 август 2007 - 12:30

Много ви е лесно. Предлагам да напишете един сценарии за откриване на учебната година за детска градина.Детската учителка трябва да кажа ,че е всичко -психолог, педагог, сценарист, артист, певец и всичко каквото ви дойде на ума.

Ми в интерес на истината - да!
Публикувано изображение

#10 deliverme

deliverme

Няма Да Порасна Пък

• Модератори
  • 3990 мнения

Публикувано 31 август 2007 - 00:22

Аз лично съм си отписала на такива неща, честно казано. Може и да не ми предлагате. Написала съм поне 50 такива, докато завърша. План-сценарий /план-конспект/ се прави не само за детско тържество, а и за уроцте /занятията, педагогичските ситуации/ по всяка една учебна дисциплина. И пак продължавам да твърдя, че не е кой знае колко сложно. Дори на моменти е приятно, ако го правиш с желание, разбира се.
С последното Ви изречение съм съгласна... дори и шут понякога.
Публикувано изображение

#11 Дяволският ангел

Дяволският ангел

Нефрит

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 512 мнения

Публикувано 01 септември 2007 - 16:24

Аз лично съм си отписала на такива неща, честно казано. Може и да не ми предлагате. Написала съм поне 50 такива, докато завърша. План-сценарий /план-конспект/ се прави не само за детско тържество, а и за уроцте /занятията, педагогичските ситуации/ по всяка една учебна дисциплина. И пак продължавам да твърдя, че не е кой знае колко сложно. Дори на моменти е приятно, ако го правиш с желание, разбира се.
С последното Ви изречение съм съгласна... дори и шут понякога.

Не е толкова сложно, ако имаш усет и потенциал за това, щом ги нямаш не ти е там мястото!
Две неща на този свят са безкрайни - човешката глупост и вселената. За второто не съм съвсем сигурен

#12 vaniahristova26

vaniahristova26

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 1 мнения

Публикувано 16 ноември 2007 - 22:51

Да,прави сте не е трудно да се напише план-сценарии за един празник!Има много литература в тази насока,но е нужно и малко творчество.Ако обичаш професията си не е никак трудно!Всичко е въпрос на твоето виждане за даден празник.Можеш да вземеш дадена идея , и да и а пречупиш през твоя поглед.Написала съм доста сценарии и съм доволна от резултата.Защото едно е сценария на хартия,друго неговата реализация.Но в процеса на моето обучение не ми се е налагало пиша такива.Практиката ме научи на доста неща.Нужна е и импровизация пониякога. ;)

#13 nelype

nelype

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 2 мнения

Публикувано 24 март 2009 - 19:05

А още по-вероятно и предстои изпит. Помощ е едно, наготово е съвсем друго.

Повярвай ми, Чейни, не е чак толкова трудно да съчиниш план-сценарий, план план-конспект или както там предпочитат да го наричат в отделните вузове.
В попрището си? С три пунктуационни грешки в едно изречение? Публикувано изображение

Може би измествам темата вече, но винаги ще бъда изключително критична в това отношение.
Имам колежки, които завършиха с помощта на: "Дай ми това, дай ми онова..." и за съжаление вече учат и възпитават нечии деца. Публикувано изображение

Виждам, че скоро не сте писали в темата, но понеже от скоро съм в професията и наистина имам нужда от помощ, реших да се поровя, за да потърся такава. Прочетох вашите коментари за младата ви колежка и се убеждавам за пореден път, че вместо да помагате с опита си на по-младите, вие които сте в тази изключително трудна професия отдавна, винаги се опитвате да изтъкнете колко по-знаещи и можещи сте! Защо е тази злоба?!!

#14 deliverme

deliverme

Няма Да Порасна Пък

• Модератори
  • 3990 мнения

Публикувано 24 март 2009 - 22:51

Виждам, че скоро не сте писали в темата, но понеже от скоро съм в професията и наистина имам нужда от помощ, реших да се поровя, за да потърся такава. Прочетох вашите коментари за младата ви колежка и се убеждавам за пореден път, че вместо да помагате с опита си на по-младите, вие които сте в тази изключително трудна професия отдавна, винаги се опитвате да изтъкнете колко по-знаещи и можещи сте! Защо е тази злоба?!!

Не е злоба, ако прочетете по-внимателно последното ми изречение.

Имам колежки, които завършиха с помощта на: "Дай ми това, дай ми онова..."

В случая не става въпрос за практикуващи учители с по-голям или по-малък стаж, а за студенти, завършили образованието си на гъбра на останалите, или с други думи - минали между капките, просто защото някой ги е убедил, че трябва да имат висше образование. Споменала съм и лошите последици:

...и за съжаление вече учат и възпитават нечии деца

... в това число и Вашите (вероятно).

p.s. От коментара Ви става ясно, че сте учител и като такъв, би трябвало да четете по-внимателно. Публикувано изображение
Публикувано изображение

#15 Бел

Бел

Кандидатка...

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1733 мнения

Публикувано 25 март 2009 - 07:25

Бих ти помогнала с голямо удоволствие-знам как се чувствах преди 10 години и колко е добре да има кой да ти подаде ръка!
Пиши на ЛС! :question:
Не е достатъчно да си знаеш цената - трябва да се отчита и търсенето.

#16 nelype

nelype

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 2 мнения

Публикувано 28 март 2009 - 20:56

p.s. От коментара Ви става ясно, че сте учител и като такъв, би трябвало да четете по-внимателно. Публикувано изображение
[/quote]
Отново жлъчна забележка от ваша страна. Не исках да обидя никого.

#17 Бел

Бел

Кандидатка...

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1733 мнения

Публикувано 28 март 2009 - 21:00

Отново жлъчна забележка от ваша страна. Не исках да обидя никого.

Я светни,кой те обиди,че нещо се пообърках?

#18 иванм

иванм

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 5 мнения

Публикувано 19 май 2009 - 17:29

Имам сценарий за детска градина за Коледа .Някой интересува ли се още?

#19 Бел

Бел

Кандидатка...

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1733 мнения

Публикувано 19 май 2009 - 17:42

Имам сценарий за детска градина за Коледа .Някой интересува ли се още?

Коледа много далеч!Сега готвим 1 юни - деня на детето!

#20 иванм

иванм

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 5 мнения

Публикувано 19 май 2009 - 18:04

Коледа много далеч!Сега готвим 1 юни - деня на детето!

Така е, но нямам за 1-ви. Имам за есента Публикувано изображение