Към съдържанието

Снимка

Как да махна паролата за логване при зареждане на Windows (merged)

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да отговаряте в нея, но винаги можете да създадете нова ;)
64 отговора в тази тема

#41 jackof

jackof

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 1 мнения

Публикувано 06 януари 2008 - 14:45

свали си една програмка OphCrack, прави чудеса ако паролата е под 14 символа. Не мога да ти дам линк, ама е free и в гугъл можеш да си намериш последна версия. Записваш я на цд и стартираш от него. Зарежда си се и след 15-20 мин ти изкарва всички потребители и пароли на вин

#42 MisteriX

MisteriX

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 37 мнения

Публикувано 30 декември 2008 - 18:48

Проблемът е следният: преинсталирах Windows XP а след това качих графичните драйвери. След рестарта Windows XP започна да ми иска парола за логване в единственият акаунт. Втори не съм правил. Парола не съм слагал. При спиране на Windows XP не излиза обичайното прозорче а такова в стар стил с падащо меню от което да си избереш какво действие да направиш.
Искам да изключа тези две опции и Windows да спре да ми иска потвърждаване за тях!!!! Благодаря Ви предварително!!!

#43 Ken

Ken

Blade runner

• VIP Потребител
  • 13841 мнения

Публикувано 30 декември 2008 - 19:01

Проблемът е следният: преинсталирах Windows XP а след това качих графичните драйвери. След рестарта Windows XP започна да ми иска парола за логване в единственият акаунт. Втори не съм правил. Парола не съм слагал. При спиране на Windows XP не излиза обичайното прозорче а такова в стар стил с падащо меню от което да си избереш какво действие да направиш.
Искам да изключа тези две опции и Windows да спре да ми иска потвърждаване за тях!!!! Благодаря Ви предварително!!!

Пробвай това :

1) Click on Start
2) Click on Control Panel
3) Double-click on User Accounts
4) Click on "Change the way users log on or off"
5) Uncheck "Use the Welcome Screen" (note: this will also disable "Fast User Switching")
6) Click on Apply Options
7) Close the User Accounts window and the Control Panel
8) The next time you reboot your computer, the classic login prompt will be used

Установено е, че желаещите да подчертаят своята нетрадиционна сексуална ориентация, пишат на български с латиница. Може ли това да се счита за пропаганда на хомосексуализма ?

#44 saentist

saentist

тиха вода, ама дълбока

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3567 мнения

Публикувано 30 декември 2008 - 19:09

Пробвай това :

1) Click on Start
2) Click on Control Panel
3) Double-click on User Accounts
4) Click on "Change the way users log on or off"
5) Uncheck "Use the Welcome Screen" (note: this will also disable "Fast User Switching")
6) Click on Apply Options
7) Close the User Accounts window and the Control Panel
8) The next time you reboot your computer, the classic login prompt will be used

ken объркал си се :hush:
старт - изпълнение
control userpasswords2
там си цъкаш на потребителя и после да се лoгва автоматично
Публикувано изображение
ако имаш отметка я премахни при селектиран твоя потребител

Този пост е редактиран от saentist: 30 декември 2008 - 19:17

350x19_1242310667_2267.pngsitelogo.png

#45 Ken

Ken

Blade runner

• VIP Потребител
  • 13841 мнения

Публикувано 30 декември 2008 - 21:11

ken объркал си се ;)
старт - изпълнение
control userpasswords2
там си цъкаш на потребителя и после да се лoгва автоматично
Публикувано изображение
ако имаш отметка я премахни при селектиран твоя потребител

Разбира се ! Всеки може да сбърка :wub:

Установено е, че желаещите да подчертаят своята нетрадиционна сексуална ориентация, пишат на български с латиница. Може ли това да се счита за пропаганда на хомосексуализма ?

#46 MisteriX

MisteriX

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 37 мнения

Публикувано 30 декември 2008 - 21:40

Благодаря, но остана проблема при изключване !!!

#47 androns

androns

合気道

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2397 мнения

Публикувано 30 декември 2008 - 21:48

Какъв е проблема да го ползваш така изключването?

ПП: Пробвай от настройките за класическия изглед/искаш да е като на 98 ли/.

Този пост е редактиран от androns: 30 декември 2008 - 21:51

ip3.gif
androns.gif

#48 B-boy[StyLe]

B-boy[StyLe]

FFreestyleRR

• HJT Team
  • 14389 мнения

Публикувано 30 декември 2008 - 23:10

http://www.kaldata.c...h...&hl=netware Публикувано изображение
Георги Петков
Kaldata HJT Team

Публикувано изображение

#49 onferno

onferno

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 3 мнения

Публикувано 06 май 2009 - 08:41

преди да почнат да се зареждат програмите ми излизаше голям син екран на който пише WELCOME а сега излиза товаПрикачен файл  image_310351.jpg   59,13KB   39 Брой сваляния трябва да го цъкна за да ми се заредят програмите.как да направя така че да ми се показва пак WELCOME
моля ви помагайте

#50 krali

krali

Силистренец

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2877 мнения

Публикувано 08 май 2009 - 07:26

Отиваш на Start - Run, там пишеш control userpasswords2 и натискаш ОК. На появилия се прозорец, махаш отметката пред "Users must enter a user name and password to use this computer" и натискаш ОК.

#51 nevena93

nevena93

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 1 мнения

Публикувано 08 юни 2009 - 14:32

тук пишем на кирилица!

Този пост е редактиран от capnemo: 08 юни 2009 - 14:36

#52 capnemo

capnemo

Експерт

• Глобални модератори
  • 32110 мнения

Публикувано 08 юни 2009 - 14:35

....

погледни по-долу

Start => Run => Control Userpasswords2 => махаш отметката пред Users must enter a user name and password to use this computer => Apply

Този пост е редактиран от capnemo: 08 юни 2009 - 14:36

#53 anatoliman

anatoliman

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 406 мнения

Публикувано 09 септември 2009 - 12:09

Привет.Знам че въпроса може да ви се стори банален и елементаренрно след дълги опити да премахна кликването върху името на компа за да се логне и започне да зарежда Уина проблема си остава.Та кажете някой начин как да премахна въпросното логване?
;)
"Aко не умееш да говориш, научи се да мълчиш."

#54 pataran

pataran

kaldata маниак

• Hardware Team
  • 5113 мнения

Публикувано 09 септември 2009 - 12:22

Привет.Знам че въпроса може да ви се стори банален и елементаренрно след дълги опити да премахна кликването върху името на компа за да се логне и започне да зарежда Уина проблема си остава.Та кажете някой начин как да премахна въпросното логване?
;)

При нормалната инсталация, ако е зададено да се логваш, т.е. си въвел веднъж админ парола, после май не може да се махне. Ако не е от това, то съм забелязал, че при определени конфигурации, най-често при лаптопи, логванего е единствен избор. Тази тема веднъж и аз я бях пускал, но не получих добър отговор.

21727409572.png

#55 Remington

Remington

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 268 мнения

Публикувано 09 септември 2009 - 12:24

;)

Въпроса не е банален но малко объркващ.
За да премахнеш логото на компа,това се прави от настройките на BIOS.
За да премахнеш админ паролата това става най-лесно с преинсталация на ОС или с някои платени пограми,които не съм длъжен да ги споменавам.
Next?

#56 Николай Димитров

Николай Димитров

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 674 мнения

Публикувано 09 септември 2009 - 12:31

:speak:

Зависи на какъв Windows си под Vista и 7 това става много лесно:
1. Влизаш в Run и стартираш netplwiz и слагаш отметка на Users must enter a user name and password to use this computer. След това даваш ОК - ако имаш парола ти иска да потвърдиш два пъти паролата, след това когато рестартираш ще влизаш автоматично дори да имаш парола.
Ако Windows-а е XP става по следния начин:
http://support.microsoft.com/kb/315231

Успех!!!

PC1 Asus P5Е-VM DO, Intel Core 2 Quad Q6600 2.4Ghz, 4x2GB AData 800, 1X2TB, Fortron  CM500W (Използва се за SQL Server)
PC2 Asus P8P67, Intel Core i7 2600 3,4Ghz, 2X4GB+2x8GB KINGSTON DDR3 1600 HYPER X GREY, Ati Radeon HD6870 1GB DDR5, 1x320GB+1x2TB+ 1x240GB SSD Kingston, Fortron Gold 850W
Laptop Dell Inspiron N5110, Intel Core i7-2630QM 2.0 Ghz, 2x4GB 1333Mhz, NVidia 525M 1GB, 120GB SSD Samsung+ 640GB HDD.

#57 pataran

pataran

kaldata маниак

• Hardware Team
  • 5113 мнения

Публикувано 09 септември 2009 - 12:33

Въпроса не е банален но малко объркващ.
За да премахнеш логото на компа,това се прави от настройките на BIOS.
За да премахнеш админ паролата това става най-лесно с преинсталация на ОС или с някои платени пограми,които не съм длъжен да ги споменавам.
Next?

Не винаги с преинсталация се оправя. Преинсталирам почти всеки ден различни компютри и лаптопи и на някои определено излиза задължително с логване. Може и да има програми, на мен не са ми известни. Мисля, че форума е за това да помогнеш на човека и ако знаеш да му кажеш. Въпрос на вкус...

21727409572.png

#58 mi_taka

mi_taka

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 141 мнения

Публикувано 09 септември 2009 - 12:40

Пробвай така

1) Start, Run пишеш CONTROL USERPASSWORDS2

2) в листа с юзърите кликни на този който искаш да се логва 

3) размаркираш Users must enter a Username and password................. 

4) Apply. 
5) в следващия бокс пишеш паролата от акаунта, който си селектирал по рано 
6) OK

#59 anatoliman

anatoliman

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 406 мнения

Публикувано 09 септември 2009 - 16:51

Пробвай така

1) Start, Run пишеш CONTROL USERPASSWORDS2

2) в листа с юзърите кликни на този който искаш да се логва 

3) размаркираш Users must enter a Username and password................. 

4) Apply. 
5) в следващия бокс пишеш паролата от акаунта, който си селектирал по рано 
6) OK

Значи да на ХР съм но нямам никаква парола просто се появява иконка върху която трябва да кликна-парола въобще не съм му задавал а друг на компа не сяда.Да наистина става въпрос за лаптоп,ще пробвам изброените начини дано стане щото от иконата User acaunts на контрол панела нищо не става.
"Aко не умееш да говориш, научи се да мълчиш."

#60 Николай Димитров

Николай Димитров

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 674 мнения

Публикувано 09 септември 2009 - 17:16

Значи да на ХР съм но нямам никаква парола просто се появява иконка върху която трябва да кликна-парола въобще не съм му задавал а друг на компа не сяда.Да наистина става въпрос за лаптоп,ще пробвам изброените начини дано стане щото от иконата User acaunts на контрол панела нищо не става.

Макар и да нямаш парола пробвай размаркирай това което са ти казали би трябвало да стане.

PC1 Asus P5Е-VM DO, Intel Core 2 Quad Q6600 2.4Ghz, 4x2GB AData 800, 1X2TB, Fortron  CM500W (Използва се за SQL Server)
PC2 Asus P8P67, Intel Core i7 2600 3,4Ghz, 2X4GB+2x8GB KINGSTON DDR3 1600 HYPER X GREY, Ati Radeon HD6870 1GB DDR5, 1x320GB+1x2TB+ 1x240GB SSD Kingston, Fortron Gold 850W
Laptop Dell Inspiron N5110, Intel Core i7-2630QM 2.0 Ghz, 2x4GB 1333Mhz, NVidia 525M 1GB, 120GB SSD Samsung+ 640GB HDD.