Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Как да съединя два дяла на хард диска с Partition Magic 7

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да отговаряте в нея, но винаги можете да създадете нова ;)
6 отговора в тази тема

#1 manolito

manolito

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 36 мнения

Публикувано 10 октомври 2007 - 12:35

Здравейте! Не открих нищо с търсачката и за това пускам темичката. Интересува ме най-вече как да събера два дяла от харда в един? На харда няма уиндоус , а е втори. Ако може инфо за работа с програмката.

Този пост е редактиран от stanley56: 10 октомври 2007 - 17:30

#2 david.emk

david.emk

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 302 мнения

Публикувано 10 октомври 2007 - 15:37

Ами ако е като самостоятелна програмка не ти върши много работа трябва да си изтеглиш Hirens Boot CD 9.1 или 9.2 но не и по стара.Пъхаш диска стартирваш го преди да ти се е пуснал Линдолса и ти се зарежда едно меню там мисля че се даваше 1 после пак 1 и ти се пуска програмата и вече би трябвало само да разбереш как се работи с нея щом си се заела с тази програмка ако изкаш да форматираш даваш десен бутон и формат а ако изкаш да разделяш сама ще видиш как защото сега не се сещам как беше.Между другото самия диск при инсталация на линдолса си ги има тия неща за разделяне на диска и за форматиране.
Диска може да изтеглиш от data.bg http://www.data.bg/f.php?fid=27033694 програмката си е легална само цъкваш 2 пъти на иконката и я записваш на един диск и си готова! УСПЕХ и дано съм бил полезен :-)

#3 manolito

manolito

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 36 мнения

Публикувано 10 октомври 2007 - 16:16

Чесно казано ,не ми помогна много. Този хард на който искам да му събера двата дяла в един няма уиндоус и за това мисля че през него няма да мога. И между другото аз съм мъж! :yanim:

#4 david.emk

david.emk

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 302 мнения

Публикувано 10 октомври 2007 - 16:53

Чесно казано ,не ми помогна много. Този хард на който искам да му събера двата дяла в един няма уиндоус и за това мисля че през него няма да мога. И между другото аз съм мъж! :yanim:

А да ве ти си пишеш и преди аз не съм прочел правилно! ОК ама ти пробва ли тогава като го включиш излизали ти като някъв дял?Ако не пробвай от да дадеш десен бутон на My Computer после Manage ( не съм сигурен дали така се пишеше защото аз съмс Български интерфейс) и на мен на Български се натиска системно управление пада се предпоследно там дяла мисля че трябва да излезе и да му зададеш форматирване от там и вече ще си готов.
Сори за грешката че съм ти писал в женски род! :shock11:

Мисля си обаче че Hirens Boot CD 9.1 пак ще ти свърши работа

Прикачени файлове

• Прикачен файл  _______.JPG   96,05KB   12 Брой сваляния

#5 pit

pit

Shadow Observer

• Модератори Хардуер
  • 3157 мнения

Публикувано 10 октомври 2007 - 16:56

Програмата не е пред мен, но помня, че имаше опция MERGE... Задаваш я на дяловете, които искаш да обединиш, изчакваш да се пресметнат обемите и рестартираш... Желателно е да си дефрагментираш дяловете преди това!
343584_fr.png  preview.gif amorphis80pxlogopng.png

#6 lupis

lupis

kaldata приятел

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 761 мнения

Публикувано 10 октомври 2007 - 17:26

За обединяване на дялове от менюто Tasks натискаш Merge Partitions,селектираш дяла който ще ти остава,след това в прозореца който ще ти се появи въвеждаш име на папката където ще се прехвърли съдържанието на изтрития дял.След рестартиране на компа стартираш DriveMapper за да поправи адресите в иконите за бърз достъп и сис.регистър.

Няма доказателства, значи не съществува furogo.gif

#7 manolito

manolito

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 36 мнения

Публикувано 10 октомври 2007 - 21:08

Успях! Благодаря на всички!