Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Уредба или тонколони с усилвател

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да отговаряте в нея, но винаги можете да създадете нова ;)
52 отговора в тази тема

#1 life_alert

life_alert

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 363 мнения

Публикувано 13 октомври 2007 - 23:12

Ако реша да взема нещо по-мощно за домашни условия кое е по-доброто Публикувано изображение ТУК или колони + усилвател за около тази цена?

Този пост е редактиран от life_alert: 13 октомври 2007 - 23:59

Публикувано изображение

Помогни си сам, че и Господ да ти помогне.

#2 Pa4iko

Pa4iko

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 66 мнения

Публикувано 13 октомври 2007 - 23:25

Ако по принцип си доволен от стерео, а не държиш на незнам си колко канални звуци(аз не харесвам многоканалните измислици) ще си много доволен от мощно качествено стерео от уредба. Всичко опира до това какво те кефи теб, отговори си на това и готово.

#3 xactoR

xactoR

V.I.P потребител

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3934 мнения

Публикувано 13 октомври 2007 - 23:43

За тия пари можеш да си вземеш добър усилвател и 2 много добри колони. Ще свири почти по същия начин, но суббуфера е кофти според мен, защото не може да вади стерео звук от единия говорител. Плюс това в един хол, или около ПЦ върви повече да се сложи 1 усилвател, в който могат да се вържат и други неща (DVD, видео, дек, тунер дори) вместо да се натепа 1 уредба. Иначе тази която си харесал е много добра. Виждал съм я в деиствие! Избирей сам и виж кое ще е пасне повече на интериора.

Asus P5K-E/WiFi
C2Q Q8200@3Ghz, Freezer 7 Pro
2x2GB DDR2 Kingston@860Mhz
GB GTX650Ti Boost 2GB OC
250 & 500 Hitachi SATA2
Foxconn ZL699, TR2 470W
Asus VW202SR

#4 pit

pit

Shadow Observer

• Модератори Хардуер
  • 3157 мнения

Публикувано 13 октомври 2007 - 23:53

Ако реша да взема нещо по-мощтно за домашни условия, кое е по-доброто: Публикувано изображение ТУК.... или колони + усилвател за околу тази цена?

Най-добре да се замислиш, колко може да отпуснеш/(нат) за 5.1 канална система. Времето на стереото в домашни условия... отмина отдавна, изключая меломаните (визирайки себе си)... От тук нататък е въпрос на личен избор: Музика .... филми (ефекти)
343584_fr.png  preview.gif amorphis80pxlogopng.png

#5 zdravko87

zdravko87

Музикант и QUEEN фен

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1036 мнения

Публикувано 14 октомври 2007 - 00:31

е кофти според мен, защото не може да вади стерео звук от единия говорител.

Много ти се молим да го обясниш това, защото явно си на пътя на фундаментално откритие в света на аудио техниката - стерео субуфер ... Може пък да е нещо ново.
Труден за убеждаване до доказване на противното.

#6 psycho_666

psycho_666

AMD фанатик

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3270 мнения

Публикувано 14 октомври 2007 - 20:57

Много ти се молим да го обясниш това, защото явно си на пътя на фундаментално откритие в света на аудио техниката - стерео субуфер ... Може пък да е нещо ново.

Аз го разбрах... но си е все тая... 2 големи колони с 2 баса дали няма да се справят по-добре от 1 субуфер... но не съм съвсем наясно какъв му е проблема на life_alert... какво има предвид под"колони с усилвател"... дали 2 колони с усилвател или 5,1 евентуално 7,1 канални колони... не казва дали държи на филмовите ефекти или на музиката... аз лично му препоръчвам уредбата, щото кат му писне от компа си пуска радиото и нещата заспиват на 3 без коз...

#7 _nobody54253_

_nobody54253_

kaldata приятел

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 848 мнения

Публикувано 14 октомври 2007 - 21:11

Вземи си колони с усилвател ако искаш нещо по-мощно. Идеята е, че ще имаш две големи трилентови колони, които ще вадят много по-качествен звук (два говорителя за бас, два за средни и два за високи), отколкото някаква уредба, която е с ограничени възможности. Двете колони ще можеш да ги сложиш по-далече една от друга и по-този начин колоните ще изпълват цялата стая със звук, а стереото ще се усеща повече.

Този пост е редактиран от zebo_dino: 14 октомври 2007 - 21:12

#8 xactoR

xactoR

V.I.P потребител

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3934 мнения

Публикувано 15 октомври 2007 - 20:03

Ами имах впредвид следното: В хола имам усилвател с 2 колони. Като слушам музика на тях, 2-те вадят различен бас в определен момент. На ПЦ-то в мойта стая имам 5.1 и на същата песен субуфера си знае неговото - вибрира си и за двата канала. Така баса не е плътен. Затова все още заклетите меломани залагат на стереото, или в някой случай на квадрото, който имат доста по-плътен бас и като цяло качеството на звука е доста по-високо. Може би не се изразих много ясно, за кеото съжалявам. Надявам се сега да си ме разбрал.

Asus P5K-E/WiFi
C2Q Q8200@3Ghz, Freezer 7 Pro
2x2GB DDR2 Kingston@860Mhz
GB GTX650Ti Boost 2GB OC
250 & 500 Hitachi SATA2
Foxconn ZL699, TR2 470W
Asus VW202SR

#9 kennyb

kennyb

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 675 мнения

Публикувано 19 октомври 2007 - 14:11

Идеята на субуфера е да възпроизвежда ниските тонове вместо колоните за да се подобри звученето им.
При слушане на музика не е толкова належащо да има отделен субуфер защото почти никога не ти трябват честоти под 50-60 херца.
При гледане на филми е почти задължително да имаш такъв защото е почти невъзможно една колона да изкара толкова ниски честоти.

#10 OZ.RACING

OZ.RACING

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 88 мнения

Публикувано 21 октомври 2007 - 23:32

За 579лв можеш да вземеш такъв усилвател и колони че да срутиш къщата или блока Публикувано изображение
Тука има добри http://www.ljclub.net/ :handshake:

#11 lz4jw

lz4jw

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7233 мнения

Публикувано 21 октомври 2007 - 23:53

Най-добре да се замислиш, колко може да отпуснеш/(нат) за 5.1 канална система. Времето на стереото в домашни условия... отмина отдавна, изключая меломаните (визирайки себе си)... От тук нататък е въпрос на личен избор: Музика .... филми (ефекти)

За 579 лева, това , което си посочил, не е за слушане на качествена музика а е източник на"ПРЯКА РЕЧ" Можеш да си вдигаш гюрюлтия на комшиите с него. Въобще за 579 лева няма и не може да има усилвател и качествени тонколони. Няма да ти давам съвет за HI-FI техника, защото няма да се вместим в цената. Много сме далеч от нея, а даже и встрани.По хубаво е да помислиш какво ще слушаш и гледаш и да се консултираш с човек, който е близко до теб за аудиоапаратурата.Аз бих се спрял на колони с усилвател, без да се замислям. На последно място - ще го слушаш ТИ и това донякъде решава проблема. Каквото си купиш - него ще слушаш. Хайфистите и меломаните - не се занимават с 5.1 канални или както някой беше написал - квадрофонични системи. Тези неща са далеч от истинската HI_FI техника и меломаните.

#12 plamenstf

plamenstf

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 1 мнения

Публикувано 22 октомври 2007 - 00:57

Братле мога да ти кажа само че уредбите не струват в сравнение с това което можеш да си купиш от сорта на колони усилватели и т.н. За тези пари има прелични неща и ето ти линк-че където да видиш каква е хавата. http://www.dalavera.net/list.php?35
Ако решиш да си купуваш техника те съветвам да имаш човек до себе си който разбира за да ти каже за кое си заслужава да си дадеш парите. Успех

#13 dragozow

dragozow

майор

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8457 мнения

Публикувано 22 октомври 2007 - 06:18

Колко пари ти се дават всъщност?

#14 pit

pit

Shadow Observer

• Модератори Хардуер
  • 3157 мнения

Публикувано 22 октомври 2007 - 10:07

lz4jw, аз никъде не съм споменал системи и цени?! Препоръчах на човека 5.1 Home theater, а не стерео уредба! Според мен, стереото е за меломани, любители на качествената МУЗИКА (само музика - CD, FLAC и от сорта). Точно поради причината- ЦЕНАТА, не му препоръчвам стерео уредба, по-добре да си вземе една 5.1 система на Logitech 5450 примерно и забравя грижите.
343584_fr.png  preview.gif amorphis80pxlogopng.png

#15 lz4jw

lz4jw

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7233 мнения

Публикувано 22 октомври 2007 - 12:36

lz4jw, аз никъде не съм споменал системи и цени?! Препоръчах на човека 5.1 Home theater, а не стерео уредба! Според мен, стереото е за меломани, любители на качествената МУЗИКА (само музика - CD, FLAC и от сорта). Точно поради причината- ЦЕНАТА, не му препоръчвам стерео уредба, по-добре да си вземе една 5.1 система на Logitech 5450 примерно и забравя грижите.

Ако погледнеш правилно, ще забележиш, че именно твоето мнение му препоръчвам, а не"какво ще си купя аз" Паричките са оскъдни за аудиотехника с добро качество. Няма проблем.Той да помисли. На теб ти е ясно, както видях в скобите.

Този пост е редактиран от lz4jw: 22 октомври 2007 - 12:36

#16 питон357

питон357

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 309 мнения

Публикувано 23 октомври 2007 - 16:20

За 579 лева, това , което си посочил, не е за слушане на качествена музика а е източник на"ПРЯКА РЕЧ" Можеш да си вдигаш гюрюлтия на комшиите с него. Въобще за 579 лева няма и не може да има усилвател и качествени тонколони. Няма да ти давам съвет за HI-FI техника, защото няма да се вместим в цената. Много сме далеч от нея, а даже и встрани.По хубаво е да помислиш какво ще слушаш и гледаш и да се консултираш с човек, който е близко до теб за аудиоапаратурата.Аз бих се спрял на колони с усилвател, без да се замислям. На последно място - ще го слушаш ТИ и това донякъде решава проблема. Каквото си купиш - него ще слушаш. Хайфистите и меломаните - не се занимават с 5.1 канални или както някой беше написал - квадрофонични системи. Тези неща са далеч от истинската HI_FI техника и меломаните.

На времето си бях купил Ревокс от един кореком,страхотен модел и страшно му се кефех,после отидох да работя в радиото(тогава беше едно) и чух звуковите монитори,с които работеха там.Мойта свирка беше като детските китарки,с найлоновите струни в сравнение с тях.Ако човека не е като онзи,дето познавал коя цигулка закъснява с четвърт такт,да взима което и да било от двете.Ако беше хайфист,този въпрос нямаше да бъде задаван-и такава тема нямаше да има.
Гадни работи вършим,гадно и евтино...

#17 misho.d

misho.d

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 256 мнения

Публикувано 25 октомври 2007 - 15:31

Абе хора кажете ми защо компа ми не приема стерео сигнал, с входа с кабела с жаковете всичко е наред. Отворени са функциите за микрофон, неиска и това е??????

Този пост е редактиран от misho.d: 25 октомври 2007 - 15:32

#18 rcopy

rcopy

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 57 мнения

Публикувано 11 декември 2007 - 23:18

Изчетох някорко тъпи коментара и разбрах че не отбирате много.Вие изобщо имали ли сте подобна уредба?Вкъщи имам подобна,и мога да ви уверя и че без суббуфер вади невероятен бас.Долните говорители са за ниските така че тука разни мизерийки свързани към компютър не вършат работа.Просто няма добра среда.Взимай уредбата.Нямало качество на звука.Ей добре.Човешкото ухо слуша без много подробности.А разбирачите да си свиркат с някакви мизерни десктоп колонки и да нагъват парцалите.Слушайте си бракмиците от 200 лева в техномаркет и се кефете.

Вземи си колони с усилвател ако искаш нещо по-мощно. Идеята е, че ще имаш две големи трилентови колони, които ще вадят много по-качествен звук (два говорителя за бас, два за средни и два за високи), отколкото някаква уредба, която е с ограничени възможности. Двете колони ще можеш да ги сложиш по-далече една от друга и по-този начин колоните ще изпълват цялата стая със звук, а стереото ще се усеща повече.

Най тъп коментар на годината.Явно разбираш от тонколони и усилватели колкото азис от висша математика.
Публикувано изображениеПубликувано изображение

#19 Roki77

Roki77

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 135 мнения

Публикувано 11 декември 2007 - 23:32

Ми аэ си имам ето такова домашно кино, някой ако мисли че не "чупи" прозорци да заповяда да пита съседите!!!!

Публикувано изображение
УМ УМУВА , УМ ЦАРУВА , УМ ПАТКИ ПАСЕ!!!

#20 lz4jw

lz4jw

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7233 мнения

Публикувано 11 декември 2007 - 23:51

Ми аэ си имам ето такова домашно кино, някой ако мисли че не "чупи" прозорци да заповяда да пита съседите!!!!

Публикувано изображение

Любителите на качествена музика не си купуват техника да "чупят" прозорците на комшиитеА и не слушат музиката с помоща на КОМПЮТРИ. Понагоре, PITON 357 много добре е отговорил на тоя въпрос, но трябва и много внимателно да четеш и разбираш какво е искал да каже. А дрънкали за 300-500 лева, всякакви на нашия пазар. Сериозната техника за HI-FI и меломани тук не се коментира. Тя е десетки пъти по скъпа от най добрия компютъй, за който си чувал.