Към съдържанието

Снимка
* * * * * 1 гласа

Guide:Ето как да си направим филм за телефон !

• Моля влезте за да отговорите
6 отговора в тази тема

#1 SkunkyWeed

SkunkyWeed

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 128 мнения

Публикувано 30 декември 2007 - 11:33

Докато е AVI формат файла , "залепяш" субтитрите с тази програма : http://senter.data.b...oder_0.3.60.exe
Избираш си филма , даже сам си детектва къде са субтитрите , ако ли не щракаш ABC където пише и си ги добавяш
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Щракаш ->Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
( субтитрите няма да ги видиш на превюто , едва като ги "залепиш" тогава ще ги видиш )
Публикувано изображение
После щракаш :Публикувано изображение

С този конвертор го обработваш на *.mp4 формат
http://store2.data.b...rter_v2.7.2.rar
Публикувано изображение

Този скрийншот е с подходящите ( поне според мен ) настройки за К800 . Единствено Framerate-то трябва да отговаря на Framerate-то на AVI-то ( няма значение формата на клипа , при всеки си пише кой с колко Framerate е ).Тази програма която конвертира ( Allok_3GP_PSP_MP4_iPod_Video_Converter_v2.7.2) има опция също да залепя субтитрите , но не ми харесва , че маца петно и отгоре "лепи" субтитрите и като капак на всичко са толкова дребни , че едвам се четат . Докато PocketDivXEncoder ги "врязва" в самата картина и виждаш и зад буквата кадъра , докато другата седи черно петно и "закрива" кадъра зад буквата .
Затова аз ги правя по по-трудния начин , но после съм доволен от резултата и много по-хубаво се вижда от половин метър се четат субтитрите без проблем .
Тествай и двата начина , аз лично предпочитам субтитрите с PocketDivXEncoder-а , въпреки че и другата програма може да ги "лепи" .

Този тип филми са специално за телефони 240х320 ! За други резолюции незнам как ще изглеждат филмите !

създател на темата:centur

#2 dragozow

dragozow

майор

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8457 мнения
  • Град:София
  • Интереси:Голеееми

Публикувано 30 декември 2007 - 14:00

Ето още по въпроса и от мен:
http://www.kaldata.c...showtopic=59120

#3 SkunkyWeed

SkunkyWeed

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 128 мнения

Публикувано 30 декември 2007 - 21:46

Ако искаш ги сложи в една тема :)

#4 RefreshMe

RefreshMe

( . )( . )

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2503 мнения
  • Град:C:\Downloads

Публикувано 30 декември 2007 - 22:04

Това е доста полезно... мъчих се доста, за да сложа субтитри за филми на Нокиа 6233 и не успях. Дано с това да стане.
Не е лошо да спиш с крокодили, лошо е когато започне да ти харесва.
Закуската

#5 smsliverpool

smsliverpool

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 199 мнения

Публикувано 30 декември 2007 - 22:15

Това е най-добрата програма за вграждане на субтитри в картината.Аз лично я ползвам и директно след конвентирането качвам филма на Nokia-ата ми N80.

#6 SkunkyWeed

SkunkyWeed

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 128 мнения

Публикувано 31 декември 2007 - 14:57

Внимавайте да следвате инструкциите защото и 1 объркано нещо и няма да стане !!! Също много зависи и от субтитрите дали са добри дали изостават и тн ! Много зависи и от качеството на филма !

#7 msirakov

msirakov

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 5 мнения

Публикувано 29 март 2011 - 23:00

Ето и моята идея:

Как да вградим субтитри във видео файл
Субтитрите към филмите обикновено са отделни файлове и понякога имаме трудности да ги зареждаме и гледаме на DVD примерно. За това можем да си вградим субтитрите във филма, като се получава един изходен файл, който обикновено е малко по голям, но със флаш памети от по 1 гигабайт и нагоре и DVD дискове това вече не е проблем. Това е и много удобно за конвертиране на филми за гледане на мобилен телефон, където субтитрите ще излязат даиректно във филма без допълнително зараждане.

Вграждането на субтитри става по следния начин:

За целта ще използваме една малка програмка - Pocket Divx Encoder. Първо трябва да имате файловете видео и субтитри. При стартиране програмата ви пита на какво ще гледате видеото или каква резолюция да бъде то. След като си изберете по късно можете да го промените в процеса на работа.

Как да направим филм във формат за мобилен телефон
След като вече сме "вградили" субтитрите във видео файла /виж предния пост/ то неговата големина се увеличава още и може да достигне до 1.5Gb и да стане прекалено голям за прехвърляне на мобилен телефон. За това ще използваме една програма за конвертиране на файлове от един вид в друг /в случая от .avi във .3gp/. Програмата се казва Xilisoft Video Converter.

Ето как става и самото конвертиране:

1. Натискате бутона "Add" в дясно над монтитора и си избирате видео файла, който искате да конвертирате.

2. След като сте задали желания файл трябва да изберете формата, в който да бъде след конвертирането. Това става като изберете опция .3gp от падащото меню "Profile" след монитора. Под "Profile" виждате "Destination", където се задава къде искате да бъде видео файла след конвертирането.

3. Натискате бутона "Encode" в центъра на програмата. Файла се конвертира и след приключване вече може да бъде отктит където е предварително зададено.

Така полученият файл е много по-малък като размери и може спокойно да бъде прехвърлен с кабел или Bluetooth на моблиен телефон.

Ето ТУК са картинките.

1. Задавате видео файла, който искате да променяте.

2. Задавате субтитрите, които искате да вградите. Когато субтитрите са със същото име като видео файла това става автоматично, като програмата ви пита дали искате да поставите субтитрите със същото име. В противен сличай се задават ръчно.

3. Задавате местоположение на изходящия файл по избор, по подразбиране се поставя там, където е стария видео файл.

4. Натискате бутона Encode Now и изчаквате. Тук е единственият недостатък на тази програма, тъй като отнема доста време и натоварва компютъра, правейки работата с други програми бавна, но все пак в случая е важна крайната цел. За стандартен филм от около 700Mb отнема около 15-20 минути. В програмта има още доста опции за оптимизация на видео и аудио настройки.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни