Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Каква пералня да купя

• Моля влезте за да отговорите
23 отговора в тази тема

#1 fireson

fireson

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 519 мнения
  • Град:Plovdiv
  • Интереси:Спорт , развлечения , купони и всичко останало , което кара един човек да се чувства жив

Публикувано 23 януари 2008 - 17:43

Здравейте , трябва да купя пералня !!! Публикувано изображение
Сега лошото е че не знам бюджета какъв ще е . Но мисля макс 650-700лв като горна граница . Иска ми се пералнята да е хубава , но какво значи това . Честно да си кажа нито разбирам , нито мога и да пера :help: . Просто ме притеснява факта , че имам дрехи за по 100-150лв всяка , а бе с две думи маркови дрехи , та искам пералнята да ги запази максимално много . Не знам обаче това постижимо ли е , просто съм го чувал . Знам само че най-хубавото е клас А и че качествените перални са италиански и немски . Помагайте със съвети , просто съм много гол в тази сфера . :speak:
...... е стига де , не се притеснявай . Ако има нещо , няма нищо ......

#2 gecako

gecako

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 79 мнения

Публикувано 23 януари 2008 - 20:58

Аз бих ти препоръчал Candy. Марка с доказани качества. Имам преки впечатления от модела GO510 с центрофуга 1000 оборота за около 600 лева. За малко повече можеш да си вземеш модел 1200 оборота
Ако си човек, на когото му стигат парите, значи не ти достига въображение.

#3 backata

backata

joy-di.com

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3725 мнения
  • Град:София

Публикувано 23 януари 2008 - 21:32

Whirlpool AWO 9361 - "6-то чувство"

http://www.pazaruvaj...1-p1981442.html

С deliverme си я взехме на промоция за 549 лв (Цената е с включено ДДС). Пералнята е жестока !
Цената и варира от 650 до 700 лв в другите магазини.Все още е на промоция в магазин за бяла и черна техника в кв. Бъкстон - "Електра".

Този пост е редактиран от backata: 23 януари 2008 - 21:37

#4 Ken

Ken

Blade runner

• VIP Потребител
  • 13268 мнения

Публикувано 23 януари 2008 - 21:47

Приятел, това си е до късмет.
Харесай я на външен вид и цена. Ако има по-дълга гаранция - толкова по-добре. Сервиза също е от значение.
Гледай да не е от Техномаркет само.

Установено е, че желаещите да подчертаят своята нетрадиционна сексуална ориентация, пишат на български с латиница. Може ли това да се счита за пропаганда на хомосексуализма ?

#5 fireson

fireson

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 519 мнения
  • Интереси:Спорт , развлечения , купони и всичко останало , което кара един човек да се чувства жив

Публикувано 23 януари 2008 - 21:59

Аз лично бях в техномаркета , технополис и магазин зора защото са един до друг . Другаде не сам ходил . В Зора бях видял една пералня турска изработка на LG . Цената е 529 като пералнята е на промоциа и дават микровълнова печка LG , към нея . Имам чувството , че има някаква уловка , но и да има не мога да я разбера , така че ....... Candy едно време майка ми купи и беше доволна , но сега просто за марка нищо не знам . Лошото е , че днес не ме одобриха за земане на лизинг , което значи , че трябва да давам кеш . Обаче ако ще давам пари на брой , няма да са толкова (650-700) ами ще са по-малко Публикувано изображение , просто не разполагам !!!

#6 Erlkönig

Erlkönig

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 163 мнения
  • Град:Варна

Публикувано 23 януари 2008 - 22:42

Имам Indesit WIE 107. Пералнята е с дисплей, много режими на действие, справя се отлично. Малко е шумна центруфугата, но то вече си зависи от модела. За 4 години не е мръднала и се надявам още пет пъти по толкова ;)
"Напиши в сърцето си, че всеки ден е най - добрият ден в годината."
Сайт за Регионално развитие
Продава се къща в Балчик

#7 Ясновидеца

Ясновидеца

terrien

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4529 мнения
  • Град:Белгия

Публикувано 23 януари 2008 - 23:14

Пералня Бош със сензорни копчета и поне 1400 оборота в минута е добро решение. АЕГ са по-скъпички.
Като купиш точно предишния модел и е по-евтино.

#8 fireson

fireson

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 519 мнения

Публикувано 25 януари 2008 - 19:10

Направих избора си - Електролукс EWT9120W . Взех я от технополис , макар че там забелязах пералните като малко по-скъпи . Но , дано това по-скъпо излезе за хубаво . Като обороти не е много - 900 , но това че е по-механизирана ми хареса . Не исках да е електроники и разни там дисплей защото те бързо се повреждат . Надявам се съм направил хубав избор . Забравих да кажа най-важното цената - 590лв.
Ако някой се интересува от повечко информация може да погледне тук . Има много информация и от специалисти хора . Разбира се , не подценявам и вашите мнения . Те същ са ми полезни .
Благодаря ви ;)

#9 stkpo1

stkpo1

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 3 мнения

Публикувано 04 март 2008 - 15:34

Сега лошото е че не знам бюджета какъв ще е . Но мисля макс 650-700лв като горна граница . Иска ми се пералнята да е хубава , но какво значи това . Честно да си кажа нито разбирам , нито мога и да пера :) . Просто ме притеснява факта , че имам дрехи за по 100-150лв всяка , а бе с две думи маркови дрехи , та искам пералнята да ги запази максимално много . Не знам обаче това постижимо ли е , просто съм го чувал . Знам само че най-хубавото е клас А и че качествените перални са италиански и немски . Помагайте със съвети , просто съм много гол в тази сфера . :)

малковите дрехи зса за химическо чистене а не за пране в пералня с вода

#10 diamondpink

diamondpink

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 13 мнения

Публикувано 21 март 2008 - 15:19

Сега лошото е че не знам бюджета какъв ще е . Но мисля макс 650-700лв като горна граница . Иска ми се пералнята да е хубава , но какво значи това . Честно да си кажа нито разбирам , нито мога и да пера :) . Просто ме притеснява факта , че имам дрехи за по 100-150лв всяка , а бе с две думи маркови дрехи , та искам пералнята да ги запази максимално много . Не знам обаче това постижимо ли е , просто съм го чувал . Знам само че най-хубавото е клас А и че качествените перални са италиански и немски . Помагайте със съвети , просто съм много гол в тази сфера . :P

Сега след като вече си купил пералнята, е късно да ти давам съвет каква да си купиш, но аз бих си купила MIELE. Верно към 2000 лв. са, но пък дрехите които ще переш вътре на едно пране, щом всяка е по 100-150 лв, следователно когато пускаш една пералня, вътре ще се въртят сигурно към 1000-1500лв., следователно би трябвало да можеш да си го позволиш ;) Но ти вече си я купил.

Няколко съвета от мен.Първо не само пералнята и марката са важни, най- важно е дали переш правилно, какъв прах за пране използваш, на каква програма переш, каква центруфуга ползваш и т.н. Първо гледаш материята, цвета, замърсеността и вида на дрехите, които ще переш. Бях тръгнала да ти пиша примери и романи, но няма смисъл, не че да се хваля, ама през мен са минали над 10 000 перални и имам доста опит в това и много обичам да си пера дрехите и да ми миришат на чистичко :shy11: Така, че ако те интересува нещо относно вече изпирането, питай ;)

Този пост е редактиран от diamondpink: 21 март 2008 - 15:19

#11 didi

didi

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 3 мнения

Публикувано 11 април 2008 - 09:21

Тъй като на мен ми предстои купуване на нова пералня, бих искала да помоля за съвет. Бюджета е малко ограничен, тъй като правихме и ремонт...:rolleyes:. Разполагам с около 600 - 700лв, така че Miele отпада. Към какво да се насоча?

#12 scullBox

scullBox

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 170 мнения
  • Град:село
  • Интереси:От всичко по малко

Публикувано 11 април 2008 - 14:11

Тъй като на мен ми предстои купуване на нова пералня, бих искала да помоля за съвет. Бюджета е малко ограничен, тъй като правихме и ремонт... ;) . Разполагам с около 600 - 700лв, така че Miele отпада. Към какво да се насоча?

За тези пари ще си вземеш без никъкв проблем каквато си поискаш от малко по старичките модели.
Наште преди 6 месеца взеха за 580 лв. Горение. Не са лоши.
Много зависи от количеството на прането което ще слагаш вътре.

#13 didi

didi

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 3 мнения

Публикувано 11 април 2008 - 17:40

Ами имам две деца... така че мръсните дрешки са в повечко ;)... Вчера гледах едно Канди със сушилня за 8кг пране, 4кг сушилня, клас ААА. Незнам нищо за марката - чувала съм я по реклами, но нищо повече... Сушилнята ще ми е само за краен случай през зимата, защото щерките имат невероятната способност да хвърлят кал чак до врата си :angry:. Някакви отзиви?

#14 PlamenPc

PlamenPc

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 89 мнения

Публикувано 11 април 2008 - 17:55

Аз бих ти препоръчал Candy. Марка с доказани качества. Имам преки впечатления от модела GO510 с центрофуга 1000 оборота за около 600 лева. За малко повече можеш да си вземеш модел 1200 оборота

с тези обороти скапите дрешки ще изгубят цена много бързо бих препоръчал на колегата да влезе във форум за перални там повечето постове са от жени тоест от хора които са ги използвали поне. и само да добавя класа А е енергиен клас колко ток гори и колко вода хаби не как пере

Този пост е редактиран от PlamenPc: 11 април 2008 - 17:55

#15 shefkata

shefkata

Първото зло !

• Модератори
  • 4471 мнения
  • Град:вдън гори Тилилeйски
  • Интереси:Разностранни...

Публикувано 14 април 2008 - 12:12

Аз лично бях в техномаркета , технополис и магазин зора защото са един до друг . Другаде не сам ходил . В Зора бях видял една пералня турска изработка на LG . Цената е 529 като пералнята е на промоциа и дават микровълнова печка LG , към нея . Имам чувството , че има някаква уловка , но и да има не мога да я разбера , така че ....... Candy едно време майка ми купи и беше доволна , но сега просто за марка нищо не знам . Лошото е , че днес не ме одобриха за земане на лизинг , което значи , че трябва да давам кеш . Обаче ако ще давам пари на брой , няма да са толкова (650-700) ами ще са по-малко Публикувано изображение , просто не разполагам !!!

Моята е LG - 1000 оборота, 7кг. пране побира и аз лично съм много доволна. И от "Зората" си я взех...Тъй че :)
Май вярно си е до късмет...

„Тези, които носят светлина на другите, никога не остават на тъмно.“  Питър Пан.

#16 rqc3r

rqc3r

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 33 мнения

Публикувано 20 август 2008 - 12:50

Вече се наложи да си купя нова пералня, след легендата Перла 05, която имах от 14г. Публикувано изображение. Преди да пусна темата, прочетох няколко теми, кои са добеите марки и доколкото разбрах са: AEG, Candy, Whirpool, Indesit, SIEMENS, BOSCH и :) :) ;) Цар Miele Публикувано изображение. За нова пералня мога да дам 600 - 700лв. и предполагам, че каквато и да взема ще е по-добра от старата Перла 05, но нека все пак да е такава, че да не се развали на 5-тия ден. Ето каталога на техномаркет тук. Най-лесно ми е да я взема от там. Ето един цитат от тема на съфорумец:

ЦИТАТ(didi @ 11.04.2008г. в 09:21ч.) *
Тъй като на мен ми предстои купуване на нова пералня, бих искала да помоля за съвет. Бюджета е малко ограничен, тъй като правихме и ремонт... smile.gif . Разполагам с около 600 - 700лв, така че Miele отпада. Към какво да се насоча?

За тези пари ще си вземеш без никъкв проблем каквато си поискаш от малко по старичките модели.
Наште преди 6 месеца взеха за 580 лв. Горение. Не са лоши.
Много зависи от количеството на прането което ще слагаш вътре.

Всъщност заслужава ли си дори и по-стар модел, но на Miele? И ще може ли до тези пари да се намери и от къде? :eek:

П.П. Всъщност какво точно значат класовете, не са ли енергиини класове? Но няма ли нещо като таблица, където да пише примено клас А - колко kWh e. Оборотите, това не са ли оборотите на центрофугата и ако е така всичко над 800 оборота, няма ли да смачква дрехите твърде много?

Този пост е редактиран от rqc3r: 20 август 2008 - 12:57

#17 flysoldier

flysoldier

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 186 мнения
  • Град:Бургас/София

Публикувано 20 август 2008 - 13:03

Whirpool шесто чувство. Майка ми е доста доволна. (въпреки че е имала коментари от рода че нейната перла а именно перла 04 е вадила и по чисти дрехи). пералнята е на 5 години и сме нямали никакви проблеми с нея. Колкото до енергийния клас. Те повечето перални са си А клас, което всъщност се води най-икономично.
MB: GA-EP45-DS3 | CPU: E5200 @ 2,50 Ghz Box| GPU: Xpert Vision 9800GT Super 1GB DDR3 | RAM: 2x1GB Kingston HYPER X 1066Mhz | HDD: WD 320GB AAKS | DVD+/-RW: Asus DRW-2014L1T | Case: MT Foxconn 3GTS-002 with Fortron 400W PNF | FDD: 1.44MB NEC

#18 rqc3r

rqc3r

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 33 мнения

Публикувано 20 август 2008 - 14:21

Whirpool шесто чувство. Майка ми е доста доволна. (въпреки че е имала коментари от рода че нейната перла а именно перла 04 е вадила и по чисти дрехи). пералнята е на 5 години и сме нямали никакви проблеми с нея. Колкото до енергийния клас. Те повечето перални са си А клас, което всъщност се води най-икономично.

Благодаря, но ще може да уточните модела? :angry:

Интересно ми е като става въпрос, за по-качествени перални... До каква степен те изпират по добре дрехите? Също не е ли по-важен прахът и както някой спомена, точния подбор на дрехи при пртането? Miele според мен сигурно има по-качествени части, които ще издържат по дълго време, по добър дизайн, по-добър програматор и т.н. Но в крайна сметка като пусна дрехите на 30 градуса с качествен прах и в Whirlpool, и в Miele ще има ли разлика? Едва ли Miele освен да ги върти също прави нещо повече, иначе "като изключим химическото чистене" най-качествено е на ръка, мисля че.

П.П. Пералнята като с казан от ДЮРАПРОБ и КАРБОРАН, не са ли по-чупливи, защото това нали е пластмаса.?

Този пост е редактиран от rqc3r: 21 август 2008 - 01:12

#19 V 12

V 12

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 117 мнения

Публикувано 21 септември 2008 - 22:25

Благодаря, но ще може да уточните модела? :blink:

Интересно ми е като става въпрос, за по-качествени перални... До каква степен те изпират по добре дрехите? Също не е ли по-важен прахът и както някой спомена, точния подбор на дрехи при пртането? Miele според мен сигурно има по-качествени части, които ще издържат по дълго време, по добър дизайн, по-добър програматор и т.н. Но в крайна сметка като пусна дрехите на 30 градуса с качествен прах и в Whirlpool, и в Miele ще има ли разлика? Едва ли Miele освен да ги върти също прави нещо повече, иначе "като изключим химическото чистене" най-качествено е на ръка, мисля че.

Със сигурност ще има разлика. Първо, казанът на Miele е от неръждаема стомана във формата на пчелна пита. Т.е. шестоъгълни плочици, изпъкнали в средата и вдлъбнати по ръбовете, а в ъглите им са дупчиците за оттичане на водата. От Miele твърдят, че тази повърхност създава воден филм между дрехите и барабана и така износва прането в пъти по-малко. Освен това няма никакъв шанс при центрофугиране дупките на барабана да се отпечатат по дрехите. А какво прави пералнята Miele само тя си знае :ph34r: Моята е модел WT 2670 WPM, със сушилня, вградена експертна система и с инфрачервен интрерфейс към компютър за актуализиране на софтуера. Правилата на експертната система се актуализират безплатно в първите 10 години след покупката. Пералнята сама определя теглото на прането, твърдостта на водата и степента на замърсеност, анализира състава на водата преди и след пране и в зависимост от зададената материя избира максимално щадящ режим при възможно най-добро изпиране и изплакване. Има хипоалергичен режим, в който използва няколко пъти повече вода, но не остава нито следа от перилния препарат. Дори аромата на "Ariel"-а не се усеща после :clap: Сушилнята е със седем отделни степени на изсушаване и може да се указва приоритет на температура или време при сушене. След изсушаване продължава да върти бавно дрехите в различни посоки, за да не им останат ръбове. За мързел като мене е просто идеална - хвърлям дрехите вътре, сипвам "Ариел" и "Калгон", натискам Start и сутринта вадя и обличам.

Този пост е редактиран от V 12: 21 септември 2008 - 22:26

#20 foty

foty

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 465 мнения
  • Град:sofia

Публикувано 22 септември 2008 - 10:34

някой ползва ли пералня със сушилня, че мисля такава да си купя. нямам къде да простирам?
питането ми е да ли вършат работа ? познати ми казаха , че не било хубаво две функции в една пералня , но нямам място къде да слагам отделно сушилня.
Публикувано изображение

Всяка жаба да си знае гьола.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни