Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Как да изтрия паролите, запаметени в компютъра

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да отговаряте в нея, но винаги можете да създадете нова ;)
11 отговора в тази тема

#1 bgyoda

bgyoda

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 6 мнения

Публикувано 06 април 2008 - 16:57

Въпросът ми е как мога да изтрия пароли, които са запаметени на компютъра.
Като пусна програма като System info , на пример, програмата ми изкарва името на акаунта и паролата във всички сайтове, където съм се регистрилал :) Знам, че сестра ми се опитва да ми гледа личната информация и колкото и голям бот да е, не искам да рискувам да разбере нещо ;)

Този пост е редактиран от stanley56: 06 април 2008 - 17:22
2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва съдържанието на самата тема. Заглавия от рода на "Помощ!", "Имам проблем" и т.н. не са желателни.

#2 Ken

Ken

Blade runner

• VIP Потребител
  • 13879 мнения

Публикувано 06 април 2008 - 16:59

Въпросът ми е как мога да изтрия пароли, които са запаметени на компютъра.
Като пусна програма като System info , на пример, програмата ми изкарва името на акаунта и паролата във всички сайтове, където съм се регистрилал :) Знам, че сестра ми се опитва да ми гледа личната информация и колкото и голям бот да е, не искам да рискувам да разбере нещо ;)

Щом говориш за сайтове, значи става въпрос за пароли запомнени в кеша на браузъра.
За Firefox паролите се изтриват през Tools - Clear private data - Saved passwords

Установено е, че желаещите да подчертаят своята нетрадиционна сексуална ориентация, пишат на български с латиница. Може ли това да се счита за пропаганда на хомосексуализма ?

#3 bgyoda

bgyoda

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 6 мнения

Публикувано 06 април 2008 - 17:15

то било много тъпо :Д ама то и аз съм си тъп, нормално е.
а какви други начини има да се научат паролите на поща, на скайп и на каквото там се сети човек и съответно как може да се предпазиш от тях ;)

между другото благодаря за бързия отговор :)

Този пост е редактиран от bgyoda: 06 април 2008 - 17:16

#4 kucipo

kucipo

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 317 мнения

Публикувано 06 април 2008 - 18:32

Кейлогъри и анти-кейлогъри
Keylogger
http://comexgroup.co...php/t31368.html

#5 bgyoda

bgyoda

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 6 мнения

Публикувано 07 април 2008 - 19:13

имам предвид с брут форс или нещо такова, възможно ли е да намериш паролата на произволен човек от скайп ?
или това е само мит .
(говоря, ако имам парола, на пример, с 6 букви, брут форс има ли шанс да ми я познае. щото тогава слагам една с 15-16 символа и шапка на тояга Публикувано изображение )

Този пост е редактиран от bgyoda: 07 април 2008 - 19:16

#6 Haryy_Potter

Haryy_Potter

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 121 мнения

Публикувано 08 април 2008 - 07:59

имам предвид с брут форс или нещо такова, възможно ли е да намериш паролата на произволен човек от скайп ?
или това е само мит .
(говоря, ако имам парола, на пример, с 6 букви, брут форс има ли шанс да ми я познае. щото тогава слагам една с 15-16 символа и шапка на тояга Публикувано изображение )

или това е само мит .
Аз НЕ вярвам на брут форс и т.н. Накратко - Мит е .
(Естествено кейлогерите са друга работа )

(говоря, ако имам парола, на пример, с 6 букви, брут форс има ли шанс да ми я познае. щото тогава слагам една с 15-16 символа и шапка на тояга  :vacation1: )
Всеки хакер може да си напише keylogger , тогава и 20 символа няма да те спасят, тъй като кейлогера запаметява всичко въведено по клавиатурата.
Публикувано изображение
Войн , тип самурай :D

#7 bgyoda

bgyoda

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 6 мнения

Публикувано 08 април 2008 - 20:18

keylogger как може да се прати от друг компютър и да се запамети на моя без да разбера.
по скайп като пиша с недоброжелателя, той може ли да изпрати нещо, което да се запише без аз или огнената ми стена и антивирусната да разберат??

ако ми кажете как точно става, ще е най-добре, иначе всякакви идеи за защита ги прочетох, но пак не съм сигурен, че ще работят :?

#8 Lost in...

Lost in...

пълен простак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7994 мнения

Публикувано 08 април 2008 - 21:34

keylogger как може да се прати от друг компютър и да се запамети на моя без да разбера.
по скайп като пиша с недоброжелателя, той може ли да изпрати нещо, което да се запише без аз или огнената ми стена и антивирусната да разберат??

ако ми кажете как точно става, ще е най-добре, иначе всякакви идеи за защита ги прочетох, но пак не съм сигурен, че ще работят :?

Заразява се файл с инсталационната програма и като го отвориш се инсталира на харда!Затова преди да инсталираш каквото и да е било,трябва да си сигурен, че е дръпнат от достоверен източник и да имаш достатъчно събрана информация относно софтуера, който ще инсталираш в последствие.Има специални anti-keylogger софтуери,но почти всички са платени.Повечето от съвременните anti-spyware програми като(SpyBot/Ad-Aware/SUPERAntiSpyware /Spyware Terminator и др. )си имат модул защитаващ от keylogger,така че споко.
Поздрави!

Този пост е редактиран от mihnev_sz: 08 април 2008 - 21:42

#9 TNN

TNN

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5221 мнения

Публикувано 08 април 2008 - 22:44

""""Всеки хакер може да си напише keylogger , тогава и 20 символа няма да те спасят, тъй като кейлогера запаметява всичко въведено по клавиатурата."""" Странно - не ми се коментира - разучете въпросите свързани с контрола на портовете , изходящия и входящия трафик - има качествени програми,които са непреодолими ...Дори не е нужно да губя време за настройки и проверки на своята О. С - разчитам на настройките им и не съм разочарован .... Поздрави

#10 bgyoda

bgyoda

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 6 мнения

Публикувано 08 април 2008 - 23:21

тоест трябва да се излъжа да отворя нещо, че да си лепна кейлогър. само не може да се запише или ако се опита, то ще го разбера, така ли.

говоря, ако никой не ми сяда физически на компютъра и да инсталира нещо. тогава вече разбрах как стават схемите.

#11 TNN

TNN

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5221 мнения

Публикувано 08 април 2008 - 23:52

Можеш да го разбереш,ако си научил кога,какво и как да проверяваш ..... Поздрави

#12 bgyoda

bgyoda

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 6 мнения

Публикувано 11 април 2008 - 00:26

как става изобщо така някакъв файл или вирус да се прикачи към картинка, песен или нещо друго и като се пусне песента или картинката да се отвори и другия файл, съответно за вируса - да се запише на компютъра ти.

за частта за вируса мисля, че не е много легална информацията, ама за другото ???
мисля, че бях гледал клипче във вбокс как да съединиш мп3-ка и джпек файл, но вече не си спомням ):

знам, че не му е тука мястото и че сигурно е обсъждано, за което се извинявам ;)

ps сега видях пак клипчето - то прави като отвориш файла с winamp да ти се отваря мп3-ката или ако го отвориш с picture viewer да ти излезе картинка. как става хем едното , хем другото.

Този пост е редактиран от bgyoda: 11 април 2008 - 00:43