Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Проблем с микрофона на компютъра ?

• Моля влезте за да отговорите
29 отговора в тази тема

#1 Фантастичен

Фантастичен

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 240 мнения
  • Град:София

Публикувано 07 април 2008 - 20:05

Преди тоя проблем имах някакъв друг проблем като стартира Уиндоус и тукмо да изпише добре дошли се покзваше чесовник и се ресваше наново ... откарах компютъра при съответния ми специялист .. оправил проблема всичко е тип топ , но сега се опитвам да проведа разговор с един приятел по Skype и що да видя нещо ... не става в смисъл ми вика само ало не ме чува

Проверих следните 3 начина от които може да се влияе;

1. Проверих в "Сила на звука" там всичко си беше ОКЕЙ.
2.Видях в "AvRack" някаква програмка за драйвърите ... не открих нищо съществено което може да пречи.
3.Проверих мирофона дали работи изобщо на друг компютър , работи без отказано

Дайте ми някакви съвети ? Или предложение от какво може да е , и как да проверя ? Проблема имам само с микрофона с слушането на музика нямам .

А ето как са ми свързани устройствата , колоните имат само зелен кабел и е точно в средата (зад кутията) от ляво има канал за микрофон там също съм го поставял но сега е отпред , пред кутията има 2 канала зелен и червен , мик. в червеното а другото за слушалките е зеленото , от това по лесно обеснение ...

Това е !
Аз съм Н=1 ПРОСТО... S**m*i*i Come back here... :P

#2 hlevoust

hlevoust

анонимен работохолик

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 8153 мнения
  • Град:§ 22
  • Интереси:емпирично изследване върху формите на простотията и начините на проявлението им

Публикувано 07 април 2008 - 20:17

От изложено виждам, че си погледнал в Volume Control, но обърна ли внимание на отметката?

Публикувано изображение
You'll Never Walk Alone

#3 Фантастичен

Фантастичен

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 240 мнения

Публикувано 07 април 2008 - 20:40

От изложено виждам, че си погледнал в Volume Control, но обърна ли внимание на отметката?

Публикувано изображение

Обърнах вниманиее на мен ми е на бг обаче , забелязах друго под микрофон има раширени и като натисна на него виждам че няма отметка на 1 Mic Boost след като сложих отметка на 1 mic boost зе да бучи музиката която слушах .. и с отметка се чуваше музиката но бочеше ... сега сложих отметка на мика да не се чува и отметнах 1 mic boost в момента се чува но какъв може да е проблема ?

#4 d1dcho

d1dcho

просто любопитен

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 777 мнения
  • Град:България

Публикувано 07 април 2008 - 21:21

Значи и аз го имах тоя проблем но си го оправих сам ... значи на мене не чуваха като говоря а като пусна музика чуват на тебе така ли ти е?Аз рових в драйверите за звука и там го оправих
Публикувано изображение

#5 Фантастичен

Фантастичен

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 240 мнения

Публикувано 08 април 2008 - 12:11

Значи и аз го имах тоя проблем но си го оправих сам ... значи на мене не чуваха като говоря а като пусна музика чуват на тебе така ли ти е?Аз рових в драйверите за звука и там го оправих

Ми да ... точно преди малко тествах ... чува се музиката от компютъра , но като говоря гласа не ?
И аз съм ровил по драйверите но не намирам нищо съществено ? кажи си драйверите за аудио ако ти са на Realtek ми кажи какво точно си пипнал та са се оправили , пък пробвам да Update драйвера за звука дава ми че не намира ?!

#6 TiriT

TiriT

Фен

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 671 мнения

Публикувано 11 април 2008 - 21:55

Я се разрови малко в настройките на Skype. От там нещо май е.

С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

#7 d1dcho

d1dcho

просто любопитен

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 777 мнения
  • Град:България

Публикувано 11 април 2008 - 22:20

Ми да ... точно преди малко тествах ... чува се музиката от компютъра , но като говоря гласа не ?
И аз съм ровил по драйверите но не намирам нищо съществено ? кажи си драйверите за аудио ако ти са на Realtek ми кажи какво точно си пипнал та са се оправили , пък пробвам да Update драйвера за звука дава ми че не намира ?!

Да такива са Realtek HD Audio Manager ами пич мисля че е това виж сега:Realtek HD Audio Manager трябва да ти е долу където ти е чесовника даваш на иконата ако ти е долу дясното копче и виж скреена.Трябва да ти е така :wors:.Пиши ако сам ти помогнал УСПЕХ

Прикачени файлове

• Прикачен файл  wij_tuk.JPG   82,74KB   189 Брой сваляния

Този пост е редактиран от d1dcho: 11 април 2008 - 22:21

Публикувано изображение

#8 RumenK

RumenK

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 421 мнения
  • Град:Русе

Публикувано 24 април 2008 - 02:19

...нямам идея дали ще можете и как ще ми помогнете...всичко ми беше наред...преинсталираха ми Windows-а с някакъв вариант на руски език...Използвам слушалки с микрофон...Сега при ползване на Skype аз чувам,а мен не ме чуват...Със сигурност микрофона ми е в ред...разменях слушалките и ползвах друг микрофон, същата работа...
От контрол-панела влизам в Аудиоустройства-реч...има опция за проверка с индикатори за силата на звука и силата на възпроизвеждането... говоря в микрофона и си чувам гласа на слушалките...В края на проверката ми излиза надпис: "Звуковото оборудване работи правилно"...
Тръгнах да търся причината в настройките на Скайпа: Инструменти-Настройки-Устройства - в Микрофон - сила на звука плъзгача е в средно положение...опитах да махна отметката и на ръчна настройка да го оставя на "Висока сила на звука"...но той така и отново се връщаше в средно положение...Пак там има и опция "Провеждане на безплатен тестов разговор"...И крайния резултат: "Skype не долавя вашия говор.Увеличете силата на звука" ...Поне за мене това си е пълна загадка...Не зная какво да правя...дано някой може да ми помогне...

Този пост е редактиран от RumenK: 24 април 2008 - 02:20

Благословен е този,който няма какво да каже и въпреки това си мълчи!

#9 genatraikova

genatraikova

любопитнознателната:)

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 934 мнения
  • Град:у нас съм си
  • Интереси:рекламa, видео обработка,графична обработка, дизайн, продажби

Публикувано 24 април 2008 - 11:40

Преди два дни и на мен ми се случи/говорех по скайп-а /и изведнъж звука ми изчезна,както при теб веднага направих тест на звука в скайп,но просто не ми отчиташе изобщо/по същия начин плъзгача ми се връщаше на нивото на което си е,не може да се регулира/,не ме чуваха в скайпа,а аз ги чувах.Моята камера си е с вграден микрофон,погледнах и буксите отзад-всичко е наред.По никакъв начин не можах да го оправя,само дето два часа се гъзих,накрая преинсталирах скайп-а и всичко се оправи.Все си мисля,че скайп-а дава някакви дефекти.Не знам.Преинсталирай си скайп и ще ти се оправи,поне става бързо. :)

Този пост е редактиран от genatraikova: 24 април 2008 - 11:42

Не питай за цената на мечтата - бори се, литвай, падай и умирай!...

Носи я винаги напред - в ръката, възкръсвай: ставай, искай и намирай!

#10 RumenK

RumenK

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 421 мнения

Публикувано 24 април 2008 - 19:13

Преди два дни и на мен ми се случи/говорех по скайп-а /и изведнъж звука ми изчезна,както при теб веднага направих тест на звука в скайп,но просто не ми отчиташе изобщо/по същия начин плъзгача ми се връщаше на нивото на което си е,не може да се регулира/,не ме чуваха в скайпа,а аз ги чувах.Моята камера си е с вграден микрофон,погледнах и буксите отзад-всичко е наред.По никакъв начин не можах да го оправя,само дето два часа се гъзих,накрая преинсталирах скайп-а и всичко се оправи.Все си мисля,че скайп-а дава някакви дефекти.Не знам.Преинсталирай си скайп и ще ти се оправи,поне става бързо. ;)

...благодаря...минавало ми е през ума за преинсталиране на Skype, за да съм сигурен чe тогава грешката ще е из настройките...(логически извод в тази ситуация), но вярвах повече в програмата,отколкото в собствените си минимални софтуерни познания...веднага преминавам към действие... дано да е това...

#11 Филипов

Филипов

kaldata маниак

• VIP Потребител
  • 2247 мнения
  • Град:Плевен

Публикувано 24 април 2008 - 19:19

Тая тъпа програма вече 200 страници се изписаха за нея. Писал съм го барем 10 пъти.

Ако не те чуват се слага чавка на Mute на микрофона във Volume Controls

Този пост е редактиран от Филипов: 24 април 2008 - 19:22

Ако двамата имаме по една ябълка и ги разменим, пак ще имаме по една ябълка.
Ако двамата имаме по една идея или информация и ги разменим, всеки ще има по две!
Унищожителите на българската природа

#12 RumenK

RumenK

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 421 мнения

Публикувано 25 април 2008 - 03:04

Тая тъпа програма вече 200 страници се изписаха за нея. Писал съм го барем 10 пъти.

...сигурно е било отдавна,защото направих опит да потърся такава тема,но попаднах на тази за проблем с микрофона и я използвах,за да не отварям нова...направих това,което ме посъветва genatraikova(за което много и благодаря)... преинсталирах програмата и всичко се оправи без да пипам нищо повече в настройките...
...по повод твоя пост и чавката...тука ще отворя скоба и да кажа,че софтуерната ми грамотност не е на ниво, но поне за мене досега опцията Mute означава изключване,както е и едноименната функция на дистанционното за tv, но ще се поровя в темите за да си изясня въпроса... в моя случай предполагам че и това нямаше да ми помогне...микрофона работеше при тестовете на компютъра, но не и в програмата...

Този пост е редактиран от RumenK: 25 април 2008 - 03:06

#13 zmeYpc

zmeYpc

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 618 мнения
  • Град:София България
  • Интереси:Казвам се Николай Филипов. Бетатестер и един от двамата официални български преводачи на Skype.

Публикувано 25 април 2008 - 21:12

Филипов, айде да не се изказваш неподготвен и злобно преднамерен. За Skype имам предвид. И спри да нервничиш.
RumenK, може ли да напишете с коя точно версия на Skype сте?
Ако сте сигурен, че всички настройки при вас са наред: направете проби с echo123. Както се записвате така ви чуват.
Проверете дали правилният звуков изход е избран в настройките на Skype. Тоест там не трябва да пише „устройство по подразбиране“. Сменете го.
Ако e включена настройката „Нека Skype регулира настройките на звука“, то нивото на микрофона се определя от Skype след тестове. Изключете я и рестартирайте програмата. Ако ползвате доста стара версия е възможно в config.xml да остане настройка „0“. Това се вижда при избиране на echo123 и отваряне на на звуковия пулт. Сега силата на микрофона може да се регулира ръчно. Пробвайте. Иначе за повечето микрофони (НЕ ЗА ВСИЧКИ) е добре микрофонът да е заглушен от КП на Windows. Що се отнася до +20 дб усилване зависи от чувствителността и динамичността на ползвания микрофон. При някои микрофони помага стига да не ги разполагате много близо до др. звуков източник. Пишете.

Публикувано изображение

Помощ и поддръжка за Skype
в българската секция.

#14 Remington

Remington

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 268 мнения

Публикувано 25 април 2008 - 22:01

Ако не те чуват се слага чавка на Mute на микрофона във Volume Controls.

Toчно обратното-маха се чавката.

За да си оправиш проблема:
1.Преинсталирай Skype с по-нова версия най-добре изрий старата и инсталирай с по-нова версия.
Провери настройките на Skype направи тест разговор по Skype.
Зеления жак е за микрофона.
Успех и питай смело за това сме тук да си помагаме кой с каквото може! Публикувано изображение

#15 Фантастичен

Фантастичен

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 240 мнения

Публикувано 26 април 2008 - 17:32

Пак имам проблем с микрофона на компютъра след като се опитвам с 1 притял по Skype да говоря или по ICQ не ме чува хич и аз виждам долу от "Сила на звука" и какво да видя звука на микрофон най долу под него има разширени натискам там и отметката на 1 mic boost я няма слагам пак пробвам да говоря .. уви пак не се чувам отивам пак да видя нещо да не съм объркал отметката на 1 mic boost я няма плазгача за сила на звука пак е най долу и така 2 3 пъти ... и не става

#16 genatraikova

genatraikova

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 934 мнения

Публикувано 28 април 2008 - 01:58

Не става!Днес пак ми се повреди звука,реших да сложа"чавка",както ти се изрази,но не действа.Изобщо вече не знам,как да постъпвам в ситуацията с изчезването на звука на "скайп",преди съм нямала проблем,но от извастно време вече за втори път се случва,микрофона ми си е вграден,но имам и с жица,включих да пробвам,но и той не върви,не е от микрофона.А скайпа не ми не е стар 3.6 е,преди няма и седмица си го преинсталирах/заради проблема със звука/и сега пак наново се повреди.

...сигурно е било отдавна,защото направих опит да потърся такава тема,но попаднах на тази за проблем с микрофона и я използвах,за да не отварям нова...направих това,което ме посъветва genatraikova(за което много и благодаря)... преинсталирах програмата и всичко се оправи без да пипам нищо повече в настройките...
...по повод твоя пост и чавката...тука ще отворя скоба и да кажа,че софтуерната ми грамотност не е на ниво, но поне за мене досега опцията Mute означава изключване,както е и едноименната функция на дистанционното за tv, но ще се поровя в темите за да си изясня въпроса... в моя случай предполагам че и това нямаше да ми помогне...микрофона работеше при тестовете на компютъра, но не и в програмата...

Радвам се ,че и аз един път да съм била полезна на някого,макар и с такъв съвет-да преинсталираш програма.Но да ти съобщя лошата новина,пак се разваля,поне моя/скайп/ отново е без звук/чувам човека отсреща,но той не ме чува/.ще пробвам всичко за да го оправя,но това с отметките на "муте-то"не става.Пробвах.И също микрофона ми работи при тестовете на компютъра/както при "Rumenk"/,a само в скайп-не.

#17 Фантастичен

Фантастичен

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 240 мнения

Публикувано 28 април 2008 - 07:07

Gena ти пак си добре на мен в никоя програма не ми действа микрофона ...

#18 RumenK

RumenK

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 421 мнения

Публикувано 28 април 2008 - 17:50

...RumenK, може ли да напишете с коя точно версия на Skype сте?
Ако сте сигурен, че всички настройки при вас са наред: направете проби с echo123. Както се записвате така ви чуват.
Проверете дали правилният звуков изход е избран в настройките на Skype. Тоест там не трябва да пише „устройство по подразбиране“. Сменете го.
Ако e включена настройката „Нека Skype регулира настройките на звука“, то нивото на микрофона се определя от Skype след тестове. Изключете я и рестартирайте програмата. Ако ползвате доста стара версия е възможно в config.xml да остане настройка „0“. Това се вижда при избиране на echo123 и отваряне на на звуковия пулт. Сега силата на микрофона може да се регулира ръчно. Пробвайте. Иначе за повечето микрофони (НЕ ЗА ВСИЧКИ) е добре микрофонът да е заглушен от КП на Windows. Що се отнася до +20 дб усилване зависи от чувствителността и динамичността на ползвания микрофон. При някои микрофони помага стига да не ги разполагате много близо до др. звуков източник. Пишете.

...много благодаря...с 3.6.0.248 съм...просто изтрих програмата и влязах в сайта на Skype...там беше даден линк за изтегляне на тази версия, предполагам че е последната...след инсталирането всичко заработи нормално,без да пипам допълнително нищо в настройките, което логически доказва че проблемът не е бил в микрофона, а в програмата...
...genatraikova, повторението на същия проблем е лоша новина...с години използвам тази програма, но никога не ми е правила този номер... дано да имам късмет нататък...

#19 genatraikova

genatraikova

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 934 мнения

Публикувано 28 април 2008 - 19:55

Пробвах всичко,което знам за да върна звука,нищо не стана.Крещях на микрофона,тест по скайп,махах отметката на"нека скайп регулира звука"-нищо,слагах "чавки-те"на "мутето"-нищо,тест на драйверите на звука-работят.Този път пак го преинсталирах,но не стана номера.Цял ден ръчкане на букси и накрая взех и им смених мястото/до сега бяха отзад на компютъра-буксите за камерата и микрофона(микрофона си е вграден ,но си има отделна букса),сложих ги отпред/също има такива изводи/.И тръгна звука,не знам на какво се дължи нефункционирането на задните букси,но вече имам звук.Как така изведнъж ще спре да работи,от половин година са си били отзад?Не знам,но важното е ,че всичко тръгна. :)

#20 zmeYpc

zmeYpc

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 618 мнения
  • Град:София България
  • Интереси:Казвам се Николай Филипов. Бетатестер и един от двамата официални български преводачи на Skype.

Публикувано 28 април 2008 - 21:36

genatraikova, а вие с коя версия на Skype сте?
Kакто четох при вас проблема се е оправил с преместване на кабелите. Питате как се е получило така. Вероятно от инсталиране на драйвери, друг софтуер, кодеци и т.н. Погледнете във вашия софтуерен миксер (панел за управление на входовете и изходите на звуковата карта) кое как е настроено.
RumenK, всички версии на Skype след 3.0 сами регулират ползването на микрофона. По подразбиране микрофонът в системата е заглушен и програмите, които го ползват за вход сами го включват. Допускам, че може да е от версията на Skype само за по-стари версии, при които некоректно се записваше стойност „0“ за силата на звука на входа, т.е. микрофона. Това се записваше в settings.xml и може да се оправи ако се смени ръчно тази стойност, но е доста трудно всеки да го направи. Затова едно премахване на версията със запазване на хронологията и др. записи и щателно почистване на системния регистър и инсталиране начисто на на най-новата публична версия на Skype обикновено оправя нещата, ако преди всичко е работело.

Публикувано изображение

Помощ и поддръжка за Skype
в българската секция.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни