Към съдържанието

Снимка
- - - - -

причини за заболяванията "набразден език" и "географски език

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да отговаряте в нея, но винаги можете да създадете нова ;)
8 отговора в тази тема

#1 Фантастичен

Фантастичен

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 240 мнения

Публикувано 11 април 2008 - 12:02

Здравейте Публикувано изображение Искам да ви разкажа за 1 болест която толкова ме плашеше , разбира се преди да разбера от какво е.Но после излезна не много сериозна (но болезнена).Може би 80% от българите предпочитат пърженото пред останалите видове на приготвяне храна също така може би 70% пият безалкохолно пред всякакъв друг вид питие.Аз съм 1 от хората които обичат пържено ... но се чудите какво общо има това с болестта която имам и ще я имам в продължения поне мин 4 месеца.
Ами накратко "Набразден език" се различава много (но имат няколко прилики) от "географски език" набдразден език се получава при прекалено ядене на солено,люто също така голяма вреда отказва пържено или по скоро препърженото и безалкохолните напитки , това е заболяване при което езикът :P ти все едно с нож са го драли ? Представяте ли си Публикувано изображение ? Разбира се лечимо е ... доктора който ме прегледа каза че заболяването отминава но не много лесно а причинителите ги изброих.
Изписа ми нещо което се впръска + някакви спецялни витамини.

А какво е "географски език" - Географския език се получава родом и не се лекува за разлика от набраздения ... географския език е по леко наранен почти не се забелязва , но какво е лошото ?! - Не се лекува .Докато се храниш не изпитваш болка а при набраздения ... зависи от храната ако е люта или консумираш другите продукти които са причинители и нередовното хранене оказва влияние.

Този пост е редактиран от Magical_WaRFIedal: 11 април 2008 - 17:27

Аз съм Н=1 ПРОСТО... S**m*i*i Come back here... :P

#2 pepps

pepps

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 2 мнения

Публикувано 13 ноември 2008 - 19:20

Здравейте Публикувано изображение Искам да ви разкажа за 1 болест която толкова ме плашеше , разбира се преди да разбера от какво е.Но после излезна не много сериозна (но болезнена).Може би 80% от българите предпочитат пърженото пред останалите видове на приготвяне храна също така може би 70% пият безалкохолно пред всякакъв друг вид питие.Аз съм 1 от хората които обичат пържено ... но се чудите какво общо има това с болестта която имам и ще я имам в продължения поне мин 4 месеца.
Ами накратко "Набразден език" се различава много (но имат няколко прилики) от "географски език" набдразден език се получава при прекалено ядене на солено,люто също така голяма вреда отказва пържено или по скоро препърженото и безалкохолните напитки , това е заболяване при което езикът :help: ти все едно с нож са го драли ? Представяте ли си Публикувано изображение ? Разбира се лечимо е ... доктора който ме прегледа каза че заболяването отминава но не много лесно а причинителите ги изброих.

А какво е "географски език" - Географския език се получава родом и не се лекува за разлика от набраздения ... географския език е по леко наранен почти не се забелязва , но какво е лошото ?! - Не се лекува .Докато се храниш не изпитваш болка а при набраздения ... зависи от храната ако е люта или консумираш другите продукти които са причинители и нередовното хранене оказва влияние.

Здравей, аз страдам от същото заболяване и бих искала да те помоля да ми напишеш какжо точно е предписал лекаря ти, за да започна лечение и аз. Ще ти бъда много благодарна

#3 FIGI_78

FIGI_78

kaldata приятел

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 750 мнения

Публикувано 16 ноември 2008 - 00:25

Здравей, аз страдам от същото заболяване и бих искала да те помоля да ми напишеш какжо точно е предписал лекаря ти, за да започна лечение и аз. Ще ти бъда много благодарна

Има едно нещо като Йодасепт, обаче течен не му помня името, маже се с марличка в/у езика.Ще помогне при начален стадий.

#4 tuksum

tuksum

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1874 мнения

Публикувано 16 ноември 2008 - 10:14

Ами накратко "Набразден език" се различава много (но имат няколко прилики) от "географски език" набдразден език се получава при прекалено ядене на солено,люто също така голяма вреда отказва пържено или по скоро препърженото и безалкохолните напитки , това е заболяване при което езикът :huh: ти все едно с нож са го драли ? Представяте ли си Публикувано изображение ? Разбира се лечимо е ... доктора който ме прегледа каза че заболяването отминава но не много лесно а причинителите ги изброих.

А какво е "географски език" - Географския език се получава родом и не се лекува за разлика от набраздения ... географския език е по леко наранен почти не се забелязва , но какво е лошото ?! - Не се лекува .Докато се храниш не изпитваш болка а при набраздения ... зависи от храната ако е люта или консумираш другите продукти които са причинители и нередовното хранене окhttp://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=81489#
Запишиазва влияние.

Вие двамата често ли имате алергии? Вчера четох, че хората с такъв проблем често страдали от алергии и лекарите го знаели.

Този пост е редактиран от tuksum: 16 ноември 2008 - 10:29

#5 pepps

pepps

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 2 мнения

Публикувано 16 ноември 2008 - 11:53

Вие двамата често ли имате алергии? Вчера четох, че хората с такъв проблем често страдали от алергии и лекарите го знаели.

ами не мога да кажа, че имам много алергии...като бях в гимназията получих сенна хрема иначе нямам други алергии, но проблема с езика го има от по-ранна възраст. Моето обяснение защто се е получило е, че като малка съм яла много солено ама наистина много-майка ми го потвърди. Нямам географски език по рождение и след като прочетох публикуваното тук разбрах, че е лечимо и сега много искам да се оттърва от него :)

#6 Stambini

Stambini

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 418 мнения

Публикувано 16 ноември 2008 - 12:13

Въобразяваш си ,че ще се излекуваш.Аз съм с набразден език и където и да съм отишъл ми казват не пий кола,безалкохолни напитки не яж чипсове и всичко което съдържа подправки и е солено.Е какво нищо ли да не ям ? Да мина на попара,каша ... не се лекува.Просто намали вредните храни и ще има леко подобрение... иначе ще ти изпишат тантум-верде какту на мен и ще го впръскваш в устата и ефект няма да има .. 7 месеца се лекувах с това нещо и никакъф ефект...
Идвам от град където сутрин има "брис" :)
Гласувай за кретен като мен , просто влизаш в профила ми и даряваш 5 звездички , трудно ли е - направи ме щаслив. Много яка рекламка си правя :D

#7 SeismiC

SeismiC

Земетръсна зона

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 721 мнения

Публикувано 16 ноември 2008 - 12:22

Въобразяваш си ,че ще се излекуваш.Аз съм с набразден език и където и да съм отишъл ми казват не пий кола,безалкохолни напитки не яж чипсове и всичко което съдържа подправки и е солено.Е какво нищо ли да не ям ? Да мина на попара,каша ... не се лекува.Просто намали вредните храни и ще има леко подобрение... иначе ще ти изпишат тантум-верде какту на мен и ще го впръскваш в устата и ефект няма да има .. 7 месеца се лекувах с това нещо и никакъф ефект...

Е, че Тантум Верде не е ли за сливиците, при зачервено гърло, гнойни ангини и тем подобни неща?
Лесно е да си мъдър със задна дата...

#8 tuksum

tuksum

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1874 мнения

Публикувано 16 ноември 2008 - 12:23

По принцип, неравностите по езика означават заболявания на организма. Самият "набразден език" не е заболяване, а показва състоянието на вътрешните органи. Така например, ако езика е с неравности по краищата, това означава проблеми със стомаха. Ако средната му линия е крива, това означава гръбначни изкривявания. Моята средна линия на езика е крива и наистина напоследък имам леко гръбначно изкривяване.

#9 Тамио

Тамио

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 178 мнения

Публикувано 26 ноември 2008 - 23:06

Географският език.
Вече 25 години си съжителстваме двамката без проблем.При мен се е получил когато съм била осем месечно бебе.Била съм болна с висока температура.В такива случаи бебетата получават гърчове,а в моят случай езикът се е нацепил.Не ми пречи по никакъв начин,не боли,не го усещам при хранене.