Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Отказване на цигарите - препоръки с траен ефект

• Моля влезте за да отговорите
90 отговора в тази тема

#1 genatraikova

genatraikova

любопитнознателната:)

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 934 мнения
  • Град:у нас съм си
  • Интереси:рекламa, видео обработка,графична обработка, дизайн, продажби

Публикувано 13 април 2008 - 22:37

От много време се опитвам да ги откажа,последния път издържах около 3-4 месесеца,но безуспешно.Чета от време на време съвети,пия и табекс ,когато се навия сериозно,но имам чувството,че не се получава,все някога пак пропушвам.Ако някой знае метод и то с траен ефект,моля да сподели.Ето и едни примери,които за съжаление наистина са верни

Първият път, като почнах да отказвам цигарите,
бях посъветванa от ветерани в областта, че семките,
дъвките и бонбонките много помагат за целта. Определено ви е ясно,
че не можеш цял ден да седиш с ментов бонбон в уста,
защото най-накрая ще се отровиш. Имах чувството, че когато се изпотявам,
мириша на мента и когато ходя до тоалетна след мен мирише по-хубаво,
отколкото от ароматизатора вътре.
Семките и дъвките без захар пък нанесоха трайни увреждания на зъбите ми.
От хрупането на едните си изпилих 2-ри горен десен и долен 2-ри десен зъб.
Получих натриево-хлориден шок и един ден трябваше да пия само вода.
Дъвките ме довършиха. Благодарение на лепкавите им свойства,
те ми измъкнаха всички пломби в устата и останах трайно осакатенa.
Резултат: Първия опит за отказването на цигарите завърши безуспешно
след триседмична битка. Един зъболекар остана доволен, а аз публично доказах,
че спирайки цигарите, почвате да харчите двойно повече пари за дъвки,
семки, сандвичи, бонбонки и всякакви гадости, заплашващи вашето здраве.
Отгоре на всичко килограмите сигурно ще ви станат с поне5-6 отгоре.

ЕТО КАК СЕ ЧУВСТВА ЧОВЕК КОЙТО Е ОТКАЗАЛ ЦИГАРИТЕ

20 минути (не съм ги засичал)

Кръвното ви налягане възстановява нормалните си стойности (не си носех с мен апарат за мерене на кръвно налягане)
Пулсът ви се нормализира (не съм сигурен)
Температурата на ръцете и краката се увеличава до обичайната (това е от нерви)

8 часа

Нивото на въглероден оксид в кръвта намалява (моето си беше на същото ниво)
Нивото на кислород в кръвта се възстановява (да, и се чувстваш като дрогиран от многото кислород)

24 часа

Рискът от сърдечна атака намалява (при мен се увеличи от мисълта, че няма да пуша повече)

48 часа

Нервните краища започват да се възстановяват (ако се намеква за секс - не ми беше до това)
Увеличават се вкусовите и обонятелни способности (вярно е - усещах мириса на цигари от километър)
Ходенето става по-лесно (аз съм с кола)

2 седмици - 3 месеца

Кръвообращението се подобрява (особено ако има хубави жени наоколо)
Функцията на белите дробове се увеличава с 30% (при мене се увеличи с 27.4 %, сигурно съм дефектен)

1-9 месеца

Кашлицата,задъхването и недостигът на въздух изчезват (при мен кашлица се появи след като ги спрях, но другото е вярно , ако тичаш всяка сутрин по 10км)
Почистват се белите дробове, инфекциите намаляват (аз си почистих дробовете с разтворител)

1 година

Рискът от инфаркт е наполовина по-малък от този при пушачите (надяваме се)

“..Аз се майтапя, но не забравяйте че вече съм бивш пушач. Невероятно лесно е да откажете цигарите, направо не е за вярване….”

Не питай за цената на мечтата - бори се, литвай, падай и умирай!...

Носи я винаги напред - в ръката, възкръсвай: ставай, искай и намирай!

#2 WhiteHart

WhiteHart

Изкукуригал

• Модератори
  • 5552 мнения
  • Град:Търново/София
  • Интереси:От нищо по много

Публикувано 13 април 2008 - 22:40

Днес ми е седми ден без цигари. Отказвал съм ги десетки пъти...Сега не знам дали ще успея,но съм твърдо решен. Вече цяла седмица не пуша,и не ми липсват толкова...Чувствам се добре. Само като седна на заведение,ми е малко кофти,но се свиква... ;)

Състояние на пълна простота.
(То струва всичко — и нищо по-малко от това.)

#3 dimd

dimd

Старост-нерадост

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2312 мнения
  • Град:ЛЮЛИН 10
  • Интереси:Форумен полицай !

Публикувано 13 април 2008 - 22:44

Трябва човек да е много упорит ! Опитай с тези напътствия :
http://bg.help-eu.co...s/index-21.html

Този пост е редактиран от dimd: 13 април 2008 - 22:44

БЪЛГАРИ-ЮНАЦИ !
Egw eimai astynomikos !
Публикувано изображение

#4 genatraikova

genatraikova

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 934 мнения

Публикувано 13 април 2008 - 22:52

Днес ми е седми ден без цигари. Отказвал съм ги десетки пъти...Сега не знам дали ще успея,но съм твърдо решен. Вече цяла седмица не пуша,и не ми липсват толкова...Чувствам се добре. Само като седна на заведение,ми е малко кофти,но се свиква... :

Браво на теб,аз напоследък много започнах да пуша,чак се притеснявам за себе си.Преди като ги бях отказала бях супер,веднага се усеща промяната-вкуса в устата ти е супер,пръстите ти не миришат на никотин,кожата на лицето ми стана една свежа/това ми го казаха случайно познати,без да знаят,че съм отказала цигарите/,изобщо,нямаше го и това чувство,че цигарите ти свършват и се превръщаш в "бясно куче".Така искам отново да пробвам,но нещо този път не съм убедена ,че ще се справя.Защо ,когато говоря за отказване толкова много ми се пуши? Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

П.С.
Задължително ще се пробвам в поредния сайт,
дано този път да се получи.Благодаря.

Този пост е редактиран от genatraikova: 13 април 2008 - 22:53

#5 dimd

dimd

Старост-нерадост

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2312 мнения
  • Град:ЛЮЛИН 10
  • Интереси:Форумен полицай !

Публикувано 13 април 2008 - 22:55

Марк Твен е казал,че няма нищо по-лесно от отказването на цигарите-самият той го е правил 100 пъти !
http://fasaspirin.na...otkazvaneto.htm
http://www.bghelp.ne...read.php?t=1924

П.П. Аз също се залъгвам,че кутията с цигари,която купувам,ще е последната !
БЪЛГАРИ-ЮНАЦИ !
Egw eimai astynomikos !
Публикувано изображение

#6 algor

algor

калдата ароматизатор

• Модератори
  • 5160 мнения
  • Град:София

Публикувано 13 април 2008 - 23:00

Защо ,когато говоря за отказване толкова много ми се пуши? Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

цигари с говорене не се отказват...
ще те посъветвам да не го правиш (отказването) до момента, в който не усетиш отвътре, че повече няма да пушиш...
обърни внимание какво ти пиша - не като усетиш, че искаш да ги спираш, а че повече няма да пушиш...
ти (както и повечето хора разбира се) пушиш в мозъка и в мислите си много повече, отколкото реално го правиш...
поради това още 30 пъти да се пробваш да ги спираш, няма да стане...
просто хвърляш последната цигарата, обръщаш се и забравяш, че си пушила и че имаш нужда от цигари...
тва е...
простичко е...
аз лично го направих преди 2 години и 14 дни...
и се чувствам перфектно...
даже има моменти в които като усетя мирис на цигара направо убивам тоя дето пуши...

това е най-безмисления тъп и гаден навик, който си създаваме сами...

пп.няма да обяснявам колко години и по колко съм ги смукал пущините...
нито веднъж не съм тръгвал да ги отказвам, а просто един ден хвърлих цигарата и казах "аз от днес не пуша"...
и тва е...

близо 6 месеца си носех в чантичката цигари и запалка, та ако ми се допуши да запаля една...
все пак няма лошо да запали човек като заумира...

ппп.колко ми е гот като седя в заведение без да пуша ако знаете...
ммммммммм...
даже избягвам такива, в които няма климатизация...

а бе много мога да напиша, ама няма смисъл...
махни ги и след месец-два напиши тук как се чувстваш...
ей така с две думички...
и аз знам какво ще пише в думите ти...
Не е нужно да работиш в аптека, за да бъдеш заобиколен от капути!

#7 genatraikova

genatraikova

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 934 мнения

Публикувано 13 април 2008 - 23:00

Марк Твен е казал,че няма нищо по-лесно от отказването на цигарите-самият той го е правил 100 пъти !
http://fasaspirin.na...otkazvaneto.htm
http://www.bghelp.ne...read.php?t=1924

П.П. Аз също се залъгвам,че кутията с цигари,която купувам,ще е последната !

Първият адрес днес го посетих,незнам защо но като че ли колкото повече ,чета,толкова повече ми се пуши.Значи не бива да чета постоянно за това.Искам кратък ,но ефектен начин.И казваш,че Марк Твен ги е отказвал 100 пъти-значи не ги е отказал,ами като мен постоянно се е борел с порока си.

Този пост е редактиран от genatraikova: 13 април 2008 - 23:02

#8 Dageoff

Dageoff

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 8 мнения
  • Град:Сливен

Публикувано 13 април 2008 - 23:05

Аз съм страстен пушач. Веднъж ги отказах при мен номера мина с антидеприсант и Ривотрил. Постоянно спях ставах само за да ям. Така няколко дни. След третия ден си лабилен след седмица не те и влече, но ти трябва спокойствие и да се откъснеш от всякъкви контакти с околния свят при мен беше така. Мина месец случайно бях при позната пушеха и викам ще запаля една нарочно и това ми беше грешката сега просто ми е много натоварено за да отделя повече време за мен за да ги откажа пак на ново. Вредят на гласа ми. ...и най-малкото е наложително.

П.П. Никакви лекарства за отказване непомагат. Пробвал съм всичко - Буквално ти вкарват утрова в организма. Табекс е без коментар. За първи път го пробвах мин. седмица просто вечерта от него така се задуших и едва заспах постоянно ми се повръщаше на др. ден разстройство - не си измислям

Този пост е редактиран от Dageoff: 13 април 2008 - 23:12

#9 genatraikova

genatraikova

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 934 мнения

Публикувано 13 април 2008 - 23:10

Знам за това,че наистина с говорене няма да стане ,но исках да видя как мислите всички.А що се отнася до това ,че си болен и ще се стреснеш,не имам познати с болести-дчдо,който е с трудно оросяване на мозъка и са му казали да не пуши,защото кръвоносните съдове се свиват и оросяването е още по-трудно,но той не може да спре да пуши,опитва се отчаяно,но тайно пуши.Имам и друга позната-с рак на гърдата,тя също не бива да пуши,но продулжава.
Просто незнам,аз когато не пушех-от инат го направих не от мотивация.

#10 WhiteHart

WhiteHart

Изкукуригал

• Модератори
  • 5552 мнения

Публикувано 13 април 2008 - 23:13

Всичко е в главата...Тези лекарства и т.н. помагат до известна степен,но самият ти не решиш ли,че нямаш нужда от цигари,нищо няма да постигнеш. Наскоро се запитах нуждая ли се от всекидневната ужасна сутрешна кашлица,от това да ми е лошо от препушване,от задъхването,когато извършвам някаква физическа активност,от пробождането в дробовете след кутия и повече на ден. Реших,че нямам нужда от всички тези неща. И че е много по-лесно да не пуша,отколкото да пуша. Е,има известна физическа абстиненция.но тя е лесно преодолима. Всичко е в психическата нагласа...
Успех на решилите да спрат с цигарите!
И лека нощ... :)

#11 genatraikova

genatraikova

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 934 мнения

Публикувано 13 април 2008 - 23:16

Всичко е в главата...Тези лекарства и т.н. помагат до известна степен,но самият ти не решиш ли,че нямаш нужда от цигари,нищо няма да постигнеш. Наскоро се запитах нуждая ли се от всекидневната ужасна сутрешна кашлица,от това да ми е лошо от препушване,от задъхването,когато извършвам някаква физическа активност,от пробождането в дробовете след кутия и повече на ден. Реших,че нямам нужда от всички тези неща. И че е много по-лесно да не пуша,отколкото да пуша. Е,има известна физическа абстиненция.но тя е лесно преодолима. Всичко е в психическата нагласа...
Успех на решилите да спрат с цигарите!
И лека нощ... :)

Благодаря за съветите,лека,наистина имам желание да ги откажа и ще ти пиша,но знам една приказка,че който помнел точно колко дни не бил пушил,значи не ги е отказал тотално./има вероятност да пропушиш/

#12 algor

algor

калдата ароматизатор

• Модератори
  • 5160 мнения

Публикувано 13 април 2008 - 23:21

знам една приказка,че който помнел точно колко дни не бил пушил,значи не ги е отказал тотално./има вероятност да пропушиш/

а бе ти ме чакай в следващите 92 години да пропуша, пък я рецитирай тая приказка...
естествено, че вероятности има и непушача да пропуши и пушача да ги откаже...

стига се цепи с такива лозунги и постулати...
няма никакво значение кой помни и кой не...
аз датата я помня по друг повод, но сега няма да коментирам това...

ти отказа ли вече цигарите или пишеш тук само за да обърнеш внимание на факта, че говориш и си пушиш...
Не е нужно да работиш в аптека, за да бъдеш заобиколен от капути!

#13 Dageoff

Dageoff

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 8 мнения
  • Град:Сливен

Публикувано 13 април 2008 - 23:22

Гена не знам колко си наясно, но цигарите по-деиствие се сръвняват с хероина отпускат и стягат нервите, когато не се приема. Така, че да сме наясно. Аз пропуших от любопитство не от желание. Но през него месец изобщо не ми е правило впечатление или съм изпитвал дразнения, че някой пуши. Просто си казах свършено е с кариерата ми с цигара или не няма да се занимавам, но нещата се обърнаха и сега ми е наложително

Този пост е редактиран от Dageoff: 13 април 2008 - 23:24

#14 ostavime

ostavime

чорбар ²

• Глобални модератори
  • 3350 мнения

Публикувано 13 април 2008 - 23:22

6-та година вече не пуша и ми е добре. Не мога да кажа, че има някакъв супер ефект (още не мога да летя) и разлика след като ги спрях, но ако можех да питам организма си сигурно щеше да е друго. :)
Иначе цигари се отказват или от раз или не се отказват. Такива като сега ще ги намаля, ще пуша по 2-3 на ден или само след ядене... остави. Или или.

I'm not scared of dying, I just don't want to.
I'm back, good!

#15 genatraikova

genatraikova

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 934 мнения

Публикувано 13 април 2008 - 23:35

а бе ти ме чакай в следващите 92 години да пропуша, пък я рецитирай тая приказка...
естествено, че вероятности има и непушача да пропуши и пушача да ги откаже...

стига се цепи с такива лозунги и постулати...
няма никакво значение кой помни и кой не...
аз датата я помня по друг повод, но сега няма да коментирам това...

ти отказа ли вече цигарите или пишеш тук само за да обърнеш внимание на факта, че говориш и си пушиш...

Не не съм ги отказала,но много искам,миналата година не пуших около 4 месеца и видях колко добре се чувствам,затова искам пак,от тогава се пробвах още 2 пъти,но за жалост,не издържам,когато се изнервя веднага паля.

6-та година вече не пуша и ми е добре. Не мога да кажа, че има някакъв супер ефект (още не мога да летя) и разлика след като ги спрях, но ако можех да питам организма си сигурно щеше да е друго. :)
Иначе цигари се отказват или от раз или не се отказват. Такива като сега ще ги намаля, ще пуша по 2-3 на ден или само след ядене... остави. Или или.

На против,когато ги намалиш и предприемеш отказване е много по-лесно,отколкото да си пушил по кутия и половина и от раз да ги спреш,не е хубаво такава рязка промяна.Намаляш и отказваш.Това е по -плавното действие за организма,така мисля.

Този пост е редактиран от genatraikova: 13 април 2008 - 23:36

#16 WhiteHart

WhiteHart

Изкукуригал

• Модератори
  • 5552 мнения

Публикувано 14 април 2008 - 07:03

На против,когато ги намалиш и предприемеш отказване е много по-лесно,отколкото да си пушил по кутия и половина и от раз да ги спреш,не е хубаво такава рязка промяна.Намаляш и отказваш.Това е по -плавното действие за организма,така мисля.

Няма такова нещо...Заблуждавал съм се много пъти така - ще ги спирам постепенно,само по 2-3 на ден,след ядене или само с кафето...Не става - това е като лафа "малко бременна" Публикувано изображение Или пушиш,или не пушиш.Няма средно понятие. Единственият начин е от раз.

#17 ostavime

ostavime

чорбар ²

• Глобални модератори
  • 3350 мнения

Публикувано 14 април 2008 - 08:30

Така мислиш, но като ги откажеш така с намаляне, ще черпя. Ще се видим в темата след 1-2 години да споделиш опит.

I'm not scared of dying, I just don't want to.
I'm back, good!

#18 natikot

natikot

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 280 мнения
  • Град:Севлиево
  • Интереси:Ами...котета,котета и пак котета,а от време на време и малко спорт

Публикувано 14 април 2008 - 09:18

Единственият сигурен начин да спреш цигарите е да имаш това желание,но не само да си казваш,че искаш да спреш да пушиш,а да го мислиш наистина,защото ако не си достатъчно мотивиран,нищо няма да се получи.Аз лично преди съм се мъчила на два-три пъти да ги откажа(без резултат).Пробвах с Табекс,но имах чувството че полудявам от него,започнах да сънувам едни кошмари...не може да си представите,незнам какво точно представлява това лекарство,но ме хвана страх чак.Но това не е основната причина да не мога да спра да пуша,не ги отказах защото тайничко не исках,признавам си го,чешех си езика,разправях наляво и надясно че искам да ги спра,но всъщност не беше така.Мога да дам пример с един мой приятел-преди години,когато компютрите не бяха толкова разпространени и бяха доста скъпички(поне за нашите възможности) той каза на жена си,че за да си купи компютър ще спре цигарите,такава им беше уговорката и така стана.Спря ги от раз.Пушеше по кутия на ден,но на 31 декември каза "Край" и толкова.Не запали повече,купи си компютър и както той казва чувстваше се все едно е на 15 години.Но...винаги има едно "Но".Наскоро пропуши пак,питах го защо и той ми отговори че не виждал смисъл повече да се мъчи.Пропуши така както ги спря "от ряз".
Та извода,който аз си направих от неговата история е че за да спреш цигарите,трябва да си наистина мотивиран и да го искаш и второ-няма бивш пушач!
Аз не пуша от една година,но не съм сигурна дали скоро няма да пропуша пак.Преди година разбрах че съм бременна и мисълта да родя и отгледам здраво детенце ме накара да се откажа от вредния и скъп навик.Сега кърмя бебето си и това ме поддържа,но почти всяка нощ сънувам,че пуша.Гледам приятелите си как пушат и понякога чак лиги ми потичат ;) Но се държа,заради сина ми.
Във физическо отношение няма голяма разлика "не съм литнала" както казва Оставиме,но пък не мириша на цигари,не се събуждам с неприятен дъх сутрин и храната ми е по-вкусна от всякога.
Ами това е,което мога да кажа по темата.Накратко,ако не искаш-няма как да спреш да пушиш!

Този пост е редактиран от natikot: 14 април 2008 - 09:21

#19 genatraikova

genatraikova

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 934 мнения

Публикувано 14 април 2008 - 11:48

Да и аз първия път се мотивирах заради телефон от 500 лв,спрях ги ,но както чета и други хора заради компютър са пропушили.Това значи не действа.Прилича ми на самоизнудване-"ще имам това,но ако не пуша",нещо не е трайно,обаче.
Аз не разправям на никого,само тук във форума пиша,че се опитвам.От семейството ми на никой не съм споделила,какво искам да направя-те всички са пушачи и като първия път,сигурно ще ми се присмеят,а не искам.
Между другото днес/до сега/съм изпушила само 5 цигари,а иначе само с кафето в 7часа ги пуша,ше дам всичко от себе си
и ще се контролирам тази седмица,а после мисля ,че ще се получи.

#20 ^^ANGELSING^^

^^ANGELSING^^

Invisible Touch

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3600 мнения
  • Град:in home...
  • Интереси:Everything!

Публикувано 15 април 2008 - 01:18

От много време се опитвам да ги откажа,последния път издържах около 3-4 месесеца,но безуспешно.Чета от време на време съвети,пия и табекс ,когато се навия сериозно,но имам чувството,че не се получава,все някога пак пропушвам.Ако някой знае метод и то с траен ефект,моля да сподели.Ето и едни примери,които за съжаление наистина са верни

Има някакви лепенки които заместват никотиновия глад...Но не им знам името не съм се интересувала защото не пуша и никога не съм пушила, за мен може би това са непонятни проблеми, но можеш да опиташ с тези лепенки.Има ги в аптеките и до колкото знам се дават различни в зависимост по колко пушиш на ден така, че питай и за това явно концентрацията на веществото, което се съдържа в тях е различно!Успех дано помагат!

Да и аз първия път се мотивирах заради телефон от 500 лв,спрях ги ,но както чета и други хора заради компютър са пропушили.Това значи не действа.Прилича ми на самоизнудване-"ще имам това,но ако не пуша",нещо не е трайно,обаче.
Аз не разправям на никого,само тук във форума пиша,че се опитвам.От семейството ми на никой не съм споделила,какво искам да направя-те всички са пушачи и като първия път,сигурно ще ми се присмеят,а не искам.
Между другото днес/до сега/съм изпушила само 5 цигари,а иначе само с кафето в 7часа ги пуша,ше дам всичко от себе си
и ще се контролирам тази седмица,а после мисля ,че ще се получи.

Абе не е важно за кой е смешно или не това, по-важно е да си пазиш здравето!То с пари не се купува...всичко друго можеш да си купиш, но живата и здравето не.
Подписа ми, само на лист хартия... Публикувано изображение"Това, което не ме убива, ме прави по- силен" (Ницше)

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни