Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Врастване на нокът...

• Моля влезте за да отговорите
18 отговора в тази тема

#1 pacho_r

pacho_r

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 136 мнения

Публикувано 20 април 2008 - 21:17

Хора,имам такъв проблем от около 3 години.
Ходих вече 7-8 пъти на хирург да оперира пръста на кракът(реже подутото месо и врастналия нокът),
но няма никаква полза - след 3-4 месеца става същата работа.Последните пъти срязваше нокета на половина по дължината му,за да не обляга в месото отстрани,но в последствие при растежа той пак си се врязваше в тъканта и се огъва...
Сега пак е станало същото и ще трябва да ходя пак,но проблема не е в това.Проблема е че искам веднъж за винаги да си израсте както трябва
и да не се врязва в месото.Ако някой от вас е имал такъв проблем,нека да каже как го е оправил. PLS

Този пост е редактиран от pacho_r: 20 април 2008 - 21:19

#2 AnGeL FrOm HeLL

AnGeL FrOm HeLL

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 46 мнения
  • Град:Бургас

Публикувано 20 април 2008 - 21:47

Ходих вече 7-8 пъти на хирург да оперира пръста на кракът(реже подутото месо и врастналия нокът),
но няма никаква полза - след 3-4 месеца става същата работа.Последните пъти срязваше нокета на половина по дължината му,за да не обляга в месото отстрани,но в последствие при растежа той пак си се врязваше в тъканта и се огъва...
Сега пак е станало същото и ще трябва да ходя пак,но проблема не е в това.Проблема е че искам веднъж за винаги да си израсте както трябва
и да не се врязва в месото.Ако някой от вас е имал такъв проблем,нека да каже как го е оправил. PLS

Как точно се врязва в месото нокатът ?
искам да избягам
никога казващ чао
искам да знам истината
вместо да се чудя защо
искам да знам отговора
без повече лъжи
искам да затворя вратата,
която ти отвори в съзнанието ми

#3 MistressLinda

MistressLinda

Dominatrix

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 472 мнения
  • Град:Sofia, Bulgaria
  • Интереси:BDSM / Fetish / Femdom

Публикувано 21 април 2008 - 09:51

Ноктите се деформират и врастват в месото по различни причини.

Правили ли сте си изследване за гъбички ( кандидомикоза )?
Oтмъщението е най-сладко ... накрая !

#4 rulezz_bb

rulezz_bb

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 15 мнения
  • Град:София

Публикувано 21 април 2008 - 09:52

Доколкото знам нокътят не трябва да се реже отстрани, само отгоре и то колкото по-рядко толкова по-добре (разбира се не трябва да го оставиш да ти къса чорапите Публикувано изображение ). При мен помогна но не беше толкова зле, просто ми притискаше месото, не се врязваше!

Поздрави и успешно управяне! :P

#5 DEAM

DEAM

kaldata приятел

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 973 мнения
  • Град:Lost in the darkness

Публикувано 21 април 2008 - 10:01

Доколкото знам нокътят не трябва да се реже отстрани, само отгоре и то колкото по-рядко толкова по-добре (разбира се не трябва да го оставиш да ти къса чорапите Публикувано изображение ). При мен помогна но не беше толкова зле, просто ми притискаше месото, не се врязваше!

Поздрави и успешно управяне! :P

Абсолютно правилно. Майка ми като малък ми режеше ноктите толкова навътре, че ...... ужас само като се сетя и ме боли. Докато придобиха нормални размери мъка видях.

#6 ^^ANGELSING^^

^^ANGELSING^^

Invisible Touch

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3600 мнения
  • Град:in home...
  • Интереси:Everything!

Публикувано 21 април 2008 - 11:03

Абсолютно правилно. Майка ми като малък ми режеше ноктите толкова навътре, че ...... ужас само като се сетя и ме боли. Докато придобиха нормални размери мъка видях.

Ми има лесно да беше и казал, че боли нямаше да ти ги реже така! Публикувано изображение

Те добре режат хирурзите, ама като не могат да те излекуват каква полза?!
Подписа ми, само на лист хартия... Публикувано изображение"Това, което не ме убива, ме прави по- силен" (Ницше)

#7 haidukpikaso

haidukpikaso

Душа-камбана

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 17707 мнения
  • Град:София, 15 етаж под звездите и до Бог
  • Интереси:енигматика езотерика

Публикувано 21 април 2008 - 20:17

Не е само до това рязане
Това се получава и при носене на неудобни обувки,които притискат
Майка е била диригент дълги години та и тя се е оперирала от такива враствания
Причинени от обувките с висок ток
Публикувано изображение
Ако искаш да разсмееш Господ,
кажи му че си имаш планове...

Публикувано изображение

#8 go6o_kara

go6o_kara

Велик Гадател

• Hardware Team
  • 4379 мнения
  • Град:dev/mnt/wc
  • Интереси:Жени и компютри. Не съм сигурен за последователността обаче...

Публикувано 21 април 2008 - 20:45

Веднъж и аз минах под ножа по тази причина. От това което знам няма начин да се приключи от раз. Съветвам те да опиташ след като ти изрежат нокътя да го режеш сам с подходяща нокторезачка(удобна за теб). Просто казано нокътя нормално е един вид залепнал за месото, след като го отлепят веднъж, следващите пъти това става по-лесно. И съответно на теб сега ще ти е много по-лесно да го режеш сам. Предупреждавам: боли, гадно е, сигурно ще има кръв! Приготви си малко спирт/риванол. На мен ми се случи преди 5-6 години и от тогава повече не съм ходил, но особено в близките месеци след това подхождах особено агресивно към виновния нокът. Влизал ми е под месото, имало е гной, боляло е зверски, но не се отказах. Бъркай смело под нокътя встрани с нещо по-здраво и го повдигни за да изрежеш. Ако можеш ползвай някаква тънка пила отстрани после.
Щатен Гадател!

Велик гадател ?Врачка или Как да задаваме правилно въпроси?

But man is not made for defeat. A man can be destroyed but not defeated.
E.H.

#9 Pa4iko

Pa4iko

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 66 мнения
  • Град:Несебър

Публикувано 21 април 2008 - 21:47

И на мен ми се врязват много гадно отстрани(и на двата палеца на крака) и ако не се изрежат добре става мъчна работа и много боли и ходя и аз на хирург ако не ги изрежа навреме и набере, едно приятелче каза че са му правили лека операцийка и са премахнали тъканта която му образува частта от нокътя която му се врязва и сега май не му се врязва повече (скоро не съм го питал ама май няма проблеми), смятам следващия път като ми се вреже, ако не успея да си ги одрежа и на мен да ми премахнат част от тази тъкан

с хубаво изрязване на това което се врязва 2,3 може би 4 години не съм ходил на хирург, малко боли ама те бавно растат, ползвам едни нокторезачки дето са точно за подпъхване по нокътя и после нещо с тъп край(пила примерно) ако има някви остатъци да ги повдигна и махна (нрщо с тъп край или ножички с тъп край пак може, но не и остър край щото ако ти се забиват и кърви много можв да се инфектира гадно

#10 dimadoctor

dimadoctor

kaldata приятел

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 849 мнения
  • Град:Mariefred, Södermanland
  • Интереси:колоездене, риболов, бойни изкуства

Публикувано 22 април 2008 - 17:52

Да, наистина ноктите не трябва да се подкопават странично, като се режат. Освен това хирургичното лечение не бива да се ограничава само с изрязване на нокътя, а с отстраняване на гранулациите / тоест издаденото "месо" острани на нокътя / и на матрикса на нокътя- основата, откъдето всъщност последният нараства. И носете по-широки и удобни обувки. За жените- слезте, поне временно, от високите токчета. Ако е налице силно подуване и зачервяване- почиствайте с Йодасепт/ Браунол, Йодповидон и пр. / и после правете компрес със спирт, разреден с вода или Риванол 1:1. И ако пак не минава- търсете мен или колегите ;) по местоживеене :ph34r:) !
The writer stare with glassy eyes
Defies the empty page
His beard is white, his face is lined
And streaked with tears of rage

Thirty years ago, how the words would flow
With passion and precision
But now his mind is dark and dulled
By sickness and indecision.....

#11 vankata_vn

vankata_vn

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 3 мнения

Публикувано 14 юли 2008 - 10:28

нищо няма да помогне аз от 7 години съм така. Няколко пъти минах под ножа - извадиха ми и двата нокътя на палците на краката-целите,но когато пораснат става същото-не носих обувки няколко месеца,но няма ефект-няма отърване от това

#12 micro6

micro6

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 1 мнения

Публикувано 26 юли 2008 - 22:57

Аз също имах такъв проблем на левия крак и 4 пъти ме оперираха. Първо ми вадиха целия нокът , после пак. На третия път ми махаха половината, но ефекта винаги беше един и същ - постоянно се забиваше. Ходих и по кожни доктори , киснах го в различни неща - смрадлика , солена вода , но нищо не помагаше. Четвърти път отидох на хирург. Тогава ме оперираха вече с пълна упойка и ми отстраниха дясната част от нокътя като срязаха малко парче от основата на нокътя. Така вече нокътя не може да расте там и да се забива. Направиха ми 6 шева , после 10 дена седях с тях , махнаха ги и от тогава вече нямам проблем с този пръст. Лошото беше това, че ме оперираха през зимата, а тази операция е най-добре да се прави през лятото, защото тогава се носят отворени обувки, няма спарване и запотяване, което да доведе до появата на гъбички и т.н. Това е най-сигурния начин за да се отървете от този много неприятен проблем. Но не всички хирурзи могат да направят такава операция. Повечето казват, че трябва да се маха нокът. Но този метод не действа при всички.

#13 veni88

veni88

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 1 мнения
  • Град:гр. Русе

Публикувано 10 февруари 2009 - 01:55

нищо няма да помогне аз от 7 години съм така. Няколко пъти минах под ножа - извадиха ми и двата нокътя на палците на краката-целите,но когато пораснат става същото-не носих обувки няколко месеца,но няма ефект-няма отърване от това

При мен почти идентично,но с малки разлики..Та и на мен са ми правили безброй операции на левия палец на крака(само веднъж вадиха целия ми нокът) ,но от няколко месеца,всъщност о както ми оперираха за последно само палеца и доктора остави праста до него като уж ще се оправи с Йодасепт,но не.Ето ме и мен от и аз незнам колко години се чудя как да не ходя със срам в очите по джапанки или нещо друго,което е отворено...Направо ми писна,ама дойде спасение: една колежка на мъжа ми ми услужи с нейното(вече спряно от производство) чудодейно мазило WISHNEVSKY.И така понеже тубичката беше голяма и аз си взех известно количество и малкия пръст има голямо подобрение до такава степен че сама мога да си правя операции и то не боли вече,но...НО...има го неизбежно това НО...то свършва(лекарствот де).И аз отчаяно се мача да го открия, но безуспешно. :clap: а и хирурга каза, че забиването на нокатя е в следствие на деформация във вторият свод на стапалото, които е точнопреди да се разграничът пръстите и ако оправя стойката т.е. ако си взема стелки ште се оправя.Ама да знаете кога ми каза...Че и понеже след раждането ми съм с наднормено тегло това усложнява нещата като просто няма смисъл да ходя на хирург ,защото след известно време(някой друг месец) ще се получи същото.Значи единственото ми спасение е прословутото лекарство, но въпросът ми е защо са го спряли от производство като върши работа?!??????????? Публикувано изображение Е, мого ще съм благодарна ако някой се намери да ми услужи или просто да ми каже от каде да си го закупя :wors: Публикувано изображение

Прикачени файлове

• Прикачен файл  llkkmm.jpg   32,28KB   18 Брой сваляния

#14 ТРИ-ФОН

ТРИ-ФОН

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 36 мнения

Публикувано 21 февруари 2009 - 11:26

Разбира се при всеки е различно.Просто индивидуалността го прави така.

Искам да ви кажа аз как преодолях този вид страдание.
Преди може би 7-8 години за пръв път ми се появи това врастване на ноктите на големите пръсти на краката.На десния крак повече , на лекия в по лека форма.Видях се в чудо , че това може да ми се случи и на мен.До тогава даже не бях чувал за подобно нещо.Получих съвети от приятел патил и ходил на хирург , но в последствие разбрах , че може да се оправи врастването до степен не болезненост и без намесата на хирург.
Само трябва да спазваш някои правила и да не очакваш чудо.Процеса е бавен , но ефектен.В какво се състои :
Много е просто.Ноктите се режат с остра ножица или с клещи за нокти праволинейно , без заобляне на краищата, доколкото е възможно.Ако е възможно наведнъж е по добре.Подобрението не се явява веднага.Нокътя започва да расте почти нормално след няколко рязания . Не очаквайте чудеса.Мисля че не е възможно напълно възстановяване на първоначалния растеж , но поне няма да има патологично и болезнено врастване в месото.
Имайте търпение. Хирурга не е спасение завинаги. Спазвайте процедурата и бъдете търпеливи. Ефекта е гарантиран!

При мен почти идентично,но с малки разлики..Та и на мен са ми правили безброй операции на левия палец на крака....Направо ми писна,ама дойде спасение: една колежка на мъжа ми ми услужи с нейното(вече спряно от производство) чудодейно мазило WISHNEVSKY.....Значи единственото ми спасение е прословутото лекарство, но въпросът ми е защо са го спряли от производство като върши работа?!??????????? Публикувано изображение Е, мого ще съм благодарна ако някой се намери да ми услужи или просто да ми каже от каде да си го закупя :lol6: Публикувано изображение

veni88 ето какво каза чичко гугъл по въпроса

http://www.google.bg...lient=firefox-a

дано съм помогнал
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп

Публикувано изображение

#15 androns

androns

合気道

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2376 мнения
  • Град:ソフィア

Публикувано 21 февруари 2009 - 11:34

Твоят проблем го реших с добър педикюрист за около година. Ходи се въднъж месечно.

ip3.gif
androns.gif

#16 ibito

ibito

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 1 мнения

Публикувано 12 септември 2011 - 14:44

НАМЕРИХ РЕШЕНИЕ ЗА ЗАБИТИТИ НОКТИ

Аз съм балерина и това със забиването на ноктите е голям пролем за мен. Отидох на лекар първо ми казаха да си кисна краката в сапунене вода със сода, но това не помогна.След 1 седмица отново отидох на хирург той ми заяви че щом няма промяна и дори става по зле трябва да ми махнат ноката.След като прочетох в чичко гугал че, няма ефект от тази пруцедура започнахме с мойте родители да търсим друго решение.Баща ми намери някаква рецепта на баба Ванга, която лично изпровах и разбрах че, действа.Така много е просто трябва да намерите люти червени чушки, които да са мариновани а не печени, потапяте я в ракия за около 10/15 миноти, след това я слагате на пръста и овивате не много с марлен бинт.Да знаете че е доста гадно и болезнене, но има ефект болката одшомява. :) :) :ohmy:

Този пост е редактиран от ibito: 12 септември 2011 - 14:49

#17 BMW Маниак

BMW Маниак

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5748 мнения
  • Град:Реп. Доминикана
  • Интереси:Speed Test,Kitesurf

Публикувано 12 септември 2011 - 15:02

Тя темата много стара.
На този хирург ... освен да хвърли тапията друго няма какво да се каже за него.
Аз имах такъв проблем преди около 15 години от носене на тесни маратонки. На левия палец на крака. Веднъж го оперираха и толкова. Ама не както ти обясняваш подутото месо и нокътя до половината му дължина !!! Ами пак по цялата му дължина отстрани и още 1,5 см назад от там където се показва. тоест и корена му ли не знам как се казва. От тогава нямам проблеми с този нокът. Иначе е голяма болка след операцията ... два дена !

#18 Apoli

Apoli

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 79 мнения

Публикувано 25 октомври 2011 - 12:03

При такъв проблем,първо трябва да се потуши възпалението.Рецептата на Ванга е добра,аз препоръчвам етерично масло от чаено дърво(за мен то е с най-бързо действие.При мен този проблем се получва при дълго слизане ,при трекове в планината.Винаги си нося едно шишенце:biggrin:).По една капка върху нокъта,колкото може по- често,докато премине болката и нокъта израсте( си направи легло в "месото".За да се облекчи болката ,ако издържате на болка може да се опитате да подпъхнете съвсем малко топченце памук,с тъпо връхче на пиличка или нещо друго,между нокъта и "месото",за да расте нокъта по свободно.Ако нокътът ви е много твърд,има препарати за омекотяване на нокти.След това трябва да се премахне причината за врастването - тесни обувки,дълбоко изрязване на ноктите....(Както много хора тук са обяснили,ноктите на краката не трябва да се изрязват от страни и дълбоко,добре е ъгълчетата на ноктите да се показват леко над месото)
Хората са по-важни от принципите.

#19 Hacksore HD

Hacksore HD

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 1 мнения

Публикувано 21 февруари 2014 - 19:25

Аз съм имал този проблем и още го имам не знам как да го се оправи ако някой знае ще ми спести много болка и операции благодаря предварително!

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни