Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Link: Mozilla Firefox 3.0.3 на български

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да отговаряте в нея, но винаги можете да създадете нова ;)
62 отговора в тази тема

#1 ridercho

ridercho

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 10 мнения

Публикувано 21 юни 2008 - 23:53

Може ли превод на български език за новата Mozilla Firefox 3 :P

Този пост е редактиран от Wankata: 30 септември 2008 - 18:25

#2 MISHOVAL

MISHOVAL

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 182 мнения

Публикувано 22 юни 2008 - 00:20

Може ли превод на български език за новата Mozilla Firefox 3 :P

Може, като го преведат! И аз го чакам. Проверявай на официалната страница на Мозила- има десетки преводи, включително албански и македонски, но български няма!!! Ще трябва да почакаме, дотогава се справяй с английския!

#3 ridercho

ridercho

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 10 мнения

Публикувано 22 юни 2008 - 01:13

Може, като го преведат! И аз го чакам. Проверявай на официалната страница на Мозила- има десетки преводи, включително албански и македонски, но български няма!!! Ще трябва да почакаме, дотогава се справяй с английския!

Проверявам я през ден Публикувано изображение Аз английския си го знам перфе, но на български си ми е по-приятно :P А някой започнал ли е превод?

#4 Fingli

Fingli

Почетен потребител

• Новинари
  • 474 мнения

Публикувано 23 юни 2008 - 09:31

Май все още никой не е започнал да я превежда..

Уви, май че е така. :huh:
Ни вест, ни кост от преводачите. На сайта им също няма нови съобщения относно превода...
Ето тук може да видите екипа, който се занимава с превода: http://wiki.mozilla....garian_.28bg.29
А това е сайтът им https://openfmi.net/...cts/mozilla-bg/
Пишете им, дано получите отговор - защо няма превод на ФФ. Аз все още чакам да ми отговорят... :)

Ако моженето беше равно на желанието
критерият би бил неважен.
Върховното в езика е
безсилието да изкаже.

-- Емили Дикинсън

#5 Bfaf

Bfaf

Developer

• VIP Потребител
  • 1120 мнения

Публикувано 13 юли 2008 - 20:29

Вече има почти завършен превод на FF3. Можете да го свалите от ТУК . Прочете файла README за повече информация. Приятно използване. Специялни благодарности на Wankata и Biskata. И двамата удариха по едно огромно рамо. Всички свършхме еднаква работа. Надявам се за в бъдеще пак да успеем да се съберем като екип и да сътворим още нещо.

Скрииншоти

ПРЕВОДА РАБОТИ И ПОД ЛИНУКС. НЯМА ОПИСАНИЕ, ЗАЩОТО ИНСТАЛИРАНЕТО Е САМО ЗА НАПРЕДНАЛИ ПОТРЕБИТЕЛИ, А ТЕ ЗНАЯТ КАК ДА СИ ГО НАПРАВЯТ.

Този пост е редактиран от Bfaf: 13 юли 2008 - 21:23

optimizator_logo.jpg

#6 gyps

gyps

Exciter

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2450 мнения

Публикувано 13 юли 2008 - 20:43

Защо толкова сложно се инсталира този BG pack.Не може ли да се качи на сайта на Mozilla и от там да се изтегли.Благодарност на момчетата направили превода-отдавна трябваше да стане това.

Винаги посрещай критиките с високо вдигнат среден пръст.

#7 Biskata

Biskata

The Sound Factory™

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1094 мнения

Публикувано 13 юли 2008 - 20:47

Защо толкова сложно се инсталира този BG pack.Не може ли да се качи на сайта на Mozilla и от там да се изтегли.Благодарност на момчетата направили превода-отдавна трябваше да стане това.

Превода не е официален и затова не е качен в Mozilla.

#8 Bfaf

Bfaf

Developer

• VIP Потребител
  • 1120 мнения

Публикувано 13 юли 2008 - 20:47

За сега не може. Този превод за сега се води неофициален и не знаем дали някога ще стане официален. Mozilla имат одобрени от тях преводачи. Не знам с какво са заети официалните преводачи, но сигурно е нещо наистина сериозно. А и начинът на инсталиране не е труден. Просто издърпавш и това е, общо взето от там нанатъка се инсталира като всяка друга добавка към браузъра.

optimizator_logo.jpg

#9 BMW Маниак

BMW Маниак

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6171 мнения

Публикувано 13 юли 2008 - 20:50

Е добре щом ти се вижда сложно не го инсталирай или го направи по просто. А не искаш ли със стартиране на компа да ти илезе съобщение FF3 разбра че ползватебългарски език на компа искате ли да ви го инсталира сега автоматично :speak:))

#10 Bfaf

Bfaf

Developer

• VIP Потребител
  • 1120 мнения

Публикувано 13 юли 2008 - 20:59

izabel1, моля те не се заяждай с човека. Може за първи път да инсталира разширение за Firefox и да не знае какво да направи. За това съм написал горе-долу подробно какво трябав да се направи в README файла.

optimizator_logo.jpg

#11 m75

m75

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1110 мнения

Публикувано 13 юли 2008 - 21:07

Вече има почти завършен превод на FF3...

БЛАГОДАРЯ! :huh:

ПРЕВОДА РАБОТИ И ПОД ЛИНУКС. НЯМА ОПИСАНИЕ, ЗАЩОТО ИНСТАЛИРАНЕТО Е САМО ЗА НАПРЕДНАЛИ ПОТРЕБИТЕЛИ, А ТЕ ЗНАЯТ КАК ДА СИ ГО НАПРАВЯТ.

А за не толкова напредналите?
Вярвам само на Господ-Бог, останалите плащат в брой!

#12 gyps

gyps

Exciter

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2450 мнения

Публикувано 13 юли 2008 - 21:30

izabel1, моля те не се заяждай с човека. Може за първи път да инсталира разширение за Firefox и да не знае какво да направи. За това съм написал горе-долу подробно какво трябав да се направи в README файла.

Винаги съм си я теглил с пакета и не ми се е налагало да добавям разширения.А като вляза в официалния сайт винаги се предлага версия най-напред на български.И сега така се предлага,макар че все още го няма.Така че може и да дойде този момент за автоинсталациите,както го има в други програми.

Винаги посрещай критиките с високо вдигнат среден пръст.

#13 Bfaf

Bfaf

Developer

• VIP Потребител
  • 1120 мнения

Публикувано 13 юли 2008 - 21:30

За не чак толкова напредналите мога да опиша начин за инсталиране само, ако си под Ubuntu.

Това е начина за инсталиране (Направете тези стъпки, само, ако вече не сте инсталирали български интерфейс за Ubuntu просто следвайте инструкциите във файла README)
1. Натиснете System->Administration->Language Support. Най вероятно Linux ще ви каже, че не са нисталирани пакетите за инсталиране на езикови пакети. ИНсталирайте ги.
2. Изберете Bulgarian от списъка и натиснете Apply. След като всичко се инсталира отбележете език по подразбиране "Bulgarian" и пат натиснете Apply.
3. Рестартирайте компютъра.
4. Следвайте инструкциите във файла README.

Този пост е редактиран от Bfaf: 13 юли 2008 - 21:32

optimizator_logo.jpg

#14 Wankata

Wankata

kaldata пенсионер

• Модератори
  • 2212 мнения

Публикувано 13 юли 2008 - 21:41

Ще се радваме на посочени бъгове и неточности. Преводът е събиран с труда на трима ни, така че тук-там са възможни разминавания в думи и термини. Вече открих две. Приемете го за нещо като бета версия, както каза колегата. Ще има още какво да се доработва по него, ясно е.

#15 Bfaf

Bfaf

Developer

• VIP Потребител
  • 1120 мнения

Публикувано 13 юли 2008 - 21:42

Ние ще преведем инсталатора за Windows, който е в езиковия пакет, но не знаем дали Mozilla ще уважат нашия превод или ще решат да изчакат превод от официалните преводачи. Ако намеря начин да направя инсталатора на български ще го направя и ще ви го предоставя.

optimizator_logo.jpg

#16 Fingli

Fingli

Почетен потребител

• Новинари
  • 474 мнения

Публикувано 13 юли 2008 - 22:12

Свържете се с Огнян Кулев - координатора на българския превод на ФФ. Така ще може вашият труд да влезе в оригиналната версия, пък и ще стане по-бързо (в случай, че техният превод е недовършен).

Може да пишете директно в блога му (както и той сам е помолил) в тази статия Превод на Firefox 3.0

Ако моженето беше равно на желанието
критерият би бил неважен.
Върховното в езика е
безсилието да изкаже.

-- Емили Дикинсън

#17 Bfaf

Bfaf

Developer

• VIP Потребител
  • 1120 мнения

Публикувано 13 юли 2008 - 23:02

Мерси.

Написах коментар на г-н Огнян Кулев. Надявам се да ми отговори и да започнем съвместна работа.

Този пост е редактиран от Bfaf: 13 юли 2008 - 23:11

optimizator_logo.jpg

#18 jensson

jensson

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 30 мнения

Публикувано 14 юли 2008 - 18:28

Защо при стартиране на програмата не пише Mozilla а пише Minefield?

#19 Wankata

Wankata

kaldata пенсионер

• Модератори
  • 2212 мнения

Публикувано 14 юли 2008 - 18:54

В следващия вариант няма да го пише.

#20 jensson

jensson

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 30 мнения

Публикувано 14 юли 2008 - 19:20

Забелязах и още нещо в инструменти имам само икона на DownThemAll а срещу него няма никакъв надпис.