Към съдържанието

Снимка

Запис на Boot Windows XP върху flash памет

• Моля влезте за да отговорите
10 отговора в тази тема

#1 vvladi21

vvladi21

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 10 мнения

Публикувано 03 юли 2008 - 11:16

Как мога да направя запис на Boot Windows XP върху flash памет. Трябва ми за да преинсталирам един лаптоп които няма DVD

#2 BlooD_d3viL

BlooD_d3viL

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 77 мнения
  • Град:Габрово

Публикувано 03 юли 2008 - 17:46

Как мога да направя запис на Boot Windows XP върху flash памет. Трябва ми за да преинсталирам един лаптоп които няма DVD

Погледни тук.Всичко е описано

#3 e107

e107

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 146 мнения

Публикувано 03 юли 2008 - 18:48

мисля, че идеята е за инсталация на Windows XP от флашка. на мен също ми е интересно но за Vista (предполагам че идеята ще е същата)

#4 Profruit

Profruit

kaldata маниак

• Hardware Team
  • 3511 мнения

Публикувано 03 юли 2008 - 22:27

Погледни тук.Всичко е описано

Toва е мечешка услуга.
ДимиГруп са изтипосали неспокопсано преведена статия на PCWORLD. Публикувано е August 28 2007 20:45:39 от някой си yankod.
Съдържанието е забърсано от тук:
http://www.thg.ru/so...0909/index.html
през далечната 2005г, на 9 септември и става въпрос за Windows РЕ, скопен от Bart PE Builder, за което е достъчна флашка с обем от 256МВ. За какъв Windows XP тогава иде реч?!

От тема "където всеки да си каже мнението" полза няма. Целта ми не е да се заяждам, но при положение ,че си решил да отговориш и дадеш някаква насока е редно да защитиш и подкрепиш мнението си с факти, защото утре тази тема ще я прочетат още 100 човека, които са пред същата дилема и ще си направят грешни изводи. Освен това мнението ти ще има и доста по-голяма тежест.

vvladi21, отиваш в сайта на bootdisk.com и четеш точния отговор, друг е въпроса знаеш ли английски.
Успех

DI | blog

#5 BMW Маниак

BMW Маниак

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 5764 мнения
  • Град:Реп. Доминикана
  • Интереси:Speed Test,Kitesurf

Публикувано 04 юли 2008 - 04:49

Аве имаше май една програма флашбот ако не се лъжа , направи си флашката ботваща с win98 dos промта и си инсталирай ХП-то през winnt ама дяловете ти трябва да са фат32 и по време на инсталацията може да минеш към NTFS

#6 bredrememi

bredrememi

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 90 мнения

Публикувано 04 юли 2008 - 05:44

Тук е описано подробно http://www.kaldata.c...h...=50365&st=0

#7 Melmak ®

Melmak ®

Out of range

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2641 мнения
  • Град:Вогсфера
  • Интереси:Sci-Fi

Публикувано 04 юли 2008 - 08:05

http://www.msfn.org/board/forums.html - от тук са го забърсали и руснаците от thg.ru, предполагам. Във същия форум ще намериш отговор, програми и подробно описание за "... Boot Windows XP върху flash памет ..."
http://www.911cd.net/forums/ - тук също...

Или Google.com. По-добре дай линк към темата, че форумът е обширен.

Аве имаше май една програма флашбот ако не се лъжа , направи си флашката ботваща с win98 dos промта и си инсталирай ХП-то през winnt ама дяловете ти трябва да са фат32 и по време на инсталацията може да минеш към NTFS

По-скоро след инсталацията може да ги конвертира. Не препоръчвам този метод, защото реже полезни опции и е по-бавен.

Тези теми станаха 3-4. Заглавието и съдържанието принципно си противоречат. Не е ясно дали се търси LiveXP или как да се направи setup flash.
Най-добре е някой да добави съответните секции в Windows FAQ.
Гласувай, бъди животно!

#8 ldlalov

ldlalov

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 2 мнения

Публикувано 20 септември 2010 - 19:14

http://llalov.blogsp...s-xp-flash.html - Ето указания за създаване на инсталационен флаш с XP.

#9 X.S.09

X.S.09

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1373 мнения

Публикувано 20 септември 2010 - 19:40

Теглиш WinToFlash на Novicorp и следваш инструкциите.Лесна е и става заминути.Изискванията са .ISO файл на уиндоуса,и флашка 1GB минимум.Преди това ще се форматира,така,че си направи бекъп.Нищо сложно няма.Включваш го,посочваш къде е исото и това е.

Lenovo Y500 (Quad-Core i7 3rd Gen 3.4Ghz, 2x nVidia GeForce 650M 2GB SLI GPU's, 8GB RAM, FHD 15.6" Display, Windows 8, 1TB HDD, 720p HD webcam).

#10 еди

еди

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2812 мнения

Публикувано 20 септември 2010 - 20:17

Въпрос към последните два писали преди мен - на кого отговаряте? Темата е от преди 2 години!
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#11 ldlalov

ldlalov

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 2 мнения

Публикувано 21 септември 2010 - 08:05

Ами все още се интересуват хора. Това е първата тема, която излиза при търсене, така че е хубаво да има и отговор все пак. А що се отнася до WinToFlash на Novicorp-аз лично съм го пробвал и не можах да стартирам инсталацията после.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни