Към съдържанието

Снимка
- - - - -

RQ:Програма за изрязване на видео

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да отговаряте в нея, но винаги можете да създадете нова ;)
10 отговора в тази тема

#1 Mafia

Mafia

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 188 мнения

Публикувано 24 юли 2008 - 15:15

Здравейте Публикувано изображение

Тярся някаква програма за изрязване на клипчета от видео но като изрязвам клипчетата от даден видео фаил да се запази същото качество :rolleyes: Някой да може да ми каже такава програмка Публикувано изображение

#2 capnemo

capnemo

Експерт

• Глобални модератори
  • 32110 мнения

Публикувано 24 юли 2008 - 15:21

Тярся някаква програма за изрязване на клипчета от видео но като изрязвам клипчетата от даден видео фаил да се запази същото качество :rolleyes: Някой да може да ми каже такава програмка Публикувано изображение

virtualdub (direct stream copy)

Този пост е редактиран от capnemo: 24 юли 2008 - 15:22

#3 ljubopepiev

ljubopepiev

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 6 мнения

Публикувано 25 юли 2008 - 20:57

Тярся някаква програма за изрязване на клипчета от видео но като изрязвам клипчетата от даден видео фаил да се запази същото качество :) Някой да може да ми каже такава програмка Публикувано изображение

AVI Splitter 2.11 Аз тази ползвам за avi и работи перфектно
AVI Splitter е много малък, удобен инструмент, с който можете да вземете която част
пожелаете от някой AVI филм (или кратък клип - разлика няма). Избраните от вас сегменти
могат да се запазват в нови AVI файлове. Доста приятна е възможността на програмата да
компресира (и декомпресира) кодеците, качени на компютъра ви - в това число
MPEG-4 и DivX.

#4 Ken

Ken

Blade runner

• VIP Потребител
  • 13848 мнения

Публикувано 25 юли 2008 - 21:20

AVI Splitter 2.11 Аз тази ползвам за avi и работи перфектно
AVI Splitter е много малък, удобен инструмент, с който можете да вземете която част
пожелаете от някой AVI филм (или кратък клип - разлика няма). Избраните от вас сегменти
могат да се запазват в нови AVI файлове. Доста приятна е възможността на програмата да
компресира (и декомпресира) кодеците, качени на компютъра ви - в това число
MPEG-4 и DivX.

Компресира и декомпресира кодеците ли ?

Установено е, че желаещите да подчертаят своята нетрадиционна сексуална ориентация, пишат на български с латиница. Може ли това да се счита за пропаганда на хомосексуализма ?

#5 Keralain

Keralain

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 300 мнения

Публикувано 27 юли 2008 - 20:18

Аз ползвам това лесна е и с интуитивен интерфейст - SolveigMM AVI Trimmer

#6 Phoenix.bg

Phoenix.bg

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 472 мнения

Публикувано 27 юли 2008 - 22:34

virtualdub (direct stream copy)

А също и AviDemux (Windows, MAC & Linux), Open Source

Dropbox от 2 до 16GB Free Storage with Sync App

"I get paid to support Windows, I use Linux to get work done."

#7 V12

V12

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 120 мнения

Публикувано 28 юли 2008 - 00:09

Трябва ти т.нар. линеен видео редактор, т.е. такъв, който да не прекодира видео и аудио потоците. VirtualDub с включен Direct Stream Copy върши работа за .AVI, но само ако не е с Variable Audio Bitrate. В последния случай картината и звука се разсинхронизират и трябва да прекомпресираш поне едното (желателно е звука). За рязане и слепване на .MPEG2 файлове без прекомпресиране съм пробвал десетки различни програми и при почти всички резултатът е повреден файл, който на някои плеъри спира в края на първия сегмент (при слепване). Единственият перфектно работещ .MPEG2 линеен редактор, който съм виждал, е Womble MPEG2VCR v.3.14. Мисля, че вече е спрян от разработка. Ако ти трябва линк за свалянето му, пиши на ЛС, защото не е безплатен.

#8 niksunut

niksunut

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 75 мнения

Публикувано 23 ноември 2008 - 15:01

Аз ползвам това лесна е и с интуитивен интерфейст - SolveigMM AVI Trimmer

тази програма ги изрязва в някакъв формат, в който не ги чете movie maker, а не мен ми трябда да си изрежа клипче за една презентация :rolleyes:

#9 capnemo

capnemo

Експерт

• Глобални модератори
  • 32110 мнения

Публикувано 23 ноември 2008 - 17:03

тази програма ги изрязва в някакъв формат, в който не ги чете movie maker, а не мен ми трябда да си изрежа клипче за една презентация :)

virtualdub има плъгини за рязане

#10 ivaylo-85

ivaylo-85

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 43 мнения

Публикувано 23 ноември 2008 - 18:18

Преди време и аз бях пуснал същата тема. От това, което ми предложиха се спрях на Easy video splitter. Ако ти трябва нещо просто, но много ефективно, смятам, че ще ти е полезна :P

Този пост е редактиран от ivaylo-85: 23 ноември 2008 - 18:20

Публикувано изображение

#11 embaka

embaka

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 31 мнения

Публикувано 09 юли 2009 - 15:05

погледни тук