Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Питане за климатик Осака

• Моля влезте за да отговорите
40 отговора в тази тема

#1 The^Maniac

The^Maniac

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 9 мнения

Публикувано 11 август 2008 - 18:55

Здравейте,

Поизчетох няколко теми във форума и разбрах, че mitshubishu, fudjustu и т.н. са добрите климатици. За съжаление немога да отделя толкова пари за климатик. Огледах се в Осака. Като гледам колкото добри толкова и лоши мнения за тях. Общо взето, който има такъв е доволен, който няма го плюе.

Климатика ще го ползвам както за охлаждане през лятото, така и като основно отопление през зимата. Трябва ми за хол-столова с размер 21кв/м. Спрял съм се на Осака 12-ка инвертор LBP модел. В момента в Практикет е на промоция - 933 лв с включен монтаж.

Какво ще кажете за машината? Заслужава ли си 933-те лева? Някаква по добра алтернатива имам ли, при положение, че съм решил да давам до към 1000 лв за климатик.

Моля без съвети "дай още 500 лв и си вземи по-добър", тъй като така или наче бях тръгнал от Мидеа.

Благодаря за отговорите предватилно!

#2 dimd

dimd

Старост-нерадост

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2312 мнения
  • Град:ЛЮЛИН 10
  • Интереси:Форумен полицай !

Публикувано 11 август 2008 - 22:39

Закупуването на климатик е важна и скъпа стъпка.
Човек трябва да е наясно,точно за какво му трябва,какъв обем ще охлажда/отоплява/,дали предвижда допълнителни мощности,или тази ще е основната и единствена.
Ако е само за охлаждане през лятото/вила,примерно/,би станало и с 500-600 лева,но ако целта е целогодишно ползване,то повечко инвестиция,би се възвърнала бързо.
Монтажа на един качествен климатик,също не е лесна работа-често цената само за монтажа почва от 150-160 лева,а и повечето фирми,го имат като задължително условие за гаранцията на уреда.
Трябва да се вземе предвид,и дали в помещението минават тръби на топлофикация,етаж,изглед,дограма,изолация...!
Предвид,че монтаж-демонтажа е свързан с време и средства,мисля,че трябва да се подхожда в преспектива.
За твоят случай,мисля,че е удачно да се вземе инверторен климатик,с мотор 12-отопляеми 50-70 кубика/изчислява се в кубици,а не в м2/.
Не на последно място и класа на икономичност.Трабва да е поне клас "А",защото ел.енергията расте непрестанно.
Аз купих подобен от "Технополис" за 999лева,като отделно платих 160 лева за монтажа.
Изборът е достатъчен,но аз се спрях на "Панасоник".
http://www.heatme.info/important.html
http://www.toplo.eu/useful.php
http://www.klimatici...index.php?ref=3
http://www.invertorn.......5&Itemid=76
БЪЛГАРИ-ЮНАЦИ !
Egw eimai astynomikos !
Публикувано изображение

#3 The^Maniac

The^Maniac

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 9 мнения

Публикувано 13 август 2008 - 18:48

Благодаря за мнението, макар че то не дава отговор на въпроса ми. Въпроса ми е конкретно този модел на Осака - 12-ка инвертор LBP дали си заслужава парите.
Благодаря предварително на отзовалите се.

#4 juve

juve

Опортюнист

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1016 мнения
  • Град:Филибар

Публикувано 13 август 2008 - 19:25

Ами като гледам , ти вече си се спрял на този модел - добър или лош .... така или иначе въпроса ти го подсказва - " който го има го хвали , който го няма го плюе ..." значи на кого би повярвал ти - на този който го има , нали ;) другия от де ще знае .... :) Aиде , нека като професионалист макар и в минало време да направим едно леко анализче :
това чудо пише , че ще работи на - 28 градуса - Пляс добре , ама защо му трябват тогава електрически нагреватели ? Защо ...еми защото толкова ще му е и работата на толкова минусови температури :) Освен това , коефициента му на преобразуване не е кой знае колко добър - няма и 4 даже .....
после , да остави това - ако се произнеса на професионален език : на каква температура на изпарение БИ трябвало да работи тоя климатик при такива температури околни ( за зимата говоря ) , че да бъде ефективен и тогава каква трябва да е мощноста на компресора тогава ? Профитата ще ме разберат ...... :clap: ... и последен пирон - защо е в промоция това чудо ..... защото много се харчи и фирмата вика - нека подсладим животеца на българина ..... :) давайте на ефтините хубави клими ......
та така ..... знам за хубаво работещи осаки , има и такива , ама знам и за толкова недоволни , че даже и собственици на такива .......... като цяло монтажите на тази марка да доста долнопробни на доста места и ...... а бе какво да говорим ....вземай го - може да е хубав и ще го хвалиш ....
Успех :)
Публикувано изображение
Хочешь помочь новичку - делай вместе с ним.
Хочешь помочь старику - делай вместо него.
Хочешь помочь мастеру - отойди и не мешай.
А хочешь помочь дураку - сам дурак!

#5 gyps

gyps

Exciter

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2450 мнения
  • Град:The Old Capital City
  • Интереси:Нищо селско не ми е чуждо!

Публикувано 13 август 2008 - 20:19

Много добре се държат при ниските температури -10 до -20 градуса,където марковите вече са блокирали.Мидеята също е добра,но Осаката е по-добрият избор.

Винаги посрещай критиките с високо вдигнат среден пръст.

#6 lion73bg

lion73bg

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 17 мнения

Публикувано 14 август 2008 - 10:42

Имам 2 осаки от 3-4 години работят и лято и зима безупречно,а доста познати с марковите клими имаха ядове.Може и късмет да си е. :question:

#7 juve

juve

Опортюнист

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1016 мнения

Публикувано 14 август 2008 - 20:31

Лошо няма - важното е да сте доволни :ph34r: Граби народе :whist:
Успех :yanim:
Публикувано изображение

#8 N e o

N e o

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1400 мнения

Публикувано 14 август 2008 - 21:35

Лошо няма - важното е да сте доволни :ph34r: Граби народе :whist:
Успех :yanim:

Е не всеки може да си сложи "Goodman",макар че това е много яка система.Не е подходящ обаче за апартаменти на високи етажи.А "Осаката " може и да е въпрос на късмет,но е трудно да се каже без по обстойно проучване.И аз давам глас че не е лош вариант.За сега нямам особени оплаквания,освен може би шума,но съм виждал и значително по шумни...

#9 saint_jazz

saint_jazz

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 506 мнения
  • Град:Burgas

Публикувано 14 август 2008 - 22:05

Модела на който си се спрял не е лош и ще ти пасне идеално на помещението. Аз съм собственик на модели LBP1 и SBP и съм адски доволен. До сега да чукна на дърво машините се държат превъзходно. А тези дето плюят са пълни некадърници, защото повечето хора не знаят как да си ползват климатика и докато има такива който икономисват ток и го спират за ноща през най-големите студове, после се оплакват, че били замръзвали.
Съвета ми е да си прочетеш инструкцията за употреба след като го закупиш, ако до сега не си имал климатик и през зимата да не му задаваш по-малко от 20 градуса когато няма никой в стаята.
Успех
Осака са добра марка
Публикувано изображение

Този пост е редактиран от saint_jazz: 14 август 2008 - 22:07

#10 DarkWalker

DarkWalker

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 552 мнения
  • Град:Maina Town

Публикувано 14 август 2008 - 23:10

Пълни некадърници... че кой си ти да определяш такава голяма група хора господин всезнайко. Осака са нисък клас климатици. Колкото плащаш, толкова получаваш. А ако под маркови климатици имаш предвид шир-потребите в големите магазини... някой от тях и на 0 градуса спират да работят. Това ни е проблема тук, че всеки разбира от всичко. За климатик се пита във фирма, която се занимава с климатизация. Там биха ти дали най-добър съвет. Аз Осака не бих си сложил, особено пък за 1000 лв има десетки по-добри варианти. Ако имаш време направи запитване във фирмите занимаващи се с климатизация в града ти и тогава купувай. Пък и на мен не ми се връзват тези промоционални цени с монтажи. За да работи качествено един климатик, на монтажа трябва да се отдели нужното технологично време и специалисти. Успех с покупката.

"Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен."- Алберт Айнщайн.

#11 The^Maniac

The^Maniac

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 9 мнения

Публикувано 15 август 2008 - 21:33

Колега, а би ли споделим десетките по-добри варианти за до 1000 лв?

#12 DarkWalker

DarkWalker

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 552 мнения

Публикувано 16 август 2008 - 14:30

Японски инвертор на 100V. За тази цена най-вероятно втора употреба. Та хващаш някой приятел, който се занимава с климатици (ако има разбира се такъв), отивате на магазина и подбирате климатичето. Честно казано, макар и втора ръка, съм очарован от 90% от монтираните такива. Сравнен с Осаката...
ами японския климатик е с по-ниско потребление на ел.енергия
по-голяма отдавана топлинна/студова мощност
в ПЪТИ по-тих
трафовете, които притесняват толкова много хора, често пъти обират малките колебания в напреженията, които може да доведат до грешка
и най-вече много строгите изисквания за качество на японския пазар.

"Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен."- Алберт Айнщайн.

#13 The^Maniac

The^Maniac

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 9 мнения

Публикувано 17 август 2008 - 12:18

За съжаление нямам приятел климатичар. 100 волтов климатик втора употреба, без гаранция и съмнителен произход ... ако това е алтернативата, която предлагаш явно си оставам на Осака. Има 3 год. гаранция, а СОР-а е 3.7. Да, не е 5 като на митсубиши, но мисля, че е приемливо за цената. Хубаво митсубиши със СОР над 5 е 2000 лв. Тия 1000 и нещо лв разлика в цената ще ги избия с икономия от тока сигурно след 5 год. По-добре тогава да си купя друг нов. Те тогава СОР-овете сигурно ще са станали 10 ;) Мисля, че климатика не е чак такава огромна инвестиция.

#14 DarkWalker

DarkWalker

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 552 мнения

Публикувано 17 август 2008 - 13:12

Защо без гаранция? Всичко закупено от магазин си има съответната гаранция. Осака с КОП 3.7 не съм видял на практика. Ще ми бъде интересно да видя. Както и да е, новото си е ново явно. Пожелавам ти успех с покупката и да напишеш приблизителния разход след някои друг месец ;)

#15 N e o

N e o

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1400 мнения

Публикувано 17 август 2008 - 13:39

Пълни некадърници... че кой си ти да определяш такава голяма група хора господин всезнайко. Осака са нисък клас климатици. Колкото плащаш, толкова получаваш. А ако под маркови климатици имаш предвид шир-потребите в големите магазини... някой от тях и на 0 градуса спират да работят. Това ни е проблема тук, че всеки разбира от всичко. За климатик се пита във фирма, която се занимава с климатизация. Там биха ти дали най-добър съвет. Аз Осака не бих си сложил, особено пък за 1000 лв има десетки по-добри варианти. Ако имаш време направи запитване във фирмите занимаващи се с климатизация в града ти и тогава купувай. Пък и на мен не ми се връзват тези промоционални цени с монтажи. За да работи качествено един климатик, на монтажа трябва да се отдели нужното технологично време и специалисти. Успех с покупката.

Виждам че си разбирач.Та я ми кажи Goodman добри климатици ли са според теб?Колко пъти са по добри от осаката и оправдана ли е разликата в цената?

#16 DarkWalker

DarkWalker

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 552 мнения

Публикувано 17 август 2008 - 14:34

Нямал съм възможността все още да проследя работата на такъв климатик. Чувал съм добри отзиви. Каква сума си решил да отделяш за климатизация, че си се спрял на Гудман?

#17 N e o

N e o

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1400 мнения

Публикувано 17 август 2008 - 20:55

Отделих ги още миналата година.И честно казано не съм съвсем доволен.Не знам дали го монтираха на неподходящо място,но се доверих на майсторите и се оказа че има проблем.Миналата зима във външното тяло се образуваше лед и освен драскотините и шума имаше и кофти изненада в сметката за тока.Та не винаги по скъпото е икономично.Но все пак е едиствения вариант с един климатик да отопляваш цяла къща.Надявам се поне да излезе толкова здрав колкото казаха.Че няма да се изплати вече ми е ясно,ама поне да не съм съвсем вътре.

5к с всичките приспособления и монтажа.Както ми го обясняваха отговаря на 36 бту на стандартните климатици.

Този пост е редактиран от N e o: 17 август 2008 - 21:00

#18 flysoldier

flysoldier

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 186 мнения
  • Град:Бургас/София

Публикувано 17 август 2008 - 21:10

Принципно климатик се поставя така че да духа по дължината на стаята. Външното тяло трябва да работи на температури -20 градуса. Все още се продават на -12 градуса. Разстоянието между вътрешното и външното тяло трябва да не е повече от 3 метра.
MB: GA-EP45-DS3 | CPU: E5200 @ 2,50 Ghz Box| GPU: Xpert Vision 9800GT Super 1GB DDR3 | RAM: 2x1GB Kingston HYPER X 1066Mhz | HDD: WD 320GB AAKS | DVD+/-RW: Asus DRW-2014L1T | Case: MT Foxconn 3GTS-002 with Fortron 400W PNF | FDD: 1.44MB NEC

#19 DarkWalker

DarkWalker

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 552 мнения

Публикувано 17 август 2008 - 22:09

Не е задължително да е под 3м. Слагал съм и с 15 метра тръбен път, но климатик в истинското му значение. Работеше перфектно в студовете от -15 (както и останалите 29 в същата сграда). Истината е, че получаваме толкова, колкото плащаме. Монтаж за 100-150 рядко си позволявам да правя, само за климатици до 12ка така да кажем. Предпочитам момчетата да отделят повече време и внимание за 1 монтаж и да спазят всички изисквания при монтажа, отколкото за 30 лв спестени клиента да бере душа.

#20 juve

juve

Опортюнист

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1016 мнения

Публикувано 17 август 2008 - 23:40

[quote][А тези дето плюят са пълни некадърници, защото повечето хора не знаят как да си ползват климатика /quote]
ххехе , това ми хареса ! И кажи ми , тогава , като си вземеш дрислив климатик с смотано обезкрежаване ( направо глупаво да кажем ) или като ти започне да грее с 1000 вата при температури -5 още кой е лудия - дето яде баницата или тоя , дето му я дава ? макар и със закъснение - развесели ме .....
Публикувано изображение

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни