Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Лаптоп към телевизор

• Моля влезте за да отговорите
10 отговора в тази тема

#1 memo123

memo123

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 52 мнения

Публикувано 08 септември 2008 - 13:31

Интересува ме какъв кабел да използам за да свърже лаптопа ми към телевизора.
Лаптопа е http://se.computers....i...&service=SE
Телевизора е обикновен Samsung cz-15N112T. Отстрани е с два изхода:Audio in Video.

Този пост е редактиран от memo123: 08 септември 2008 - 14:10

#2 lz4jw

lz4jw

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7233 мнения
  • Град:Велико Търново
  • Интереси:Аудио, видео и комуникационна техника

Публикувано 08 септември 2008 - 18:27

Интересува ме какъв кабел да използам за да свърже лаптопа ми към телевизора.
Лаптопа е http://se.computers....i...&service=SE
Телевизора е обикновен Samsung cz-15N112T. Отстрани е с два изхода:Audio in Video.

Този модел лаптоп НЕ МОЖЕ да се свързва с телевизор като Вашия.

#3 memo123

memo123

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 52 мнения

Публикувано 08 септември 2008 - 18:51

Този модел лаптоп НЕ МОЖЕ да се свързва с телевизор като Вашия.

А какъв вход трябва да има TV за свързване. Иначе лаптопа ми има само VGA изход.

#4 dixi

dixi

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1528 мнения
  • Град:София

Публикувано 09 септември 2008 - 12:09

При търсене из Интернет попадам предимно на такъв кабел:
Публикувано изображение
За да го използуваш телевизорът ти трябва да има компонентен вход.

Срещнах също и такъв:
Публикувано изображение
Трябва да търсиш нещо подобно, без S-Video, а жълтата букса да е мъжка.

Разбира се, звукът трябва да го подаваш отделно, най-вероятно от изхода за слушалки на лаптопа.
Публикувано изображение

#5 memo123

memo123

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 52 мнения

Публикувано 09 септември 2008 - 13:35

Когато свързвам TV към DVD-то използам кабел с 3 изхода , като горния. Та най-вероятно ще търся нещо подобно.
А това е снимка на входа на TV:Прикачен файл  Snimka_11_.5943.jpg   6,05KB   44 Брой сваляния Два жака Audio,Video и такъв за слушалки.

Този пост е редактиран от memo123: 09 септември 2008 - 13:37

#6 svv78

svv78

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 96 мнения
  • Град:Сливен

Публикувано 10 септември 2008 - 08:32

Срещнах също и такъв:
Публикувано изображение
Трябва да търсиш нещо подобно, без S-Video, а жълтата букса да е мъжка.

Наличието на S-Video не му пречи. Ако има S-Video вход на телевизора ползва него, а ако няма ползва жълтия. И жълтата букса не трябва да е мъжка. Свързва се с телевизора с чинч кабел който от двете страни е мъжки. Друг е въпроса дали ще му свърши работа.
Ето ти линк към такъв адаптер .Там е написано горе долу това:
Въпреки, че този адаптер работи с повечето видеокарти, някои видеокарти не поддържат този адаптер. А доколокото четох из други форуми този адаптер работи само с някои видеокарти, а с повечето не работи и това е написано от китайският производител.Така, че шанса е малък да проработи.

На теб ти трябва примерно това но струва доста повече пари.

Аз и затова съветвам приятели когато си купуват лаптоп да има задължително S-Video out.

ASUS M4A77TD PRO,AMD Phenom™ II-X2 550
KINGSTON HYPER X 2x2gb DDR3 1333 CL 7-7-7-21
WD RE 320GB SATA2, HITACHI 1000GB SATA2/32MB
DELL 2001FP 1600x1200 S-IPS

Matanz CD62->Parasound D/AC1000-> ONKYO A10 ->
Hales Revelation 3

PC -> Yamaha VX663B -> Toshiba 46xv733g

#7 memo123

memo123

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 52 мнения

Публикувано 10 септември 2008 - 09:09

Наличието на S-Video не му пречи. Ако има S-Video вход на телевизора ползва него, а ако няма ползва жълтия. И жълтата букса не трябва да е мъжка. Свързва се с телевизора с чинч кабел който от двете страни е мъжки. Друг е въпроса дали ще му свърши работа.
Ето ти линк към такъв адаптер .Там е написано горе долу това:
Въпреки, че този адаптер работи с повечето видеокарти, някои видеокарти не поддържат този адаптер. А доколокото четох из други форуми този адаптер работи само с някои видеокарти, а с повечето не работи и това е написано от китайският производител.Така, че шанса е малък да проработи.

На теб ти трябва примерно това но струва доста повече пари.

Аз и затова съветвам приятели когато си купуват лаптоп да има задължително S-Video out.

Мерси за подробната информация. може би ще търся нещо като горния кабел но и аз се съмнявам че ще стане.

#8 toni21pl

toni21pl

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 1 мнения

Публикувано 09 октомври 2008 - 22:02

Моля за помощ!Имам LCD Samsung правя опит за свързване с лаптоп HP с кабел D-sub,като при всяко свързване или TV-то изключва на режим PC или на екрана изписва не подържана опция.TV-то е модел LE40R8.Какво трябва да се направи с настройките или TV-то не е добре?Има ли други с този проблем?

#9 kennyb

kennyb

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 675 мнения

Публикувано 10 октомври 2008 - 14:34

Моля за помощ!Имам LCD Samsung правя опит за свързване с лаптоп HP с кабел D-sub,като при всяко свързване или TV-то изключва на режим PC или на екрана изписва не подържана опция.TV-то е модел LE40R8.Какво трябва да се направи с настройките или TV-то не е добре?Има ли други с този проблем?

Пусни предварително лаптопа на резолюция не по-висока от 1024х768 @60Hz. Изгаси лаптопа, включи кабела към телевизора /при изключен телевизор/, пусни лаптопа, трябва да имаш един от функционалните клавише чрез който в комбинация с клавиш Fn да избираш на кой дисплей да отива сигнала - на лаптопа, на двата и само на телевизора. Като /ако/ видиш някаква картина опитай с резолюция 1360х768, която е максималната поддържана от твоя модел през D-Sub.

#10 azdiaka

azdiaka

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 31 мнения

Публикувано 13 октомври 2008 - 21:17

Един съвет: Задължително ИЗКВАДЕТЕ кабелната от TV. На мен ми се скапа Svideo порта на лаптопа и две видео карти на десктопа изгоряха.
Добре че бяха в гаранция та ги смениха.

GB 990XA-UD3 

AMD FX-8350

ADATA SSD SX900

GB GTX760 2G

#11 ceco_kolev

ceco_kolev

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 6 мнения

Публикувано 13 май 2010 - 10:03

Здравейте, имам такъв проблем, лаптопът ми е Acer Extensa 5210 с видео карта (
Mobile Intel® 945GM Express Chipset Family) и драйвъри
ialmrnt5 (6.14.10.4543), аКО ИМА ЗНАЧЕНИЕ ТОВА. LCD -то е LG M2362 DL, и като включа кабелите при спрян телевизор всичко тръгва нормално със зареждането на windows -a и преди да се появят иконките се появява "няма връзка, проверете кабелите". Използвам VGA кабел.Нямам на лаптопа HDMI вход, възможно ли е да се подаде звук и картина през USB входовете или какво да направя, предварително ВИ благодаря.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни