Към съдържанието

Снимка
- - - - -

Как да подобрим картината на Тв Тунера ?

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да отговаряте в нея, но винаги можете да създадете нова ;)
6 отговора в тази тема

#1 david_villa_7

david_villa_7

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 7 мнения

Публикувано 10 септември 2008 - 12:00

Имам тв тунер Gigabyte GT-PTV-TAF-RH,хакнах кабеларката в него,но картината която изкарва не ми харесва НИКАК :down: ...Първоначално мислех че е от самия тунер и реших до почакам малко,но картината продължава да ми се подиграва :P !Та сега поне съм сигурен че не е от тунера ! Поразрових се насам натам и видях че не само аз имам този проблем,а почти всички които се опитват да подкарат кабелната с тв тунер!Видях някои други отговори но не искам да пребързвам,пък и съм сигурен че има много като мен които искат да чуят отговора на следния въпос--->Как да подобрим картината на тв тунера така че да можем да гледаме кабелна както на Телевизор(един вид как да оправим згомнясаната картина при тунера ;) ) ///Аз лично съм разклонил кабелната на две места,но само едното където е тунера опитвам да подкарам(Мисля си че сплитера си е добре,кабела също)Четох нещо и за усилватели но незнам.....

Ето я и картината която изкарва тунера -––> http://img381.images...elarkatatr0.jpg

Благодаря на всички решили да сцепят мрака... :wors:

#2 sefdass

sefdass

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 379 мнения

Публикувано 10 септември 2008 - 12:39

И аз бях с крадена каблена телевизия, взета от комшията долу през балкона и сигнала беше лош, но не чак като твоя. Кабела се разклоняваше от телевизора на комшито, след това от телевизора в хола 15 метра кабел и в комютъра. Кабела не ти препоръчвам да бъде китайско производсто дето струва 30 ст. поне българско или италианско.
Аз сега пак гледам телевизията чрез тунера си Aver Media 007 ама съм с Bulsatcom и няма проблеми. Дължината на кабела си е същата и пак идва от хола, ама качеството е друго и телевизията ми е суперска сега. Като бях с кабелна мислех да си слагам усилватели на сигнала, ама там е малко сложно, защото трябва да се изчисли къде отслабва сигнала и там да се прекъсне и да се сложи усилвателя. Публикувано изображение

Този пост е редактиран от SefdasS: 10 септември 2008 - 12:48

#3 david_villa_7

david_villa_7

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 7 мнения

Публикувано 10 септември 2008 - 13:09

И аз бях с крадена каблена телевизия, взета от комшията долу през балкона и сигнала беше лош, но не чак като твоя. Кабела се разклоняваше от телевизора на комшито, след това от телевизора в хола 15 метра кабел и в комютъра. Кабела не ти препоръчвам да бъде китайско производсто дето струва 30 ст. поне българско или италианско.
Аз сега пак гледам телевизията чрез тунера си Aver Media 007 ама съм с Bulsatcom и няма проблеми. Дължината на кабела си е същата и пак идва от хола, ама качеството е друго и телевизията ми е суперска сега. Като бях с кабелна мислех да си слагам усилватели на сигнала, ама там е малко сложно, защото трябва да се изчисли къде отслабва сигнала и там да се прекъсне и да се сложи усилвателя. Публикувано изображение

мерси за коментара,но аз немога да си прекарам Бул Сат Ком или нещо от сорта понеже условията в които се намирам не ми го позволяват! Публикувано изображение Работата е проста - Имам кабелна (неизвестна марка,за която плащам),имам Тв Тунер и това е...Мога да направя всичко за да подобря картина-от различни програми до усилватели и джаджи от сорта!Единственото което не мога е да сменя кабеларката,така че .... Публикувано изображение

И ето че Въпроса за мен става още по конкретен --- Как да оправим картината на Тв ТУнера без да сменяме оператора ???

#4 thejoro

thejoro

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1789 мнения

Публикувано 10 септември 2008 - 22:07

Оправи си сигнала от кабелната.Проблема не е в тунера.
Успех. Публикувано изображение
gps650AB A\890xa-ud3\Phenom II X6 1055@3.4ghz\2x4gb1600\2xWD20EARS + WD20EARX , Sapphire 5850/1gb ddr5,HP w2408, audigy2 ,Omnia 8/WaveII 32gb
&
nb100

#5 david_villa_7

david_villa_7

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 7 мнения

Публикувано 10 септември 2008 - 22:34

Оправи си сигнала от кабелната.Проблема не е в тунера.
Успех. Публикувано изображение

благодаря за коментара,но как да си оправя сигнала??? Публикувано изображение

#6 Rondji

Rondji

Редовен потребител

• Потребители
  • PipPipPip
  • 292 мнения

Публикувано 11 септември 2008 - 03:19

Миии, като гледам ще трябва да е с мерак.

2.5 Не са желателни прекомерните off-topic – мнения, които не са свързани с темата.

iovi

Скоростта на човешката мисъл е най-голямата скорст, доста по-голяма от светлинната. Ако се научим да я използваме, може и да отворим по един Town Portal към тази планета, но това ще се случи най-рано към 97-ми левъл...

shitv.jpg

#7 david_villa_7

david_villa_7

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 7 мнения

Публикувано 11 септември 2008 - 10:59

Миии, като гледам ще трябва да е с мерак.

имам огромен мерак,повярвай ми... :rolleyes: