Към съдържанието

Снимка
* * * * * 6 гласа

Любими цитати

• Моля влезте за да отговорите
555 отговора в тази тема

#1 diadia

diadia

Набърболескана

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 896 мнения
  • Град:Североизток от рая

Публикувано 09 октомври 2008 - 21:08

Тема за великите мисли на великите хора :)

Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите.

" Малкият принц", Антоан дьо Сент Екзюпери

Много съм добра в леглото ....

Мога да спя с часове в различни пози!!!

#2 Shock

Shock

kaldata монах

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1166 мнения

Публикувано 09 октомври 2008 - 21:15

Парите са добри прислужници, но лоши господари.

- Френска поговорка

Този пост е редактиран от Crimsader: 09 октомври 2008 - 21:16

#3 WhiteHart

WhiteHart

Изкукуригал

• Модератори
  • 5549 мнения
  • Град:Търново/София
  • Интереси:От нищо по много

Публикувано 09 октомври 2008 - 21:18

Ясните очи на детето бързо се замъгляват от идеи, предразсъдъци и абстрактни понятия. Естественото, свободно същество се покрив с тежката броня на егото. И чак след години инстинктивно схващаме, че ни е било отнето някакво жизненоважно усещане за тайнство. Слънцето проблясва в клоните на боровете и в един миг на красота и непозната болка нещо пронизва сърцето ни, сякаш сме си спомнили рая. От този ден нататък… ние ставаме търсачи.
ПЕТЕР МАТИСЕН

Нещата са изцяло такива, каквито изглеждат и отвъд тях… не съществува нищо.
САРТЪР

Животът и любовта са си живот и любов, едно букетче теменужки си е букетче теменужки и да се вмъква ненужно идеята за някаква цел, означава да се разруши всичко. Живей и остави другите да живеят, обичай и остави другите да обичат, цъфти и увяхвай; следвай естественото течение на живота, който се носи без цел.
Д. Х. ЛОРЪНС

Не търси следи от стъпките на древните,
търси онова, което те са търсили.
БАШО

Неоформените хора се възхищават от яркото и новото. Завършените личности се наслаждават на обикновеното.
ДЗЕН-ПОГОВОРКА

Онези, които искат най-малко, са най-близо до боговете.
СОКРАТ

Само повърхностните хора не съдят по външния вид.
ОСКАР УАЙЛД

Поразен съм от желанието на хората, които искат „да опознаят“ Вселената, след като е достатъчно трудно да се оправиш дори в Китайския квартал.
Уди Алън

Когато танцувам — танцувам, когато спя — спя, и ако в един миг, докато се разхождам сам в някоя красива овощна градина, мислите ми внезапно се зареят към далечни теми, в следващия момент отново ги насочвам към разходката, към градината, към сладостта на тази самота, към себе си.
МОНТЕН

И не се променяй. Не отклонявай своята любов от видимите неща. Продължавай да обичаш доброто, простото, обикновеното: животните, предметите, цветята — и не нарушавай равновесието.
РИЛКЕ
  • Merryl харесва това

Състояние на пълна простота.
(То струва всичко — и нищо по-малко от това.)

#4 diadia

diadia

Набърболескана

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 896 мнения

Публикувано 09 октомври 2008 - 21:20

Ако ти живееш сто години, аз искам да живея сто години без един ден, така че никога да не живея без теб!

Понякога поставяш стени около себе си, не за да отблъснеш хората, а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие!

"Мечо Пух", Алън Милн

#5 Leslie_

Leslie_

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 570 мнения
  • Град:Варна
  • Интереси:Пристрастена към музиката...

Публикувано 09 октомври 2008 - 21:41

"Този свят е сцена и всички хора са актьори..."

Уилям Шекспир

"No one forgets the truth. They just get better at lying."

"Revolutionary Road"

#6 A.com

A.com

kaldata приятел

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 943 мнения
  • Град:Благоевград

Публикувано 09 октомври 2008 - 23:00

Хората книги създадоха - книгите хора изядоха.

Не знам кой го е казал това :ph34r:

Off:

[i]Ако ти живееш сто години, аз искам да живея сто години без един ден, така че никога да не живея без теб!

Ако схащам добре, смисъла на тази мисъл е, че героя иска да живее само един ден без своя любим. Обаче ако съм роден 2 години преди теб и живея 100 години(колкото и теб) без един ден, ще умра 2 години и един ден преди теб. По-правилно би било да се каже: "Ако ти живееш до сто години, аз искам да живея до сто години без един ден, така че никога да не живея без теб!"

Лош навик ми е да се хващам за думите. ;) Нищо лично против теб diadia :nono:

Този пост е редактиран от A.com: 09 октомври 2008 - 23:01

Неведоми и извратени са пътищата на човешката мисъл. Пинокио е бил абсолютен тъпанар, щом е поискал да стане истинско момче. Далеч по-добре си е бил с дървена глава.

Ще влезна тихо. Кротко ще приседна,
ще вперя поглед в мрака да те видя.
Когато се наситя да те гледам -
ще те целуна и ще си отида.

#7 emmi

emmi

гаднярка

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1897 мнения
  • Град:тук съм, за сега
  • Интереси:брауновото движение

Публикувано 10 октомври 2008 - 07:19

Хората книги създадоха - книгите хора изядоха.

Не знам кой го е казал това :)

Off:

Ако схащам добре, смисъла на тази мисъл е, че героя иска да живее само един ден без своя любим. Обаче ако съм роден 2 години преди теб и живея 100 години(колкото и теб) без един ден, ще умра 2 години и един ден преди теб. По-правилно би било да се каже: "Ако ти живееш до сто години, аз искам да живея до сто години без един ден, така че никога да не живея без теб!"

Лош навик ми е да се хващам за думите. :yanim: Нищо лично против теб diadia :yanim:

е, чакай малко, до колкото разбирам аз нещата - отброяването на стоте години започва не от датите им на раждане, ами от датата им на влюбване или каквото там му се вика.....

"Колкото - толкова" казал Мечо Пух
Жената-Скорпион трябва да се обича дълго и много, в най-лошият случай - скъпо.

#8 A.com

A.com

kaldata приятел

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 943 мнения
  • Град:Благоевград

Публикувано 10 октомври 2008 - 08:21

е, чакай малко, до колкото разбирам аз нещата - отброяването на стоте години започва не от датите им на раждане, ами от датата им на влюбване или каквото там му се вика.....

Ако някой ми каже - "Ти ще живееш 100 години", аз го разбирам като 100 години от раждането до смъртта ми. Ако е пояснил, че ще са ОЩЕ 100 години, тогава съм съгласен с теб, но такова пояснение няма.
Ако отброяването започва от датите на влюбването им(или след няколко години любов героя казва тези думи) при положение, че ще се влюбят някъде, след като вече са навършили 12-13 години(приемам го условно), то тези две влюбени гълъбчета ще живеят минимум 112-113 години. Дай Боже такова дълголтие и то изпълнено с любов на всеки :clap:

"Колкото повече- толкова повече" ти отговаря Мечо Пух :P

Този пост е редактиран от A.com: 10 октомври 2008 - 08:22

Неведоми и извратени са пътищата на човешката мисъл. Пинокио е бил абсолютен тъпанар, щом е поискал да стане истинско момче. Далеч по-добре си е бил с дървена глава.

Ще влезна тихо. Кротко ще приседна,
ще вперя поглед в мрака да те видя.
Когато се наситя да те гледам -
ще те целуна и ще си отида.

#9 infinity1305

infinity1305

kaldata маниак

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2953 мнения

Публикувано 10 октомври 2008 - 08:42

http://www.kaldata.c...?sh...0

#10 diadia

diadia

Набърболескана

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 896 мнения

Публикувано 11 октомври 2008 - 12:04

- Кой път да поема от тук? - попита Алиса.
- Зависи къде искаш да стигнеш - отговори Усмихващият се котарак.
- Няма значение - отвърна Алиса.
- Товага няма значение и кой път ще поемеш - усмихна се загадъчно Котаракът.
- ...стига да стигна някъде - допълни Алиса.
- О, това със сигурност ще се случи, каза Котаракът, стига да вървиш достатъчно дълго.

"Алиса в страната на чудесата", Луис Карол

#11 izzzy

izzzy

Потребител

• Потребители
  • PipPip
  • 87 мнения
  • Град:Plovdiv, Bulgaria

Публикувано 11 октомври 2008 - 15:01

"Някога мислех, че да имаш синове, е по-хубаво, отколкото да имаш дъщеря, но съм грешила. (...) Дъщерята я чувстваш като равна на теб. А със синовете не е така. Те са само безпомощни кукли, с които се обграждаме, и в един момент им нанасяме съкрушителен удар." :handshake:

Фий, "Птиците умират сами"

Този пост е редактиран от izzzy: 11 октомври 2008 - 15:01

Сега ще плача и дори не ми се крие...

#12 vivilon

vivilon

Почетен потребител

• Потребители
  • PipPipPipPip
  • 542 мнения
  • Град:София

Публикувано 13 октомври 2008 - 16:46

Моето верую е да живееш творчески, да живееш честно , никого да не наскърбяваш, доколкото това е възможно, да се радваш на тленността , да не се боиш от смъртта , нито от безсмъртието, да обичаш глупците и неудачниците много повече от мъдреците и светците/ тъй като последните са далеч по-малко на брой/, да вярваш, да се надяваш, да се трудиш и да вършиш всичко това с хумор.
Уилям Сароян
Всеки миг е още един шанс...да се усмихнеш

#13 diadia

diadia

Набърболескана

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 896 мнения

Публикувано 15 октомври 2008 - 17:18

- Хубави сте, но сте празни - продължи малкият принц. - За вас не може да се умре. Разбира се, случаен минувач би помислил, че моята роза прилича на вас. Но тя сама е много по-важна от вас всичките, защото тъкмо нея поливах. Защото тъкмо нея поставях под стъклен похлупак. Защото тъкмо нея пазех с параван. Защото тъкмо върху нея убих гъсениците (освен две-три, за пеперуди). Защото тъкмо нея слушах да се оплаква, да се хвали и дори понякога да мълчи. Защото е моята роза.

Антоан дьо Сент Екзюпери , "Малкият принц"

#14 diadia

diadia

Набърболескана

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 896 мнения

Публикувано 24 октомври 2008 - 00:53

Животът не се ръководи от волята или намеренията. Животът е нерви, фибри и бавно изграждани клетки, в които зреят мисли и се раждат поривите на страстта. Чувстваш се сигурен в себе си. Мислиш се за силен. Но цветът на един предмет в някоя стая или утринното небе; обичан някога парфюм, който събужда смътни спомени; стих от забравена поема, която отново прочиташ; фраза от пиеса, която отдавна си престанал да свириш - това са нещата, от които зависи животът ни, уверявам те, Дориан. Браунинг го е написал някъде. Ние не владеем чувствата си. Има мигове, когато внезапно облъхналият ме аромат на бял люляк ме кара да изживявам отново някой от трепетните месеци в моя живот.

Оскар Уайлд, "Портретът на Дориан Грей"

#15 diadia

diadia

Набърболескана

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 896 мнения

Публикувано 21 ноември 2008 - 12:57

Алхимикът взе една книга, която някой от кервана бе донесъл. Томчето беше без корица, но успя да открие името на автора: Оскар Уайлд. Докато прелистваше страниците, попадна на една история за Нарцис.
Алхимикът знаеше легендата за Нарцис - хубав младеж, който всеки ден ходел да съзерцава собствената си красота в едно езеро. Бил толкова запленен от самия себе си, че веднъж паднал в езерото и се удавил. Край мястото, където паднал, поникнало цвете, което нарекли нарцис.
Но не по тоя начин завършва историята на Оскар Уайлд.
Там се казва, че когато Нарцис умрял, дошли ореадите, горски божества, и видели, че сладководното езеро се е превърнало в стомна, пълна със солени сълзи.
- Защо плачеш? - попитали ореадите.
- Плача за Нарцис - отвърнало езерото.
- О, не се учудваме, че плачеш за Нарцис - продължили те. - В края на краищата всички ние тичахме след него из гората, а единствено ти имаше възможността да съзерцаваш отблизо красотата му.
- Нима Нарцис беше красив? - попитало езерото.
- Та кой друг би могъл да знае това по-добре от теб? - отговорили изненадани ореадите. - Нали от твоя бряг той всеки ден се навеждаше над водата?
Езерото помълчало известно време. Най-сетне проговорило:
- Плача за Нарцис, но не бях забелязало, че Нарцис е красив. Плача за Нарцис, защото всеки път, когато той лягаше на брега ми, можех да видя отразена в дъното на очите му моята собствена красота.
- Каква хубава история! - рече Алхимикът.

Паулу Куелю, "Алхимикът"

#16 emmi

emmi

гаднярка

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1897 мнения
  • Град:тук съм, за сега
  • Интереси:брауновото движение

Публикувано 21 ноември 2008 - 13:02

"Само идиотите поддържат една тема постоянно. Но това е, защото те не знаят, че мисълта препуска кaтo кон, къса условните връзки и прави от тях цветни панделки. Много неща не изглеждат така , както ние си мислим, затова се появяват и световните усложнения"

Людмил Станев
Жената-Скорпион трябва да се обича дълго и много, в най-лошият случай - скъпо.

#17 nat_tallia

nat_tallia

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 2 мнения

Публикувано 21 ноември 2008 - 14:32

"Процесът на израстване на една личност изисква определена цена която тя плаша без да протестира"- Паулу Куелю - Вероника решава да умре
...Манчестър Юнайтед е моята религия!
К. Роналдо е моя бог!
Олд Трафорд е моя храм!
Фъргюсън е моя свещеник!::..
COME ON MAN UTD!

#18 pe6o_CSara

pe6o_CSara

Новобранец

• Потребители
  • Pip
  • 17 мнения
  • Град:de_dust2

Публикувано 21 ноември 2008 - 14:52

"3.4 Подписът е кратък текст или изображение, съпровождащи всеки потребителски коментар (намират се под него).
а) Текстът в подписа не бива да надвишава осем реда при нормален размер на шрифта, като за него важат точка 2.10, 2.11 и 2.12 от правилата.
б) Забранява се ползването на прекалено голям размер на шрифта при по-дълги текстове. Желателно е по принцип да е под SIZE=7.
в) Забранява се публикуването в подписа на изображения по-големи от 400х100 пиксела и 20 КБ.
г) Линкове и банери са разрешени, като за тях важи точка 2.10 от правилата. Банерът не трябва да е с размер над 400x100 и 20 КБ.
д) Включването (рекламираното) на конкурентни сайтове или форуми в подписите и аватарите на потребителите може да става само след одобрение от страна на екипа на форума. Подписи, които не са одобрени ще бъдат изтривани или редактирани.
" -Правилата, на калдата.
3.4 Подписът е кратък текст или изображение, съпровождащи всеки потребителски коментар (намират се под него).
а) Текстът в подписа не бива да надвишава осем реда при нормален размер на шрифта, като за него важат точка 2.10, 2.11 и 2.12 от правилата.
б) Забранява се ползването на прекалено голям размер на шрифта при по-дълги текстове. Желателно е по принцип да е под SIZE=7.
в) Забранява се публикуването в подписа на изображения по-големи от 400х100 пиксела и 20 КБ.
г) Линкове и банери са разрешени, като за тях важи точка 2.10 от правилата. Банерът не трябва да е с размер над 400x100 и 20 КБ.
д) Включването (рекламираното) на конкурентни сайтове или форуми в подписите и аватарите на потребителите може да става само след одобрение от страна на екипа на форума. Подписи, които не са одобрени ще бъдат изтривани или редактирани.

#19 diadia

diadia

Набърболескана

• Потребители
  • PipPipPipPipPip
  • 896 мнения

Публикувано 24 ноември 2008 - 13:50

"Животът не е поемал към нас задължение да осъществява мечтите ни. Трябва да вземем каквото ни предлага и да сме благодарни, защото и по-лошо би могло да бъде."

Маргарет Мичъл, "Отнесени от вихъра"

#20 Бел

Бел

Кандидатка...

• Потребители
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1733 мнения
  • Град:Овеч
  • Интереси:Литература
    Детска психология

Публикувано 24 ноември 2008 - 17:03

"...По-добре да останеш гладен,отколкото да останеш сам.Защото,когато си сам-не говоря за самотата,която сами сме избрали,а за тази самота,която сме принудени да приемем,-сякаш преставаш да бъдеш част от човешкия род.
Но има нещо още по-лошо от това да вървиш самотен и нещастен и то е да си с някого и да го караш да се чувства така,сякаш той е без каквото и да било значение за твоя живот."
Паулу Коелю
Не е достатъчно да си знаеш цената - трябва да се отчита и търсенето.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни