Дизайнер от Казахстан представи концепцията на бъдещия смартфон на Apple – iPhone 6. В работата си той очевидно е бил вдъхновен от тристранното устройство на Samsung, което ще се появи в продажба през следващата година.

Според концепцията на дизайнера, Apple iPhone 6 също ще получи тристранен дисплей. Този смартфон ще има същата форма, като iPhone 5/5s, но с допълнителни дисплеи – тук не само основата е огъната, но очевидно има и отделни модули, които едновременно служат като странични краища на корпуса.

Допълнителните дисплеи обаче изобразяват виртуалните бутони за звука, включването на фенерчето, както и други полезни приложения, като камерата или калкулатора. За да се избегне случайното им натискане, там има отделен (също виртуален) бутон за заключване, който е разположен на основния дисплей.

В допълнение, дизайнерът предлага да се постави и скенер на пръстови отпечатъци, но не на физическия бутон Начало, а върху самия екран.