Премини към съдържанието

Цялата активност

Този поток се обновява автоматично     

1. Последния час
  2. Това, че си научил тези неща е добре. Макар, че има още много за учене. Не разбирам само - защо пишеш "ексЦел", при положение, че програмара е "ексел"??? За рези неща - по-лесно щеше да е, ако беше казал какъв ти е Линукса?
  3. Учителят Петър Дънов

Аз имам същество на древната Божия Тайна Аз светя като Бога. Защо? Защото Бог е вътре в Мене. Аз светя като слънцето, но не като това външното слънце. Говоря за друго, неуловимо слънце, което е скрито в Мен. Аз мога да осветя и най-мрачното място в света. Аз мога да осветя и най-тъмното кътче във вселената. Защото Аз съм същество на древната Божия Тайна. Аз ръководя Тайните Ако ме питате защо съм дошъл на земята, Аз ще ви кажа защо съм дошъл. Аз съм дошъл на земята, за да я превърна в слънце. Ако земята разбере Моето Слово, тя постепенно ще се превърне в слънце. А ако тези, които съм избрал, разберат Моето мълчание, те ще се превърнат в същества на Тайните. Тайните ръководят света, а Аз ръководя Тайните. Зад Мен седи скрита Божия Тайна Като Ме слушате да говоря така, някои ще кажат: Този човек говори така, защото зад него има нещо друго. – Да, зад Мене има нещо, но какво? Зад Мене седи Господ, зад Мене седи Истината, зад Мене седят ангелите, зад Мене седят идеите на всички добри хора. Зад Мене седи скрита Божия Тайна. Тези, които Ме познаят, ще станат същества на първата светлина. Тези, които не Ме познаят и Ме отричат, те ще си останат във втората светлина – сътворената светлина. До тях Словото Ми няма да стигне, защото те са се отдалечили от Бога, Който е скрит в Мен. За тях в бъдеще ще се създават други времена, за да се учат. Из „В Храма на Учителя“ Том 1
  4. Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

@DarkEdge флопи, ти си: https://changewindows.org/build/17604
  5. Старците

Бялото Безмълвие Има много степени на докосване до Бялата Точка. При първата степен ставаш осъзнато Безсмъртие. При втората степен ставаш Тайна в Тайната. При третата степен ставаш Тайна в Мистерията. При четвъртата степен ставаш Мистерия в Мистерията. При петата степен ставаш Мистерия в Абсолюта. В петата степен засияването е Мистериозно и то е повече от всичко. Няма свят и светове, които да се сравнят с петата степен. Тук е Бялото Безмълвие. То е без Шепот. Тук и Шепотът е изчезнал. Първият Старец Истината разрушава миналото и бъдещето Мистерията е Път към Сияещия Център. Мистерията е Път навътре във Вътрешното и чисто Божественото, след като духовното е извървяно. Сияещият Център е освобождение от материални и духовни светове. Сияещият Център е самата древна идея за Истината. Това е Истината, която всяко минало и бъдеще търси. Но само Истината намира Истината, защото тук е разрушено всяко минало и бъдеще. Ако търсиш бъдещето, ти не си достоен за Истината. Четвъртият Старец Ахал Бавада Прадоброто е изява на Древното състояние Прадоброто е Древна Чистота, Чистота без въпроси. Прадоброто не е добро и зло. Прадоброто е изява, проявление на Древното състояние. Прадоброто се намира във Велико Единство с Древния. То общува с Мистичното съзнание. Ангелите и архангелите служат на Прадоброто, но не го познават. То идва от Невидим Център. Четвъртият Старец Ахал Бавада Живот, който изтича от Неоткровението Вечното Неоткровение е Велико Богатство. То постоянно се обновява със себе си и с тези, които са сключили съюз с него. Вечното Неоткровение спасява човека от живота и смъртта. Животът и смъртта говорят за това, че се е случила катастрофа, а катастрофата говори за това, че целите са били променени. Но има един друг живот, който изтича от Неоткровението. Този живот в нас е Мистерията. И когато този живот заживее в нас, ние вече не сме хора, нито човеци, а богове. Четвъртият Старец Ахал Бавада Откровение, което слиза от Неоткровението Животът на Неоткровението тече във вътрешността на Безмълвието. В това Безмълвие ти трябва да си изчезнал напълно, защото ако ти все още съществуваш, това Безмълвие няма да отключи себе си за слизане на Неоткровението. Откровението е явно слизане. Но Откровение, ноето слиза от Неоткровението, е Мистично. То слиза в Искрата. Четвъртият Старец Ахал Бавада Неочакването е тайнствено състояние За Неоткровението трябва да се разделиш с всяка нагласа и трябва да се настроиш на ненагласа, неочакване. Ненагласата е загадъчно явление. Неочакването е тайнствено състояние. Това е очакване, без да искаш нищо и от Нищото се случва нещо, което слиза върху тебе. Неоткровението се отделя от всички видове смисъл и тогава се явява Неизречимото Древно, което е над всеки смисъл и над всяко благо. Четвъртият Старец Ахал Бавада Нещо, което превъзхожда Премъдростта Премъдростта е Кръщение и в Безкрайност, и в Мистерия. Но в Неоткровението има нещо, което превъзхожда Премъдростта. Тука се явяват Древните Устои. Тези Устои крепят Премъдростта. Случвало се е тук да се яви Глас от Недрата. И Премъдростта разбира в себе си, че дори и тя не е нужно вече да говори, защото този Глас е Върховно Проявление на Неведомостта, при което и Премъдростта е сянка. Четвъртият Старец Ахал Бавада Из „МОРДОТ ИН МАХАРИЯ“ Книга Втора
  6. Днес
  7. За смисъла на живота...

Тъй де ..... намерели са си занимавка.....
  8. За смисъла на живота...

Изглежда си намериха смисъла на живота ..... Няма ги вече ..
  9. ``кАК Ви звЪни тЕлА``

Служебният ми - ей така : Личният ми звъни с различна за всеки един , а основната му е :
  10. Идиотчитата II- тема за...още нещо. :)

Ду бу дууууууууу ИДиоДИ..... Ти мен уважавш ли ма или не аааа....... Кой...... аз ли бе....... Само питам бе блато...... Я бегай бе..........
  11. Коя мацка? /финал/

В Погледът на тази Жена има Хладна , Аристократична Красота , а не "мъжкаранство " / уличен израз , между другото /.
  12. Коя мацка? /финал/

Може би точно на погледа се дължи, не знам. Но пък виж, че засега събира най-много гласове. Може би мъжете се кефят на такива жени с леко мъжкарански поглед. Не на миловидни.
  13. Любима романтична песен

14. Приказки за Лека Нощ

Да позная ли кой ?
  15. Всичко за кабинета "Бойко Борисов 3"

Страшна работа. Ако не е т.нар. "сива икономика", ние сме приключили като народ и като държава. Дето беше се изказал и Добри Божилов, ако 99 % от фирмите трябва да нарушават закона, за да оцеляват, за какво си говорим? Държавата създава престъпници, за да може да ги облага с данъци, такси и глоби, и да преразпределя печалбата. И знаем как я преразпределят - в джобовете на своите си хора, плюс плюскане за верната свита (администрация, агенции, ала-бала), да участват и те в схемата. Вярно, немалко пари прибира ЕС под формата на членски внос, плюс кредитите за западни банки, които Боко взема и трябва да връща с лихвите, ама и това вземане (и крадене) им е твърде много. Посягат към залъка на гладния, а те самите тънат в разкош. Да им се връща с лихвите! И не ми съдете Андрешко. Повече андрешковци ни трябват, че и робинхудовци. Тия се самозабравиха - една свиня, пък втора, пък трета, нема наяждане... какви свини, направо лами. Хората трябва да търсят алтернативи да заобикалят капаните на НАП. Лошото е, че с тая оредяла държава, бизнесът се държи жив и чрез куриерите... локално работата е умряла. А тия 'убавци искат да слагат и тол-такси, за да може транспортът още да се оскъпи (все едно акцизи, ДДС, винетки, данъци, застраховки, дупки в асфалта са малко).
  16. Аплетите дето се пъхат в панела не работят ли? Всъщност не знам дали тринити има такива, но всички други си имат (за звука и батерията). Pavucontrol е за по прецизна настройка на pulseaudio и не е предназначено за „всекидневна употреба“. Не, няма да ти пиша на лично. Как ще ти пиша на лично – ума ли си загуби? Да не си ми гадже, че да се усамотяваме на лично...
  17. Linux - обща дискусия 3

Кой файлов мениджър ползваш? Пример със Xfce(Дескоп средата) + Thunar(Файлов мениджър) 1. Стартираш файловия мениджър(Thunar) 2. Добавяне на ново потребителско действие 3. Име, описание, команда и икона 4. Пример: - Текстови файлове, други файлове и папки 5. Стартираш конзолата и изпълняваш тази команда: $ xfdesktop --reload
  1. Зареди още активности

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.