Премини към съдържанието

Цялата активност

Този поток се обновява автоматично     

1. Последния час
  2. Това е, като да попиташ, защо има кенгурута само в Австралия. Тъкмо многообразието и разнообразието на животинските видове, предполага еволюционен процес - видовете на планетата са толкова много, че на практика все още не са открити и категоризирани всичките. Прави сметка, колко работа ще да са имали извънземните. И се запитай каква е логиката, някакъв разум да създава толкова много видове, че на капак и да ги населява на различни места.
  3. Син екран Windows 10

Той файла го отворих, но нищо не намирам съществено.... http://www.osronline.com/dump/DA2.cfm
  4. Син екран Windows 10

еднократно да наред са
  5. Доскоро играех Last chaos us.....Никога не се лъжете,

Ох, горкия...
  6. Син екран Windows 10

Даже може и да не го архивира. По-важно е да е файлът.
  7. Трудно ми е да разбера това което си написал. Стилът ти е странен като на търговец от врата на врата които се опитва да продава нещо. смесица от поговорки, странни сравнения и мъгляви примери. На стария ми автомобил след първоначален ремонт/обслужване 8 години съм наливал само гориво. И естествено съм сменял консумативите. Сегашният ми автомобил е със заводска газова уредба.Като го купих освен нормалните неща ремъци и т.н ремонтирах и ходовата частч не беше наложително но така прецених. От както го имам 8-9 месеца съм минал 15хил. км един лев не съм дал в последствие за ремонти. 8-10 на сто газ според тежестта на крака. Спрямо стария спестявам около 6лв. на сто километра.
  8. Син екран Windows 10

Опс, сега видях, че и това си писал. Ами следи компютъра, ако пак се прояви проблема ще е хубаво да покажеш какво точно пише на синия екран.
  9. Син екран Windows 10

10. Всичко за Linux Mint - проблеми, мнения, въпроси (обединена)

Хора привет. Оптивам се да изградя - следният пакет за плазмоид https://store.kde.org/p/998899/ спазвам инструкците 1/1 и получавам следният изход. dflt@Wrkstn /tmp $ cd nowardev/ dflt@Wrkstn /tmp/nowardev $ ./installscript installing... -- The C compiler identification is GNU 5.4.0 -- The CXX compiler identification is GNU 5.4.0 -- Check for working C compiler: /usr/bin/cc -- Check for working C compiler: /usr/bin/cc -- works -- Detecting C compiler ABI info -- Detecting C compiler ABI info - done -- Detecting C compile features -- Detecting C compile features - done -- Check for working CXX compiler: /usr/bin/c++ -- Check for working CXX compiler: /usr/bin/c++ -- works -- Detecting CXX compiler ABI info -- Detecting CXX compiler ABI info - done -- Detecting CXX compile features -- Detecting CXX compile features - done CMake Error at CMakeLists.txt:3 (find_package): Could not find a package configuration file provided by "ECM" (requested version 0.0.11) with any of the following names: ECMConfig.cmake ecm-config.cmake Add the installation prefix of "ECM" to CMAKE_PREFIX_PATH or set "ECM_DIR" to a directory containing one of the above files. If "ECM" provides a separate development package or SDK, be sure it has been installed. -- Configuring incomplete, errors occurred! See also "/tmp/nowardev/plasma-applet-active-window-nowardev-button/build/CMa keFiles/CMakeOutput.log". make: *** No targets specified and no makefile found. Stop. [sudo] password for dflt: make: *** No rule to make target 'install'. Stop. -- The C compiler identification is GNU 5.4.0 -- The CXX compiler identification is GNU 5.4.0 -- Check for working C compiler: /usr/bin/cc -- Check for working C compiler: /usr/bin/cc -- works -- Detecting C compiler ABI info -- Detecting C compiler ABI info - done -- Detecting C compile features -- Detecting C compile features - done -- Check for working CXX compiler: /usr/bin/c++ -- Check for working CXX compiler: /usr/bin/c++ -- works -- Detecting CXX compiler ABI info -- Detecting CXX compiler ABI info - done -- Detecting CXX compile features -- Detecting CXX compile features - done CMake Error at CMakeLists.txt:3 (find_package): Could not find a package configuration file provided by "ECM" (requested version 0.0.11) with any of the following names: ECMConfig.cmake ecm-config.cmake Add the installation prefix of "ECM" to CMAKE_PREFIX_PATH or set "ECM_DIR" to a directory containing one of the above files. If "ECM" provides a separate development package or SDK, be sure it has been installed. -- Configuring incomplete, errors occurred! See also "/tmp/nowardev/plasma-applet-close-nowardev-button/build/CMakeFiles/CMakeOutput.log". make: *** No targets specified and no makefile found. Stop. make: *** No rule to make target 'install'. Stop. -- The C compiler identification is GNU 5.4.0 -- The CXX compiler identification is GNU 5.4.0 -- Check for working C compiler: /usr/bin/cc -- Check for working C compiler: /usr/bin/cc -- works -- Detecting C compiler ABI info -- Detecting C compiler ABI info - done -- Detecting C compile features -- Detecting C compile features - done -- Check for working CXX compiler: /usr/bin/c++ -- Check for working CXX compiler: /usr/bin/c++ -- works -- Detecting CXX compiler ABI info -- Detecting CXX compiler ABI info - done -- Detecting CXX compile features -- Detecting CXX compile features - done CMake Error at CMakeLists.txt:3 (find_package): Could not find a package configuration file provided by "ECM" (requested version 0.0.11) with any of the following names: ECMConfig.cmake ecm-config.cmake Add the installation prefix of "ECM" to CMAKE_PREFIX_PATH or set "ECM_DIR" to a directory containing one of the above files. If "ECM" provides a separate development package or SDK, be sure it has been installed. -- Configuring incomplete, errors occurred! See also "/tmp/nowardev/plasma-applet-maximize-nowardev-button/build/CMakeFiles/CMakeOutput.log". make: *** No targets specified and no makefile found. Stop. make: *** No rule to make target 'install'. Stop. -- The C compiler identification is GNU 5.4.0 -- The CXX compiler identification is GNU 5.4.0 -- Check for working C compiler: /usr/bin/cc -- Check for working C compiler: /usr/bin/cc -- works -- Detecting C compiler ABI info -- Detecting C compiler ABI info - done -- Detecting C compile features -- Detecting C compile features - done -- Check for working CXX compiler: /usr/bin/c++ -- Check for working CXX compiler: /usr/bin/c++ -- works -- Detecting CXX compiler ABI info -- Detecting CXX compiler ABI info - done -- Detecting CXX compile features -- Detecting CXX compile features - done CMake Error at CMakeLists.txt:3 (find_package): Could not find a package configuration file provided by "ECM" (requested version 0.0.11) with any of the following names: ECMConfig.cmake ecm-config.cmake Add the installation prefix of "ECM" to CMAKE_PREFIX_PATH or set "ECM_DIR" to a directory containing one of the above files. If "ECM" provides a separate development package or SDK, be sure it has been installed. -- Configuring incomplete, errors occurred! See also "/tmp/nowardev/plasma-applet-minimize-nowardev-button/build/CMakeFiles/CMakeOutput.log". make: *** No targets specified and no makefile found. Stop. make: *** No rule to make target 'install'. Stop. kbuildsycoca5 running... Nowardev Buttons Script End rm: cannot remove '/home/dflt/.cache/ksycoca5': No such file or directory kbuildsycoca5 running... dflt@Wrkstn /tmp/nowardev $
  11. Снимки на Вашия Linux - част 2

Кода написан от Линукс Торвалдс наколко е оценен? Безплатен ли е? Дебиан на колко е оценен? Безплатен ли е? И други подобни примери. Моркови въобще не се копат. Сеят се. Като поникнат хващаш за частта над земята - нещо подобно на магданоз и дърпаш нагоре / скубеш / за да излезе ядливата подземна част. Недземната част я хапват зайци. Много рядко се поливат морковите. Може и без поливане. Може да ги вадиш от земята ако е твърда с права лопата наречена бел или с вила. За доматите се сеят в топло помещение. Като малко пораснат се Пикират - пресаждат два корена в празна кофичка от кисело мляко. Като израстът над 30 сантиметра, коренът се поставя легнал на повръхността и се покрива с тор. Колове за Домати. Колтучене - чистене от израстъци над всяко листо за да има плодо даване. Поливане през ден сутрин на хлад от 05.00 часа до 09.00 часа. Ако ги поливаш на жега ще увехнат и до там. Ако ги поливаш със силна струя вода ще ги изровиш корените. Само Градските жители правят лехи и наливат вода в траповете. Връзване на стеблото за коловете. В моята градина стеблата достигат над ПЕТ метра височина обсипани с плод. Този височина е заради водата и сенката. Против болести се пръскат с метла с разтвор на меден сулфат - син камък, както и с тютюнев разтвор. Препоръчвам поливане с кокоша тор в разтвор. Има домати с Черен цвят. Има домати с Жълт цвят. Има домати с Оранжав цвят. Всички до тук са Руски. Такива в градината си нямам и не ми трябват. Има домати Чери. Дребни. Такива в градината си нямам и не ми трябват. Без Слънце, Вода и Тор взети заедно, като условия нищо няма да произведеш. Фармацевтите работят с милиграми, грамове или милилитри. Ветеринарните лекари работят с килограми и литри. Предполагам, че заради това изречение ще ми изтрият коментара. Не съществува такова нещо, като животни хранени постоянно в обор да не бъдат на лекарства постоянно. Единственото съществуващо положение без използване постоянно на лекарства е само Свободната Паша. Малко останаха хората работили в ТКЗС. А още по- малко от тях могат да ползват компютър. В Момента хиляди и хиляди конски стада на часни собственици пасът свободно из България. Изнасят се за Италия с цел месо и са добре заплатени. Никой не Е спечелил от Земеделие или Животновъдство. Няма богат земеделец. Има Богат Търговец. Мислех, че темата е за Линукс. Зная, че темата е за Линукс. Понеже Капитана е харесал предишен коментар на начо. Желая да Попитам Капитана или Ал Гор дали могат да работят на SketchUp, и какво им е мнението за SketchUp.
  12. Българският парламент

И кое е това, което винаго го е имало - пол, който въобще не съществува ли? Нужно ли е да се пишат закони, за всяка болна фантазия? То го няма, ама ние ще напишем закон, че го има - голема логика братче. И къде ще е края на това? Щото все пак всеки може да си измисля някаква нечувана до този момент полова принадлежност - могат да се измислят хиляди.
  13. Син екран Windows 10

И какво предлагаш да се види от снимката на зеления екран на Windows 10. Моля, спри да пишеш за нещша, които не са ти ясни! Моля!
  14. Добре, радвам се че решихте да напишете нещо по темата. Сега аз да напиша в какво вярвам и защо и как това е свързано с появата на човека на Земята. Дали има истина или не, сами може да прецените. Ето според мен: човека не се е появил от нищото чрез еволюция от едноклетъчни или маймуни. Първо, разположението на Земята спрямо Слънцето е много добро за поддържане точно на температура необходима на нас. Никъде другаде в близост нямаме такава планета. Не сме се появили на Марс, нито на Сатурн, а точно тука. Това предразполага към това: направено е с мисъл и разум, не е възникнало от нещо си във водата, едноклетъчни и други. Същото важи и за динозаврите преди това, не са били на Юпитер, нито на Венера, ами точно тука. Доколкото ни е известно (на хората като цяло), другите близки до нас планети, винаги са били с условия неблагоприятни за живот на живи същества. И от времето на динозаврите Венера, Марс, Сатурн са си били необитаеми, и милиарди години преди тях пак така вероятно. Тоест, да, човека се е появил тук на Земята точно, защото има условия за това, но каква е вероятността това да е случайно ? За мене клони към нула. И ако е вярно че човек произлиза от маймуната, защо тогава останките намерени от динозаврите не са на бозайници и на маймуни, ами на някъкви си гущери. Аз бих повярвал, че произлизаме от маймуна, ако да речем приемем, че след падането на метеора убил динозаврите, вместо динозаври е имало маймуни и някои от тях са оцелели. Така бих повярвал. Но гущери да станат хора, даже и след милиони години, не го вярвам това. За Бог да кажа защо вярвам че съществува. Това може би би било интересно за вас. Библията съм чел за последно преди 17-18 години вероятно (аз съм на 24), и то някакво детско издание беше тогава. Та, да, - " Анонса в темата е хаотично нахвърлян и показва хаотичност и ангро знания по темата." Коран и друго също не съм чел. Но, на база казаното отгоре, аз вярвам че има висша сила, пуснала хората тук на Земята, а също и създала ги. Дали това е Бог, бидейки дух, или са извънземни оставили хората тук и изнесли се, понеже не знам точно какво е, го наричам обобщено Бог. Вие сте жена начетна по тези теми и знаете, че Бог не е нещо, което не може да се опише лесно какво е. По-вероятно е да бъде твърде сложно за обяснение какво е точно, а също и сложно за разбиране от съвременният човек. За мен е важно да се уважава всяка религия и бога й. Дали даден човек ще почита (вярвам е най-точната дума) този бог и вярвания е друг въпрос, но уважение към вярващите и дадения Бог трябва. Друго, в момента с увеличаване на населението и потребностите, нарастват и рисковете от природни бедствия, точене на нефта, вулкани и прочие. Много от учените призовават да търсене на алтернативни планети, подходящи донякъде за живот, усъвършенстване на машини за пътуване в Космоса и други. Обаче в момента се забелязва едно игнориране на това от всички "големи" държави. Даже виждате, че все се готвят за война, Тръмп изтегли държавата от споразумението за климата и други. Тоест, забелязва се нещо, всеки опит за развити в посока напускане на планетата, търсене на нови планети завършва с неуспех. Както и в близкото минало също. Тоест, според мен има нещо контролиращо тези процеси и колко или колко малко човек ще напредва. И това нещо за мен не е еволюцията както се вярва, или естествен ход на нещата, нещо друго е. Да, може да се каже че просто едни хора са алчни и не мислят за нищо и никой друг, но като се замислим това винаги е било така, не е от сега. За мене това не е естествен ход на еволюция, контролира се от нещо, както и преди това с динозаврите, появили са се топлокръвни последствие и друго. Та, поради ижеспоменатите причини в целия коментар, вярвам, че има Бог, но не съм наясно какво точно е той. Ако вие сте имали някъде мнение и коментар в друга темичка относно това, ще се радвам да постнете и да прочета. Относно хората споменати в началото. Елит можем да кажем, че е само администрацията и модераторите например. Та, не трябва се приема по тоя начин. Цитирал съм хората да, включително и Белгиеца, защото по мое наблюдение това са такива персони, имащи собствено мнение по подобни въпроси. Няма как да знам обаче, че при появавянето им тук ще се държат агресивно към други. Този точно е имал добри коментари из други теми, и ми е направило впечатление че има собствено мнение. Сега, че скача на другите, как да....нали, какво да го направя. Та, щом решите, банвайте ги и ги наказвайте, за мен няма значение. Аз никой не съм обидил мисля, и за 6 години регистрация във форума съм се карал само с 2-ма човека, тия двама са Билдера и дръндю, с който ама се разбрахме. Това е, с никой друг и никъде. Абсолютно вярвам, че сама ще решите и накажете когото и когато трябва. Ето и това, напълно съм съгласен.
  15. Някакви идеи за тази грешка
  16. може и да се отвори една тема- опиянението от властта освен за модератор тук ще се спарвиш по-добре да си модератор само на мръсните чинии у вас. мое лично скромно мнение.
  17. Проблем с лаптопа

Днеска включвам лаптопа беше ми на 3% батерия .Докато отида ми взема кабела ми се изключи.След това го включвам и ми се появява Startup Repair . Под на Startup Repair ми пише '' Your compluter was unable to start '' Чакам 20-30 минути .След което ми излиза един прозорец и ми показва че уиндолса е поправен рестартира се и пак ми се появява същото . Със уиндолс 7 съм .
  18. Проблем с код на C

Разбира се, че може, те ти дават кода, М$ те чукат отзад, щом ти харесва повече. Имаш много голям проблем с това да имаш всичко + разширение, с това да нямаш нещо.
  19. Доскоро играех Last chaos us.....Никога не се лъжете,

наливай и ти какво ти дреме нали играеш безплатно. играй шах там и да наливат пари ако си добър и с пари немогат да те бият.
  20. Обсъждане на Истанбулската конвенция

Горе предложения тест е "леко" идиотски - нито майката на Бетовен пита дали може да абортира, нито пък тримата лидери са подходящи за такива, още повече пък за световни. Та по този урок по преценка, най- напред изпитващия получава двойка.
  21. Главни и малки букви

import java.util.Scanner; public class Hangman { public static void main(String[] args) { Scanner input = new Scanner(System.in); while (counter < 7 && dash.contains("-")) { System.out.println("Кой е българският град?"); System.out.println(dash); String guess = input.nextLine(); hang(guess); } } private static String[] words = { "айтос" }; private static String word = words[(int) (Math.random() * words.length)]; private static String dash = new String(new char[word.length()]).replace("\0", "-"); private static int counter = 0; public static void hang(String guess) { String newdash = ""; for (int i = 0; i < word.length(); i++) { if (word.charAt(i) == guess.charAt(0)) { newdash += guess.charAt(0); } else if (dash.charAt(i) != '-') { newdash += word.charAt(i); } else { newdash += "-"; } } if (dash.equals(newdash)) { counter++; hangmanImage(); } else { dash = newdash; } if (dash.equals(word)) { System.out.println("ПРАВИЛНО! Ти победи! \nДумата е " + word); } } private static void hangmanImage() { switch (counter) { case 1: System.out.println("ГРЕШКА! Опитай пак!"); System.out.println(" |"); System.out.println(" |"); System.out.println(" |"); System.out.println(" |"); System.out.println(" |"); System.out.println(" |"); System.out.println(" |"); System.out.println(" |"); break; case 2: System.out.println("ГРЕШКА! Опитай пак!"); System.out.println(" ____________"); System.out.println(" |"); System.out.println(" |"); System.out.println(" |"); System.out.println(" |"); System.out.println(" |"); System.out.println(" |"); System.out.println(" | "); System.out.println(" |"); case 3: System.out.println("ГРЕШКА! Опитай пак!"); System.out.println(" ____________"); System.out.println(" | |"); System.out.println(" |"); System.out.println(" |"); System.out.println(" |"); System.out.println(" |"); System.out.println(" |"); System.out.println(" | "); System.out.println(" |"); break; case 4: System.out.println("ГРЕШКА! Опитай пак!"); System.out.println(" ____________"); System.out.println(" | _|_"); System.out.println(" | |х х| "); System.out.println(" | |_-_|"); System.out.println(" |"); System.out.println(" |"); System.out.println(" |"); System.out.println(" |"); System.out.println(" |"); break; case 5: System.out.println("ГРЕШКА! Опитай пак!"); System.out.println(" ____________"); System.out.println(" | _|_"); System.out.println(" | |х х| "); System.out.println(" | |_-_|"); System.out.println(" | |"); System.out.println(" | |"); System.out.println(" |"); System.out.println(" |"); break; case 6: System.out.println("ГРЕШКА! Опитай пак!"); System.out.println(" ____________"); System.out.println(" | _|_"); System.out.println(" | |х х|"); System.out.println(" | |_-_|"); System.out.println(" | |"); System.out.println(" | |"); System.out.println(" | / \\ "); System.out.println(" | / \\"); break; case 7: System.out.println("КРАЙ НА ИГРАТА!"); System.out.println(" ____________"); System.out.println(" | _|_"); System.out.println(" | |х х| "); System.out.println(" | |_-_|"); System.out.println(" | _|_"); System.out.println(" | / | \\"); System.out.println(" | / \\ "); System.out.println(" | / \\"); System.out.println("Думата е " + word); break; default: break; } } } има още поне 20 града, обаче ги махнах, че пробвах за буквите
  22. Проблем с Microsoft Office 2016

Щом работи не го пипай повече. И при мен прави подобен проблем.
  23. Главни и малки букви

Дай точното условие на задачата и това, което си направила до момента, и може да измислим нещо. Проверката може да я направиш като преобразуваш въведения резултат в големи букви с метода, който ти пратих и после го сравниш с въведения - това е един начин - ако има малки букви няма да е изпълнено условието.
  24. Вегетарианец или не?

И какво от това?
  1. Зареди още активности

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.