Премини към съдържанието

Цялата активност

Този поток се обновява автоматично     

1. Последния час
  2. Забранено от кой? На какво основание - закон, указ? Издадени от кой? Кой пази забранената територия и съответно ще те спре, ако тръгнеш към полюса (за последното естествено ще трябва да си имаш хеликоптер, освен ако не искаш да вървиш пеш)? Какви са санкциите за нарушителите? Антарктида е независима територия, т.е. не е държава. Как са организирани нещата правно, знаеш ли? Някой от тези документи чел ли си? https://bg.wikipedia.org/wiki/Антарктически_договор Реално проверил ли си поне едно твърдение от тези, които споменаваш за забранения достъп?
  3. MSI Confirms "Zen 3" Support on its AMD 400-series Chipset Motherboards with 16MB ROMs | TechPowerUp
  4. http://nikem-bg.net/computer-components/CRUCIAL-MX500-500GB-CT500MX500SSD1/ http://nikem-bg.net/computer-components/Kingston-A2000-500GB-M.2-PCIe-3.0-x4-NVMe-SA2000M8-500G/
  5. Абе да питам кое му е лошото да имаш дъщеря? Чувал съм че за момиче се искало майсторлък в леглото и много любов, ама в крайна сметка си е твое дете така че дали е момиче или момче все тая
  6. Не са съвсем укротени ( системният лог показва три будения за нощта и опити за изпълнение на нещо от фреймнетуък пакета , но поради липсата на определен файл опитите са прекратени бързичко) . Бял кахър е това - ще се заема с него след две-три седмици, като ми падне друг дерт от плещите . Сега нямам вече време да си играя и чистя компютъра. Важното е , че батерията не пада и спокойно миха да си работя с него както трябва . Sent from my iPhone using Tapatalk
  7. ф Като се зъби и я мързи да се обръсне, за каква вътрешна красота говорим
  8. начи кът млат съм бил ногу грижовен по твойта логика...бая жени съм заплодил, ама това не ме прави баща, да ти кажа оплодителя няма много общо с грижовния баща енотуй кеф, а другутуй- "безсънни нощи от една сърдечна болка" белким разбереш, написаното в кавички кът един виден оплодител, това вече не го зная но със сигурност съм баща на едно
  9. Или да се похвалим, че сме художници! Аре стига с тия простотиио момиче/момче! До преди 2 години 24/7 съм се грижил за детето си. Докато не навърши 23, завърши, поработи и с гаджето си се изнесоха на кевартира. Не, че и сега не се грижим (вече за двама) с жената до мен. ПП Лошо нещо е да се чудиш какво да правиш, та да пускаш такива теми. Грижи се за момчето си! Че ако е като мен като млад бая нерви ще скинеж!
  10. petie1

Да си лафим за Линукс

Ама при Джокера е диагноза а не правене
  11. О боже боже само белгийската мида бил татко, браво какво геройство достойно за орден "Стара планина" първа степен и епична балада, поклон пред героя То бива да си хвалипръцко ама това минава всякакви граници
  12. а някои простаци още наивно вярваме, че освен "генетичните натрупвания" има и някаква форма на "озрелостяване". И учене от "опита". Много са сполучливи някои оправдателно-обяснителни форми - поне за човека, дето си ги е нагласил да си ги ползва за лична употреба. Страх... е просто обобщение на сложни (или прости) защитни сработвания, които да доведат до защитно поведение и оцеляване. Природата е вградила това сред всеки жив организъм - защитните програми. Страхуването - това е вече конкретно изживяване в даден субект, което се предизвиква от сложните защитни сработвания. Докато се стигне до проявлението - много други процеси са задействани в психичното поле. СТрахуването се проявява до съзнанието само през някакъв "обект" - през който да се привиди, като "причина" или "конкретен дразнител". Поведението се фокусира върху стратегия за справяне с дразнителя, за да се спре сигнала за страхуване. Но това е съвсем първосигнален рефлекс, защото когато страхуването премине трайно в психичното поле, то става част от психичната система и тя започва трайно да го поддържа заради грешното приемане че това е част от "баланса й". В резултат от това - самото изживяване на страхуване се поддържа трайно и ако даден обект на страхуване отпадне в ролята си на такъв, се търси друг такъв обект, за да се запази изживяването. Така обектите на страхуване се сменят, за да остане страхуването като константа. Така се стига до явленията при които - вътрешно силно усещане за опасност и тревожност, непрекъснато се нуждае от подбирането, сортирането и намирането на "обекти" чрез които да се "регламентират" като обективни причини и дразнители, като свързани с живота на Страхуващия се... В тази роля се пускат дори и по-сложните когнитивни заучени умения, които вместо да се развиват за да поемат ролята на "кормило на индивида", стават заложници и "прислужници" да се търсят, привиждат и съставят схеми за "обективни и обосновани" причини и обекти за страхуване... ---------------- Заради универсалната човешка роля на страхуването и нейната дълбока първосигнална същност, то се ползва навсякъде в социума за регулация на поведението, за опитомяване, за избор на посока, цели, значения. Като универсално основание, дори оправдание и обяснения.... Всеки родител продължава да го ползва спрямо децата си. Всеки социум го ползва за да реализира чрез него груповите си регулаторни функции - на всички нива, сред всякакви форми на отношения, сред всички мащаби. Така социума го залага от групата, към всеки един негов член, така се оформя идентичността, така страхуването навлиза в ценностната система, както и в мотивационната такава. А това са двете базови психични "формирования" от които зависи цялата екзистенция на всеки човешки субект. Това е просто част от цената да сме социални същества. На такъв етап, това е положението.
  13. petie1

Взаимопомощ без терминал

То ти си толкова нормален мъж колкото аз съм Доналд Тръмп Ако не му беше празна чутурата можеше и да загрее ама едва ли
  14. я, ти да видиш сичкото сигън с бели дрешки аве тея, дън са ут партията на белодрешкофците те този цитат ще го ползвам в темата за плоската земя
  15. имах ено старо стихче за одялцето, трябва да го намеря да му го прочета.. може да спре да ми се сърди и сополите да отлетят на юг
  16. Радвам се че помогнахме пак заповядайте! П.С Никога не правете като @Белгиеца иначе ще берете бая ядове Па и неблагодарен
  17. Среднощните демони са озаптени... Поздравления Няма начин да няма начин!
  18. Той казва истината по въпроса със субсидиите. Лъже журналиста от Нова. Това е активно мероприятие за дискредитиране. Ако беше забогатял, защо ще купува половин къща на кредит ? На изплащане за 30 години. Субсидиите ги даряват веднага след като ги получат.
  19. Днес
  20. правило Второ : Ако нещо е глупаво, но работи, значи не е глупаво ( или всъщност си е глупаво, но ние извадихме късмет) !
  21. Колкото си кух, толкова си и некадърен. Ти си ясен, поне не лъжи другите
  22. Ми ти ходиш мокра, спиш бес удялсе... Ся ща боли гърлото ами... Също като Зайко!
  23. Добро утро от тук . След 14 часа приспан - батерията си седи на 100 % , тъй че обявявам основния проблем , поради който отворих настоящата тема за решен . Благодаря на всички отзовали се - без вашата помощ нямаше да знам къде да насоча вниманието си , а и научих доста нови неща . Sent from my iPhone using Tapatalk
  1. Зареди още активности
  • Добави ново...