Премини към съдържанието

Цялата активност

Този поток се обновява автоматично     

1. Последния час
  2. Однажды чаньский учитель Фо-инь взошел на алтарное возвышение для проповедования Учения Будды. Су Дун-по[19] пришел послушать наставления учителя. Но присутствующих в храме было очень много, и не осталось ни одного свободного места. Увидев Су Дун-по, чаньский учитель сказал: — Людей слишком много, и уже не осталось места для такого ученого мужа, как вы. Су Дун-по немного интересовался чань и быстро сообразил, как надо ответить: — Раз здесь негде сесть, я использую в качестве сиденья эту мою личность, образованную четырьмя великими первоэлементами и пятью скандхами. Когда чаньский учитель услышал, что Су Дун-по разговаривает с ним в чаньской манере, он сказал: — О ученый муж! Я хочу задать вам один вопрос. Если вы ответите на него, то вашим сиденьем станет тело этого старого монаха, а если вы не ответите, то вы оставите в монастыре в качестве памятного под ношения ваш нефритовый пояс. Су Дун-по был совершенно уверен, что ответит на любой вопрос, и потому легко принял вызов. Тогда чаньский учитель Фо-инь спросил его: — Четыре великих первоэлемента в своей основе пусты и пять скандх лишены какого-либо наличия. Позвольте спросить вас, о ученый муж, на чем же вы в таком случае собираетесь сидеть? Су Дун-по в своем ответе не учел, что тело, составленное из четырех великих первоэлементов (огонь, вода, земля и воздух), не имеет реальной сущности и пусто по своей природе, а следовательно, на нем никак нельзя сидеть. Поэтому Су Дун-по пришлось пожертвовать монастырю свой нефритовый пояс, передав его чаньскому учителю Фо-иню. Этот пояс, как полагают, и сейчас хранится в китайском монастыре Цзиньшаньсы.
  3. Телефона е нокия 2.1 вчера го ъпдейтнах към девета версия на андроида и уиджета с времето изчезна. Програмата е инсталирана но не намирам откъде да го добавя. Пробвах и други програми с прогноза за времето, но пак не може да се изкара на началния екран
  4. Djuni Baliev

Проблем с Google Play

И аз това помислих първо ама след това си помислих че и след връщане на фабричните настроики ако пак не се оправи тогава пък няма да мога да си сваля и приложенията които имам в момента ,затова питам ако има някакво друго решение
  5. Не съм чел внимателно цялата тема, но четейки този "анализ" на женското щастие и има ли то почва у нас, мога само да ви кажа, че или се правите на 3 без 10 с цел да ви забележат повече жени и да се втурнат да ви обясняват колко не сте прав или наистина това, че "пишкате прав" се оказва плачевен факт, че сте изходил и неща, които не трябва. Всъщност ще съм кратък - такава тъпотийка чист офтопик скоро не съм чел наоколо и глупостите с физиологичните нужди са не само смешни, ами и гнусни даже. Какво трудно има да прочетете темата и да пишете за мъж, оказал влияние в живота ви, без значение дали е приятел, баща, дядо, колега и т.н.? (това е към всички, не в отговор само към ваша милост) Пише ви се по темата, а не знаете какво да напишете и затова се втурвате в такива анализи на женската същност?!?! Аз имам такъв Човек (мъж, тоест) в живота си и ще го спомена накратко, за да не съм офтопик. Дими Константинов се казваше и от него съм научил безумно много неща в работата си (телевизионното продуцентство), за отношенията ми с приятелите и колегите, за това колко безумно добре е човек да бъде отдаден на семейството си, жена си и децата, за това колко е човешко, когато ти се крещи от безумието на хората около теб, точно тогава да се усмихнеш и да потушиш нервите си, а и на тези около теб и още много, много, много... Аз бях млад дихател на 20 и няколко години, безумно жаден и отдаден на работа и хората наоколо, а той беше около 20-ина години по-голям, с три дъщери и прекрасна съпруга, която безкрайно уважаваше и обичаше, а добрината му беше в такова количество, че помиярите наоколо не само не я приемаха, а се постараха да я закопаят много, много дълбоко. Не знам добрината ли, не знам човечността ли, но този човек не заслужаваше съдбата си - в това бях сигурен в момента, в който откриха тумора в главата му... Дори в най-тежките моменти в очите му се виждаше жаждата за живот и безкрайната любов към жена му и децата... След първото отваряне на главата уж се възстанови бързо, даже се върна на работа в телевизията за известно време и когато бяхме решили, че най-лошото е минало, се оказа, че тумора пак се е развил и то е по-голям от първия път и... Отиде си...всички си отиваме, но няма да забравя няколко дни преди смъртта му бях у тях (стара кооперация беше, до Ялта, с едни тесни стълби, по които трудно го сваляхме с носилката...), а Дими идваше рядко в разсъдъка си - през повечето време седеше зареян с празен поглед в нищото (поне така го описваше Яна - съпругата му). Та седейки до леглото му и говорейки си с Яна, по едно време се обърнах към него и му викам "Ей, Дими, да се стягаш и бързо да се оправяш, че те чакаме всички в телевизията да се върнеш, чу ли?!?! Чакаме те с нетърпение и аз и Вальо и Румен и Ива и Васко и Орлин и Стефан и Косьо и Вили и всички останали - чу ли, Дими, чакаме те, ей!!!" В този момент изведнъж той се обърна към Яна и с най-жизнерадостния глас промълви "Яно, чуваш ли кво разправя Сашката, Яно - чакат ме...чакат ме всички да се върна...". Е, не го дочакахме... От този миг нататък в живота си съм сигурен, че човешкото желание и чувство може да стигне там, където не предполагаме, че е възможно и може да докосне места в душата и сърцето, които си нямаме на идея съществуват ли!
  6. Джугашвили

Избори 2019г.

Ами бива да си пиеш хапчетата, викам аз!!! В противен случай, дай си точния адрес, ще дойдат едни археолози и антрополози с бели униформи, в никакъв случай не им противоречи, дори ако се наложи да се прегърнеш сам и ти вържат ръцете отзад с някаква специфична униформа, не се съпротивлявай!!!
  7. Общуването във форума е както на вън, ако си в кафе и случайно на маса с непознати и започнеш да нападаш по начина който правиш тук с нагласата да им докажеш, че твоето кафе е по- качествено от тяхнто биха ли реагирали по по- различен начин от този тук? Модератора не е пастир, защото мисля че във форума не сме овце, макар да има тук там по някоя заблудена такава. Модератора върши точно това за което е модератор, а именно да съблюдава темите дали отговарят на истината, или иначе казано ти би ли поел отговорност ако някой ей така решил зареди спорта да си направи от стрео усилвателя 4 канала по начина който беше описал в една друга тема и си изгори усилвателя, би ли поел отговорност ако някой отново за спорта реши да прави тези акробатики с трансформатори на изхода на усилвателя си и го изгори, не нали, ето за това са модераторите, да не допускат това да се случи и никой няма нищо против теб, а към това което пишеш. Не е до мързел, а както казах няма смисъл да се прави, защото освен че не се постига нищо по- добро по отношение на качество и сила на звука се товари излишно НЧУ. Ако бяхме някъде из 70- те години да, тогава щяхме да си разменяме схеми и да мислим всевъзможни глупости за да послушаме радио свободна европа, но в 2019г е смешно и ненужно да правиш подобни глупости. Авторесивърите и високоговоритрлите са на съвсем достъпна цена, като има за всеки джоб ценови клас.
  8. Не мисля. че фамилията е проблем, нито Жо ил Цон и прочие ... Примерно - Моята жена не си смени подписа, но фамилията (по нейно усмотрение прие моята) ... Така, че ... подписа ни се сформира някъде към ту преди да мислим за това - Как ще изглежда след като сме се оженили или омъжели /// ... п.п. Всяка жена или мъж може да си избере и двойна фамилия .... Така, че не само фамилията или името е важно, за да охарактеризираш себе си в подписа ... и само и единствено ти го променяш във времето или не ...
  9. ДиоиД

Избори 2019г.

Ми аз какво да направя, че съм на - 6890 години, т.е. съм на близо 14 000 години, а?! Някак си съм предже Вас ... а и преди вси което може да възприемате като даденост ..
  10. Цонка Кънева се подписва с ЦонКън се омъжва и приема фамилията на съпруга си. ЦонКън ли предлагаш да остане подписа й? Виж, ако в подписа й не присъства фамилията й, е друго нещо.
  11. Джугашвили

Избори 2019г.

Хич даже не съм малък и много добре знам какво е лошо и какво е добро!!! Чисто хронологично, аз съм на 1300 години, САЩ са на 200!!! Виж ни ние къде бяхме след 200 години История и сега,след 1300!!! Виж ги и текъде са сега след 200 години и сам си направи сметката къде им е мястото и къде ще бъдат след известно време!!! Та ако има някой,който не разбира кое е добро и кое не е, със сигурност това не е моя генералисимуст!!!
  12. ДиоиД

Избори 2019г.

Те, младото не мое да различи кое е агне, кое е шиле, кое е Коч и кое Пръч .. мъ .. ай у ДКЦ-то ... п.п. Вси уфсъ ... вси блеят преди да станат ма курбан ... И извън протокола, понеже е виртуано -
  13. Браво! Доживях да видя благодарна жена! Хлава! Моя мъж ... е моя баща. Другия е моя приятел. Един ми стига, но много получих от тези истински мъже .... Да, има такива ... и ще има! Хубавото е, че има жени които могат да оценят без да правят "драма" в чувствата си ... и вече след като в реалността видях истинска жена, то ми е радно, че и тук пак виждам красота ... п.п. Благодарен съм, че има жени, независимо, че ние някак си оредяваме ...
  14. Raze

Проблем с Google Play

Направи връщане на фабрични настройки с изтриване на всичко на първо време. Съответно си прехвърли важната информация на SD картата или на компютър преди това.
  15. lsmurf

Избори 2019г.

Човек , лекувай се - сериозно съм загрижен за теб.
  16. skalata_73

Избори 2019г.

Докат има уфсе, ша има и пастири баце. Ай един по-здраф за гласоподавателите и много здраве на всички.
  17. ДиоиД

Избори 2019г.

Подготвил съм му 200 ..
  18. А пък твойто са казармени вицове. Завиждат щот са схванати и не могат да врътнат 26 врътки от някой скъсан шнур. В просташка дискусия не ща да участвам. Дори когато ме клеветят, но с обяснение и с формули, както виждаш съвсем подробно отговорих на провокацията. Нека просто генералите си гледат армията, техниците си гледат тяхната работа, щото става грозно когато българина иска да седне на всеки стол. Аз в казармата не съм козирувал, та най-малко тук ще викам "Ура". Не мога да се срамувам от грешките си, нека администратора удължи повече времето за редакция и ще ги поправя. Кои са тия хора учили и практикували с години, аз в този форум никакъв практически опит не съм видял някой да е споделил? А тия хора мен уважават ли ме,та аз да ги уважавам? Затова че ми бяха заключени всички теми, осъдени като фалшификат и конспирация от един анонимен съдия, който най-вероятно никой не го е виждал, никъде не е показал какво знае и си мисли че някой го е избрал за Гуру. Да, ама модератор и пастир-съдник-тиранин са различни неща. Нали се сещаш че ми е под достойнството с такъв човек изобщо да говоря. Фактът че си мълчи и чака колегите му да го оправдават, говори че е крив. А екипът вместо да изтрие грубите му думи, почна да го оправдава и мен да поучава аз как трябва да се държа с него. Ами никак не искам да се държа с този човек, нито съм го цитирал, нито съм се допитвал до него за нещо, той сам се натрапи в темата ми и за капак точно в празника на буквите.еди това беше на Великден, аз не ща на най-светлите празници да гледам стадо от подивяли, ръмжащи зверове. За мързеливият човек нищо няма смисъл. За мен има доста смисъл в това една 8 омова тонколона вместо да стои и да събира прах да си я слушам на автомобилния ресийвър. И нестандартни високоговорители, които вече никъде не се намират, да не хвърлям старият си ресийвър и да слушам неговото си качество, както съм свикнал, а не качеството на външен усилвател, от незнайна марка и мотаещи се каблеяци в краката ми.Ако примерите ми нямаха практическо приложение, тогава защо ще ги пиша, ако с нищо не подбуждат интерес, а и вие защо ги четете? Идете и лекувайте болните, от вкъщи от диванчето. Аз се опитах да успокоя претесненото момче, после ми казахте да не се бъркам там дето не разбирам.
  19. Чакам преводача, само да не се е наковал някъде
  1. Зареди още активности
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване