Премини към съдържанието

Цялата активност

Този поток се обновява автоматично     

1. Последния час
  2. Можеш но докато не рестартираш ще използва стария
  3. В такива моменти плювам наред. Корпорации с капитал за над трилион.. Бе безплатни ОС се справят по-добре.. По спомен, на Убунту дори може да си смениш кърнела без рестарт. И си ползваш машината. Чист т**ак.. Комп за маса пари - неизползваем! Ми ако е служебен? Ми ако не е само един? https://imgur.com/JfqwtMY
  4. почивен ден, еле тука у форума. Кактуса цъфна насред ...
  5. Двуетажно кръстовище във Варна пропадна часове след като премиерът похвали качеството му Само с едни пътища можете да се хвалите гробарите, ама и за това сте некадърни ! Овцата ще пусне ли някоя снимка, на разни готини ремонти.
  6. Няма да те разберат. Нарича се догматизъм и Аз-ът в най-изолирания си вид. С други думи, толкова съм развит, че съществата от 1-во, 2-ро, 3-то (че и всякакво друго) измерение са ми под нивото въобще да се занимавам с тях. Всъщност в Будизма няма измерения, няма енергии, няма съзнания, има азиатски думички, Пустота, Празнота, а всичко, което не е строго по догмите на точно и изрично прочетеното и там в специфичните помисли на Будизма, ако ще само на мм. от него, не съществува и не си заслужава вниманието. Всъщност, в това се крепи структурата на познанието. Това да отсяваш постоянно на базата на ученето. А в нашата времево-пространствена матрица, ученето е задължително съпроводено с преподаване. Наричат го Learn-Teach & Teach-Learn едновременно. Докато учиш, ти преподаваш на някой друг, той на теб, вие двамата на трети и обратно и т.н. Ако влезеш в тесен коловоз на самозадоволство от това, което си мислиш, че знаеш и съзнателно и подсъзнателно отричаш всичко останало, включително обкръжението си като по-нисше само, защото не се вписва в ограничените ти представи за съществуването ти и света около теб, даже и ограничено да не го виждаш и да е точно обратното, просто спираш процеса на Ученето. Не ми се влиза в реториките на религиите и това, че едва ли не, че само и единствено в изолация и само с поглед навътре и никога навън откриваш себе си и, че понеже средата/обкръжението не те "разбира", значи не са ти достигнали нивото. Всъщност, точно ти може да не си им на нивото (бъдейки пословичен пример на кон с капаци от най-безнадежден тип), но каквото и да е, спреш ли да слушаш Другото и Различното, спираш процеса. Не на последно място и, защото една от основните стъпки до достигане до себе си е социалното осъзнаване. И не можеш да изолираш физическото си тяло, даже и да е транспортьор или както го наричат - vehicle - от Разума и Духа. Това е и за мен структурата, чрез която се учим в матрицата наречена Живот. Можеш да медитираш, философстваш и изпадаш в духовен оргазъм от божествено подредените си из форумите изречения (или от лайковете под тях), да се изявяваш като Учител във форума и да се държиш покровитествено (само погледнете мненията по-горе), но без едновременното развитие на комплекса Тяло-Дух-и-Разум не можеш да достигнеш високите нива. Само с Дух не става, колкото и заблудени и отричащи всичко друго да са някои. Само с Разум/Ниво на интелект/познание и/или Тяло, пак не става. Трите компонента трябва да са в перфектна конфигурация, за да може едновременно това да се случи. И да, Тялото може да е плът, приклещена във Времето и Пространството, но то е причината за Висшия Аз (Духа и Натрупаното от различните преживявания Съзнание/Разум) да може да се учи в условия на ограничения. Няма друг начин за това, освен ограничения, където може да се прояви свободната воля. А, за да ги има ограниченията, е нужно да има болка, недостиг на неща и свободен избор от кое да се лишиш и кое да получиш. С други думи - Тяло. Даже и Изборът да се мислиш за Бог (във форумите или някъде из личните ти реалности на самодоволство колко си велик от това, което "знаеш" (rofl)) пак е манипулация. Твоя лична.
  7. ...вкъщи, но имаше много работа. Злият език не знае...
  8. Боли ме главата - явно има нещо в нея, или пак съм вдигнал кръвно Остарявам.. Днес ходих с колата до съседен град, а съм си забравил чантичката с документите и шофьорската книжка в къщи.. Приятна вечер, провинциалисти!
  9. Yasen Yankov

Xbox One Или Ps4

Още не можете да разберете ,че не графиката прави една игра .
  10. "За теб обаче е по-удобно твоят бог да е истински," Няма значение какво ни е удобно и какво не, а каква е истината, защото истината дава вечен живот и свобода, а лъжата робство и вечна смърт. "...любовта..." Това, за което говориш не е любов. Любов е когато видиш, че някой греши да го коригираш, а не когато го видиш, че греши като го насърчиш да продължава да греши. Например ако водиш, че детето ти управлява неразумно автомобил и нарушава правилата за движение по пътищата, какво ще направиш? Ще се поставиш на неговото място и ще го насърчиш да продължава в същия дух или ще го предупредиш, че ако продължи така ще влезе в затвора или в гроба? Друг пример. Ако видиш любим човек човек, че се храни с нещо, което знаеш, че е отрова, какво ще направи любовта ти? Ще го насърчиш да продължава или ще го предупредиш, че може да пострада? Друг пример. Ако видиш, че същия любим човек иска да се самоубие какво ще направи любовта ти ? Ще го насърчиш или ще се опиташ да го спреш? Любов е когато предпазваш другите от грешки, а не да ги насърчаваш да грешат.
  11. Yasen Yankov

PS3 гадни графики

90 % от игрите за PS 3 са 720p
  12. Така взех си абсолютна друга машина от тая нищо особено с i5 3470 и gt 1030 2gb gddr5. Така но понеже мислех за ъпгрейт реших да ги купя тия гадни тъпи части коиъо на игрите които цъкам ми излиза над 100фпс като лигата csgo realm royale. Всичко ми излезе около 500лв.с останалите пари понеже излязах къв ли не реших да си взема едно захранване понеже моето държи до 1050ti та си взех едно Chieftec GP-500A едно дъно на Asus h310 s. Рамта си е 2х4 gb което е напълно достатъчно ако не си мазохист да даваш за 16гб. На дъното преспокойно може да му ръгна интелски процесор 8 генерация. С една дума взех си машина която ще ме удоволетворява докато си взема по хубав процесор и видео карта. В кутията има място и 1080ti.Даже си направих отпред отвор за един вентилатор да охлажда по добре. А за сега и тая карта и тоя процесор са ми достатъчни за сега а до края на годината живот и здраве мисля да съм сложил новото дъно и захранване с някоя 1060 или 1070 ако им паднат цените с някое добро процесорче. Живи и здрави.
  13. Росица Копукова

З Е Л Е Н О

Зелено. И красива тишина. И иде ти да пишеш стихотворства, ей тъй, че си под ясна синева, която те помилва без притворство във усета, че те обича Бог и с нежност усмирява ветровете, че с теб, че с мен урокът не е строг и хармонично светят цветовете. И в лоното на тази простота разбираш тази Божия идея, че благодат е слънце и трева да те обгърнат и да те огреят. Не съществува никак дискомфорт, природа и човек в единно цяло. Зелено.Нищо повече. Акорд в безмълвие на цвете засияло. 22 май 2019г., Симеоново Росица КОПУКОВА
  14. Преди да качваш виж колко ти платят за права за една снимка. Ако не плащат за качването по-добре е да не качваш.
  15. дръндю

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

https://www.kaldata.com/it-новини/започна-разпространението-на-windows-10-may-2019-update-310462.html
  16. Yasen Yankov

Предложете ми MMORPG

Meverwinter играта е безплатна.
  17. Това е сериозен проблем. Ползата е в пряка зависимост от съзнанието което приема, осмисля и вади изводи от дадена информация. Ако обработваш информация с неизправен инструмент, как може крайният продукт да е адекватен и полезен. Четейки сутра с илюзорно съзнание, няма значение от обща култура ли я четеш, напреднал практик ли си или фанатик, илюзията си остава илюзия. Според мен проблемът е: има ли не-илюзорно съзнание и що е то?
  18. Днес
  19. Мойра

Сорос: ЕС е към своя край

Явно са помислили по въпроса за картона, щом ще забраняват пластмасата, но на нас, потребителите, пиенето от картонени чашки ще ни излезе доста по-скъпо. Колкото до тоновете пластмаса: Откриха как да унищожават безвредно пластмаса
  1. Зареди още активности
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване