Премини към съдържанието

Цялата активност

Този поток се обновява автоматично     

1. Последния час
  2. Та в крайна сметка, къде е бащата ? Аз скоро ще се предам и ще ям сладолед
  3. аха, само от картинката а питаш ли мъ мене, как съ чуфствам ф реала баси,... временцето гадничко
  4. Много се надявам Пулев да е "прост" НЕ защото е спонтанен, или не "спазва етикета", а да кажем, че не е искал да бъде учен, знаещ и образован. Много е тъжно това решение на спортистите, да загърбят чисто менталното си развитие за сметка на физическото. Не че с всички е така, но с повечето. Съответно, спонтанността при различните индивиди и различно развили се съзнания, е със съвсем различни проявления. Да започнем все пак от ... рефлексите. И при животните и при човек, това са генетично заложени механизми, с които преобладаващо се предпазваме. След това имаме този Импулс, който е доста комплицирано, дали да възпреш още преди да се е появил, т.е. да размислиш над причината/причините, и да успееш да го потушиш-абортираш, още преди да се появи. Сещам се за употреба на алкохол, наркотици, адреналин, друг род провокатори на силни емоции- миризма или Парфюм, мелодия-музика, за да затанцуваш, размазваща болка или депресия, за да се отдадеш на суицидност и да потънеш ... Влюбването също мисля, че е израз на спонтанност . Дори не онова от пръв поглед. Но лично аз ще разграничава два типа, с примери от литературата. Влюбването на Ромео и Жулиета И на Рет Бътлър и Скарлет О'Хара. Очевидно е, че наивната по детски спонтанност, простима и оправдана, на животните спонтанността, на болните, не би трябвало да са предмет на разискване Но премерената, емоционалната и темпераментната, само може да бъде ... трогателна и разграничаваща човек от дърво или камък, си мисля ...
  5. то за едното хойкане живеем че и децата така сме ги научили не че ние не сме се научили от майка и татко..... та, приказката за крушата е много вярна чакаме да се постопли малко времето и с Д1 сме замислили малка разходчица да поснимаме полята с рапица до тогава и Д2 сигурно ще е пристигнал и може да се занесем посока Търново, примерно............. да не казвам Пуевен, че някои наскоро дипломирали се доктори ще им призлее края на май е традиционното издание на Вещици в чужбина което ще се проведе във Виена после следва концерта на Ед Шийрън в Букурещито после идва лятото и се почва голямото хойкане имам разни идейки, ама нека да се съберем целия отбор и ще решим за септември замисляме Одрин с вещиците че нещо не можахме да го вместим в летните си графици а до тогава Емчето ще си наляга парцалите и ще бачка като умопомрачена щото освен хойкане е замислила и нова кухня да има до края на лятото Тия олигофрени с бацейната спечелили опществената поръчка с една количествена сметка и анализи на цени към нея, а после към договора е приложено КСС със ама съвсем други единични цени. И сега съм се хванала да им проверявам цена по цена и да правя друга таблица с правелните цени от анализите. И ако някой пита дали ще се оправи тая държава веднага ви казвам: няма да се оправи Д1 ми даде следното обяснение защо учи корейски: За да може като си гледа сериалите и програмите на корейски да може спокойно да яде без да и се налага да чете субтитрите е, край депресирах се
  6. gagodrago

Избори 2019г.

Бай Мирчо, ти затова ли стана гербаджия бе, за да сваляш бабички по партийните събрания? Станишев избяга в Европа и изостави червените бабички, и те се прехвърлиха при Боко и герп. Това ли ви е електората бе бай Мирчо, пребоядисани бивши бесепарки?
  7. виш как иде лятото, ама многу мий скапан талафоня, та не знам кво ша видиш
  8. Знам какво е филтър за хладилник. Просто цялата пратка беше с дефектни такива. Самата спойка беше некачествена. Съжалявам, че не съм го снимка да го покажа.
  9. А аз чакам лято Къде е Оранжевото Дарки да даде отчет по въпроса ? Озадачих се, но една малка поправчица Корейски е
  10. Ся, дет ше учите китайски, да взема да ви дам една задачица, на която попаднах съвсем случайно. Майка е по голяма от детето си с 21 години. След 6 години, тя ще е 5 пъти по- голяма от него. В задачата се пита- Къде се намира таткото в момента?
  11. 20 АПРИЛ 2019 - ПРАЗНИЧНА ЛАЗАРОВА СЪБОТА! Днес Православието отбелязва паметта на Лазар от Витания. Според евангелието Лазар се разболял и умрял, когато Спасителят бил в земите отвъд река Йордан. Месията обаче се върнал и възкресил покойника. Прослава и възпев на Лазаров ден носят лазарките -млади момичета на възраст от 6-12 години. Те се събират на групи. Четири от тях са певици, две танцьорки и една „кумица“. Тя води групата и прибира подаръците. Питки,ябълки,орехи,яйца, поднасяно в сито било всичко това. Девойка не лазарувала, не се задомявала, не се омъжвала! Змей Горянин е безсилен да грабне лазарка макар и силен. Ден на сгледа с подвижна дата, не боядисват се яйцата! Наричат го Лазаровден, Лазарица, Лазар, Лазарова събота. С Лазаровден започва подготовката за Великата седмица и Христовото възкресение.Една седмица преди Великден, в събота, от стари времена става весел празник. Лазаровден се пада всяка година на различна дата, но винаги в събота. По традиция на Лазаровден се откъсват зелени върбови клонки, които ще красят вратите на следващия ден-Връбница/Цветница/ Православието отбелязва паметта на Лазар от Витания. Той и сестрите му Марта и Мария приемали в сиромашкия си дом Исус Христос и повярвали в неговата мисия. Според евангелието Лазар се разболял и умрял, когато Спасителят бил в земите отвъд река Йордан. Месията обаче се върнал и възкресил покойника, който по-късно станал епископ на процъфтяващия кипърски град Китион. Исус извиква -„Лазаре, излез навън” и миг по късно се появява неговият приятел жив и здрав, възкръснал от мъртвите. Лазаровото възкресение станало непосредствен повод за смъртната присъда на Спасителя. Затова именно от най-дълбока древност било установено случилото се да се спомня преди началото на Страстната седмица (Седмицата на Христовите страдания). В IV век Лазаровото възкресение се считало за общоцърковен и тържествен празник, което се вижда от множеството поучения на този ден от св. Иоан Златоуст, блаж. Августин, и др. В VII-VIII век светите църковни песнописци св. Андрей Критски, Козма Маюмски и Иоан Дамаскин съставили особени песнопения и канони, посветени на празника, които са в Църквата ползва до ден днешен. Прослава и възпев на Лазаровден носят лазарките. Това са млади момичета на възраст от 6 до 12 години. Те са събират на групи от 6-7. Четири от тях са певици, две с "шеталци"- танцьорки и една “кумица”. Тя води групата и прибира подаръците. Цял месец преди лазаруването момичетата шият носии и учат песни. Рано сутрин девойките си разпределят селото (градчето) на махали, така че да не се лазарува в една къща по два пъти. Когато обикаляли домовете, момичетата играели ръченица и пеели песни за здраве, плодородие и женитба. След благите пожелания стопаните дарявали момичетата с питки, ябълки, орехи, яйца. Всичко това било поднасяно в сито, за “да е сита годината”, а “кумицата” изсипвала съдържанието на ситото в голяма шарена торба.Строго забранено било ритуалните песни да се пеят след Лазаровден, защото на момите “ще им излязат циреи”. Девойката, която не е лазарувала, не е могла да се замомее и да се омъжи. Освен това лазаруването било гаранция, че нито една от лазарките няма да бъде грабната от змей горянин. Макар че от Сирни заговезни насетне църквата забранява сватбите и годежите, младите хора използвали тоя ден за сгледа. Нашият народ нарича празника "Лазар", "Лазарица" или "Лазарова събота". В празничния календар той има подвижна дата. Заема винаги съботата една седмица преди Великден . Характеризира се с няколко особено интересни и старинни по своя произход момински обичая - лазаруване, кумичене и буенек. Именници: Лазар, Лазарка, Лазарин,Лазарина ЧЕСТИТО ИМЕННИЦИ! Пъстра китка, росен брала малка мома във градина, за Лазара песен пяла Лазарина - лазаркиня. Руси и коси растлани , гайтан вежди изписани, кръшна снага лоза вие! Черни очи кой ги пие? Пиле пее моме дума- Запей с мене, малай моме, венец вий, върбови клонки, нагизди се, накичи се, за Лазара премени се, че ще дойде левент Иван, ръката ти да поиска, за булка тебе да иска. С кукли симид почерпете, обичайте се, любете! Слънчеви лъчи галят днес земята! Лазар слиза от небето във позлата! И оглежда се в очите на дечицата щастливи, лазарки тъй мили! Щипе ги по бузките червени, в танц се вият със очи засмени, гледат възрастните те и протегнали ръце пеят песните на Лазара! За по добър живот! За тях, за нас! За целия народ! За благополучие и плод на българския род! СВЕТИ ЛАЗАР ЩЕ ПОЗНАЕ... Християнка съм и то се знае, Св.Лазар ще познае в менe българката бяла, силна, мъдра, побеляла! „Лазаре, излез вън!“ Всичко е като във сън- гробницата и Иисус Христа. Победена бе смъртта! Лазар беше възкресен от Иисус в четвърти ден след неговата смърт и пое по Божий път. В Иудея туй се случи, слово Божие получи слава вовеки веков на Иисус към Бог Отеца зов! ЛАЗАРИЦА Е ...ЯЙЦА, КОКОШКИ И ПЕТЛИ! ЧЕСТИТО, ИМЕННИЦИ! ЯЙЦАРЧО Той петел е късокрак, всяка вечер в полумрак, ярките си той прибира, а яйцата друг обира. Във кокошия харем той се храни на корем, всяка ярка го обича до една след него тича. Името му е яйцарско, той си мисли, че е царско. Ярка той една си гони, друга пълни със хормони. заедно с кокошка стара, с друг петел във надпревара гонят ярката, кълвят, очите и ще издерат. Таз красива, млада ярка, с ярка перушина жарка, как ще си спаси очите от Яйцарчо и петлите? ЗА ПЕТЕЛА И ЯЙЦАТА, И КОКОШКИТЕ НА ЛЕЛЯ ЗЛАТА Ядосаха кокошките петела, изкукурига за последно, а леля Злата бе измела кокошарника и редно бе яйцата да събере, да ги подреди, премери. Нямаше едно дори, беда! Леля Злата онемя! Тя хвана тежката мотика, хвърли я и без да пита защо кокошките яйца не снасят, не кудкудякат, в сън се унасят. Петелът тичаше из двора, изплашен до не май къде, той знаеше,че там под бора днес Злата няма да преде. Той знаеше,че на пазара, кокошки Злата ще продава, за да купи тя яйца за лазарките през деня, които ще я посетят и поиграят, попеят. ЧЕСТИТ ЛАЗАРОВ ДЕН,ИМЕННИЦИ! ЧЕСТИТА ЛАЗАРИЦА, ЛАЗАРКИ-МАЛКИ И ГОЛЕМИ ОТ СЛЪНЦЕТО ОГРЕНИ! Макар че слънце днес няма! Божа работа…Голяма! СИНЕ, Днес е твоят ден рожден на Лазаров ден-2013 година ЛАЗАРИЦА - ЖИВИ ,ЗДРАВИ ,НЕ УНИЛИ И БОЛНАВИ! Лазарки ли смe,турски кадънки, человеци ли или маймунки, плачем ли или се смеем, за какъв живот копнеем?! Пеем,свирим и играем, но себе си ще изиграем, че яйцата си счупихме, с враговете си сглупихме, приятелите забравихме, смъртоносно се ранихме! Пред иконата се моля, нека да е твоя воля, Св.Лазар, помогни, народа български спаси! Нека лазарки да пеят, да играят, да се смеят, че Лазарица днес е, живи, здрави да сме и на Бога мили! ЛАЗАРИЦА Е , ДА СТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ! НИКОГА НА КОЛЕНЕ, А ПРАВИ! поезия и клипове А.Х.Т.sekirata cekupama
  12. Така както го описваш най-вероятно е проблемен таймер, който вероятно си заминава.
  13. https://www.technopolis.bg/bg/Combo-fridge-freezer/Combo-fridge-freezer-GORENJE-RK6192EW/p/662699 Към този съм се се насочил.Документите са му на село и сега незнам модела.
  14. -Вървят двама пияни и спорят,има две луни другия триса и така спорили,и решили да попитат друг човек,да решат спора. -Извинявай те колко луни има на не небето! -На кой ред
  15. хич ней дубре сняг вали на Балкана и студеното слиза при нас, долу
  16. Дай да видим твоето стойностно приложение или идея за такова? А дали се печели и какво е много относително, все пак не е толкова лесно да се направи нещо подобно, на мен ми отне към 20 дена. А може и нищо да не изкарам от него, но поне ще ми послужи като някакъв опит.
  17. Ай стига с тия умни предмети, че взех да се комплексирам.
  18. Компресора е здрав .Вероятно частичен пропуск.За да се отговори по-точно е необходимо да се знае модела.Защо толкова те мързи, че не си даваш труд да го напишеш. Не, не е от термостата Горение - марка позиционирана в ниския и среден сегмент. Ах Емо, Емо.Веселяк си ти друже.Досега никога не съм чувал за пукнат филтър, камо ли да видя.Ето какво е филтър http://ashop.bg/r-ch-za-hladilnici/service-dryer/filtar-dehidrator-za-hlad-10gr-d16x83-116mm-otv-d2-5mm-r12-h6-r134a-600-78k. Филтрите са медни и няма как да се спукат.Евентуално се пукат спойките, но тогава няма да върви повече от 2часа. Е специално тези харчат повече.Те затова ги спряха от производство.Калкулацията тогава показвала, че за 7г. от разликата в консумацията се купува нов хладилник. 80 вата за охлаждан обем 80л. е твърде висока стойност.Сегашните хладилници харчат около 100вата при обеми около 300л.
  1. Зареди още активности
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване