Премини към съдържанието

Цялата активност

Този поток се обновява автоматично     

1. Последния час
  2. Виждам и други украински стоки, които допреди година-две ги нямаше или само "Берьозка" ги предлагаше(те са руска верига, нали знаеш?)
  3. Трудно може да се отговори на всичките ти въпроси, така че адекватно да ги разбереш. Правя го само защото и аз бях наивен и искрено вярващ като теб. За да не бъде човек наивен и да не вярва на сладки приказки (да възприема желаното за реалност, без анализ) му необходим опит, критично мислене и безпристрастен разум (не его-фиксиран). На приказките за безсмъртие кълве много народ, на усмивката на хубава жена, дори на дъгата. Не мога да ти предам опита си, още няма такъв интерфейс, затова ето два линка с една стара история от гръцката митология, за принципът на Талос или зависимият произход в будизма. http://hiddentruth.site/в-древногръцки-текстове-има-записи-за/ https://mythology.net/greek/greek-concepts/talos/
  4. А.Х.Т.sekirata

НЕДЕЙ ПОЛИВА С КРЪВ

Самота във кръв, следи. Писмо покани ме да бъда тук на лист хартия-жълт преди бях хубава, сега съм друга! Недей полива с кръв листа, по него стихове редя! Недей убива в мен духа, не съм сляпа, не съм глуха! Черен стих на жълт лист, поливаш го със чаша кръв, но в мене спомен чист, лъчист, духът си пазя в капки кръв. 22 април 2019.,Плевен Анита Христова Трифонова https://www.vbox7.com/play:1849c33729#
  5. Ха-ха, Христо Христов! Някога да е написал нещо положително за България за периода преди 1990 г? Плаща му се за обратното (като на теб, на Иво Инджев, и т.н.) Аз ти говоря за това - къде бяхме.Защото това, което си цитирал по-горе, е в резултат на направеното до 1990 г. Чети! Акад. Боянов: Изнасяхме за СССР компютърни дискове ... - Е-вестник e-vestnik.bg/7065/%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D0%B4-%D0%B1%D0%BE%D1%... Финландия от галоши минава на електроника, България от електроника – на галоши Един от известните финландски учени, който беше вицепрезидент на науката на „Сонера“ (финландският телеком оператор, тясно свързан с „Нокиа“), който познава добре заводите за изчислителна техника в България, направи следното изявление: „Ние, от една фабрика за галоши (б. а. – до 1989 година „Нокиа“ е фабрика за галоши) направихме световна телекомуникационна компания, а вие, които имахте далеч по-развита база, толкова не можахте да намерите 2-3 ниши, за да останете на световния пазар“.
  6. А.Х.Т.sekirata

БОЛКА ЗЕМНА, НО НЕ И ЧОВЕШКА

Та вървя си аз по улиците на моят красив и "чист" град. Около мене хора всякакви, но всичките в очите без онова пламъче ,което твърдя че поне аз го имам - въпреки годините. Покрай мене минава старец прилично облечен и две момчета от ония с черната боя. Изведнъж старецът изкрещя и започна да вика за помощ. Обърнах се. И какво видях. Двете циганчета се кискаха и си вървяха спокойно , а старецът си обираше документите от земята. Едното от тях му било бръкнало в джобчето на ризата и взело личната му карта в пликче, в което е имало и други бележки и 20 лева. Но явно са били свити в хартийка и затова са хвърлили иронично на земята пликчето . По грозното -старецът крещеше, беше в нещо , като криза, но никой не го чуваше въпреки ,че това се случи на улицата до Централният пазар, където беше пълно с хора , дори полицаи. Пред входа на близката банка седеше невъзмутимо бодигарда им и зяпаше в пространството. Попитах един полицай...Да не ги занимавам. Властта била такава , а и вече крадците и престъпниците посягали на живота на полицаите. Това, което в друга страна не се разрешава меко казано. Куцукайки леко старецът се влачеше подире ми. Дадох му акъл, понеже самата аз бях нападана поне три пъти тази година и то не само от цигани. Не само в къщи. И така, трябва да се бием, яко. Той посяга и ти, той с нож, и ти с нож, той с ... и ти. Тя с клетви и магии и ти .... Няма друго спасение в тази беззаконна държава. Ромите се самозабравиха, а турците дерибействат в България, но така си го е избрал народа. Тогава защо да го защитавам, този овчедушен народ, който мисли само за стомаха си и секс удоволствията си. Затъпяващ и .....зарибен със всичко. Говорихме си дълго със стареца и той се отби в първият магазин. Изчаках го, защото ми се видя чудно на неговата възраст в такъв магазин. Излезе навън и без страх ми показа - кама, една такава лъскава...Очите му святкаха , не беше луд, но ярост вече преливаше в очите му. Започнах тихо с приказки, неприсъщо за моя нрав. Казах чу, че няма смисъл да стигаме на нивото на тези крадци, апаши и убийци .Че и от българите има такива, но българите просто съдът не ги защитава, освен богатите българи. Че докато не се направи Лагер за тези уж бедни роми, в който да работят , а не само да крякат ,че нямало работа за тях и .т.н ,че когато законите ни станат валидни и за тях няма да спре този мор. В моето село е същата работа. След 17.00 часа жив човек няма по улиците, а ромите преселници с луксозните си коли цял ден и нощта особено се гонят с бясна скорост из селото. Патките и магаретата по улиците вече изчезнаха, та и кучетата. Откъде взимат колите ли, ами познайте. Раждат и ...продават - жива плът. А това че крадат и убиват особено домашните животни на кротките сами хорица им е патент. Никой не може да ги спре. Няма закони, но за тях . Роми убиха съпругът, синът на красива талантлива жена и дори имат наглостта да и предлагат пари за гробница, след като съдът ги оправдава. Жената след това е принудена да търси мъж с който да живее, дори семеен, само и само да е защитена от нападките на хората и мъжете след смъртта на сина и съпруга и. Това е повече от ненормално за една държава. Няма БЪЛГАРСКА държава , писна ми мамка му, започнах да псувам! Когато ромката в една закусвалня ми взе чантата от масата ,където се хранех пред очите ми си го отнесе, въпреки , че тогава нямах подръчни средства освен нож и вилица . Полицията дойде чак , когато тя пусна кръв! На мене ми се размина само с изподрани ръце и китки -вените. Другата , която чакаше навън избяга. И въпросът беше - Защо съм я била, пребила беше по точната дума. Два дни ми отне даване на обяснения и ред подробности в полицията. След време тази красива циганка се опитала да обере богат бос и вече -дело. Пак мене потърсиха за свидетел. Беше жив цирк. Пет години ромката мота и се подиграваше с нашата съдебна система та и с обраните хора. Тя и роднините и бяха дошли с килограм злато по себе си. И накрая -нищо. Беше оправдана. Аз лично и казах, че ако на мене ми посегне втори път -вече няма да е жива. И тя ми благодари, забележете. Това си го спомних пътувайки вече в тролея, който беше пълен със стари хора. Улиците също. Къде са младите ? Нямаше кой да ми отговори, но беше ясно. Учениците по селата, за икономии .Там при баба и дядо да ядат от градината и да се само отглеждат и самовъзпитават. Няма дете , което да има респект , да слуша баба си и дядо си . А да не говорим за изоставените деца от родители, които са тръгнали на печелбарство в чужбина. После учителите виновни . Прибрах се в къщи, което в последно време е най трудната част в ежедневието ми. Пред входовете купища бабички и дядовци , та и млади...по цял ден висят и клюкат и ...По пейките пияни мъже играещи карти, пред вратата ми...Нямам думи. Електронното табло струваше пари и сега работи, но външната врата на входа от години е разбита . Моята желязна врата, просто няма открита ключалка със системи я отварям, отключвам и заключвам. Винаги пред прага ми мазно и по дръжките на бравата ми мазнини, наклепани всеки път различно. През зимата едва не умрях. Цялата ми инсталация и ел. табло смених защото в дома ми отвсякъде хвърляше ток, дори и ел. крушките гърмяха на пет минути. Чез ли, комшии ли? Но ток се крадеше и краде. Тези няколко мутри от входа ми, които искат парно , а болшинството не искаме -не можем да си го плащаме, та тези няколко вилнееха във входа, та и в блока и раздаваха "справедливост " на всеки , който се опъне срещу тяхното мнение. Начини различни -интриги и скандали и то не директно с тях, а с подучени хора, най често възрастни и платени цигани. Дори и един млад мъж с постоянна регистрация на адреса на дома ми. Човекът му скефнало да си има две лични карти и толкова. Нямало закони да го накарат да се регестрира там при жена си и децата си в другия вход . Полицията. Оле...Та тя спи, по тежък сън и от народа. Възмущението ми растеше всеки изминат ден. Корупция, мафиотщина, престъпност...се засилваха всеки ден , а българската нация застаряваше. Кой да скочи в България мила? Малкото млади -пияни, дрогирани, извратени още от сега или старците и бабите? Всичко свястно и добро изчезна , избяга навън. Тези които останаха са положени на психически тормоз и "обработване" дори чрез медии. Хапнах набързо чушка, домат и питка ръчно производство. Не смеех сирене, та то пращеше от палмово масло и всичко друго...менте работа. А за месо изобщо и не мечтая. Миналата седмица хвърлих царевично олио внос от Турция .Боже, как внасят и ни тровят не само със сапуните си, тези с които си измиваме вече само ръцете , а и тези по уж родната ни телевизия. Което дете е по свястно, красиво, добро, умно му се намира цаката -пропива се, дрогира се, става крадец , дори убиец...Как става това не ми е ясно? А мангалите не ги лови дори рак. При тях дрогата и алкохола е вид работа, но малко от тях я използват за себе си. При повечето поциганени по манталитет българи също. Гладна бях, но не смеех нищо да си наготвя. Та нали и продуктите са ...Навън беше по друго. Нали заведението носи отговорност все пак за предлаганата готова храна. Но май и това не е вярно. От една супа да речем от спанак , подбъркана със съмнително яйце щях да умра преди седмици в закусвалнята на централния пазар в града. Добре че имах под ръка активен въглен. -Мира, не ме ли чуваш? Защо звънецът ти на вратата не работи? Някой викаше, но навярно дълго не е идвал, защото още от зимата, когато гърмяха токовете в дома ми и оцелях по чудо, от тогава и звънецът ми си отиде. Няма оправия ми казаха ел. техниците посъветваха ме да бягам от тук. Но къде? Навсякъде е несигурно. Българската нация е болна. Няма човешки взаимоотношения, няма любов между хората, няма...И тези сайтове дори за запознанства са сексуално извратени, извратени, но не и с истинска любов пълни. Там се поощрява престъпността - изнасилванията дори от там идват. Скарват майки и бащи, майки и дъщери, братя и сестри. И всичко чрез интриги и насилие , и то от там дето най малко човек очаква. Епохата на антихриста. Не ни е виновна тя. Отворих вратата на Цвета и тя подскочи като ужилена. -Какво си се разкрещяла? -Ами то с крясъци става в този твоя блок и вход. Нали касиерката ви най силно крещи и .... -То във вашия не е по различно. Кажи какво искаш? Нали имаш телефон, защо не ми звънна? Знаеш тук каква джунгла е . -Защото исках да те видя лично. -Ами щяхме да си определим среща някъде. -Мм...И я дошла, я не. Тук на прага ли да говоря? -Влез. -В най скоро време ще дойде един човек и ще те покани за някъде и за нещо. Няма да отказваш. -Брей! Как става това? -Моля те .Послушай ме, защото те виждам на какво приличаш. Ти не си робот , че да понесеш толкова много негативизъм отвън. Идва ти в повечко, меко казано. Дочух някои неща за тебе и нали съм ти приятелка... -Не живея за хорско мнение! -Не живееш, но живееш сред тази.... -Е, да се махам ли? И къде? И защо да бягам? Човек от проблемите си не може да избяга. Навсякъде "заразата" е плъзнала. Човечеството гние. -Имаш шанс, Мире! Използвай го. -Не, нямам шанс! Никакъв. Всичко това - болката е дълбоко в сърцето ми, отвращението...няма лек за тези неща, поне на този свят. Часовникът иззвъня и това беше сигнал Цвета да си ходи. -Довиждане. Благодаря за загрижеността ти, Цвето! -Гониш ме? -Не просто ти доказвам, че не се влияя от хорско мнение, че не слушам никой . Имам си глава на раменете и за разлика от децата ми слушам само нея. Парите, те изяждат човечеството, няма накъде поне тук на Земята. Не съжалявам за нищо, каквото е писано ще стане. Ще се боря до последно и такава непокорна ще умра за резил на държавата. Ако това е държава. Беше вече тъмно и само една звездичка блещукаше на небето. Как да я хвана? А толкова исках, толкова исках животът ми на тази прекрасна Земя, създадена за живот да е чист, потребен. Но уви. Хората не разбираха сериозността на нещата, виждаха всичко във временните удоволствия, да се наядат, напият, курорта, разврата , изневярата -о, тя бе задължителна. И не само тя. Никакви духовни ценности, никакви. Та чак и творци! На какво творци? На разни пози в секса? Или на фалшиви пари? Все тая, все едно и също. Колелото се върти, както и Земята, звездичката свети и като че ли говореше -Ела при мене, зарежи този коварен, мръсен свят. Земята ти вече плаче от хората, които я разсипват. Опитват се и небето, слънцето, но там няма да стане, то ще ги изгори, ще ги подпали. Ела при мен такава чиста. Няма да приемеш този земен живот. Няма да те прекършат . Не се убивай заради хората те не го заслужават. Ела при мене горе, опитай се, полети. Можеш го. Повярвай ми - има живот горе, има го. Нима не си сънувала ...истината ? Знам че си, затова само една крачка и си спасена. Спасена. С тази дума посегнах към чашата и...заспах. 22 април 2019.,Плевен Анита Христова Трифонова
  7. Като гледам той си е осигурил пазар само за неговите си стоки, но пак е нещо. [emoji16]
  8. Премахни сегашния драйвер с DDU и качи последната версия от Nvidia. ОС може да се скапе лесно . Ъпдейт, неподходяща комбинация с видео драйвер и т.н. Подобни неща се случват все по често напоследък. От 4-5 месеца на сам с тези некадърни WINDOWS ъпдейти няма невъзможни неща.
  9. ЧРД , мила Нели! стихове авторово А.Х.Т.sekirata cekupama
  10. преди 20 дни го преинсталирах след като смених видеото а този проблем ми го правеше преди доста време питах един познат и каза че може да е това че ползвам два монитора и като ALT+TAB e най вероятно да става така понеже се качва на 100% това едно на ръка ще трябва да сменям процесор а тогава защо Control Panela на NVIDIA ми изчезва http://prntscr.com/nf8t92 http://prntscr.com/nf8tca
  11. Няма и да видиш. Тук съм постоянно и ви чета, но като модератор на раздела и ви трия директно само най-големите глупости и преценявам дали няма да възникнат опасности от "съветите" в постовете ви. Иначе си се забавлявайте, пишете - аз много ви се радвам на постовете, правя си скрийншотове и даже мисля да включа някои от тях в доктората на един приятел-психиатър.
  12. След като си сменял картите , изтри ли стария драйвер с DDU ?Щом като температурите ти са "бомба"(според теб) , остава варианта с омазани драйвери или ОС. Рам паметта пипал ли си скоро нещо по нея (клок , тайминги , волтаж или нещо подобно)?
  13. Радев:Заплахата за демокрацията идва от политици и институции, които се разминават със закон и морал
  14. Радев отрича че подстрекава военен преврат както намекна Борисов . http://news.bnt.bg/bg/a/rumen-radev-debatt-za-voenen-prevrat-e-nelep-i-izlishen Не знам за другите , но на мен Борисов ми звучи твърде убедително въпреки че съм свикнал да полагам на съмнение думите и действията му.
  15. Днес
  16. И не само шоколадчетата, а и биксвитките, и бонбонките... Няма да спре вноса, спокойно. Вече са на европейския пазар. И не само "Рошен". Това беше едно от обещанията на Порошенко(да осигури европейски пазари за украински стоки) и той го изпълни.Все пак не може да се каже, че мандатът му беше лесен и е напълно разбираемо защо украинците предпочетоха Зеленский... но да ви призная ми се струва, че стана нещо като в България(ГЕРБ и ББ). Ще видим с времето, но едно е ясно: Много е трудно да бъде изкоренена грешната система на социализма с прилежащите и корупция, кражби, шуробаджанащина, политически чадъри и т.н. кофти практики.
  17. rado84

Steam намаления

Ако разработчиците не бяха толкова алчни и не се опитваха да забогатеят с първите 10 продадени бройки, можеше и да ми дреме дали печелят нещо. За капак компании като Code Noobs ти казват, че покупката не гарантирала поддръжка за играта (заради което им написах, че всички игри на Code Noobs ще ги играя кракнати), така че мен какво ме грее дали печелят нещо от Кингуин? Като почнат да се интересуват и от друго, освен от пари, тогава и на мен ще започне да ми пука за разработчика. От всички игри, които съм си купил, само на SCS Software изглежда им пука за потребителите. А говна като Electronic Farts, Shitstar Games, Code Noobs и Blizzard не ти гарантират, че като си си платил за играта, тя ще ти върви и че ще получиш съпорт, ако не върви. Така че theft for the win и да го духат!
  18. напълно е чист няма вируси http://prntscr.com/nf89kj
  19. B3M2W0

Windows 8.1 problem

Нали виждаш, че нищо не е заредено/активно, освен това начинът на използване на този 8.1, както и на приложния софтуер, е един и същ доста време, а плочката взе да изчезва от месец-два. Това ауторун ще го опитам по-късно, както и резервното копие, но тези неща дали си струват за такава дребна работа. Благодаря за вниманието, аз не очаквам да получа обяснение на този случай, само споделям. Дали може малко по-подробно?
  20. Предлагам да пуснеш едно сканиране на системата с malwarebytes или да минеш профилактично през антивирусния раздел.
  21. Не е точно така. На 30 април вече са обхванали цялата територия на България. На 1-ви и 2-и май валя дъжд. Самият Григор Стоичков, който тогава е председател на правителствената комисия за преодоляване на последствията от бедствия и аварии признава, че не са уведомени нито от съветска страна, нито от ЦК на БКП. Така че... Отново стигам до същината на тезата си: Престъпното мълчание на комунистите. Даже е установено, че "самоселите"(така се наричат онези, които са се върнали да живеят в забранената зона) живеят по-дълго от евакуираните, но няма как да бъде доказано, че това е от радиацията. А и са все стари хора, върнали се, за да умрат в родното си място. Това е най-голямата такава авария в света, радиоактивните материали, изпуснати в атмосферата, е равна на 500 атомни бомби и колкото и да е преувеличено... последствия има и ще има още дълги години. За съжаление.
  22. Така или иначе не сме машини. "Ти откъде можеш да знаеш кой кой е и за кого се представя?" Щом като задаваш този въпрос явно ти не знаеш. Но ще ти кажа, че Библията има отговор на този въпрос. Ако беше чел и разсъждавал, щеше да знаеш отговора. "Ами ако гласовете които чуваш са единствено плод на твоето въображение, породени от желанието ти да обясниш необяснимото?" Слава Богу не чувам гласове. Нищо повече не си измислям от това, което записано в Библията. Когато Библията ни казва, че има две духовни сили като сатана, който лъже и манипулира хората, които пренебрегват Библията, и Бог, който говори истината, няма какво да измисля или добавя към това. То си е написано. "Защо си толкова сигурен в нещо, ако си толкова ограничен, зависим и беззащитен? Тогава въпросът ти, кой искам да ми внушава, става напълно безсмислен..." Аз може да съм ограничен, зависим и беззащитен, но Бог в Който вярвам, не е.И Той който се грижи за нас. Захария 2:8 Защото така казва Господ на Силите: След възстановяването на славата Той ме изпрати при народите, които ви ограбиха; понеже който докача вас, докача зеницата на окото Му. На Него е подчинено всяка сила и власт както на небето така и на земята. Той е над физическите закони и владее природата. Той не просто казва истината , а самата истина. И когато Той казва нещо означава, че е така. До сега това, което е казал се е сбъднало на времето си. Повече и знаеш от Бог, че да заслужаваш доверие, а на него да не вярвам? Освен това не ми отговори на въпросите, които зададох в историята с корабокрушението. Кога човек е свободна воля, когато не се покорява на човека, който го предупреждава за предстоящата катастрофа или когато му се покорява и се качва на спасителната лодка? По тая логика теб трябва да изхвърлят от форума, защото празнословието ти не е по нито една тема, а си чешеш самолюбието като коментираш другите. И как да не е по темата за исляма? Кой се представя за Бога на Библията? В Корана кой цитира Библейски герои и прави опит да разказва Библейски истории макар и неточни, и исторически неиздържани? Казано по съвременен начин, кой се опитва да си присвои чужда самоличност, ако не Аллах? Значи като говориш истината за исляма и Корана е християнска пропаганда? Интересно. Пак се изказваш неподготвен както винаги. И преди ти казах, създай си една тема по дървена философия и празнословие и си коментирай на воля. Там можеш да си разпъваш на воля безсмислените локуми. Бях си обещал да не ти отговарям, но не се сдържах. Ще гледам да не си повтарям грешката.
  23. нямате си друга работа, за да правите мегдан на местното кукуриго, като му пригласяте за да тъче глупостите си. Таман беше останал сам и се чудеше какво още да си повтори от задължителните си молитвени формули. Критиката на една религиозна система, през призмата на друга като нея, задължително води до заблуда. Още повече когато двете имат противоречия и са създадени още в ядрата си именно като "противовес" една на друга. Разликите между двете не прави никоя "правилна". А играта за правилност - ясно се вижда кой я играе. В тема за ислям никой не си играе да пропагандира, докато усилена и систематична християнска пропаганда се води именно от поредната евангелска мравка, с ясната постановка, че зад нея стои мравуняк. Темата е ислям. Обсъждането и християнска пропаганда се води в друга тема - специално създадена за целта. Крайно време е да се намеси метла на отговорни за чистотата хора от управлението на форума. Спамът се превръща в норма, а уж има правила. Защо са правилата, когато дори модераторите нехаят за тях? И не случайно, защото когато се нехае, винаги се намира нужния хитрец, който да ползва това за личните си маниакални цели. И теми се превръщат в манифестация на маниакалност, защото маниакалния пишещ е винаги най-неуморим, най-мотивиран, най- упорит. В случая е нещо повече от манифестация на мания, защото манията му е директна провокация - с нищо не предизвикана конкретно, а само на верска основа. Но най-вече - непрекъснатата контра се използва умело за пропаганда на евангелските вярвания и ценности. И цялата работа е - ТОЙ ЛИЧНО да си говори - какво било, в какво вярвал, какво е написано в библията... Цялата игра е само тази - в християнската тема никой не се интересува от него, докато тук, той играе на контра просто защото така винаги е в центъра на събитията .
  24. Споделям личен опит. Два външни диска на тази фирма се повредиха веднага след изтичането на гаранцията. Оттогава не си купувам WD. Вярно, че това беше поне преди пет години ...
  1. Зареди още активности
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване