Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Няколко въпроса за следната конфигурация(1клв)

Препоръчан отговор

4f738d973f3c353e.JPG

Това ми е и лимита като пари... 1к лв...

Значиии...

1. Q6600(2,4) струва ли си да му търся +50тина лв, за да заменя сегашния(E8400(3,0)). Тоест кое е по-добрият избор при така подбраните...

2. Видеокартата вече ми казаха, че е зле, ама не разбирам от видеокарти >< Не съм играч, но ми се играе, малко или много - ще ми се това онова да мога да подкарам, та нещо в тая цена ако може да ми препоръчате....

3. Кутийте са ми най-голямата мъка. Яко липса на дизайн... или по-скоро твърде много наличие на такъв.. искам нещо хипер-прсото и евтинко, което да ми крепи здраво нещата ... - тая 400W надявам се да е добра?

Благодаря =]

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Q6600 си струва, ако клокваш ... и ако мислиш в преспектива. Иначе за момента Е8ххх са по-производителни в игрите.

Видео картата ... тая не е тип "геймърска". Замисли се за някоя от следните: HD4670/ HD3850/ 9600GT/ 9800GT/ HD4850. .

Тоя UPS май май няма да носи такава машина, ако случайно тока спре по време на игра или друго натоварващо приложение.

Това захранване изобщо не си и помисляй да го слагаш.

Кутията .... отиваш в магазина и си харесваш на място. Всеки си има вкусове, щом търсиш евтина кутия няма смисъл да ти предлагаме - бол. Ако търсеше нещо качествено н определен ценови клас по може да очакваш предложения.

И ... също така и дъното не е на ниво.

Общо взето не е като да няма забележки. Ако правилно разбирам, бюджета ти е около 1000-1100 лева. От миналата седмица досега се изписаха няколко теми, погледни какво е предлагано и ако не се спреш на нещо казвай. :cupid:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами със сигурност няма да клоквам, дори да е наивно, искам да си ми е стабилно.. Та няма да клоквам, но пък по принцип не съм добре финансово и ми се налага да мисля в преспектива та... x_x

Видеото се ориентирах към явно популярните моделчета напоследък - GF сглобен от Палит... но какъв точно още не съм разглеждал.

UPS-а ми е да ме пази от неприятните токови ударчета понякога вкъщи, предимно. Аз не съм геймър и едва ли ще си товаря толкова щайгата... играя 1/годишно да речем повечко... иначе иди дойди, не остава време..

За захранване, това ми е мъка пак да кажа... да речем Fortron 400W? Ориентирал съм се около 400 да е...

Дъното ми се видя добре като възможност/цена, но приемам критика, щото отдавна не съм следял пазара...

А иначе поразгледах темите, ама са страшно разностранни и по други форуми даже тръгнах да гледам и търся, ама се ошашавя човек пое едно време biggrin.gif

Мерси за отзива.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без да съм много компетентен, само да споделя опит. Преди година сглобих това:

Mainboard: Gigabyte GA-P35-DS3

CPU: DualCore Intel Pentium E2160, 1800 MHz

Video: GALAXY 8800GT 512 DDR3 PCI-E

Monitor: Turbo-X HD-900 P-MVA

Memory: 2x1GB DDR2 800 SUPER T CL4

HDD: Hitachi (320 GB, 7200 RPM, SATA-II)

DVD: ASUS DRW-1814BLT

Case:FOXCONN 3GTLA-566/420W PFC

Keyboard: A4 X7G600

Mouse: A4 X710BF

Игая главно шутъри и се държи много добре. Захранването е доста по-тихо от другите които съм чувал. И кутията е добра.

Процесорът се товари на мах. само при конвертиране на видео и не смятам, че за нормална експлоатация е нужен много по-бърз.

От харда също съм доволен. С мониторът ми беше най-трудно да избера, но накрая се спрях на MVA матрица бива го. Но взех

последният от PLESIO. Това е моето мнение на нормален консуматор без да гоня върхови постижения. Колегата взе UPS- http://www.mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=36175 циркуляр 2000w работи 40мин.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GIGABYTE EP35-DS3 - 116.00$

C2Q Q6600 - 239.50$

2x1GB A-DATA DDR800 - 31.00$

SEAGATE 320GB 16MB SATA II - 66.50$

GALAXY 512M GF9600GT DDR III PCI-E - 125.40$

FORTRON ATX-400PNF - 45.84$

LG GH20NS DVDRW SATA/BLACK - 25.51$

Кутия - 30$

-----------------

~680$

~1040лв

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GIGABYTE EP45-DS3L, P45, DDR II 1333/1066/80/667, SATA II, GLAN, LGA775

INTEL PIV CORE 2 DUO 2.40GHz QUAD Q6600, 8M, 1066, BOX, Dual Core

ADATA 2 x 2GB DDR II 800

WD 320GB 7200 16MB SATA II

PALIT 512M GF9600GT SUPER DDR III PCI-E

FOXCONN ZL-699/400W DELTA

LG H66 DVD-RW

~1100лв с ДДС из конфигуратора на SKY

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Sayan, ако купуваш от Sky, взимай предложеното от coolmeen. От където и другаде да купуваш - zebo_dino също е направил идеална конфигурация.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така или иначе сега да не клокне ще дойде време да го направи.Говоря за оувърклок на куад със тези дъна над 3.2(4)гхз стабилни няма да направи.Тези дъна са със 4 пинови в никакъв случай не си заслужава... Най добре за дъното да си се вземе нещо от сорта на P5K-E и да не се мисли толкова ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей хора супер сте, мн мерси = )

Ще помисля още, но днес ми се случи нещо супер странно за мен - харесах си конфигурация от брошурка =P

Plesio се взех една и вътре си харесах:

Intel P45 express

C2Q Q6600

2GB RAM

640 sata 32MB

Asus 9800 GT 512mb

dvdrw няквоси + кутия MIidlle atx 420w

Или за същите пари почти(+20лв) - с видео ATI HD4850 512mb

А, да - за 1040 лв, забравих да пиша :Р

Сериозно се замислям... като всичко ще си ми е и сглобено.. само да им кажа да сложат 2х2gb Ram за сметка на 500gb hdd и...

Баси, трудно нещо е т'ва избора, като човек мисли толко xD

А за оувърклок вече казах как мисля ;]

Абе като цяло тия Plesio нещо ми хванаха окото с тая брошурка, но ще си помиля още малко, тая вечер мисля вече да се спра на нещо и да го взимам утре, че щайгата ми милата едвам крепи : P

Редактирано от Sayan (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ей хора супер сте, мн мерси = )

Ще помисля още, но днес ми се случи нещо супер странно за мен - харесах си конфигурация от брошурка =P

Plesio се взех една и вътре си харесах:

Intel P45 express

C2Q Q6600

2GB RAM

640 sata 32MB

Asus 9800 GT 512mb

dvdrw няквоси + кутия MIidlle atx 420w

Или за същите пари почти(+20лв) - с видео ATI HD4850 512mb

А, да - за 1040 лв, забравих да пиша :Р

Сериозно се замислям... като всичко ще си ми е и сглобено.. само да им кажа да сложат 2х2gb Ram за сметка на 500gb hdd и...

Баси, трудно нещо е т'ва избора, като човек мисли толко xD

А за оувърклок вече казах как мисля ;]

Абе като цяло тия Plesio нещо ми хванаха окото с тая брошурка, но ще си помиля още малко, тая вечер мисля вече да се спра на нещо и да го взимам утре, че щайгата ми милата едвам крепи : P

няма да е зле да кажеш производителите на РАМА,харда ,дъното,ДВД,и захранването

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е това е единственото, което ме спира- че не ги пише... Но късно я разгледах и не можах да питам на място =]

Точно сега им пишех мейл, да видиме ще ми върнат ли нещо или трябва да ида да ги разпитвам на място...

Иначе я има и на сайта им тая конфигурацийка, ама и там е оскъдна информацията и по конфигуратора им пак не мога да се ориентирам ;/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното не е на ниво.

Рамта 100% не е на 800Mhz.

Харда най-вероятно е Samsung / Exelstor / ViPower (това последното па какво е biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif).

DVD-то също ще да е Samsung или NEC.

Захранването ... 1 милион процента е боклук.

Дори и в специализираните компютърни магазини имат залежала или непродаваема стока, която трябва да се пробута. Общо взето за всеки влак си има пътници, но тия пътници намаляват след спирка в kaldata :bedtime2: Взимай едното от двете горе и бъди спокоен. Дори можеш да смениш дъното (която и машина да предпоченеш) с Asus P5K-E.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда то и аз се разубедих докато им пишех писмото... ^^"

29b3958cc5121c73.JPG

Ох, домогнах се до бащата, че все за по 50-100лв не ми излизаха нещата като хората(искам си тия 500гб : D )

Та реши да ми отпусне да допълня тая цена и само да одобрите и го взимам това.

Кофига е на stantek - от тях ми е сегашното HDD и мониторчето и съм доста доволен като фирмичка.

В sky същото без двд ми излиза към 1220...

Та ако такова, директно поръчвам и утре-другиден идвам да ви се похваля от новата машинка вече, живот и здраве :Р

Общо взето само видеото остана...

Това което съм сложил е максимума

Имат и на Galaxy 9600 и Palit 9600 - по евтини хем(с бая), ама кажете все пак коя от 3те, ма нека да е 1 от 3те.. и да зимам вече, че избушах покраи тия конфигурации xD

Ако взема по-евтинка карта ще мога да помисля за рутер/ups в скоро време, ама за ся реших да инвестирам основно в щайгата...

ЕДИТ: ооф, а за вентилатори не съм мислил, ще трябват ли доп. ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Q 6600 и Ga EP35 DS3L не е комбинация за предпочитане :P

По-нагоре ти написаха две конфигурации, обърни внимание на тях ! И двете си заслужават.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох мое недоглеждане, прощавайте ><

Така? Но при това положение сложих вече Galaxy за видео...

Едит: поръчано. Само сложих Kingston за рам... айде живи и здрави, ще се похваля тия дни, ако са ми приели поръчката. Мерси на всички за помоща ^^

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване