Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Значи няма кво да казвам предистория защото ще ви отегча преди да сте стигнали до проблема. Та набързо наложи се няколко пъти да спирам пс-то през щепсала защото биоса ми беше малко объркан и не буутва директно хард диска и трябва в началото на стартирането на компютера сам да му казвам да го стартира. Самоче ако изтърва момента отивам на черен екран от който единственото излизане е чрез спиране на компютера от щепсала не от копчето защото незнайно защо то действа в този момент не като изключващо копче ами по скоро като хербатизиращо. Та 1-2 пъти изтървах момента и изключих пц-то през щепсала и на 3-тия просто повече не изка да се пусне... та ПОМОЩ!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай с ресет на BIOS-а. На дъното трябва да има един джъмпер, който да окъсява първия и втория пин. За няколко секунди се маха от там и се окъсяват 2 и 3, после се връща в началното положение. Ако няма такъв джъмпер или не се получи, може да се опита с вадене на батерийката.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Опитай с ресет на BIOS-а. На дъното трябва да има един джъмпер, който да окъсява първия и втория пин. За няколко секунди се маха от там и се окъсяват 2 и 3, после се връща в началното положение. Ако няма такъв джъмпер или не се получи, може да се опита с вадене на батерийката.

Направо я обръща наобратно за 30 секунди и готово. При това положение корпуса(минуса) на батерията ще окъси двата контакта на гнездото.

Ако имаш пищялка на дъното махни рамта и виж дали ще пищи....

Редактирано от go6o_kara (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Баща ми тука дава някакъв акъл че ако изкарам батерията ще прецакам биоса и не ми разрешава да направя номера макар че вече 5 човека ми казват точно това да направя... то пс-то е гранционно и най-добре да отида до сервиза да видя какво ще кажят за по сигурно че вече имам опит с развалянето на компютара.

Едит: Стигнахме до уговорката че ще го носим на сервиз найстина мисля че баща ми има право няма смисал да рискувам с компютер който е под гаранция....

Редактирано от dj_ee3 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно ресет на BIOS може да си спокоен, че няма да "прецакаш" нищо.Щом компа ти е в гарация би трябвало да имаш и Manual за компонентите, поне аз имам.А след това малко ще разгледаш този на дъното и ще разбереш как се прави описано от самия производител, ако беше опасно за компютъра ти няма да ти описват как да го направиш, нали?

Все пак при гаранция е най добре там откъдето си го взел, защото сигурно ще има и лепенка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щеше да е добре отначало да се знае, че е в гаранция. Обикновено като е така, даже не можеш да отвориш кутията.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Баща ми тука дава някакъв акъл че ако изкарам батерията ще прецакам биоса и не ми разрешава да направя номера макар че вече 5 човека ми казват точно това да направя... то пс-то е гранционно и най-добре да отида до сервиза да видя какво ще кажят за по сигурно че вече имам опит с развалянето на компютара.

Едит: Стигнахме до уговорката че ще го носим на сервиз найстина мисля че баща ми има право няма смисал да рискувам с компютер който е под гаранция....

Няма никакъв проблем да махнеш батерията. Даже РС-то може да работи и без батерия. А най-вероятно и в сервиза точно това ще направят, просто ще изгубиш и време и усилия, ако решиш да го носиш. Гаранционната ти карта на цялото РС ли е, или на всеки компонент поотделно?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може захранването да не е издържало на кофти изключванията от щепсела.Дано да се покрива от гаранцията.В сервиза посочен от продавача все ще го пробват и на друго захранване.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами колкото и тъпо да ти звучи си пусни чекдиск на харда, да опраиш проблемите де са се получили слет бруталното изключване на компа по хардиска. Имах подобен проблем и така се закрепи за известно време windowsa дикато по късно се оказа че всичко и идва от видео картата... наложи се да я подменя

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С това захранване този компютър не го пускай изобщо повече. Трябва първо да се пробва с друго, и ако всичко е нормално значи проблема е в захранването. Най - добре бе се прави на майстор ами направо го носи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване