Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Учудващо, но този Download мениджър няма дори и английски интерфейс, ами основният му е на руски.

Ако някой поназнайва руски и му се занимава нека да го преведе - предполагам че това ще повиши до голяма степен интереса на българите към този продукт.

Ако го има вече направено още по-добре ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако го има вече направено още по-добре :)

Има го вече направено - само че естествено струва пари :)

Както можеш да видиш във "Вопросы и ответы"(FAQ) на саита на Download Master(http://www.westbyte.com/dm/)

Вопрос: Почему нет анлийского языка интерфеса?

Ответ: Это можно назвать "платой за бесплатность программы". Версия программы, с поддержкой основных мировых языков (на данный момент более 20), распостранятся за пределами СНГ как shareware.

Руския не ми е особено добър, но все пак:

Въпрос: Защо няма интрерфейс на английси език?

Отговор: Това може да се нарече "цената на безплатността на програмата". Версията на програмата с поддръжка на основните  езици по света(по последни данни над 20), се разпространява ... ? ... като shareware

Платената версия се нарича Internet Download Accelerator http://www.westbyte.com/ida/ или http://kaldata.com/comments.php?id=5519&catid=1

Единствената разлика между двете, доколкото ме е известно е, че Download Master е само с руски интерфейс. Не съм си играл, но може би преводите за IDA ще станат и за DM ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами пак практика на братушките да разпространяват безплатно софта си щом е на руски. Download Master си е IDA с тази разлика, че е само на руски, украински и е напълно безплатен.

И аз мислех да пробвам дали няма да стане БГ превода от IDA за Download Master, но като размислих, тия пичове не пасат трева....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбирам. Добра идея е - така правят безплатен софтуер за своята страна и платен за целия свят :).

Има пач на линковете към калдата, но след като го "пачнах" пак пищи че било хубаво да го платя

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Internet.Download.Accelerator.v4.1.2.845 @ Data.bG

И да не забравиш да благодариш на RaDDiS0n! :)

Редактирано от steliyan (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 месеца по-късно...

Видях във форума, че има интерес за превод на Download Master, и съм готов да го направя, но срещам трудност с отваряне на оригиналния файл, който е във формат MPEG Video File.С какво да отворя гадния файл? sad.gif

пп.Notepad го отваря, но излизат само йероглифи и заврънкулки - може би трябва някаква настройка - опитвах, но не става.Затова моля, който знае да помогне! cool.gif

Редактирано от ozzy1 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрасти!

Първо: Както каза dragozow "браво за ентусиазма".

Второ: Във форума вече има писано по въпроса. Можеш да разгледаш темите:

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=5561 - почти същата тема

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=2206 - пояснение с картинки, че DM и IDA са едно и също нещо

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=6197 - тук можеш да видиш, че преводача на Internet Download Accelerator на български е Sisq0

А от този пост можеш да видиш с коя програмка, ако все пак ти се занимава можеш да се опиташ да преведеш Download Master, въпреки че при наличието на Internet Download Accelerator този труд според мен е излишен, още повече че ти ще преведеш .exe-то за една версия, ама като излезне нова? Целта ми обаче не е да съм навъпреки - ако искаш да си го преведеш за себе си/или за всички :yanim: /, то пожелавам ти успех :bye:!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=2206 - пояснение с картинки, че DM и IDA са едно и също нещо

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=6197 - тук можеш да видиш, че преводача на Internet Download Accelerator на български е Sisq0

А от този пост можеш да видиш с коя програмка, ако все пак ти се занимава можеш да се опиташ да преведеш Download Master, въпреки че при наличието на Internet Download Accelerator този труд според мен е излишен, още повече че ти ще преведеш .exe-то за една версия, ама като излезне нова? Целта ми обаче не е да съм навъпреки - ако искаш да си го преведеш за себе си/или за всички :yanim: /, то пожелавам ти успех :bye:!

<{POST_SNAPBACK}>

=====================================================

Всичко това ми е прекалено ясно, но още по-ясно ми е - пък и на останалите ползватели - че IDA е платена програма, ако не плащаш, трябват кракове , сер номера и т.н., ти ги намираш инсталираш, отначало всичко е ОК, а след някоко дена, програмата се изключва, като ти праща срамното известие, че си я регистрирал с фалшив сериен номер.

Превода на IDА, може би съм направил неофициално пръв аз, което не твърдя със сигурност, но след като не се отваря фаила на Download Master, то не може да се осъществи интеграция, пък и не съм убеден, че всичко е идентично с IDA - тук става въпрос само за лингфаила, за другото съм съгласен.

Ето причината, защо аз, а и други , да ползваме Download Master, а не идентичния IDA, и да искаме превод на роден език.

А за линка - Благодаря :bye:

пп.А сега обърнах внимание на поста, който предлагаш, сори, опитвал съм, с тая програма също не се отварят тези файлове!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Internet Download Accelerator (IDA) не беше "близнак" на Download Master преди той да излезе, но след като се появи, IDA получи финалният си външен вид - точно копие на Download Master. Вярно е, че Download Master дори няма и английски превод, но тя е много по-стабилна програма от IDA и е направена така, че дори хора, които не знаят руски, ще го научат.

IDA поддържа български език и преводът е много добър, но както отбелязах по-горе: IDA е доста по-нестабилен от руския му събратим. Под Windows XP SP1 и SP2 съм забелязал, че когато се копира URL (и когато е включена функцията да проверява адресите) от IE 6, Mozilla Firefox, Netscape в 60% от случаите той забива и е нужен рестарт на програмата. Забелязал съм и други бъгове, затова ви препоръчвам Download Master.

:yanim: Това е мое мнение, не желая да предизвиквам спам в тази тема.

Редактирано от Митака (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
IDA поддържа български език и преводът е много добър, но както отбелязах по-горе: IDA е доста по-нестабилен от руския му събратим. Под Windows XP SP1 и SP2 съм забелязал, че когато се копира URL (и когато е включена функцията да проверява адресите) от IE 6, Mozilla Firefox, Netscape в 60% от случаите той забива и е нужен рестарт на програмата. Забелязал съм и други бъгове, затова ви препоръчвам Download Master.

Това е мое мнение, не желая да предизвиквам спам в тази тема.

<{POST_SNAPBACK}>

========================================================

Eто. и това имах в предвид, след като реших, че трябва превод на руския близнак на IDA, овен всичко написано досега от мен.

А спама, май става нужен, но моля дайте си мненията - необходим ли е превод на DM, или е по добре да се ползва IDA, независимо от всичко описано до тук - проблеми с регистрацията и посочените бъгове!

Всъщност за мен е безсмилено, аз перфектно владея руски език, става въпрос за Вас!!! cool.gif

=========================================================

пп.И все пак , ако никого не интересува превода на DM на BG - език, то моля за информация знещите, възможно ли е отваряне на такъв вид файл, желая да го направя - ако не за друго, то поне за самообразоване!Не желая да изглеждам така :yanim:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Потвърждавам написаното по-горе от Митака, като искам да добавя, че проблемът с IDA го има и при работа с Opera.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен с OZZY1 за IDM, независимо че за мен руския език не е проблем като английския, приветствам превода на български на DM

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...
  • 2 седмици по-късно...

Много ще съм доволен,ако някй направи превод на тая програмка,че не разбирам руски,а много искам да я използвам

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 година по-късно...

Платената версия на същата програма се разпространява като "Internet Download Accelerator" и има английски, български и още 30-тина езика. "Download master" умишлено е без английски език, за да дадат някой лев англоговорящите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Нека някой да се опита да направи превод за тази програма. Наистина ще е от полза на много хора. Така, както е в момента на руски хич не е удобно. Моля, някой който има тази възможност да преведе програмата на български. Благодаря.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...
  • 10 месеца по-късно...

Здравейте много харесвам тази програма и мисля, че тя е сред най-добрите download manager-и. Няма я дори на английски, а на руски, словенски и др. Ще се радвам да я вида на na английски или на български. cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте много харесвам тази програма и мисля, че тя е сред най-добрите download manager-и. Няма я дори на английски, а на руски, словенски и др. Ще се радвам да я вида на na английски или на български. cool.gif

Аз съм на същото мнение!Много ще съм доволен да я видя на български!!!Много!!! :):P:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе искаме превод не друго производсто :)

Тфа е като лекарставата Аспирин има на над 30 фирми обаче хората принципно търсят по 1 вид ;)

Нека някой се опит да я преведе :>

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Платената версия на същата програма се разпространява като "Internet Download Accelerator" и има английски, български и още 30-тина езика. "Download master" умишлено е без английски език, за да дадат някой лев англоговорящите.

Повече от това мисля, че няма какво да се каже!

За да се преведе мастера на БГ, най-малкото преводача трябва да пренапише кода на програмата... не вярвам някой да се захване!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване