Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

След като няколко пъти питах тук за конфигурации за приятели, най-после дойде време и аз да си сменя компютъра. Тъй като съм "леко" бос в тия неща ще ви помоля за съвет. Това което виждам ми допада, защото щайгата от която ви пиша е от 2000-та година, та всичко което погледна ми се вижда ново и много готино по сайтовете. Спрях се на това. Бюджета ми е 1000 лева. Единственото което разбрах, е 500 гиги хард (достатъчен ми е), 2 гиги рам (и той стига) и че процесора е 3 ядра. Другото надявам се вие да кажете дали го бива. Евентуално за останалите пари може да ми предложите друга видео карта. Благодаря на отзивчивите.

Едит: Извинете, обърках валутите.

Редактирано от RefreshMe (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За амд или интел няма да коментирам,ако не ти трябва за игри е идеален, е ще ти вървят, но не на макс. И ще ти дам един съвет от личен опит , никога не си взимай каквото и да е от ЖАР или АРГУС, преди време си взех ПЦ от аргус и пускам аз това пц в къщи и какво да вида , само се рестартира, понеже е гаранционно и не пипам а нося обратно в магазина , 2 месеца го ремонтираха , върнаха го и пак се рестартираше постоянно , пак в магазина и тоя път 2 седмици , връщат ми го и какво да видя , не се рестартира ,но само забива като е в Windows , най накрая го отворих , правих тестове и сам си купих рам и захранване и така. За ЖАР мога да ти кажа ,че са такива измамници , че няма на къде , купувам ПЦ , носа в къщи работи 1 седмица и край , айде в сервиза (рестартираше се като пусна филм или игра или музика ....). Взех го следващата седмица, работи си (слава богу) , гледам аз няма стикер за гаранция и НЯМА БОЛТЧЕТА!, отварям и гледам дъното закрепено с една пластмасова скоба и дъвка!!!!! Нямаше 1 болтче в тоя ПЦ освен на захранването и след всичко това след време чиста си го аз и да си сложа нова паста на ЦПУ то , 1 фр беше с мен , и гледам на процесора му е пукнат кристала и той вика това е моя процесор (беше си продал ПЦ то в ЖАР) , донесе ми гаранцията от него , същите номера ,абе всичко . Има още доста случки с ЖАР и мой познати , но поста ще стане много голям ,ако почна да реда всичко. НЕ КУПУВАЙТЕ ОТ ЖАР!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят съвет е да си избереш друга фирма.

Два пъти съм пазарувал от JAR и не съм доволен, само проблеми ще имаш с тях.

Най-големият проблем при готовите им компютрърни конфигурации е скапаното захранване което след почти сигурен дефек ще ти отнесе половината чаркове, а при видим дефект те не признават гаранцията.

Редактирано от zackbg (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имах много-проблеми със Жар .Исках да си взема една раница нищо сложно. 2 месеца ме размотаваха бях си внесъл капаро и само ме разкарваха 2 месеца и нищо не направиха -при тях анархията е пълна.Изтеглих си поръчката, защото ми писна и я пуснах в друга фирма и след два дена ми доставиха исканата от мен раница .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

3-ма човека за няма 1 час. Ще ви послушам и ще се насоча към друга фирма.

А що се отнася до готовите конфигурации - ами аз нямам познания и не мога сам да си избера компонентите, затова се насочвам към готова.

Едит: За това предложение какво ще кажете?

Малко е по-евтино, та може да се смени някоя част за по-мощна.

Edit: Тази видео карта ще стане ли? GF 9600GT, 512MB Sweex, 256bit, DDR3, PCI Express, TV Out

Искам по-голям хард диск - 500 гиги. WD?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се набутвай с тия стари процесори 6-та серия. Взимай си нови части :

Процесор - 45nm - Е5200, Е7200/7300, Е8200/8400/8500.

Хард - AALS серията на WD с 5 години гаранция, F1 серията на Samsung, 7200.11 на Seagate.

Видеокарта - 9500GT, 9600GT, 9800GT, GTX260, GTX280 - nVidia, 4670, 4830, 4850, 4870, 4870x2 - ATI.

RAM - DDR2, по възможност на 1066MHz - Corsair, OCZ, G. Skill...

Дъно - ако имаш пари, с P45 чипсет, ако нямаш, с P35 - Gigabyte, ASUS, MSI, Jetway, DFI (в никакъв случай ECS).

Захранване - според видеото, от 450W нагоре - Fortron, PoV, Chieftec, Corsair.

Кутия - за каквато останат пари, гледай да е по-широка и да ти допада на дизайн.

Харесваш си компонентите от там, където са най-евтини и не ти слагат лепенка на цялата кутия, а ти дават гаранция за всеки компонент.

Редактирано от ivanvazovv (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя съвет е: НИКОГА не купувай цял комп, винаги си сглобявай сам! :P И да няма лепенка на кутията да можеш да си го чистиш!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GIGABYTE EP35-DS3, P35

INTEL C2D 2.50GHz CONROE E5200

2xADATA 1GB DDR II 800

WD 640GB 7200 32MB SATA II

PALIT 512M GF9600GT SUPER DDR III PCI-E 1

FOXCONN ZL-699/400W DELTA

DVD-RW GSA-H66N, SATA, Black/Gray

~ 900 лв с ДДС от SKY ако не играеш игри може да вземеш по-евтино видео и да смениш паметта с на 1066 или 2х2ГБ(засега и 2х1 стига )

Редактирано от coolmeen (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А що се отнася до готовите конфигурации - ами аз нямам познания и не мога сам да си избера компонентите, затова се насочвам към готова

Здравей, Рефреш.

За това мога да ти дам малко кураж като ти кажа ,че преди близо година се допитах ТУК във форума , бяха ми дадени ценни съвети за компонентите на моята машина , отидох в магазина ,напазарувах, и след 2 дни внимателно четене на упътванията и 1-2 клипчета в YouTube, си сглобих сам машината която бачка и до днес и не е спирана за повече от 10 минути 2 пъти.

Затова не е необходимо кой знае какво , а само малко(много малко) техническа грамотност, да не бързаш, и да проверяваш 4-5 пъти всичко.

Дадени са ти малко идеи , запитай пак , иди и си купи частите и си събери машината сам. Викни някой приятел , гледайте , питайте и съм сигурен ,че след 1 седмица ще драснеш няколко реда с възторг.

Както многократно е коментирано тук готова машина НЕ е за предпочитане.Все пак последния избор е твой.

Вярно,че доста пари ще са ти пред очите , но се абстрахирай от това и давай смело.

П.П.

Ако се сметне това за спам, да се изтрие , но само искам да окуража човека и да не си дава паричките за NoName дъно, захранване и т.н.

Редактирано от viper7277 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
GIGABYTE EP35-DS3, P35

2xADATA 1GB DDR II 800

~ 900 лв с ДДС от SKY ако не играеш игри може да вземеш по-евтино видео и да смениш паметта с на 1066 или 2х2ГБ(засега и 2х1 стига )

Благодаря за това предложение!

Не играя игри, но ако тази видео карта е добра, нека остане, в следващите 3 години едва ли ще си взимам комп, а до ъпгрейд няма да стигна и така да се каже, веднъж ще купувам, ако ме разбирате какво искам да кажа.

Разгледах в сайта на Sky тези компоненти, единствено добавих тези памети 042. ADATA 2 x 2GB DDR II 800 поради горната причина, която казах. Интересувам се, дали ще станат за това дъно. И ако "да" направо ще поръчам или пък ще поискам съвет за цените от един познат, който повече разбира от мен, въпреки, че сега четох, че тази фирма била коректна и държала ниски цени. Всичко плюс паметта, която писах аз излиза 968,8 лева, което за мен е напълно приемливо.

viper7277, благодаря за окуражаващият пост. Сам ме е страх да сглобявам, за да не объркам работите, не съм толкова навътре. По-скоро ще поискам услуга от приятел, в краен случай ще ида в компютърен магазин да ми го сглобят. В този ред на мисли, ще съм благодарен някой ако ми каже проверен в това отношение магазин/сервиз където да го сглобят в Пловдив. Благодаря ви.

Едит: А по отношение на шума можете ли да кажете някакви предположения, кака ще се държи компютъра?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Благодаря за това предложение!

Не играя игри, но ако тази видео карта е добра, нека остане, в следващите 3 години едва ли ще си взимам комп, а до ъпгрейд няма да стигна и така да се каже, веднъж ще купувам, ако ме разбирате какво искам да кажа.

Разгледах в сайта на Sky тези компоненти, единствено добавих тези памети 042. ADATA 2 x 2GB DDR II 800 поради горната причина, която казах. Интересувам се, дали ще станат за това дъно. И ако "да" направо ще поръчам или пък ще поискам съвет за цените от един познат, който повече разбира от мен, въпреки, че сега четох, че тази фирма била коректна и държала ниски цени. Всичко плюс паметта, която писах аз излиза 968,8 лева, което за мен е напълно приемливо.

viper7277, благодаря за окуражаващият пост. Сам ме е страх да сглобявам, за да не объркам работите, не съм толкова навътре. По-скоро ще поискам услуга от приятел, в краен случай ще ида в компютърен магазин да ми го сглобят. В този ред на мисли, ще съм благодарен някой ако ми каже проверен в това отношение магазин/сервиз където да го сглобят в Пловдив. Благодаря ви.

да паметта става даже мислих да ти я предложа ,но мислех че бюджета е строго ограничен... ;)

иначе клипа за който коври viper7277 май е този biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още нещо искам да попитам, тая кутия която ми предложихте със сигурност ли ще стане - откъм захранване и място. Да не стане така да купя нещо, което няма да мога да ползвам, защото други пари нямам, само това са ми и ако стане нещо подобно пак ще трябва да чакам за ново PC. Извинете, че питам толкоз, но това за пръв път го правя и не искам да се стига до грешки.

Edit: Още 1 въпрос. Всички нужни кабели и болтчета ще бъдат ли включени към компонентите или трябва да ги взимам отделно?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Edit: Още 1 въпрос. Всички нужни кабели и болтчета ще бъдат ли включени към компонентите или трябва да ги взимам отделно?

Захранването си е с кабели.С кутията има кабелчета за лампичките и др. С дъното има всичко необходимо( болтчета, кабели за хард-а, и т.н.) .Поне аз като купувах беше така, и да уточня, не съм купувал в България.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Захранването си е с кабели.С кутията има кабелчета за лампичките и др. С дъното има всичко необходимо( болтчета, кабели за хард-а, и т.н.) .Поне аз като купувах беше така, и да уточня, не съм купувал в България.

Малки уточнения:

винтчета,болтчета, гайки и запетайки, идват с кутията. Зависи каква е тя може и захранващ кабел да има. Ако кутията е със захранване ще има кабел. По-скъпите захранвания идват със захранващ кабел и винтчета и кабелни вързалки(тъп пример: Fortron PNF идва голо като пушка. Fоrtron Bluestorm идва в кутия с предварително споменатите екстри)

В кутията на дъното има един ферман като за индианци, с него помощ ще си събереш преспокойно машината. Както са ти казали вече, важното е да си внимателен, да не бързаш и да проверяваш всичко.

Намираш си място, да ти е удобно. На леглото примерно, като за пръв път. разопаковаш всичко. Слагаш дъното върху кутията му, слагаш процесора, после охлаждането. Щипките му не ги върти, само ги натискаш докато щракнат. После обръщаш дънот да видиш дали са хванали добре. Дръпни ги една по една за по сигурно. Закачаш вентилатора за буксата му на дъното, намира се около процесора, най-често горе в дясно. Слагаш рамта. Двете плочки в еднакво оцветени слотове. Виждаш на коя страна трябва да е паметта(знаеш, има една вдлъбнатина който не е по-средата). Отваряш клипсите на слота и внимателно слагаш плочката, първо да пасне в единя край и после я натискаш към другия. Това е можеби най-притеснителната процедура защото се упражнява най-много сила.

Останалото е лесно.

И най-важното, пусни го с махнат страничен капак и се убеди че всички вентилатори се въртят! Както и че някой кабел не им пречи.

Редактирано от go6o_kara (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днеска смятам да поръчам. Само още един въпрос искам да задам преди поръчката. Тази паста, дето се слага на процесора, с него ли върви и ако "не" продава ли се по компютърните магазини?

Също така, за кутията не ми казахте - сигурно ли е, че всичко ще пасне и достатъчно голяма ли е, захранването как е?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Днеска смятам да поръчам. Само още един въпрос искам да задам преди поръчката. Тази паста, дето се слага на процесора, с него ли върви и ако "не" продава ли се по компютърните магазини?

Също така, за кутията не ми казахте - сигурно ли е, че всичко ще пасне и достатъчно голяма ли е, захранването как е?

По принцип на всички охлаждания си има поставена термопаста. Ако процесора ти е с боксово охлаждане, то задължително има поставена термопаста. Такава термопаста се продава по компютърните матазини.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За амд или интел няма да коментирам,ако не ти трябва за игри е идеален, е ще ти вървят, но не на макс. И ще ти дам един съвет от личен опит , никога не си взимай каквото и да е от ЖАР или АРГУС, преди време си взех ПЦ от аргус и пускам аз това пц в къщи и какво да вида , само се рестартира, понеже е гаранционно и не пипам а нося обратно в магазина , 2 месеца го ремонтираха , върнаха го и пак се рестартираше постоянно , пак в магазина и тоя път 2 седмици , връщат ми го и какво да видя , не се рестартира ,но само забива като е в Windows , най накрая го отворих , правих тестове и сам си купих рам и захранване и така. За ЖАР мога да ти кажа ,че са такива измамници , че няма на къде , купувам ПЦ , носа в къщи работи 1 седмица и край , айде в сервиза (рестартираше се като пусна филм или игра или музика ....). Взех го следващата седмица, работи си (слава богу) , гледам аз няма стикер за гаранция и НЯМА БОЛТЧЕТА!, отварям и гледам дъното закрепено с една пластмасова скоба и дъвка!!!!! Нямаше 1 болтче в тоя ПЦ освен на захранването и след всичко това след време чиста си го аз и да си сложа нова паста на ЦПУ то , 1 фр беше с мен , и гледам на процесора му е пукнат кристала и той вика това е моя процесор (беше си продал ПЦ то в ЖАР) , донесе ми гаранцията от него , същите номера ,абе всичко . Има още доста случки с ЖАР и мой познати , но поста ще стане много голям ,ако почна да реда всичко. НЕ КУПУВАЙТЕ ОТ ЖАР!!!

Аз имам над 100 такива, като професионалист, и те подкрепям напълно.Не купувайте!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за бързите отговори!

В такъв случай поръчвам. cool.gif

Εdit: Никой нищо не ми каза дали захранването е достатъчно и кутията?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Благодаря ви за бързите отговори!

В такъв случай поръчвам. cool.gif

Εdit: Никой нищо не ми каза дали захранването е достатъчно и кутията?

Значи е достатъчно, споко! ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
GIGABYTE EP35-DS3, P35

2xADATA 1GB DDR II 800

Прекрасно предложение, подкрепям!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само бих те посъветвал да вземеш едно от тези ДВД устройства:

Най-добрите оптични устройства на пазара към 07.11.2008 (by tonich, rager):

Parallel ATA:

Asus DRW-2014L1

Lite-On DH-20A3P/DH-20A3H

Nec AD-7200A/AD-7201A/AD-7203A

Pioneer DVR-116D

Samsung SH-202J

Serial ATA:

Asus DRW-2014L1T

Lite-On DH-20A3S/DH-20A3L

Nec AD-7200S/AD-7201S/AD-7203S

Pioneer DVR-216D

Samsung SH-S203B

Забележка:

Optiarc AD-7190A = Lite-On DH-20A3P

Optiarc AD-7191A = Lite-On DH-20A3H

Optiarc AD-7190S = Lite-On DH-20A3S

Optiarc AD-7191S = Lite-On DH-20A3L

Sony DRU-190S = Lite-On DH-20A3S

Източник: hardwareBG.com

Редактирано от androns (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

img24255113501fi5.th.jpg

Одеве пристигна пратката, след малко почваме да сглобяваме. Единствено записвачката не такава каквато ми казахте, пича от Скай каза, че нямат и ще сложи на Асус. (Asus DRW-2014L1T)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
img24255113501fi5.th.jpg

Одеве пристигна пратката, след малко почваме да сглобяваме. Единствено записвачката не такава каквато ми казахте, пича от Скай каза, че нямат и ще сложи на Асус. (Asus DRW-2014L1T)

Екстра. Асусчето си е много добро.Аз имам 1814 и съм страшно доволен, няма да се разочароваш и ти.Пиши като подкараш машината дали си доволен.. ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване