Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

принтера ми цапа листите

Препоръчан отговор

След като си купих принтер HP1005 всичко си работеше нормално. След като го заредих веднъж печаташе бледо и след извество време взе да цапа листите но по малко. сега го заредих пак и вече доста ги цапа. Имам в предвид лента широка около 5 см от горния край на листа до долния. Отварям капака на тонера и почиствам синята част - мисля че се казва барабан с памук, печата 5 листа добре и после пак цапа. Въпроса ми е дали може да се оправи или да купувам нова глава. Има ли по-евтин заместитетел на тази (35A). Четох че С7115 е съвместима с 1005 ама май става въпрос за друго 1005.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Маймуни с трици не се ловят !

Принципно касетата е за еднократна употреба. Всичко друго е на собствен риск и без гаранция.

Купи си нова оргинална касета !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Маймуни с трици не се ловят !

Принципно касетата е за еднократна употреба. Всичко друго е на собствен риск и без гаранция.

Купи си нова оргинална касета !

Принципите не са това което са (все пак сме в България всеки гледа да спести някои лев)

Аз лично имам 70к копия с 1бр. q2612a касета или иначе казоно за HP1010

А колкото до проблема на пича

от отва което е написал мисля че проблема е в това синьо нещо наречено барабан :laughing5:

П.п

отиди в някоя фирма която се занимава с рециклиране на тонер касети така ще ти излезне по ефтино от нова и ако са добри в това което правят няма да има комптомиси в качеството на печат като избледняване и цапане

Редактирано от alek0630 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Осветен валяк.

Това какво означава?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това какво означава?

трябва да смениш оптичния вал или барабан както е прието да се казва (ТОВА Е ВАЛЯК ЗА НЕГО )

ВАЛЯКА Е ЗА АСВАЛТИРАНЕ

Редактирано от alek0630 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбрах термина осветен какво означава и знаете ли някъде във варна където да се продават рециклирани глави за този принтер.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не разбрах термина осветен какво означава и знаете ли някъде във варна където да се продават рециклирани глави за този принтер.

не да се продават рециклирани а да рециклират твоята

http://www.google.bg/search?q=%D0%B2%D0%B0...lient=firefox-a

казано на български да я напълнят и да я оправят да не ти прави проблеми

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази касета специално има и чип. След пълнене е желателно и той да бъде заменен. Бледото печатане може да се е дължало и на него. Хубаво е да приложиш снимка на това как цапа, понеже наистина тази лента може да се дължи на оптичният барабан, но може и да се дължи на други причини.

chip.gif

Редактирано от DoGa (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Стига сте говорили глупости на човека че цапането било от чипа. Чипа освен да комуникира с принтера относно броя на копията няма никакво друго действие в процеса на печат. Истината за бледия печат при този принтер е, че тонера му е полимерен както цветните тонери и рециклаторската индустрия все още не е разработила хубави тонери за него. Известно подобрение може да се наблюдава ако увеличиш на 1200 резолюцията, но тогава ще ти свършва по-бързо тонера. На практика функцията toner save е намаляване на резолюцията. Относно цапанетото то може да е от много неща, но в случая не е от барабана или валяка както го наричате:speak: Възможно е почистващия нож да не прави добър контакт с барабана, тогава се получава вертиканлна ивица по целия лист. Ако магнитния вал (девелопер) не е добре почистен, той полепва петна и разнася тонера и цапа копията. За дефект при барабана може да се говори ако е чукнат, тогава точките на копието ще са приблизително през 4 см или ако е изхабен. При изхабен барабан първо дефекта се наблюдава в крайщата на листа и лесно може да се познае визуално. Та за съжаление при тези принтери не може да очакваш по-добро качество при рециклиране, но проблема ти с мазането е резултат на некадърна рециклаторска работа, така че иди при тях и им направи рекламация да ти направят касетата като хората. Айде успех надявам се да съм помогнал;) Забравих да допълня че c7115 е за принтер 1200 и няма нищо общо с този та да не си вземеш такава касета, че ще се чудиш какво да я правиш. За да удължиш живота на барана гледай като е възможно да пускаш повече страници наведнъж. Има огромна разлика дали ще пуснеш 10 страници една по една или ще ги пуснеш наведнъж. Всъщност реално погледнато това е глупаво тъй като един барабан струва 3-4 лева, друг е въпроса че фирмите като го сменят ти взимат 20 лева отгоре

Редактирано от Killmister (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване