Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Ако аз видя статия в която те оплюват и я постна тука, това че не е моя, освобождава ли ме от отговорността за разпространението?

Не, не бих си и помислил. Нали знаеш: "ти си каквото ядеш" - ти очевидно недолюбваш маргарин (като мен) следователно няма как да те сравнявам с него :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не бих си и помислил. Нали знаеш: "ти си каквото ядеш" - ти очевидно недолюбваш маргарин (като мен) следователно няма как да те сравнявам с него :P

а така разбрахме се

аз ям краве масълце, и тъй като все още не мога да открия свястно българско щото бъкани всички с вода - спонсорирам германската икономика

:P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а така разбрахме се

аз ям краве масълце, и тъй като все още не мога да открия свястно българско щото бъкани всички с вода - спонсорирам германската икономика

Жената носи някво от селото. Гарантира от вътрешни източници, че ставало. И вкусовите ми рецептори ѝ вярват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жената носи някво от селото. Гарантира от вътрешни източници, че ставало. И вкусовите ми рецептори ѝ вярват.

е кой си има село, от там със сигурност е масло истинско

сетих се едно време че се продаваше и насипно, помните ли

в тава, едни големи жълти рошави бучки масълце

оф спомени

Редактирано от haidukpikaso (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е кой си има село, от там със сигурност е масло истинско

То не е домашно, а от няква там местна мандра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гуруто на фитнеса Джак Лалейн (той е и един от най-добрите експерти в света в областта на храненето) казва:

"Ако човек го е създал, не го яж!".

Маргаринът е от храните, създадени от човека. :)

Аз ям масло.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ям масло.

Маслото и то е създадено от хората. Яж каймак :P Едно време имахме в мойто село кози и овце и глей дали не трепех човек за каймака.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Маслото и то е създадено от хората. Яж каймак :P Едно време имахме в мойто село кози и овце и глей дали не трепех човек за каймака.

По тази логика и зеленчуците не са естествени, защото се произвеждат от хората. :D

Моят прадядо гледаше много овце и може би това е причината да обожавам каймак от овче мляко.

Не пренебрегвам и този от кравето, както и сметаната, стига да съм сигурна, че е натурална.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По тази логика и зеленчуците не са естествени, защото се произвеждат от хората.

Не казах не естествено а произведено. Краставицата я късаш и я ядеш. Маслото го биеш, па отцеждаш... Редактирано от flare (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Краставицата я късаш и я ядеш. Маслото го биеш, па отцеждаш...

Е, маслото за разлика от краставиците не е храна за мързеливци. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, маслото за разлика от краставиците не е храна за мързеливци. :)

Е ти не прочете ли къв зор е да се направи маргарин а? Значи той е за най-работливите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е ти не прочете ли къв зор е да се направи маргарин а? Значи той е за най-работливите.

В домашни условия е невъзможно да се направи маргарин (за разлика от маслото), т.е. и маргаринът спада към храните за мързеливци - какво по-лесно от това, да отскочиш до магазина. :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нито маргарин,нито масло и двете са изкуствени храни! ;)

От тях се и мързелува! ;)

Плодовете,зеленчуците и ядките са друго нещо,естествена,природна храна! ;)

Редактирано от Eternal Life (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хаха и какво му е изкуственото на маслото

обожавам препечена филийка с масълце

ти си рупай ядки

108549_375_282_4x3.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хаха и какво му е изкуственото на маслото

обожавам препечена филийка с масълце

ти си рупай ядки

Всеки прави своя избор какво да даде на своя организъм,щом смяташ,че това е правилната храна за теб,добре! :)

Иначе научно е доказано,че маслото спада към вредните и изкуствени храни! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки прави своя избор какво да даде на своя организъм,щом смяташ,че това е правилната храната храна за теб,добре! :)

Иначе научно е доказано,че маслото спада към вредните и изкуствени храни! ;)

и една шунка като пльосна отгоре

нека ми е вредно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много обичам зеленчуци задушени с масълце и поръсени със смлени ядки. :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гуруто на фитнеса Джак Лалейн (той е и един от най-добрите експерти в света в областта на храненето) казва:

"Ако човек го е създал, не го яж!".

Маргаринът е от храните, създадени от човека. :)

Аз ям масло.

Мисля, че гурото е имал предвид комерсиално (химично) създадените храни, какъвто е маргарина, нищо общо с маслото. Маслото май го отричаха заради холестерола.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че гурото е имал предвид комерсиално (химично) създадените храни, какъвто е маргарина, нищо общо с маслото. Маслото май го отричаха заради холестерола.

Да, точно това е имал предвид.

А колкото до маслото, вече е доказано, че мазнините от животински произход са полезни за здравето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи от количеството. Аз не съм фен на диетите, но е доказано, че при диети организма се детоксикира и се изчиства от редица болести (включително и кожни такива като псориазис).

Не бих карал само на чай и плодове (в стил д-р Емилова), но гледам да намалявам месото (или поне гледам да не ям тежки меса, а да карам на риба и пилешко - не че първите не са токсични от достатъчно замърсените ни води, а вторите не са пълнени с антибиотици), но поне са по-леки меса и не окисляват много кръвта. Сега в месото може да има незаменими аминокиселини и протеини (необходими особено при фитнес), но и хапването на повече животински продукти вдига нивото на пикочната киселина в кръвта и това може да доведе до подагра. Затова след мръвки е препоръчително да се ядат много плодове или алкални храни за да неутрализира киселинността в организма.

Хапването на плодове пък е по-полезно от хапването на сладки изделия, защото все пак фруктозата се разгражда по-лесно от захарозата и глюкозата и така спада шанса от диабет.

С други думи всичко е до количеството и баланса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А колкото до маслото, вече е доказано, че мазнините от животински произход са полезни за здравето.

Няма такова нещо! ;)

Прекомерната употреба на масло пречи на храносмилането. ;)

------------------------------------------------------------------------------------

А иначе,търсената полезност от маслото може да се получи от подходящо приготвените маслини.

Маслото в тях е по-добро от което и да е лекарство за страдащите от запек,туберкулоза,както и за хората с възпалени и раздразнени стомаси.

Като храна е по-добро от всяка мазнина,получена след вторична преработка от животни. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма такова нещо! ;)

------------------------------------------------------------------------------------

А иначе,търсената полезност от маслото може да се получи от подходящо приготвените маслини.

Маслото в тях е по-добро от което и да е лекарство за страдащите от запек,туберкулоза,както и за хората с възпалени и раздразнени стомаси.

Като храна е по-добро от всяка мазнина,получена след вторична преработка от животни. ;)

Който страда от описаните от теб проблеми, да си го яде, на мен маслото ми се отразява добре. :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на мен не ми пречи ич ама ич

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на мен маслото ми се отразява добре. :P

Добре! :P

на мен не ми пречи ич ама ич

Мажете върху студен хляб,ако така ви е по апетитно,това ще ви нанесе много по-малка вреда! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре,поне го мажете върху студен хляб,това ще ви нанесе много по-малка вреда! ;):P

как върху студен ти чуваш ли се кво говориш

пре-пе-че-на филийка

да се разтопи мммммм

:lick lips:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...