Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте.Преди 3 седмици си купих 4гб памет.Kit 2x2гб.Избрах я от конфигуратора на производителя за съотвтното дъно.BIOSa ги разпозна като 4096.XPто позна 3.5гб(с 32битова версия съм).До вчера всичко вървеше нормално.Изведнъж обаче почнаха проблемите.Компа започна да забива,да се рестартира.Значи работи известно време нормално и забие.Рестартирам,XPто изкара началния екран и увисне.Пак рестарт,известно време работи и отведнъж пак забие.Или се рестартира. И всичко това без да е бил натоварен.Извадих новата памет и върнах старата,2x1гб.И проблемите изчезнаха.Може ли някой да ми обясни причините за тези проблеми?И евентуално да даде съвет за отстраняването им,за което предварително благодаря.Дъното ми е Gigabyte-M61SME-S2,AMD Athlon 64 x2 4200+,AM2,стара RAM памет 2x1 gb KINGSTON KVR800D2N5/1G, новата RAM е CORSAIR VS4GBKIT667D2G,ASUS Gf7300GT

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пусни на новата памет програмка за тестване на паметта, също е добре ако можеш да я тестваш на друг комп. ако проблема е налице си потърси гаранционната карта на паметите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип ХП 32-битово никога не разпознава пълните 4ГБ рам, ако са сложени толкова. Разпознава около 3,2-3,5ГБ. Повече не може. Ако сложиш 64-битов ХП, ще ги разпознае като 4ГБ.

Щом ти дава разни проблеми, най-добре тествай новата с някоя програма за по-сигурно и след това ще мислим, какъв е проблемът.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти си поредния пострадал от калпавите памети на Corsair. Те имат масова несъвместимост не само с една торба хардуер, но и със самите себе си! Ама никой нито ти го казва, нито го твърди. Проблема е с паметите. На тестовете ще излезнат ОК поотделно. Но заедно гърмят. Просто ги продай и си купи каквито други искаш, но с Corsair не се занимавай! Само проблеми навличат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ти си поредния пострадал от калпавите памети на Corsair. Те имат масова несъвместимост не само с една торба хардуер, но и със самите себе си! Ама никой нито ти го казва, нито го твърди. Проблема е с паметите. На тестовете ще излезнат ОК поотделно. Но заедно гърмят. Просто ги продай и си купи каквито други искаш, но с Corsair не се занимавай! Само проблеми навличат.

Затова съм с кит 2х2 от Юли и компа го гърча всевъзможно и няма проблем, и под ХР, вече Vista.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Затова съм с кит 2х2 от Юли и компа го гърча всевъзможно и няма проблем, и под ХР, вече Vista.

Аз за китовете точно говорех! Ама имал си късмет просто.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравеите,да не пускам нова тема да питам нещо подобно.

ep45-ds4

q6600

gf9800gt

слагам виста 32 битова с 2x2gb A-data 1066 и ги вижда като 3326gb

ps Сменен е и биоса с F8.

Редактирано от lion73bg (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ep45-ds4

q6600

gf9800gt

Ами толкова трябва да се виждат! Пълноценно както и да го въртиш не можеш да ги ползваш всичките под 32-битова ОС. Даже и да можеш да ги ползваш те са с много бавен достъп над тези които ти ги изписва, и има смисъл само ако ще зареждаш бази данни в паметта!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново.Значи пуснах два теста на паметта.Единия беше с Memtest86.Никакви грешки.След това пуснах и Windows Memory Diagnostic и пак нищо.След това ми хрумна да сложа само по една плочка от 2гб.Компа си вървеше

нормално,обаче ми направи впечатление,че при едната плочка като и разменям мястото в слотовете, в System Properties ми показва:... dual core processor 991MHz 2.00 gb of RAM.Когато я сложих на другия слот ми показа :.....2.00GHz 2.00GB of RAM.Повторих същият тест и с другата плочка.И в двата случая ми показа:....2.11GHz 2.00GB of RAM.Което си мисля,че е правилното.Пробвах и варианта с една плочка 2гб и една 1 гб.Работеше нормално.Някакви мнения и предположения?

post-195007-1226969459_thumb.jpg

post-195007-1226969607_thumb.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора ти поддържа Cool'n'Quiet™ и може би заради него ти играе честотата на процесора! Нека кажат привържениците на AMD. Аз лично съм фен на Intel.

Редактирано от FenaBG (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ep45-ds4

q6600

gf9800gt

Ами толкова трябва да се виждат! Пълноценно както и да го въртиш не можеш да ги ползваш всичките под 32-битова ОС. Даже и да можеш да ги ползваш те са с много бавен достъп над тези които ти ги изписва, и има смисъл само ако ще зареждаш бази данни в паметта!

Ако сложиш един SP1 на Вистата може и да изгрееш......нищо че е 32 бита...

Процесора ти поддържа Cool'n'Quiet™ и може би заради него ти играе честотата на процесора! Нека кажат привържениците на AMD. Аз лично съм фен на Intel.

Правилно разсъждаваш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване