Премини към съдържанието
Jey

Проблеми с инсталацията на Windows XP

Препоръчан отговор

Здравейте имам проблем с инсталирането на Windows XP.

Всичко е наред до момента когато файловете са копирани и системата трябва да се рестартира за да започне инсталацията. След рестарта пак си зарежда от CD- то аз не потвърждавам да стартира от BOOT-a естествено за да си започне инсталацията от копираните файлове но тогава ништо повече не се случва. Чаках го доста време просто не захапва . Няколко пъти го пробах и пак ништо.

Може ли някой да помогне

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е наред до момента когато файловете са копирани и системата трябва да се рестартира за да започне инсталацията. След рестарта пак си зарежда от CD- то аз не потвърждавам да стартира от BOOT-a естествено за да си започне инсталацията от копираните файлове но тогава ништо повече не се случва. Чаках го доста време просто не захапва . Няколко пъти го пробах и пак ништо.

Може ли някой да помогне

А за харда драйвери инсталира ли? Ако не ти го е разпознал,трябва драйвери. Може да е копирал файловете на неразпознат хард и тогава всичко се губи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А за харда драйвери инсталира ли? Ако не ти го е разпознал,трябва драйвери. Може да е копирал файловете на неразпознат хард и тогава всичко се губи.

не, не сам инсталирал драйвери за хард-а. Не мога да намеря диска ;)

Редактирано от Jey (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
не, не сам инсталирал драйвери за хард-а. Не мога да намеря диска :rolleyes:

Еми кажи какъв е, може и от нета да свалиш, тъкмо ще са обновени. cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Баах мааму, то както е тръгнало ще трябва първо за процесора да инсталирам драйвери.

Ама къде ще ги инсталирам ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е наред до момента когато файловете са копирани и системата трябва да се рестартира за да започне инсталацията. След рестарта...

...влез в BIOS и задай First Boot Device да е харда. Не ти трябват драйвери и т.н. глупости.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, понеже проблема ми е подобен и затова не отворих нова тема.

Значи купих си лаптоп за който ме увериха в магазина, че става за XP (не я искам тъпата виста) т.е. има драйвери в нета (намерих ги), и при опита ми да му инсталирам XP , след появата на инсталационния екран, и след като си сканира устройствата и точно в момента в който трябва да започне първото копиране на файлове – преди форматирането на диска, инсталацията спира и ми дава съобщение от рода на : проверете диска за вируси и да се стартира командата ”CHDISC /F:” (сигурно бъркам изписването в момента) , като стартирам командата и ми изписва, че в диска няма регламент за FAT32 (тук пак може малко на изуст).И тъй като безпроблемно съм инсталирала една камара ПС-та (и стари и нови) и 2 нови лаптопа до момента, и си мисля че „много знам” и така реших да форматирам диска от доса – format C:.И май че оплесках нещата – изтрих доса ама карай … и друг път съм го правила, но не е представлявало проблем при инсталацията на Windows(98, XP).Обаче пък ми направи впечатление че го даде ужасно малък ”C:”-то 96 ГБ, а той е 250ГБ, пък и горната команда се отнасяше за F: ?, да не би да става въпрос за два диска … абе общо взето нещо ми убягва, ще се радвам някой да ме светне.

ПП. След горната пледоария, попрочетох по надолу във форума и май се светнах че се опитвам да инсталирам windows без SATA драйвери, защото при съобщението ми вадеше това 0xc000007b и това 0xc000000b

Е как се инсталират тези чудеса?

Редактирано от tesa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте, понеже проблема ми е подобен и затова не отворих нова тема.

Значи купих си лаптоп за който ме увериха в магазина, че става за XP (не я искам тъпата виста) т.е. има драйвери в нета (намерих ги), и при опита ми да му инсталирам XP , след появата на инсталационния екран, и след като си сканира устройствата и точно в момента в който трябва да започне първото копиране на файлове – преди форматирането на диска, инсталацията спира и ми дава съобщение от рода на : проверете диска за вируси и да се стартира командата ”CHDISC /F:” (сигурно бъркам изписването в момента) , като стартирам командата и ми изписва, че в диска няма регламент за FAT32 (тук пак може малко на изуст).И тъй като безпроблемно съм инсталирала една камара ПС-та (и стари и нови) и 2 нови лаптопа до момента, и си мисля че „много знам” и така реших да форматирам диска от доса – format C:.И май че оплесках нещата – изтрих доса ама карай … и друг път съм го правила, но не е представлявало проблем при инсталацията на Windows(98, XP).Обаче пък ми направи впечатление че го даде ужасно малък ”C:”-то 96 ГБ, а той е 250ГБ, пък и горната команда се отнасяше за F: ?, да не би да става въпрос за два диска … абе общо взето нещо ми убягва, ще се радвам някой да ме светне.

ПП. След горната пледоария, попрочетох по надолу във форума и май се светнах че се опитвам да инсталирам windows без SATA драйвери, защото при съобщението ми вадеше това 0xc000007b и това 0xc000000b

Е как се инсталират тези чудеса?

Тези неща се инсталират с флопи - слагаш драйвера на дискета и в началото на инсталацията когато те подкани натискаш F6 и посочваш необходимият драйвер, но 99% съм сигурен че лаптопа няма флопи, а да търсиш външно такова е трудна работа, за това влез в BIOS на лаптопа и търси AHCI или SATA Mode - нагласи го в режи IDE(Compatible) и тогава няма да има нужда от SATA драйвер, тъй като харда ще работи в режим съвместим с IDE. Ако няма такава опция(при някои модели лаптопи просто липсва - damn M$) ще се наложи с nLite да интегрираш въпросният драйвер в инсталационното CD на Windows. Кажи все пак какъв е лаптопа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа е асус AMD 64X 2, двуядрен 1,90 г.х

рам - 3 gb, видео - вградено ati 512 mb.,

hard - 250 gb.

ами ще поровя в биоса,

а и външно флопи има от къде да взема, ама самите драйвери какви са точно, къде да ги търся?

Благодаря за отговора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Лаптопа е асус AMD 64X 2, двуядрен 1,90 г.х

рам - 3 gb, видео - вградено ati 512 mb.,

hard - 250 gb.

ами ще поровя в биоса,

а и външно флопи има от къде да взема, ама самите драйвери какви са точно, къде да ги търся?

Благодаря за отговора

а принципно може и без външно флопи...само ще трябва да интегрираш драйверите в Windows!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправих се в биоса, инсталацията тръгна даже завърши.Мерси много за отговорите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз да не отварям нова тема: довечера ще преинсталирам един компютър, обаче е малко старичък и незнам дали ще ми е необходима дискета с драйвери и ако да какви точно sad.gif >Ето малко от конфигурацията му ако ще помогне Case : JNC-ATX RJA68 , CPU : K7 Sempron 220+FSB 333, FAN: CM CP5-6J31C-99/XP300+, HDD 80GB Exelstor/7200. Благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.