Премини към съдържанието
gasoline

Компютърът увисва

Препоръчан отговор

Здравейте! От известно време ПЦ-то ми прави следната мизерия: Докато си сърфирам в интернет и реша да си пусна някое клипче онлайн, да разгледам сайт с много големи и тежки галерии или да сваля някакъв файл с по-голям размер и компютъра увисва. По принцип използвам Mozilla Firefox и Internet Explorer. И с двата браузъра ми прави едни и същи проблеми, единственият начин е да прекъсна процеса на дадения браузър и после отначало. Забелязах също, че като свалям торент с BitComet, доста често ми се случва същото дразнещо увисване. Сякаш пускам 20 програми едновременно и компютъра е непосилен да се справи с тях. Преинсталирал съм ги, но разлика няма! Имам чувството, че не и достига РАМ на машината. Това досега не се е случвало, а я имам от 3 години. По време на това увисване не ползвам други товарещи РАМ-та програми! Процесорът ми е Семпрон на 2800+, Видеото ми е Радеон 9550 128 мб, а РАМ имам 512, с ХР съм!

Веднъж като беше увиснал, погледнах Aplications и имаше програма от сорта DManager и пишеше,че е Not responding, незнам дали има връзка с проблема или не. Интересува ме какво мога да направя в случая? Знам, че най-лесния начин е да преинсталирам Уиндоуса, но не ми се ще, а и отнема доста време! Моля за съвети!

Редактирано от gasoline (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Причините може да са много.Слаб процесор,малко RAM памет,атака от вируси и безброй други.По принцип XP не дърпа много RAM но моят съвет е да си сложиш повече RAM.Не казваш коя точно програма или приложение те товари за да забие системата.Преинсталирал си програмите,но ако имаш вирус той ще си стои и работи.Затова преинсталирай,не отнема много време(около 40 минути)Недей да качваш много програми и приложения и виж как ще се държи системата и ако проблема продължава сложи си по-мощна машина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...Сякаш пускам 20 програми едновременно и компютъра е непосилен да се справи с тях. Преинсталирал съм ги, но разлика няма! ...

...Знам, че най-лесния начин е да преинсталирам Уиндоуса, но не ми се ще, а и отнема доста време! Моля за съвети!

Преинсталирането на програмите рядко може да реши този, а и повечето проблеми, защото няма как да почистиш увредените регистри. Който и деинсталатор да използваш, то при всички остава немалко информация, която после се "омесва" с новата и резултатът рядко е положителен.

Твърде възможно е да имаш и проблем с паметта, няма да е излишна една проверка (например с Memtest).

Освен това пишеш, че ползваш BitComet която в някои случаи се конфронтира със защитата (например с Kaspersky - има тема по този въпрос), има и по-леки торент клиенти, например uTorrent.

Възможни са още куп причинители на проблема, та затова и аз бих се захванал направо с преинсталация, ще ти отнеме 2-3 часа, вярно е, но така ще си елиминирал огромна част от възможните източници на проблема. Не казвам всички, защото е възможно да ползваш увредена програма, която при инсталираенто си отново "запалва огъня".

П.П. А и една банка памет 512 МВ струва ~ 10 зелени банкноти...

Редактирано от hlevoust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се слагането на още РАМ ми е най-малкият проблем. Просто не сметнах за нужно да го правя като се има в предвид, че този проблем се появи изведнъж от 2 седмици насам и според мен 512 мб са напълно достатъчни да гледам клипове в youtube.com и проблема не е в рамта. Eстестрвено може и да греша, за което не съм сигурен!

Преди малко проверих РАМ-та с memtest-a, резултата е: No errors! Изглежда не ми остава друго, освен да преинсталирам Уиндоус sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се,че с повече РАМ е по-добре,но в случая не е това причината.По-скоро обърни внимание коя програма прави Not respond.

PS Имам и един старичък лаптоп,на който не може да се сложи повече от 196MB РАМ.Работи си с XP,макар и бавничко,но не забива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имах подобен проблем: като започвах разговор по скайпа и направо ми рестартираше, но се оправи като му вдигнах размера на Virtual Memory.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свали си Process Explorer и по време на забиването провери кой процес товари най-много (не само РАМ, ами и процесор).

Редактирано от ivanvazovv (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Разбира се,че с повече РАМ е по-добре,но в случая не е това причината.По-скоро обърни внимание коя програма прави Not respond.

Наблюдавам, че пц-то е тотално забило и като отворя Task Manager-а и няма нищо, което да е Not responding!

Аз имах подобен проблем: като започвах разговор по скайпа и направо ми рестартираше, но се оправи като му вдигнах размера на Virtual Memory.

На колко я вдигна? Моята в момента е 768 мб.

Свали си Process Explorer и по време на забиването провери кой процес товари най-много (не само РАМ, или и процесор).

Току що пробвах с нея! По време на забиването System Idle Process си е на около 90%, ако ми е забил Firefox-a - за него остава към 7-8% и останалите за другите процеси!

почисти ли регистрите? например с

http://www.wisecleaner.com/

Почистих!

Един пример: Отварям си с Лисицата един сайт за слушане на музика онлайн. Пускам да си слушам някой сет. След 5-6 секунди процесора започва да се товари(лампичката свети червено като луда и ПЦУ-то си църка яко) и компютъра увисва - почти нищо не мога да правя, само да движа едва едва засичащата стрелка на мишката. В следващият момент се опитвам да затворя прозореца на Лисицата, стрелката става на часовник и едва тогава ми вади съобщение Not Responding. Затварям Firefox-а и всичко си работи вече перфектно! Това същото се случва и с Internet Explorer 4 от 5 пъти, с BitComet или Utorrent по-рядко! Това ми е проблема, надявам се, че го обясних достатъчно ясно.

Редактирано от gasoline (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преинсталирай FireFox-a.С каква антивирусна си?Аз имах един такъв проблем като бяхс аваст!,но реших да емигрирам на линукс и нямам никакви проблеми в момента :clap:.

Виж си настройките на антивирусната програма.На P2P защитата би трябвало да има опция да сканира по време на сваляне.Няма да е зле да я махнеш,защото първо че няма смисъл от това сканиране,второ че компютъра става адски бавен.Виж и настройките на интернет защитата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване