Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Подпомагане на АВ програмите с дефиниции,откриване на нови заплахи- част 3

Препоръчан отговор

Касперски е най-добрата поради простата причина, че по-добра няма.

Поредния добър довод :wors: Въобще не знам как можеш да го кажеш това и да смяташ, че това е причина...Коя е причината - че ти така смяташ?

Незнам какъв клас е Нод 32, но определено е една от най-добрите и ще си остане такава докато ти или някой друг не каже защо не е добра и най-важното - не защити казаното.

Освен това не усещате ли, че още почти от самото начало на темата, акцентът вече въобще не е върху това коя колко лови, а добра ли е Нод 32 или не? И за да се промени това, аз ще се опитам да спра спора в тази насока, докато някой не посочи по-сериозни твърдения.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,8k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Ами щом е добър довода ми какво не ти се е угодило не разбирам. Хубаво , щом така мислиш за НОД твоя си работа. Няма да кача нОД32 да я тествам как се пробива цял ден да си губя, като накрая пак ще кажеш - ами не си прав защото в нас не се е пробила.

<{POST_SNAPBACK}>

Разбираш ти,ами както и да е :wors: За годините си не си глупав, виждам , че разбираш доста неща, но се усеща, че спориш на места като тийнейджър (без в никакъв случай да имам за цел да те обидя), може би защото си...

И едно мнение по темата - F-Secure също е една от най-добрите, най-малко в тройката. Ползвал съм я, бърза е, лек интерфейс, много добро сканиране, не заема много системна памет, модулите й се справят перфектно. А и резултата тук показва, че се справя добре. Но ми се струва, че разликите донакъде идват от това, че архива не съдържа само вируси в точния смисъл, и просто някои програми са по-добри в улавянето на другите гадини. Просто няма как да се направи архив само с вируси, които се определят именно от разработчиците на антивирусен софтуеар като вируси. Тези понятия са много разтеглени и недоуточнени. Някой хора викат на всичко вируси.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай tao, но това "Някога можеше да се каже, че е сериозна конкуренция на големите компании, но бързо умря тази идея" ... ми като се замисля, това си го прочел някъде из форума, без да обърнеш внимание и сега, го използваш отново. "Някога" ..., а след това "някога", по какви причини изпъкващ някоя друга антивирусна за по добра не мога да кажа от прочетеното до тука. Имам предвид разбира се само твойте постове. Ако ме питате защо ли - защото наистина до момента tao говориш на изуст - " Касперски е най-добрата поради простата причина, че по-добра няма". Това не е причина - може би за теб, но да бъдем малко по-обективни!

Вярвате или не на тестове, то този тест няма да ви покаже нищо тука, освен колко файла има е архива и колко от тях са вируси. Някой вируси за да бъдат такива ползват два или три файла, други само един. Някой антивирусни като NOD32 засичат само единия (предполагам това е самия код на вируса), а останалите не ги причислява като такива, защото сами по себеси, ако са в твоя хард не мога да направят нищо. Разбира се това е мое лично мнение и е отворено към критиките на всички.

Tao след като в един от постовете прочетох следното - "Къде го пише ли? Навсякъде. Тестовете сами по себе си покзават винаги кой стои на първо място. Всички останали са малко или много на заден план." - то аз ти предлагам да погледнеш по-внимателно в тях тогава.

"НОД не е добра, имам доказателства. Ще ти дам няколко адуер-а които nod32.bg пише че ловяла" - http://www.cio.bg/index.php?mode=give&n=608&srch=nod32 - Ето тука хората са ти провели тестове и ти казват какви са реалните резултати. Разбира се не се аргументират с думите "Не казвам, че е перфектна, но по-добра няма. Факт. "

"Ще ти дам няколко адуер-а които nod32.bg пише че ловяла" - дай ми такъв adware тогава да го изпробвам, а след това ще отраза във форума какви са резултатите.

[email protected]

Като последно tao, тъй като казваш, че "Това, че ти е засякла най-прост вирус от cracks.am нищо не значи. Това и най-тъпата антивирка ще го хване. Имената на тези троянци са из нета от половин година. Ъпдейтни си знанията." - явно и една година не ти е достатъчна да разбереш, че NOD32 ползва евристични алогоритни, комбинирани с вирусни дефиницйииий, което ако ме разбираш правилно, няма значение на колко време е вируса за NOD32. Истината е, че тя има много по-големи шансове да го засече от колкото която и да е друга антивирусна.

Само да отбележа, че през 7-те години тестове и 32-те награди NOD32 не е направила нито един фалшив сигнал за засечен вирус - смятай дали като си открил 700 всичко е вируси.

Редактирано от bennito (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Евала :P Без абсолютно да съм пристрастен, мога с удоволствие да кажа, че един човек каза нещо както трябва и го обоснова и обясни както трябва. Всъщност той онагледи думите ми още по-добре и показа една малка компилацийка, която не си позволих да направя, за да не обидя Tao.

Мисля, че от тук нататък хората, които дават мнения по отношение на Nod, трябва добре да помислят преди да го направят, защото летвата е вдигната. Поне за момента...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз мисля че тук никои вече не е обективен.маи се отклонихте от темата. sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Туй че повдигате "летвите" на някои антивирусни програми в тези си постове не означава че повдигате класата на любимата си програма.Колкото и "плюсове" и "минуси" да напишете тя разликата си е очевидна и мисля че всичко зависи от вашия вкус.Никой не е задължен да харесва любимата антивирусна на другия или обратното.Не мисля че трябва да ви се напомня заглавието.Просто си напишете бройката и не се занимавайте с това кой коя антивирусна харесва защото това според мене е излишно и няма край.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Туй че повдигате "летвите" на някои антивирусни програми в тези си постове не означава че повдигате класата на любимата си програма.Колкото и "плюсове" и "минуси" да напишете тя разликата си е очевидна и мисля че всичко зависи от вашия вкус.Никой не е задължен да харесва любимата антивирусна на другия или обратното.Не мисля че трябва да ви се напомня заглавието.Просто си напишете бройката и не се занимавайте с това кой коя антивирусна харесва защото това според мене е излишно и няма край.

<{POST_SNAPBACK}>

Летвата е вдигната от точното и обосновано изказване на един от потребителите, а не от нас с цел да си хвалим антивирусната. Повтаряш неща, които досега се опитваме да кажем.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Летвата е вдигната от точното и обосновано изказване на един от потребителите, а не от нас с цел да си хвалим антивирусната. Повтаряш неща, които досега се опитваме да кажем.

edakov, засега не е ясно какво искате да кажете с bennito, освен че харесвате NOD32. Kaкто и tao харесва Kaspersky. Вадите излишно вода от сума ти кладенци и извори, да ни убедите в нещо, което е извън темата. Офтопикът ви е доста, около две страници и няма край. Напълно споделям мнението на Hawk_Eye, infinity1305 и други, писали по въпроса да прекратите излишните коментари.

Можехте чисто и просто да дадете данни, че NOD32 "лови" 523 вируса от тестовия архив, без излишни коментари. Доста пъти имаше нееднократно напомняне да се придържате към заглавието на темата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Целта ми ако не забеляза беше точно да се прекрати безсмисления спор. И затова гледам да пиша по-малко. Но ти си поредния човек, който ме провокира да напиша още нещо в тази насока. Много добре се разбира какво искам аз, както и bennito да кажем - че Nod 32 достатъчно добра и да не се дрънкат необосновани глупости. А bennito много добре обясни как работи Nod 32 и защо хваща 523, а не повече като другите. Специално неговото мнение не беше офтопик. Айде стига сега излишни постове.

------------------------Едит:----------------------

Хм... :speak: Хората си знаят своето и това е. Аз спирам да обръщам внимание на безсмислени изказвания, както и да им отговарям.

Редактирано от edakov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А bennito много добре обясни как работи Nod 32 и защо хваща 523, а не повече като другите. Специално неговото мнение не беше офтопик. Айде стига сега излишни постове.

edakov, искам пак да почертая, че с bennito сте пропуснали предишни мнения по темата, изложени доста отдавна. Пример: mxk пише на страница 15 от 14.10.2005г. в 18:13, че NOD32 Аntivirus версия 2.50.25 "лови" 523 вируса. Приносът ви е единствено в безсмислени повторения и тотален офтопик. Което е съвсем разбираемо и ясно.

Регулирайте, правете каквото си както искате с антивирусните програми, ама дайте нови резултати по теста с архива. С нищо не променяте статуквото, което съм дал като обобщение на страница 18 от темата. А дали ви харесва или не този тест, прочетохме.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С Kaspersky Anti-Virus 2006 съм, с последните дефиниции и успях да уловя само 321 вируси и спай-чета :speak:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Norton Internet Security 2006

Total files scanned:1814

Detected:650

Само за сравнение:

Symantec AntiVirus Corporate Edition V10.0.2.2000 :

Files scanned: 1805

Threats found: 650

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
С Kaspersky Anti-Virus 2006 съм, с последните дефиниции и успях да уловя само 321 вируси и спай-чета  :)

<{POST_SNAPBACK}>

Нещо не е наред в настройките ти.Базата данни която използват и 5.0 и 6.0 е една и съща.С Kaspesky Internet Security 2006 хващам 706 парчета,като не сам ги гледал кое е вирус и кое троянски кон.Същия брой хваща и 5.0.390.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

абе някъде в 100000000 страници на тая тема видях че ноулого е систематизирал инфото и рав е най добра

1 моля дайте да я дръпнем тая рав и хапче ако има ще е супер :)

2 ако има от къде да я дръпнем има някой да каже колко повече бави от бит дефендър

3 значи най найкрая тя е победител

касперски и битдефендър са със сребро

а нода и нортън и др са след тях

правилно ли съм разбрал

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Имам една версия на румънската програмка RAV ,но няма да ти свърши работа и не ти я препоръчвам ,защото тя е собственост на Microsoft ,които я внедриха в Extendia AntiVirus (Kaspersky + RAV) и като самостоятелен продукт вече не съществува и не се обновявят дефинициите...препоръчвам ти GDATA AntiVirusKit 2006 (KASPERSKY + BITDEFENDER-пак румънска) ,но за съжаление вече не работят серийните номера за обновяване на дефинициите...

Ако все пак настояваш за RAV ето тук:

RAV AntiVirus Desktop 8.6.105 (12.2MB)

http://www.softpedia.com/progDownload/RAV-...nload-1062.html

(Избери си линк) :rolleyes:

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Avast според мене е антивирусна с добри качества на тестовете се справила добре.За тези които имат по слаби машини е най-добрият избор.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

моля ви-проверете и този link и ми кажете има ли тук вирус-постнах това тестче в раздел "веселба",защото ми хареса,и ме набедиха че имало вирус.аз съм с КİS2006 и вирус ненамирам.благодаря.

sad.gifhttp://www.podlec.net.ru/t/test.php

Редактирано от infinity1305 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има два варианта:

Антивирусната ти не отчита хванати вируси ... от това следва, че

1 - е пълен боклук, защото си няма и представа за това какво трябва да върши :-)

2 - е изключително добра, така че унищожава вирусите още преди да ги е регистрирала ;-)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами факт е че не съм заразен :angry:.Има и трети вариант,да е spyware или подобно и антивирусната ти да пиши напразно.И щом не съм заразен явно е точно третия вариант :)

Поздрави!

Токущо пробвах и от компютъра от работата,същото нещо.

Редактирано от dragozow (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и 4-ти вариант да е фалшива тревога или да няма дефиниции за него (ако изобщо има MALWARE) и да се разчита на т.нар. CODE ANALYSER - евристиката на KASPERSKY... :)

За съжаление не знам руски и не мога да направя теста...sad.gif

ПОЗДРАВИ!!! (ще се видим след 4-5 дена с новия интернет доставчик) :angry:

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като сканирах с Аваст го направих и на онлайн скана на Касперски,може да е фалшива тревога зашото при мен не открива нищо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
моля ви-проверете и този link и ми кажете има ли тук вирус-постнах това тестче в раздел "веселба",защото ми хареса,и ме набедиха че имало вирус.аз съм с КİS2006 и вирус ненамирам.благодаря.

sad.gif  http://www.podlec.net.ru/t/test.php

<{POST_SNAPBACK}>

Отворих линка през Firefox.Symantec Antivirus Corp. не открива нищо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване