Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Подпомагане на АВ програмите с дефиниции,откриване на нови заплахи- част 3

Препоръчан отговор

До преди няколко месеца бях с NOD32 в комбинация със Spybot-Search&destroy+Xoft.. PC работи почти месец без проблем докато .... не се скапа всичко-почна да излиза син екран за грешка в Windows-а и за няколко часа"пламна" цялата зала... След няколко консултации ми препоръчаха McAfee 8.0.0 в комбинация с .. Microsoft Antispyware 1.0 ohmy.gif Не бях много ЗА, като знам реномето на продуктите на чичко Гейтс, ама... нямах много голям избор и ...:)))))

Какво беше учудването ми, когато след няколко дни реших за всеки случай да пусна за сканиране с някои други антивирусни и антиSpy... Резултата беше НУЛА намерени вируси и spy-чета... :) приех го за случайност и след седмица повторих "проверката"-пак НУЛА... И вече четвърти месец съм с тези програмки на всички компове-предполагам скоро няма и да ги махна-явно работят добре cool.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 1,8k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

• 2 седмици по-късно...

Значи тия дни ми дойде мерак и аз да го пробвам тоя Нод32 и си сложих версия 2.50.16.Та пиша това за да кажа че от архива който бях намерил Нода хвана 522

парчета от максимално достигнатите 706 до сега.Каква е причината за тия разминавания не знам,казвам това защото съм изненадан,единственото обяснение за мен е,че са ъпдейтвали базата си данни в Нод.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с NOD32,но досега-вече 3-ти месец нямам никакви проблеми-ъпдейтва се нормално,от време-на време "хваща" по някоя гадинка,която малките генийчета ми пускат.....Не мисля скоро да си слагам друга АВ....

Поздрави на всички! :bye:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...

Този тест не е реален. С последни дефиниции - 15.09.2005 Нортън Антивирус 2005 пак си лови 650 вируса, както и преди няколко месеца. Щом не вкарват в дефинициите "заразените" файлове значи не са вируси!? Или има друго обяснение?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След зареждане на файла без да го сканирвам даже NOD32 ме извести за вирус казах му да го изтрие и проблеми никакви

NOD32 е N 1

cool.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След зареждане на файла без да го сканирвам даже NOD32 ме извести за вирус казах му да го изтрие и проблеми никакви

NOD32 е N 1

cool.gif

:bye:

Изтеглих програма и преди да я инсталирам се появи NOD32-червен,предупреди ме за вируси,но аз се отказах да я тествам и я махнах.

Автоматично си ъпдейтва,вчера си намери някакъв вирус и сам си го е изтрил :eek:

Използвам случая да изкажа своите благодарности към Neoscaner,Tragedy,Scorpio,paralingov и всички,които ми помогнаха за NOD32 :wors:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този тест не е реален. С последни дефиниции - 15.09.2005 Нортън Антивирус 2005 пак си лови 650 вируса, както и преди няколко месеца. Щом не вкарват в дефинициите "заразените" файлове значи не са вируси!? Или има друго обяснение?

<{POST_SNAPBACK}>

Тестът си е баш реален и няма какво да се залъгваме:на който АВ му хваща под 706 гадини - да я сменя! При мен F-secure ги закова всичките :wors:

При теста на архива с вируси, даден от Zbelsrud ми засече 7232 :wors::eek: Айде да ги видя прехвалените Нортъновци и NOD-овци cool.gif

Редактирано от mitaka33 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал сам ги всички и всяка една си има пролуки. :eek Който невярва да му дам един линк да му запуши PC.Като всичките сам ги ьпдеитвал всеки ден.За мен най добра няма :whist: Просто ни пазят до 80%.Така мисля аз.В момента сам с ZoneAlarm :nono

<{POST_SNAPBACK}>

Бацка дай линка cool.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нека и аз кажа моето мнение. От около година ползвам Kerio WinRoute Firewall with McAfee Antivirus. Това е софтуерен продукт, който съчетава в себе си защитна стена, рутер и антивирусна защита McAfee Antivirus. Използвам я на работа, където е на входа и изхода на мрежа с 60 компютъра, 3 сървъра и разнообразни комуникационни системи. Има и VPN връзки и всичко за сега си върви супер. Има възможност да си зададеш правилата така, както на теб ти е необходимо. Машината на защитната стена е на основата на Black ICE, разработена е от същата компания по поръчка на Kerio.

Ползвам същият софтуер и у дома. До този момент проблем не съм имал.

И все пак. Колкото и антивирусни да имате, колкото и защити, то най-добрата защита си остава нашия здрав разум, който винаги трябва да озъптява желанието ни да пробваме новости и да бродим из неизвестното. Той си остава нашата най-добра защита.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пробвах Макафи-то, но след известно време /няколко часа/ хванах една гадина, която ми блокираше някои неща - когато дам Ф3 да търся файл, не ми излиза прозорчето в ляво като хората и не мога да търся нищо ; Когато отворя акаунтите от контролния панел излиза прозорчето, но не и списъка с акаунтите...само празен прозорец. После пробвах да отворя систем рестор, но нищо не стана, а при повторно отваряне ми излиза пак празен прозорец, където би трябвало да ме пита за рестор-пойнт. Пробвах ънинстал на Макафито, но прозорчето с ънинсталера забива. Оправията беше следната : Инсталирам Касперски Про, засича вируса, махам го, след което всичко е ОК. Уви, не записах как се казва. Всичко това става преди 2 седмици, последни дефиниции. Как мога да уважавам Макафи след тази ситуация ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пробвах Макафи-то, но след известно време /няколко часа/ хванах една гадина, която ми блокираше някои неща - когато дам Ф3 да търся файл, не ми излиза прозорчето в ляво като хората и не мога да търся нищо ; Когато отворя акаунтите от контролния панел излиза прозорчето, но не и списъка с акаунтите...само празен прозорец. После пробвах да отворя систем рестор, но нищо не стана, а при повторно отваряне ми излиза пак празен прозорец, където би трябвало да ме пита за рестор-пойнт. Пробвах ънинстал на Макафито, но прозорчето с ънинсталера забива. Оправията беше следната : Инсталирам Касперски Про, засича вируса, махам го, след което всичко е ОК. Уви, не записах как се казва. Всичко това става преди 2 седмици, последни дефиниции. Как мога да уважавам Макафи след тази ситуация :whist:

<{POST_SNAPBACK}>

Това, което предлагам аз няма нищо общо с отделното McAfee. Двете са съвсем различни неща. Просто е вграден техния антивирусен енджин с допълнения и чудесийки от Керио и ISS ( разработили Black Ice и firewall engine на Kerio Winroute Firewall with McAfee Antivirus ). Нарочно сложих на същата машина Semantec Antivirus Corporate Edition 9.0 и пуснах да тествам кое какво хваща паралелно. Ловиха еднакво добре. Пищяха си едновременно на всеки гад и двете. Резултата им бе равен. Освен това Kerio позволява да изключиш вградената антивирусна защита и да включиш тази, която ти си ползваш. Просто се тегли едно допълнение от сайта им. Пробвал съм го с NOD32 и си работи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Една малка поправка - казва се Symantec:)

Значи проблема е бил там, че не съм сложил техната стена sad.gif Че това е глупаво, като не могат да се справят да изкарат общ пакет и да не залъгват потребителите...или не съм те разбрал правилно?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Една малка поправка - казва се Symantec:)

Значи проблема е бил там, че не съм сложил техната стена  sad.gif Че това е глупаво, като не могат да се справят да изкарат общ пакет и да не залъгват потребителите...или не съм те разбрал правилно?

<{POST_SNAPBACK}>

Мерси за поправката. В бързината грях съм сторил :whist: И няма нищо общо със стената на Керио. Мисля, че е по-вероятно неуспешна инсталация, при която софтуера не функционира нормално. Затова си имал и онези прозорчета без съдържание.

Редактирано от nickfox (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами вируса на Касперски...беше в директорията на C:, аз там информация не качвам...от нета е прихванал..Макафи фул скан нищо...когато го махнах се оправиха прозорчетата:whist: Аз съм го виждал при един приятел, но там той имаше 100-на вируса...

ЕДИТ: Ако си мислиш, че Макафи мълчи, защото е неправилна инсталация, това е несериозно! Всички компоненти си работеха. Вируси засичаше...не е мълчала постоянно...тестове съм провеждал все пак cool.gif

Редактирано от tao (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз за това си ползвам по две NAV2005 и NOD32 а за Firewall BlackIce освен това си работят Spybot S&D и Ad-Aware 1.06 Pro с Ad-Watch.

За някой може и да е прекалено, но резултата е че трябваше да преинсталирам уиндоуса след 6м. перфектна работа заради подмяна на дъното. Сигурно щеше да изкара доста време ако не бях сменил дъното

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първо исползвах Norton Antivirus 2005 беше много добра но ми скапваще компютъра..но наистина нямах никакви други проблеми ....Сега сам на NOD32....мисля че е добра :rolleyes:

Редактирано от ISSABELA (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм с Нод32 и ми засича 523 инфекции обаче без да искам си заразих ПЦ-то със тези вируси та сега ви моля да ми кажете как да ги изчистя?10кс много

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм с Нод32 и ми засича 523 инфекции обаче без да искам си заразих ПЦ-то със тези вируси  та сега ви моля да ми кажете как да ги изчистя?10кс много

<{POST_SNAPBACK}>

Имам чувството, че тази тема от полезна започва да се превръща във вредна и опасна за потребтелите на форума. Горният пост е показателен за извода ми.

В стремежа си всеки да се покаже по-добър започват да се правят опасни експерименти в които се увличат и хора с по-малко опит в софтуера и хардуера. И естествено проблемите не закъсняват.

Затова моето предложение е - Затворете темата или не давайте линкове с вируси. Достъп до тях имат не само хора, разбиращи, но и хора начинаещи.

Нека проявим разум и наистина да има полза от форума, а не вреди за потребителите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз мисля че в първия пост е обяснено че това е архив с вируси и който незнае какво прави да не рови....Пише си: архив с вируси,какво повече от това?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз мисля че в първия пост е обяснено че това е архив с вируси и който незнае какво прави да не рови....Пише си: архив с вируси,какво повече от това?

<{POST_SNAPBACK}>

Хм.Сети се за поговорката за забранения плод или за фрагмент от виц в който се говори следното:

- Там пишеше "Не скачай". Хм, те че ми казват да не скачам. Засилих се и люс... скочих.

Точно любопитството и желанието всеки да се докаже кара и можещи и не можещи да прекрачат границата на разума.

Аз просто изказах своето мнение.

Редактирано от nickfox (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересно нещо! Моля за внимание! Днес реших да пробвам F-Secure 2005 и при фул скан дава 2 троянеца както следва:

1. C:\Program Files\Windows Media Connect\Redist\wmfdist95.exe

2. C:\WINDOWS\system32\wextract.exe

Ако има фенове на програмата нека ги проверят двата файла например в "Google" и да коментираме, но според мен са фалшиви тревоги, което пък ме навява на други мисли! :rolleyes:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всеки използва на собствена отговорност.Ако някой го сърбят пръстите и се зарази си е за негова сметка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване