Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 7 - първи впечатления

Препоръчан отговор

определено не е от уиндоуса, според мен

и RTM, колеги, невинаги (да не кажа никога) е финална версия - както правилно сте написали Release to Manufacturer/ing означава че софтуеният продукт се изпраща на различните големи и по-малки производители на хардуер, за да може той на място да тества "приложението" на всичкия възможен хардуер, който според него е подходящ за продукта, тъй като сами разбирате че на МС ще им е леко трудно.

И поради времето необходимо за тестване и възможните грешки и несъвместимости (за който МС трябва да бъдат уведомени) RTM не винаги е финална

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Aquaris, няма офис 13, майкрософт пропуснаха номера от фатализъм stashek, Unlocker не може ли да се инсталира на 7 ?

Значи то и аз имам звук отзад, особено след като съм ял бобени култури.

Публикувани изображения

Според мен има прекалено много бъгове за да пуснат финална версия до юни! Най-малкото драйверите са нестабилни! Ако наистина стане така ше е по-добре да се изчака SP, ако вобще ще има. Но за сметка на това дебъгването след масово разпространение ще става мн бързо. :beer:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хихих, най-малкото драйвъри НЯМА (или са бета)

така че при създалата се ситуация уиндоус работи на границата на възможностите си

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

М1 по най-простата логика би трябвало да първият що-годе стабилен вариант: т.е. някъде преди 6801

поне така мисля

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мх build-овете (М идва от milestone - километричен/крайъгълен камък) са ключови в разработката на системата. Вярно е, че са сред първите стабилни версии, при които част от функционалността се жертва (тъй като е в начален стадий на разработка, точно като заключеният taskbar в 6801 - M3 - Pre-Beta) за сметка на коректната работа на основните компоненти на системата. Затова и beta 1 e build 7000, а не 7004, който е следваща стъпка, някъде между beta 1 и първият RC (release candidate).

А конкретните разлики, поне видимте с просто око са основно таскбарът, aero peek (прозиращи прозорци), развитие на старт менюто, доработки по-целия интерфейс...

Защо ревете за драйвъри, всичко, което аз съм пробвал с драйвъри за Vista, e проработило безпроблемно. Това всъщност бе ракламирана особеност.

Редактирано от piqnmorkov04 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...Защо ревете за драйвъри, всичко, което аз съм пробвал с драйвъри за Vista, e проработило безпроблемно. Това всъщност бе ракламирана особеност.

Сигурно не си пробвал драйверите на Creative  biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно е, не съм. Но при целия цирк с драйвърите им за Виста и тяхната "пригодност" спрямо тези за XP, може да се сърдим само на Creative.

http://blog.wired.com/gadgets/2008/04/daniel_k-who-fi.html

Нали не мислиш, че ще те оставят да си ползваш нова операционна система без да си купиш нова звукова карта или без да си платиш за работещ драйвър? Само прочети горното.

Редактирано от piqnmorkov04 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Нали не мислиш, че ще те оставят да си ползваш нова операционна система без да си купиш нова звукова карта или без да си платиш за работещ драйвър? Само прочети горното.

Аз си мисля че точно така ше стане при мен! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Горното беше саркастично казано. Ако не си успял да вденеш горната статия, явно не си и от тия, дето ще забележат орязана функционалност на драйвърите - такава им е явно политиката.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Като с вързани ръце съм без интернет, с тоя Windows 7. Какво ли не правих, но така и не можах да си направя PPPoE връзка. Излиза ми все една и съща грешка - 651. Интересното е, че локалната мрежа съществува, но не мога да се свържа с доставчика на интернет. Говорих и с тях, но първото нещо дето ми казаха бе, дали имам драйвери за лан картата. Мисля, че трябва да са вградени в тоя Windows, или греша? Някой да има идеи, къде може да е проблема? Опитах се да инсталирам и последните драйвери на NVIDIA за 32 bit Vista, но запецнаха по средата. Преди това подобно нещо се случи, като се опитах да инсталирам други драйвери от диска на дъното ми, но след втория опит, успях. Май се отказах вече от тоя Windows, защото без интернет не мога да правя нищо с него.

аз използвам виртуална машина и пак не мога да си подкарам нета.нито пък аудиото.за интернета ми дава грешка номер 638 и ми казва че мрежата не отговаря.някои успял ли е да си пусне интернет по 7цата с виртуална машина?ако да, може ли да ми помогне и аз да го направя?иначе изглежда добре, много по-бързо е от вистата и все пак е само пребета.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Windows 7 beta 7000 genuine biggrin.gif за сега е супер. Компромиси до сега не съм направил и на настолното пц върви страхотно.

Единствения проблем който забелязах до сега е, че не вижда дяла на XP където ми е другата операционна система.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Сигурно не си пробвал драйверите на Creative biggrin.gif

Че какво им е на драйверите на Creative ??? Според мен си бачкат добре. Аз съм с Creative X-Fi eXtreme Music и Build 7000 и засега не съм имам никакви проблеми с тях(освен инсталирането де,ама с него се стравих много лесно :) )

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мх build-овете (М идва от milestone - километричен/крайъгълен камък) са ключови в разработката на системата. Вярно е, че са сред първите стабилни версии, при които част от функционалността се жертва (тъй като е в начален стадий на разработка, точно като заключеният taskbar в 6801 - M3 - Pre-Beta) за сметка на коректната работа на основните компоненти на системата. Затова и beta 1 e build 7000, а не 7004, който е следваща стъпка, някъде между beta 1 и първият RC (release candidate).

А конкретните разлики, поне видимте с просто око са основно таскбарът, aero peek (прозиращи прозорци), развитие на старт менюто, доработки по-целия интерфейс...

Защо ревете за драйвъри, всичко, което аз съм пробвал с драйвъри за Vista, e проработило безпроблемно. Това всъщност бе ракламирана особеност.

Добре де значи за предпочитане е да се подкара М версията -така ли?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте,

Windows 7 beta 7000 genuine biggrin.gif за сега е супер. Компромиси до сега не съм направил и на настолното пц върви страхотно.

Единствения проблем който забелязах до сега е, че не вижда дяла на XP където ми е другата операционна система.

И при мен не се вижда дяла на Vista. При всеки ли е така?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е. Мисля че е много добре така и е направено от съображения за сигурност. То не че не го вижда, просто не е монтиран:

68872813hi7.th.jpg 19891078xe3.th.jpg 67971896ia3.th.png

Обратната процедура(демонтиране) обаче не се получава. Имайте го в предвид! :yanim:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Вярно е, не съм. Но при целия цирк с драйвърите им за Виста и тяхната "пригодност" спрямо тези за XP, може да се сърдим само на Creative.

http://blog.wired.com/gadgets/2008/04/daniel_k-who-fi.html

Предполагам, че пак няма да са готови с драйвер при официалното пускане на Win7. Много добри продукти - много лоши драйвери и съпорт.

П.С. ТВ Тунерът ми на PixelView работи на Win7 както с драйвери за Vista, така и с драйвери за XP!!! :rolleyes:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Добре де значи за предпочитане е да се подкара М версията -така ли?

не тъкмо обратното

както колегата след мен допълни Мх са с много жертви

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето я и моята седмица. Звук имам само отзад през звуковата карта, но не и през предния панел. Нямам икона за настройка на звуковата карта, при виста след инсталиране на драйвърите от диска който ми дадоха с компа се получи, но при седмицата не можа. Още по време на инсталацията на уиндоуса ми тръгнаха драйварите за видеото (при виста ги слагах след това на ръка). Както писах в по горните постове неясно защо вина крашваше през 5 минути. Преинсталирах го и сега работи на пушка без проблеми. На всички на които не им работи това или онова (скайп, демон тулс) ще напомня че това е бета и е естествено бъговевете да в повече.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Предполагам, че пак няма да са готови с драйвер при официалното пускане на Win7. Много добри продукти - много лоши драйвери и съпорт.

П.С. ТВ Тунерът ми на PixelView работи на Win7 както с драйвери за Vista, така и с драйвери за XP!!! ;)

Моя тунер на AverMedia не работи. Звук се чува, но картина няма екрана е сив.

Ето я и моята седмица. Звук имам само отзад през звуковата карта, но не и през предния панел. Нямам икона за настройка на звуковата карта, при виста след инсталиране на драйвърите от диска който ми дадоха с компа се получи, но при седмицата не можа. Още по време на инсталацията на уиндоуса ми тръгнаха драйварите за видеото (при виста ги слагах след това на ръка). Както писах в по горните постове неясно защо вина крашваше през 5 минути. Преинсталирах го и сега работи на пушка без проблеми. На всички на които не им работи това или онова (скайп, демон тулс) ще напомня че това е бета и е естествено бъговевете да в повече.

Интересното е, че при някои работят, при някой не. Примерно аз преди малко инсталирах драйвера за звука и няма проблем. Има си икона и си работят и задния и предния панел. Забелязах даже, че Скайп 4 работи от една страна по-добре под 7, от колкото под Vista. Пример е прозореца на скайп. Като го отворя на макс под 7 се разпъва до края, а под Vista остава една тънка линия от дясната страна. Иначе имам проблем с камерата. Понеже микрофона е вграден в нея и с драйверите за Vista не ме чуват, но камерата работи и ме виждат.

Някой знае ли кога ще пуснат езикови пакети за Windows 7, като например Български езиков пакет? Евентуално ще бъдат достъпни по-късно през Windows Update за Ultimate версията на 7, но има ли някакви новини около това?

Редактирано от Biskata (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента съм с build 6956 и работи добре, но сега тегля build 7000 мисля да слагам него. Но да питам първо кога се очаква следващ релийз, че ако е скоро може направо него да сложа?

Другия ми въпрос е относно антивирусната (Windows 7 security software providers), защото според http://www.microsoft.com/windows/antivirus.../windows-7.aspx за момента са достъпни само AVG i Kaspersky (въпреки, че аз карам с НОД32) та дали ако сложа AVG примерно ще върви по добре тъи като се води официално съвместима?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AleksiiVrana Realtek HD Audio Manager?

Biskata май засега няма новини, но според мен по-рано от 2010 няма да ги пуснат или най-вероятно за коледа/нова година

wed мне, разликата е точно един надпис "Windows 7 Compatible"

Редактирано от Aquaris (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aquaris мерси!

Аз тъкмо пробвах бета драйвърите на АТI за 7-цата и под 6956 сработиха добре и без проблеми. Дано и при 7000 да няма :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги-току що подкарах версията Home Premium това е 7000 v1.1-всичко си намери само бебчето-въобще нямах никакви грижи за търсене или несъвместимост!!!(драйвърите имам предвид.Естествено по бързичко баца от Ultimate-странното е че Home Premiuma ми занижи и на мен оценката на компа спрямо тази дадена ми от Ultimate!!!!Това ама хич не го сващам-по малко ресурси-а занижава оценка!!!!друго няма-минавайте на Home-a и си свиркайте!!!По късно ще пробвам Бизнеса под виртуална машина!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте

някои успали да подкара GTA4 на windows 7 и ако е успял да сподели как то4но.

понеже при мен LaunchGTAIV ми дава грешка че не може да се зареди GTA4.exe и до там с играта .

10Х

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване