Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Според изследване над 90% от завършващите средното си образование желаят да продължат обучението си във ВУЗ. Тук ще споделя няколко полезни линкове за тези, които са решили да продължат обучението си в България.

~ Акредитирани университети - списък с ВУЗ-овете, които са акредитирани от Министерството на образованието

~ Списък с университети - списък с линкове към 47 университета

~ Списък на университети според градовете - можете да проверите кои университети са в града, който сте избрали да следвате

~ Друг списък на университетите (по азбучен ред) - предлага подробна информация за университета - адрес, координати, факултети

~ Още един списък на ВУЗ-ове - има полезни линкове и информация за приема

~ Списък на Университетите според града, в който са разположени

Успех в кандидатстването!

Ако ви попаднат и други полезни линкове - споделете ги!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ФОНДАЦИЯ "АТАНАС БУРОВ" ( http://www.burov.org ) обявява тазгодишния кокурс за приемане на участници в традиционното училище за талантливи студенти:

"Управление на риска" 25-29 април 2006 г., Банкя

"Договорни фондове" 10-15 септември 2006 г., Банкя

До участие в конкурса се допускат студенти, които:

1. Се обучават в редовна форма по финанси, банково дело и други икономически специалности във висши учебни заведения в България;

2. Имат завършен най-малко 3-ти курс;

3. Успех от цялото следване най-малко много добър (4.50)

4. Владеят английски език.

С кандидатите ще бъде проведено събеседване в периода 20-24 март 2006 г. във Варна, Свищов, София и Благоевград. За датата, часа и мястото на

събеседването кандидатите ще бъдат уведомени чрез електронна поща до 20 март 2006 г.

Програмата на модулите е публикувана в http://www.burov.org, секция "Лятно училище".

Кандидатите могат да заявят участие само в един от модулите.

Всички кандидати изпращат предварително по пощата на адрес: Фондация "Атанас Буров", София 1000, ул. Дякон Игнатий ? 1, "Лятно училище" попълнена

информационна карта за съответния модул ( публикувана в www.burov.org,

"Лятно училище").

Краен срок за получаване на информационната карта - 17.00 ч. на 17 март 2006 г. Заявки получени след тази дата, както и документи, изпратени по електронна поща няма да бъдат приемани.

Допълнително по време на събеседването се представят: Уверение за завършен

най-малко 5-ти семестър с посочен общ успех от следването; Копие от студентска книжка или академична справка; Документ за владеене на английски

език.

Одобрените участници в двата модула ще бъдат обявени на 7 април 2006 г. на

сайта на фондацията. На одобрените кандидати фондацията поема таксата за

участие, нощувки, храна и пътни разноски.

За информация: тел.(02)930-62-50 e-mail: fnburov@nasbank.bg

В модулите срещу заплащане могат да участват студенти, които се обучават

редовно или задочно по икономически дисциплини в университети, както в България, така и в чужбина. Те трябва да имат завършен най-малко 5-ти семестър.

Таксата за участие за всеки от модулите е 150 лв. При заявка може да се заплати настаняване в двойна стая в Банкя за 4 нощувки - 30 лв. и пълен

пансион за 5 дни ( закуска, обяд и вечеря) - 60 лв. Такси за участие и допълни услуги се заплащат най-късно до 14 април 2006 г. за модул "Управление на риска" и 1 септември 2006 г. за модул "Договорни фондове".

Желаещите да заявят участие изпращат по пощата на адрес: София 1000, ул. Дякон Игнатий ? 1 , Фондация "Атанас Буров" "Лятно училище" попълнена заявка за участие в съответния модул и информационна карта, публикувани в www.burov.org , "Лятно училище" и копие от платежно нареждане за превод на

сумата по банковата сметка на фондация "Атанас Буров" в лева 1010068313, банков код 62096200 в Насърчителна банка АД. Срокът за получаване на заявките и таксите е съответно 14 април и 1 септември 2006 г. Регистрация ще бъде приемана само от кандидати, които отговарят на критериите за участие и няма да бъде потвърждавана преди получаване на плащането.

Моля обърнете внимание: При отказ на заявено участие три работни дни преди дата на училището се възстановява 50 на сто от таксата за участие.

Заплатените предварително нощувки и храна се възстановяват изцяло.

За допълнителна информация на тел. 02 -930 62 50 или на fnburov@nasbank.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много моля ако някой има кандидатстудентските тестове от миналите години за СВУБИТ - БИБЛИОТЕКАРСКИЯ ИНСТИТУТ - нека ги качи или ми ги изпрати на адрес rudim@mail.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Догодина мисля да кандидаствам в Американския университет.Запозвата съм донякъде с условията за кандидастване,готвя се упорито за САТ и Тойфел.Искам да попитам по-запознатите от вас заслужава ли си според вас заплащането и с какво е по-добър от да кажем СУ.Искам да уча журналистика и масови комуникации. Също така АУ предлага летен курс 1 месец обучение за тестовете каква е цената му?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрасти - наистина доста правилно си се насочила към АУ. Доколкото съм чела статистики хората излезли от АУ са горе-долу равни като процент на Тези от СУ, които са си намерили работа. СУ е първият български университет...но това го знаеш както и да е. Много мои познати кандидатстваха в АУ и сега са там. Заслужава си в АУ, ако не плащаш примерно цялата такса (около 7000 долара) а плащаш да кажем до 3000 долара, което горе-долу стига таксата в Нов Български(ама там 100% не си заслужава). Тоефл и САТ не са никак лесни изпити, обаче пък за тях имаш няколко опита преди да подадеш документи за кандидатсване. Разбираш мнопго по-рано - някъде към април-май каква такса ще плащаш. Докато в СУ таксите са много по-ниски:clap: Не могат да се сравняват с тези на АУ. Изпитите там са 3...и нямаш няколко опита...За съжаление.Ако не стане тази година - чак следващата.... Това е, което мога да споделя като мое виждане... Не, че казах нещо съществено...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами в АУ има пълна стипендия,която е към 500 лева месечно.Зная,че в СУ са много,много по-ниски таксите,но също така съм чувала,че на завършилите АУ се гледа с по-добро око ,когато дойде дума за свободно владеене на езика,понеже там малко или много се овладява по-добре,отколкото в софийски.Все пак всичко се учи на английски език и се говори на него в самото убечно заведение. А с какви изпити в СУ се влиза журналистика и какво можеш да влезеш,ако си държал и по англ език изпит там?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой може ли да даде по подробна информация относно таксите в АУ за семестър, начина на обучение, книги, учебници и т.н колко струват. Мисля че ще е полезно не само за мен.

Мен специално ме интересува такса за магистратура в сферата на иконимиката: мениджмънт или финанси, ще ми е като 2-ро висше, но съм завършил неикономическа специалност (комп. мрежи). Какво трябва да платя и какви изпити е необходимо да издържа, за да ме приемат за второто висше Публикувано изображение

Благодаря на помогналите предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Comments on the Website E-mail to Yanko Vasilev, Publications and Website Coordinator, or use the Feedback Form to submit questions, comments and suggestions. AUBG - Blagoevgrad Mailing Address: American University in Bulgaria 1 Georgi Izmirliev Sq. Blagoevgrad 2700, Bulgaria Telephone Operator/Switchboard: (+359 73) 888 199, 885 542, 885 543 Admissions (Undergraduate) Director of Admissions American University in Bulgaria Blagoevgrad 2700, Bulgaria Phone: (+359 73) 888 235 Fax: (+359 73) 880 174 E-mail: Admissions@aubg.bg Admissions- Sofia Office (Undergraduate) Elieff Center for Education and Culture 1 University Park St., Studentski grad Sofia 1700 Phone: (+359 2) 960 7940, 960 7943, 960 7942, 960 7911 Fax: (+359 2) 960 7949 Executive MBA - Sofia Elieff Center for Education and Culture 1 University Park St., Studentski grad Sofia 1700 Phone: (+359 2) 960 7934 or 960 7917 Fax: (+ 359 2) 960 7947 E-mail: rdiankov@aubg.bg Centre for European Programmes Olga Borissova, PhD Director of CEP Elieff Center for Education and Culture 1 University Park St., Studentski grad Sofia 1700 Phone: (+359 2) 960 7912 Fax: (+359 2) 961 6010 United States Mailing Address The American University in Bulgaria C/O The Community Foundation 1201 15th St., NW, Suite 420 Washington, DC 20005

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Софийски Университет можеш да видиш на техния официален сайт, а пък във форума можеш да видиш мнението на хора, които са кандидатсвали Журналистика тази година. http://www.uni-sofia.bg/students+bg/admiss...mission+bg.html На тоя линк е информация за КСК тази година.

За АУ - пак виж официалния сайт, може да нмериш нещо, което ти трябва:)http://www.uni-sofia.bg/students+bg/admiss...wane/index.html ето за балообразуващите оценки за Журналистиката.

Макар че СУ е един от най-добруите университети в България, не го хавалят много много. За изпита по журналистика как сотят нещата. Първо имаш изпит оп литература. После ако имаш оценка над 3.50 имаш право да отидеш на писмения по журналистика. А след него е устен по журналистика;) Наистина не са малки изпити и напрежението е 100%.

За АУ - каква такса ще плащаш зависи от резултатите ти от Тоефл и Сат, като по-голямо значение има САТ. До преди САТ беше гаднярски изпит и такъв си е и сега. Сега обаче въвеждат нов ТОЕФл (незнам от кога, трябва да видиш на официалната страница на ETS (ets.org). Вече от пакета ти се определя такатса, която ще плащаш. Пълната май е 7000 долара(опс повтарям се).

Наистина сигурно на теи от АУБГ ще гледат с друго око, и може и да е по-лесно при тях да се намери работа.

За езиците в СУ незнам как са нещата(аз сега ще съм първа година студентка там само, че по Комп. химия). Знам, че в БГ- Вузовете е трудно да си поддържаш нивото, ако не учиш достатъчно, а пък да го вдигнеш нивото още по-трудно. Поне за тези специалности, които не са с английски език;) Но за това не съм 100% сигурна;)

Успех в избора;)Ако имаш някакви други въпроси обърни се към мен...може и да успея нещо да ти помогна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази година ме приеха във въпросния колеж и се чудя дали да се запиша.Нищо незнам за него а и сайта им е много беден на инфо.А не се и знае какво ще стане с колежа след приемането ни в ЕС.Ще се радвам да споделите впечатления за МТМ колеж гр.София бул."Цар Борис"III

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно си видяла сайта на колежа - http://www.mtmcollege.org/. За мнение не мога да дам лично, но мисля че колежите в България са доста недооценени, а някой предлагат доста добро обучение (не знам какви са цените, аз си харесах един колеж по хотелиерство, но искат 1200 евро на година). Дано се намери някой с вътрешна информация :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами мен колежа ми хареса.... завърших го преди около.... 3-4 години мисля... вече и аз не помня :wors: след това продължих да уча бакалавър и магистър във Великотърновския университет без да се налага да държа изпити и т.н. като бакалавъра беше в сградата на колежа, а магистъра в икономическия институт на БАН. Доволен съм.. ама и парите са дооооста....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една приятелка учи там, мисля вече 3-та година. Казва, че е доволна от обучението и лекторите, единствения недостатък е разбира се цената....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте интересувам се къде в България може да се учи за Стюардеса спешно ми трябва инфо., ще помоля който знае нещо да ми даде сайт ПЛС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря за предоставените сайтове.Ще ми бъдат от голяма полза. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте интересувам се къде в България може да се учи за Стюардеса спешно ми трябва инфо., ще помоля който знае нещо да ми даде сайт ПЛС

Съжалявам, но аз не мога да ти помогна. Силно се надявам и ти желая някой да се отзове с нужната информация относно запитването ти.

Към всички, които публикуваха тук различни, много полезни сайтове: Благодаря.

И аз съм един кандида-студент и на лято ще изпробвам уменията си по Математика.. Като целта е някой от големите софийски университети.

Мисля, че всеки с труд и желание може да постигне всичко. Всичко зависи от нас самите. :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а аз искам да знам къде мога да получа образование за фотограф.казвали са ми че в художествената академия, но не съм сигурна.Някой може ли да ми помогне? :yanim::hush:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една приятелка учи там, мисля вече 3-та година.

Казва, че е доволна от обучението и лекторите, единствения недостатък е разбира се цената....

Fifa, дали ще е удобно да попиташ тази приятелка, дали има конспект за дисциплината "КСБ 4та част"

Много ми е необходим!!!!!!!!!!!!!!!

благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обучение (адекватно) в България мисля, че няма, затова по-добре се ориентирай към някой западноевропейски колеж. Бях чул за такъв в Испания, където таксите били много високи, но имали твърда десетократна възвращаемост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тръся училища в Балгария в които за да преподава компютърна специалност.И НАЙ ВЕЧЕ ДА Е СЛЕД 8 КЛАС Ако има такива училища ще съм МНОГО заинтересуван от тях

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А къде има адекватно инфо за Университети в които таксите не са прекалено високи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А къде има адекватно инфо за Университети в които таксите не са прекалено високи?

Предвид, че това е тема за образованието в България, мога да ти кажа, че като изключим Американския всички останали са поносими, въпреки че и Нов български, а и свободните не взимат никак малко предвид тукашния стандарт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да питам в 2-ро класиране може ли се пишат нови желания или трябва с старите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами не,аз се записах още на първо,а ако идеш на второ си губиш и шанса ако си приет някаде на първо,тай че.....внимавай :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия.