Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Погледнах в сайта на УАСГ. В архитектурния факултет има катедра интериор и дизайн в архитектурата. Не можах да разбера обаче това какво значи - от кой курс се учи интериорен дизайн и доколко се учи подробно или е примерно само 1-2 семестъра, кога си избираш катедра...ако някой може да ми обясни ще съм му благодарна. Иначе изпитите ми са ясни какви са за архитектура.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Катедра не се избира, а специалност. Не съм учила в УАСГ, а в Лесотехническия университет (и то твърде отдавна), но там по мое време имаше подспециалности на моята специалност, разпределението по които ставаше в ІV курс при петгодишен курс на обучение. Buxti4ka е прав/а, че се влиза архитектура, а после може би има някаква по тясна специализация (по начина по който описах по-горе). Просто трябва да намериш начин за комуникация със УАСГ и да запиташ там. МЕжду другото, в работата си съм се сблъсквала с архитекти и никой не е казвал, че е завършил "ВЪтрешна архитектура", а общо - архитектура. Но се занимават с такава, а не само с външно оформление на сградите. ДОри бих казала, че повече наблягат на това (това е по мои впечетления), дори правят дизайна на мебелите (с което нерядко отправят предизвикателства към конструкторите и технолозите като мен - това в рамките на шегата, разбира се). ЗАтова още нещо, което мога да ти препоръчам е да разговаряш с архитекти, които са завършили и практикуват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно колеж "Омега" Що се отнася до легитимността на колежа, който се съмнява в противното може да провери и в сайта на колежа, стига да го разгледа по-подробно.Смятам че е идеалното място за придобиване на по-специализирана професионална квалификация, още повече, че специалностите са доста перспективни и има доста варианти за продължение на образователната степен.Колкото до базата на колежа, мога да Ви уверя че е повече от модерна и предоставя доста удобства и екстри за колежаните, с което много малко учебни заведения могат да се похвалят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

много спешно си тарся конспект по биология за СУ.Също така,ако има някой настоящ студент тази специалност в СУ,ще се радвам да ме "светне" :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои може ли да ми даде конспекта по история за кандидатстване в СУ.Ако не поне миналогодишния,поне да се ориентирам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ето и линк със сайтовете на повечето университети и колежи в България - БГ Линк.

Редактирано от Leslie_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички.Тая година ще се мъча в Софийския по архитектура или в Мюнхен.Имам няколко въпроса,защото нищо не и е ясно. Първо за София:УАСС Изтипа е по рисуване нали? Приемат ли матурата по математика? Какво вземат от диспломата или я вземат цялата? Аз разгледах сайта на университета,но тези неща не разбрах. Сега и за ТУ Мюнхен. Изпита само по математика ли е? Имали рисуване? Приемат ли матурата по математика? Какво вземат от диспломата или я вземат цялата? Знаете ли каква е цената на семестър? До кога трябва да се подадът документи? Имат ли подготвителна година по немски? Хубаво ли е това училище за изучаване на архитектура или вътрешен дизайн? Ако има изпити могат ли да се проведат в България. Ако има изпити,разкажете малко повече за тях и за материяла който включват. Имали някакъв изпит по немски? ПП:Къде според вас е по трудно влизането?? Можели да влезеш в София и след това да се преместиш в Мюнхен? Препоръчайте ми университет в Англия за изучаване на архитектура? Къде е то добре да учиш архитектува - София,Мюнхен или в някои университет в Англия? Кое според вас е по интересно архитектура или вътрешен дизайн?(защото аз не съм си избрал едно от двете все още) За сега се сещам за тези въпроси,ако излезе нещо ще питам? Моля ви ако някой е учил в Мюнхен или сега ще учи или учи,да обесни малко по подробно как стават нещата с всичко-документи,кандидастване и това което се сеща. Мерси много!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, бих искала да попитам тези от вас,които са кандидат-студенти тази година или вече са студенти със специалност Психология, с какви предмети се кандидатства, как се образува бала и какъв е бил бала за миналата година,за да бъдеш приет, по специално за СУ " Кл. Охридкси" и НБУ. Да си призная не знам много неща, а бих искала, защото смятам да уча точно това. Казали са ми, че и трябва да да се заема с кандидатстудентските курсове по Български език и Литература още от тази година (в момента съм 11 клас). Ще бъда много благодарна на всеки, който ми отговори! Благодаря!

Редактирано от Trichocephalus
заглавие (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За НБУ можеш да попиташ безплатно като изпратиш имейл на следния адрес: [email protected] А ето и телефоните , с които можеш да се свържеш със НБУ тел. (02) 8110 215, (02) 8110 235 Тука може и да не ти помогнат , може и да ти помогнат. Но най-добрия начин е да питаш университетите ,в които ще кандидатстваш !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!Можеби не е тук мястото , но просто не ми хрумна къде другаде да задам въпрос от такова естество.Ако все пак някой ми отговори ще съм много доволен, защото ще е от полза и на други хора като мен, които са в пълно информационно затъмнение по този въпрос.И така въпросът е следния:Как може човек да стане психотерапефт.Къде може да учи за такъв и също така какви са отделните стъпки, с който може да го постигне?(става въпрос извън България).Много ли е скъпо обучението и какви са възможностите за реализация след това?Благодаря предварително:huh: :huh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Темата може би ще ви се стори нереално тъпа, но трябва да попитам, че ме човърка от вътре!

В момента съм 10 клас и е време да започна да се ориентирам какво ще уча по-нататък. За тази цел в интернет проверих за всеки универститет в страната какви специалности има. Впечатлението ми е, че има много малко специалности. Софийският универститет, дето е най-известният в България, имаше някакви малоумни специалности (съжалявам, че го казвам, може би аз не разбирам добре). В смисъл малко на брой и някакви "елементарни", а има толкова МНОГО сложни и объркани професии, че не могат да се преброят. Не мога да проумея нещата. С една специалност няколко професии ли можеш да практикуваш след завършването или само тази, за която точно си учил? Примерно в сферата на бизнеса , след като завършиш трябва да си отвориш собствен бизнес или можеш да работиш и за по-големи компании, но като какъв в този случай след като не си учил за счетоводител или някоя друга длъжност (изключвам най-нисшестоящите)? Не мога да разбера за дадена професия какво трябва да с учи. Примерно, ако искам в някаква компания, която се занимава с реклама, или кани известни хора (ТВ предаване да речем) или се занимава със издаването на списания или нещо друго, какво трябва да се учи?!?! Не може да е финанси, защото с тва си счетоводител, не може да е право, защото с това си адвокат или нотариус, не може да си с архитектура, защото... и т.н. и т.н.

Можете ли да ми обясните Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента съм 12 клас, матурите са ми след 4 месеца, а незнам какво искам да кандидатствам. И представа си нямаш колко много пъти ще си смениш избора на специалност докато дойде време за кандидатстване. Аз съм абсолютен дървен философ, но имам интерес и към жичкаджийство. От там - първото предполага успех в социалните науки, затова започнах уроци по Български език и Литература за да мога да се боря за тях. Интересът ми към жичкаджийство и сякакъв вид техника и електроника ме накара да се запиша на уроци по физика, от където пък ще имам възможност и за кандидатстване в технически специалности. Така хем уча това, което ми е на сърце, хем ми дава след това един богат избор от възможности за кандидатстване. Виж предметите, които са ти интересни и които ти се отдават и се насочи към тях. Не се нахвърляй от сега да търсиш специалност. Важно е ти да си наясно какво искаш да работиш след като завършиш. Като дойде време за кандидатстване ще има достатъчно много места, от които ще разбереш каква е твоята специалност.

Редактирано от k0n3v3 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Важно е ти да си наясно какво искаш да работиш след като завършиш. Като дойде време за кандидатстване ще има достатъчно много места, от които ще разбереш каква е твоята специалност.

Ами може би един от проблемите ми е, че съм склонна всичко да работя без особени претенции :) В смисъл всичко ми е интересно, стига да има достатъчно добро заплащане и ако е възможно да се занимава с хора, а не завряна цял живот зад едно бюро с един компютър. Аз всъщност имам си имам нещо на ум, но в България не е особено осъществимо, а и точно не знам как се нарича професията и към каква специалност трябва да се насоча за тази цел. Иначе, да знам, че хиляда пъти ще си сменя решението до 12 клас. А 12 клас раздават ли листовки, ала-бала какви специалности има, какви професии или всеки сам преди тва вече трябва да си е намерил информация ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте може ли да ми препоръчате добро училище кадето да се изочават компютрите :)

П.П В региона на София Публикувано изображение

Редактирано от b0928 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освем СМГ друго софийско училище с толкова награди по информатика не знам. Нищо лично, но май ти трябват уроци и по Бълг. език.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освем СМГ друго софийско училище с толкова награди по информатика не знам.

Нищо лично, но май ти трябват уроци и по Бълг. език.

а някое което се изочава повече информатика ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може ли да ми препоръчате училище за готварство Публикувано изображение

в региона на София

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте 7 клас съм, решил съм да кандидатствам в училище в което се изучава хардуер/софтуер програмиране и така нататък. Бих искал да попитам някой знаещ каде в София има такива училища?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се ,но можете ли да ми обясните за Факултетът по компютърни системи и управление нещо по-различно ,което пише в сайта.Примерно като завършиш какъв по професия излизаш от там , с какво ще е занимаваш и какви предмети са нужни да се наблeгне повече на тях ... ?

Предварително благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

само за протокола, погледнете тук и ми кажете само един от всички изпити ли трябва да се държи или всичките? предполагам само един по избор, ама просто на други зпециалности пише "по избор" а тука не и са дадени толкова много изпити за кандидатстване...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЗДРАВЕЙТЕ, Много Ви моля за малко повече информация по отношение на приемния изпит в Датския Колеж / какво всъщност представлява този тест/. В какво се състои , критерии за оценяване и приемане. В сайта инфото е доста оскъдно. Благодаря прадварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже се нуждая от преквалифициране, търсех курсове по Бизнес администрация, и почти се бях отказал, защото още 4 години в университет, просто са ми ненужни.Но попаднах на сайта на колежите Омега, където в момента тече прием и съм така да се каже решен да се пробвам, все пак само за 1 година и 3 семестъра, още повече задочно, доста удобно, понеже работя.Моля ако има мнения пишете ми, ще съм доволен да се допитам и до други хора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

може ли някой по-запознат с филологическата специалност "Скандинавстика" в СУ да ми разясни малко по-подробно.Разгледах сайта и пак не ми стана много ясно.Интересува ме как се кандидатства за тази специалност,какви изпити се полагат,оценките от матурите вършат ли някаква работа?Благодаря предварително за информацията! Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...