Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

kai_99

СПИН

Препоръчан отговор

Ахаха пълни глупости ... Мислите ли че NASA , CIA и другите "ВИСОКИ" организации нямат лечението ли ? Добре а изобщо да се замислим болестта съществува ли , някой от съфорумците да знае такъв човек .. ПРОПАГАНДА

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.............

Съоткривателят на връзката между белтъка CCR5 и заразяването с HIV-вируса, Джон Мур (John Moore), посочва, че решаващо в случая е дали CCR5-гена ще бъде блокиран в достатъчно на брой Т-клетки, за да има ефект в човешкия организъм. Като достатъчно наджедна алтернатива той препоръчва CCR5-блокера на фармацевтичната компания Pfizer “Maraviroc”, който показал добри резултати след пускането му в продажба в САЩ и Европа през миналата година.

Източник: bgfactor.org

Да.Това е решаващото.Всъщност идеята е още от преди десетина години, когато се правеха изпитанията на maraviroc.

Ако стане факт, подобни медикаменти ще могат да се използват срещу почти всички вируси....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре а изобщо да се замислим болестта съществува ли , някой от съфорумците да знае такъв човек .. ПРОПАГАНДА

Имам чуството, че последното изречение принадлежи на слабоумен човек...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@LIS Защо трябваше да се излагаш с този коментар?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че това е поредната хвърлена бомба без покритие.

Чухме за ваксината-така и не се видя.Чухме за ензим изкарващ вируса от клетките-и той не се видя.

Сега не съм голяма оптимистка че това ще го видим.

Ахаха пълни глупости ...

Добре а изобщо да се замислим болестта съществува ли , някой от съфорумците да знае такъв човек .. ПРОПАГАНДА

Кое точно е глупости,че не разбрах?

Както и колкото и да го мислиш пак ще трябва да стигнеш до извода че болестта съществува.Познавам мнооооого от близко такъв човек и с риск да бъда моментално изхвърлена от форума,ще ти кажа кой е той-АЗ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да изкарат по бързо нещо на пазара че да фалират производителите на презервативи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора незнам аз не вярвам в болести , вярвам единствено в бог вярваш ли в бог болестти няма , и смея да твърдя че това си е пропаганда [СПИНА до сега не съм видял,познавал човек който да носи вируса само по TV някой които дори и лицата не си показват (явно е защо) ]

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чухме за ваксината-така и не се видя.Чухме за ензим изкарващ вируса от клетките-и той не се видя.

....

Сега пък ти се изкаваш не дотам подготвена.

maraviroc е медикамент от класа на Инхибитори на навлизането.Това са клас антиретровирусни медикаменти, които възпрепятстват навлизането на вируса в нови клетки. Този клас включва enfuvirtide, ENF, Т-20 (Fuzeon®) - инхибитор на сливането, и maraviroc (Celsentri®, Selzentry®) - CCR5 инхибитор.

Има го на пазара от 2 години и съдейки по това, което съм чел за него е 92 % успеваемост.

Минусите му са

1.)високата цена

2.)нуждата от постоянен прием на медикамента

В статията, която Сталик е публикувал става дума за есетествено синтезирани (чрез генно инженерство) CCR5 инхибитори, които заместват успешно "нормалните" Т-хелпери в организма.

Тоест-след определен период от време няма да се налага да се пият лекарства, защото популацията Т-клетки ще бъде резистентна към вируса.

Това е голям пробив, не го омаловажавайте.

Е-ще е нужно време (около 2 или 3 години) , докато преминат клиничкните изпитания и при хора, за да излезе в продажба.....

р.s.защо да бъдеш изхвърлена от форума ? :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора незнам аз не вярвам в болести , вярвам единствено в бог вярваш ли в бог болестти няма , и смея да твърдя че това си е пропаганда [СПИНА до сега не съм видял,познавал човек който да носи вируса само по TV някой които дори и лицата не си показват (явно е защо) ]

Ходи се затвори в някой манастир или психодеспансер и недей ръси глупости за напред

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега пък ти се изкаваш не дотам подготвена.

maraviroc е медикамент от класа на Инхибитори на навлизането.Това са клас антиретровирусни медикаменти, които възпрепятстват навлизането на вируса в нови клетки. Този клас включва enfuvirtide, ENF, Т-20 (Fuzeon®) - инхибитор на сливането, и maraviroc (Celsentri®, Selzentry®) - CCR5 инхибитор.

Има го на пазара от 2 години и съдейки по това, което съм чел за него е 92 % успеваемост.

Минусите му са

1.)високата цена

2.)нуждата от постоянен прием на медикамента

В статията, която Сталик е публикувал става дума за есетествено синтезирани (чрез генно инженерство) CCR5 инхибитори, които заместват успешно "нормалните" Т-хелпери в организма.

Тоест-след определен период от време няма да се налага да се пият лекарства, защото популацията Т-клетки ще бъде резистентна към вируса.

Това е голям пробив, не го омаловажавайте.

Е-ще е нужно време (около 2 или 3 години) , докато преминат клиничкните изпитания и при хора, за да излезе в продажба.....

р.s.защо да бъдеш изхвърлена от форума ? :speak:

Обаче нито едно от изброените от теб лекарства го няма в България,освен Fuzeon-а и то вече му видяхме действието на практика. Публикувано изображение Roche oтпусна лекарство за 5 човека,за още 5 купи Глобал фонда и хората го приемаха под контрол.4-ма от тях вече не са между живите,макар да се придържаха 100% към терапията.

Минусите на препарата maraviroc не ги брой,тъй като и останалите/тези които ги има в България/цената е висока и не трябва да се пропускат дози,т.е. пият се до живот.

Но идеята ми беше за бомбата с прословутата ваксина и с ензима Tre,който изкарва ХИВ от клетката.И двете така и не ги чухме повече,а още по-малко ги видяхме,макар че за едното се говореше още преди 5 години,а другото-уж го откриха миналата година.

А и ми е чудно как са пробвали новите клетки върху мишки,като те не могат да бъдат заразени с ХИВ? Публикувано изображение И как точно ще заместят заразените клетки в организма със здрави,дори и да има нещо такова все пак?Доста въпроси без отговор Публикувано изображение

П.с.Защо ще бъда изхвърлена от форума ли?Дай да пуснем тема "Толерантни ли сте към ХИВ позитивните?" и ще разбереш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

П.с.Защо ще бъда изхвърлена от форума ли?Дай да пуснем тема "Толерантни ли сте към ХИВ позитивните?" и ще разбереш.

Не мисля че модераторите и администраторите ще проявят чак такава "нетолерантност" към теб, че да те изгонят оттук. Стига да не нарушаваш правилата никой няма да те гони оттук...

А това за лекарството за СПИН - чудя се кога най-сетне ще направят такова, все пак болестта е доста възрастна вече /има 30 години поне/, а и в някои страни хората са доста засегнати от нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

последните постове, които се отклоняват от темата бяха изтрити.

Моля -придържайте се към конкретната тема!

Нелогична,питаш следното :

А и ми е чудно как са пробвали новите клетки върху мишки,като те не могат да бъдат заразени с ХИВ? ohmy.gif И как точно ще заместят заразените клетки в организма със здрави,дори и да има нещо такова все пак?Доста въпроси без отговор sad.gif

Ами то в статията си го пише :

...................., обработени с нуклеаза човешки Т-клетки били инжектирани на група мишки, които заедно с контролна група гризачи с непроменени лимфоцити, били заразени със СПИН. .........

инжектиране на генномодифицирания материал, а след това инжектиране на вируса на СПИН

..........6 седмици след въвеждането на имунизираните Т-клетки, мишките от експерименталната група придобили пълна резистентност срещу СПИН-вируса, а в кръвта им било установено 5-кратно увеличение на генномодифицираните Т-клетки.............

За месец и половина е регистрирано 5-кратно увеличение на модифицираните Т-клетки.Тоест-организъм на мишката сам изработва Т-хелпери със променения ген.

при мишки е успешно.

Дали така ще бъде и при хората-въпрос на време е да се разбере ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпреки че се постара да си пределно ясен и точен,аз пак не разбрах Как точно ще заразят мишката със СПИН?Дори и да успеят да вкарат човешки клетки в животинката,нейните мишешки клетки ще разпознаят човешките като вредител и ще ги унищожат,по същия начин както нашия организъм се бори с вирусите и останалите натрапници.

То при маймуните когато се правят подобни тестове дават отклонения,пък камо ли за съвсем различен вид животно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпреки че се постара да си пределно ясен и точен,аз пак не разбрах Как точно ще заразят мишката със СПИН?Дори и да успеят да вкарат човешки клетки в животинката,нейните мишешки клетки ще разпознаят човешките като вредител и ще ги унищожат,по същия начин както нашия организъм се бори с вирусите и останалите натрапници.

То при маймуните когато се правят подобни тестове дават отклонения,пък камо ли за съвсем различен вид животно.

Защо човешки клетки ? :tease:

Чиста култура от HIV и се заразява всеки бозайник.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо човешки клетки ? :speak:

Чиста култура от HIV и се заразява всеки бозайник.

С ХИВ? Публикувано изображение Хайде де.Сега трябва да обясниш и как се заразяват животните с ХИВ,тъй като е против всякаква логика това да се случва.ХИВ не е заразен за нито една твар,освен за човека и един-два вида маймуни,с близко ДНК до човешкото/само че маймуните си живеят с него и не им прави проблеми/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак цитирам следното :

...................., обработени с нуклеаза човешки Т-клетки били инжектирани на група мишки, които заедно с контролна група гризачи с непроменени лимфоцити, били заразени със СПИН. .........

и обяснявам отново :става дума за човешки Т-клетки, инжектирани в мишки.След това вирусът на СПИН (а това е HIV) се инжектира на същите мишки.Вирусът няма проблеми с клетките, тъй като те са човешки клетки в миши организъм.

Да припомним какво е характерно за HIV :

Той се размножава в един вид клетки наречени Т – лимфоцити като по този начин ги унищожава. Т-лимфоцитите са част от белите кръвни клетки. Съществуват различни видове Т-лимфоцити. Вирусът засяга една част от тях, наречени CD4+. Наименованието идва от вид молекула която се намира по повърхността на тези клетки и благодарение на която вирусът навлиза в тях.

Сега ясно ли ти е ? Ако не-ето ти стати да четеш.Не мога в една тема да ти обяснявам цялата молекулярна биология, генетика и вирусология.Пък и не си мисли, че съм специалист по СПИН.

http://www.hiv.is/bg/page/what_is_hiv_what_are_t_cells

http://www.puls.bg/cat/71/spin_hiv__simpto..._issue_277.html

http://209.85.135.104/search?q=cache:Llpzw...&lr=lang_bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И одеве точно така те разбрах. :rolleyes:

Но проблема е че би трябвало мишешките клетки-защитници/аналог на нашите Т-лимфоцити/да разпознаят човешките Т-клетки като враг и да ги унищожат.Освен ако.... Публикувано изображение

Освен ако имунната им система предварително не е "приспана" по някакъв начин.Иначе не виждам как ще стане.

П.с.Благодаря за статиите,но вече не са интересни за мен.Знам за тези неща колкото и тия дето са писали статиите.С ХИВ-чо сме приятелчета от доста време и го познавам по-добре и от себе си. :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И одеве точно така те разбрах. :rolleyes:

Но проблема е че би трябвало мишешките клетки-защитници/аналог на нашите Т-лимфоцити/да разпознаят човешките Т-клетки като враг и да ги унищожат.Освен ако.... Публикувано изображение

Освен ако имунната им система предварително не е "приспана" по някакъв начин.Иначе не виждам как ще стане.

В статията по-горе не е показан методът, който са използвали в експеримента.

можем само да гадаем, как точно са "приспани" собствените Т-клетки на мишките.Има много методи за това.

Радвам се, че се разбрахме най-накрая. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Радвам се, че се разбрахме най-накрая. Публикувано изображение

И аз. :rolleyes:

Аз съм от тоя тип хора,дето докато не разнищят нещо до край не мирясват.Не знам,може да си мъничък и да не го помниш,но като бях дете имаше едно детско "Искам всичко да знам".Та и аз така. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Американски учени успяха да направят лабораторни мишки резистентни към HIV/СПИН-вируса, посредством блокирането действието на гена, отговарящ за синтеза на белтъка, използван от вируса за инфлиртриране в имунните клетки, съобщава New Scientist.

Изследователите от биотехнологичната компания Sangamo BioSciences в Дуарте, Калифорния, тествали генномодифицираната терапия, се надяват да я изпробват успешно и върху хора в края на 2008 г.

Учените успели да блокират действието на гена, кодиращ синтеза на белтъка CCR5, разположен на повърхността на най-често атакуваните лимфоцитни Т-клетки, посредством внасянето в тях чрез безвреден вирус на молекула с ензима нуклеаза (nuclease) и т. нар. ”цинк-отпечатък” (”zinc-finger”).

”Цинк-отпечатъкът” на молекулата се свързва само с генетичен материал, открит в CCR5-гена, а нуклеазата блокира действието му и спира производството на опасния протеин. След този процес клетъчната ДНК е перманентно имунизирана срещу действието на HIV, посочва един от авторите на изследването, д-р Елена Перес (Elena Perez) от Детската болница във Филаделфия, Пенсилвания.

В хода на експеримента, обработени с нуклеаза човешки Т-клетки били инжектирани на група мишки, които заедно с контролна група гризачи с непроменени лимфоцити, били заразени със СПИН. 6 седмици след въвеждането на имунизираните Т-клетки, мишките от експерименталната група придобили пълна резистентност срещу СПИН-вируса, а в кръвта им било установено 5-кратно увеличение на генномодифицираните Т-клетки.

При планираните опити със заразени със СПИН хора, от кръвта им ще бъдат взети Т-лимфоцити, чийто CCR5-ген ще бъде изключен в лабораторни условия, след което те ще бъдат върнати в организма, за да се възпроизведат и да станат доминиращ вид Т-клетки в организма, като по този начин осигурят резистентността срещу смъртоносния вирус. Новата клетъчна терапия е много по-ефективна от прилаганите в момента лекарствени CCR5-блокери, които трябва да се пият постоянно, тъй като при еднократно прилагане има перманентно действие.

Един от учените, открили връзката CCR5-HIV през 1996 г. в Националния институт за здравни изследвания в Бетесда, Мериленд, Ед Бергер (Ed Berger) посочва, че генният нокаут има значително по-голям потенциал от всички досегашни терапии срещу СПИН-а, тъй като модифицираните клетки биха имали селективно предимство при евентуално възпроизводство.

Съоткривателят на връзката между белтъка CCR5 и заразяването с HIV-вируса, Джон Мур (John Moore), посочва, че решаващо в случая е дали CCR5-гена ще бъде блокиран в достатъчно на брой Т-клетки, за да има ефект в човешкия организъм. Като достатъчно наджедна алтернатива той препоръчва CCR5-блокера на фармацевтичната компания Pfizer ”Maraviroc”, който показал добри резултати след пускането му в продажба в САЩ и Европа през миналата година.

Източник: bgfactor.org

Така както това по-горе е написано излиза, че някой ще прави генномодифициране на Т-лимфоцитите на пациенти болни от СПИН, което дори и ако изобщо се окаже ефективно, пак си остава забранено от законите по цял свят днес. Те хората даже ГМО не искат да ядат, а камоли някой да си инжектира живи генно модифицирани клетки. Смешки. :rolleyes:

Но изобщо преди да коментираме една научна публикация е задължително да бъде цитирана подобаващо и да има поне линк към оригиналната статия, а не да ми пишете "New Scientist" написа това или онова, "New Scientist" дори не е научно списание.

Умолявам модераторите и форумците да не пубикуват научни новини от спорни и недодялани източници, а първо а се консултират. Аз поне правя безплатни консултации. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами това със законите е вярно, но е супер тъпо, както това е забраниха клонирането. Само гледат как да спъват науката. Човешката имунна система има толкова голям потенциа, скрит в ДНК, а вместо да се върви към разшифроване, те се мъчат да вкарват външни препарати. Колкото до генномодифицирани организми, те са много широко застъпени в частност генномодифицираните бактерии/вируси. Благодарение на генномодифицирени бактерии се произвеждат много хормони, белтъци и други органични полимери. Типичен пример е производството на Инсулин, който се произвежда от генномодифицирани бактерии от много време. П.С. Най ме изкефи мнението на LIS, смял съм се от сърце. LIS като видиш дядо господ му кажи да прати лек и за нс болните хора, че аз все го карам ама той не ме слуша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое точно е глупости,че не разбрах?

Както и колкото и да го мислиш пак ще трябва да стигнеш до извода че болестта съществува.Познавам мнооооого от близко такъв човек и с риск да бъда моментално изхвърлена от форума,ще ти кажа кой е той-АЗ.

Не мисля, че трябва да бъдеш изхвърлена от форума заради това. С писането си тук няма опасност да заразиш други хора. Надявам се да се открие лек преди да бъде прекалено късно.

Аз не разбрах този блокиран белтък какви други функции има? И дали пък блокирането му няма да е бомба със закъснител за друг вид заболяване?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля, че трябва да бъдеш изхвърлена от форума заради това. С писането си тук няма опасност да заразиш други хора. Надявам се да се открие лек преди да бъде прекалено късно.

Аз не разбрах този блокиран белтък какви други функции има? И дали пък блокирането му няма да е бомба със закъснител за друг вид заболяване?

Напълно е нормално да не си разбрал, то аз дето уж ги разбирам тия работи имах трудност да разгадая, за какво точно иде реч, още повече, че се цитира едно полупрофесионално списание, което на свой ред цитира нещо друго и става един развален телефон. ;)

Иначе въпросния белтък има роля при контактите на Т-лимфоцитите и смятам, че основателно питаш дали няма да има някакво странично действие тази "нова" техника за лечение. Все пак преди да можем да преценим за какво става дума, трябва да имаме точни цитати от точната научна публикация, а не от препредаващи я източници.

Иначе по тема СПИН има доста идеи и то много по-оригинални и ефективни от въпросната, до колкото се досещам за смисъла й. Но рядко интересните и стойностни неща пробиват път до българската публика, защото болшинството вестници, списания и сайтове в България имат много слабо компетентни хора, които подбират и поднасят такава информация, но това за сега не личи да ги смущава. Какво да се прави, пазарна икономика. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Писна ми от твоите оплаквания за "изтчници" -ето ти оригиналната статия :

http://www.newscientist.com/channel/health...line-news_rss20

Биографията на д-р Елена Перез, от екипа извършил изследванията и която е съобщила новината :

http://stokes.chop.edu/research/profiles/?ID=4550

Тук имаш и домашния и телефон и адреса и-можеш да и звъннеш и да и се оплачеш лично, че в kaldatа.com публикуваме стати, цитиращи съмнителни открития ! ;)

Сайтът на Биотехнологичната лаболатория, в която е направено откритието :

http://www.sangamo.com/index.php

Върви на посочените адреси, и се оплаквай, че не са си свърши работа и са дилетнати, не разбират от биотехнология и генно инженерство ! :)

Нещо против източниците сега ?

Или искаш да ти сдъвча и изплюя още материали, вместо да се потрудиш да намериш информацията, която те интересува ? :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Положението с ХИВ е подобно на това с хламидията. Уж съществува някакъв много опасен, заразен микроорганизъм, обаче повечето хора, които го носят могат да разберат за това само от някакви измислени изследвания. И в същото време лекарите, обучени от представители на фармацевтичните компании се опитват по всякакъв начин да убедят хората да се подложат на тези изследвания и след това да бъдат "лекувани" с медикаментите на фирмата-спонсор, независимо че нямат каквито и да е оплаквания и се чувстват съвършено здрави. Известните и неоспорими факти до момента са: - в Африка живеят милиони хора, които са носители на вируса на ХИВ в продължение на десетилетия и нямат каквито и да е оплаквания; - "лекарствата", предписвани на носители на ХИВ предизвикват върху здрав човек точно тези симптоми, които се свързват с ХИВ-инфекция: общо отслабване на организма, податливост на иначе безвредни инфекции и т.н; - повечето от носителите на ХИВ, имали глупостта да се доверят на лекарите и да пият редовно съответните "лекарства", умират за 3-5 години максимум; - в последните десет години не е известен НИТО ЕДИН случай на заразяване с ХИВ сред холивудските знаменитости, въпреки че там оргиите и безразборният секс без презерватив са ежедневие. Изводите си ги правете сами. Аз моите съм си ги направил - здрав секс без презерватив, никакви изследвания и след над 20 години полов живот и трицифрен брой жени, с които съм спал нямам абсолютно никакви проблеми :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...