Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

търся есе на тема "И ний сме дали нещо на света".Ако може да ми я пратите много бързо трябва ми за утре първия час имам философия ако може до довечера да ми я пратите много ще ви бъда прознателна:clap::)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,7k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Здравейте... Спешно ми трябва есе на тема: "Културата на един народ определя отношението и поведението му към природата". МОЛЯ някой да ми помогне! Благодаря ви предвалително.!.!.

Тук е мястото да потърсите есе на темата, която Ви трябва и ако не намерите да публикувате Вашия въпрос. Ако есето Ви е върху дадено произведение, по-добре първо потърсете дали няма вече отделна тема

Здравейте! Трябват ми идеи за есе на тема "Нещо ме тревожи". Благодаря предварително!

Публикувани изображения

Здравейте и от мен.... Искам само да ви помоля ако някой има някакв материали за "Цветарка" и "Улична жена" на Христо Смирненски да ми ги прати, че трябва да им правя анализи... Благодаря предварително :headphones:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, спешно ми трябва едно от тези две есета

1.Колкото по-голяма е властта,толкова по-опасна е злоупотребата с нея.

2.Свестните у нас считат за луди.

Не е задължително да се отнасят към някое произведение.

Много ви моля и благодаря предваритилно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте! трябват ми есете по две темички едната е 'предпочитам опасната свобода пред опасното робство' ж.ж.русо или някой ако има идеи по 'никой не е предпазен от възможността да говори глупости.лошо е,когато говори необмислено' монтен ...,а другата е следната ''мъдър е не оня,който знае много,а който знае нужното'' есхил .ако някой има насоки или есета да пише.ще съм благодарна.благодаря предварително

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте,трябва ми есе по литература на тема:Всичко може да бъде продадено,зависи от цената.

спешно ми трябва-до довечераsad.gif

благодаря ви предварително дано ми помогнете:rolleyes:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

моля ви помогнете ми спешно два дни търся есе на тема"хора много човеци малко" помогнете ми моля ви за утре ми трябва това есе предварително благодаря sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако някой може да ми намери поне 1 от всичките ще съм му задължен.

1. "Аз знам, че нищо незнам" - Сократ

2. "Философия има тогава, когато става дума не за чужди, а за собствени идеи" - Николай Бердяев

3. "Подчинението на закона, който човек сам си предписва, е свобода" - Жан Жак Русо

4. "За или против матурите"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

hi all sad.gif спешно ми трябва есе, в което да засегна аспекта "социалната пазарна икономика като бизнес среда". Благодаря предварително. ;):rolleyes::wors:

Редактирано от marisa (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Moля ви трябва ми есе на една от тези теми:

1.Светът на миналото - доброто старо време или отесняла дреха

2.Може ли да обичаме някого и същевременно да го осмиваме

3. Животът на човек - низ от иронични случайности?

Всички са върху ''Преди да се родя'' на Ивайло Петров ..

Спешно е! Моля ви!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спешно ми трябва ЕСЕ по литература за 11клас , за утре по възможност на една от всичките теми:

-ЕСЕ

На кого бих се молил?

Сърцето е тайна, защото...

моят избор между разума и сърцето?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ми това есе спешно: sad.gif

"Аз знам, че нищо не знам'' Сократ

Благодаря Ви предварително. :huh:

Редактирано от marisa (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте !!!! търся някой които може да ми напише 2 есета по " Урбанистика". Много много ще съм Ви задължена (ако трябва и ще си платя) . Пишете ми на мейла [email protected] и ще Ви дам темите и ще се уговорим :rolleyes::speak::help:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!Много ми трябва есе на тема "Човек сам прави себе си" от Жан - Пол Сартр. Аз написах малко ама нещо няма смисъл и за това ще сам ви много благодарна, ако ми помогнете.. :yanim:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте!Много ми трябва есе на тема "Човек сам прави себе си" от Жан - Пол Сартр. Аз написах малко ама нещо няма смисъл и за това ще сам ви много благодарна, ако ми помогнете.. :)

"Човек не е нищо повече от това, което сам прави от себе си .

И обикновено е сумата от своите свободни избори в случайни ситуации..."

Ако изключиш философската "обремененост" в есето - то е супер елементарно. Какво значи човек да прави сам себе си? И да е сума от своите свободни избори? Означава, че няма сила, няма знак, нито референт, който да повлияе на волята му, на правото да взима свободно решения. И готовността му да понесе поледствията. Норми има до толкова, до колкото всяко решение определя нормите за себе си; Сартр казва "Човек сам за себе си е морален законодател и съдник, свободен от външни морални авторитети.".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз и моите родители

Нямам братя или сестри, но много искам да имам. Защото, ако имам голям

брат или сестра ще мога да се оправдавам все с тях и той да поема всичката

вина. Но ще си ги обичам, ще играем заедно, ще се караме и много други неща. Донякъде приличам на своите родители, но повече може би по външен вид. Аз имам съвсем различно мнение за някои от нещата, а те съвсем друго. Не могат да ме разберат и постоянно спорим. Не че аз ги разбирам. Понякога си казвам, че още не разбирам какво е да имаш деца и да си отговорен, защото когато един човек расте неговото мнение постоянно се променя. Но аз все си мисля, че ще се държа по друг начин с децата си. Дразня се когато ме карат да ставам от компютъра или да се прибирам по рано. Надявам се аз да съм по различна. Но ще видим когато порасна какво ще правя. Аз обичам семейството си колкото и да се караме или спорим. Те винаги са заставали на моя страна и ми помагат в трудни моменти !

Ако на някои му трябва такова есе...мисля че това ще му помогне !? cool.gif

И не преписвайте направо цялото есе, ами само вземете пример от него защото няма да има смисъл. По този начин вие изказвате моето мнение, а не вашето! :clap:

Търся си есе на тема "Аз и моите родители".Мн ви моля помогнете ми мн е спешно!

Аз и моите родители

Нямам братя или сестри, но много искам да имам. Защото, ако имам голям

брат или сестра ще мога да се оправдавам все с тях и той да поема всичката

вина. Но ще си ги обичам, ще играем заедно, ще се караме и много други неща. Донякъде приличам на своите родители, но повече може би по външен вид. Аз имам съвсем различни мнения за някои неща, а те съвсем други. Не могат да ме разберат и постоянно спорим. Не че аз ги разбирам. Понякога си казвам, че още не разбирам какво е да имаш деца и да си отговорен, защото когато един човек расте неговото мнение постоянно се променя. Но аз все си мисля, че ще се държа по друг начин с децата си. Дразня се когато ме карат да ставам от компютъра или да се прибирам по рано. Надявам се аз да съм по различна. Но ще видим когато порасна какво ще правя. Аз обичам семейството си колкото и да се караме или спорим. Те винаги са заставали на моя страна и ми помагат в трудни моменти !

ако все още ти трябвааа.... ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ми есе за понеделник на една от трите теми:

1. Космосът срещу хаоса - основният двигател на мита

2. Каква е ролята на митологичния ритуал ?

3. Митът е като огън - съдържа незаменима сила и мощ, но играта с него е опасна

Моля ви! Благодаря предварително!

Редактирано от iliqn (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Эдрасти на всички.Потърсих иэ страниците,но не открих това,което ви трябва.Ще съм много благодарна,ако някой ми даде есе или линк.

Есето е на тема `Човек се ражда,эа да даде другиму любов` или пък `Със ръка човешка ти ме докосни`.

Трябва ми едно от двете.Много благодаря !! :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

спешно ми трябва есе на тема :моята представа за свободата ,знам че ставам мн ама моля ви помогнете плссссс предварително ви благодаря!!!! sad.gifsad.gifsad.gifsad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Есето "Родът ми в мен и аз в рода си" много напомня за някои от темите в/у "Дервишово семе" и "Преди да се родя", от полза ще ти е малко критичестка литература за тези произведения, но като цяло можеш да залегнеш на идеята за дългът към рода-дългът към сърцето.Ето накаква идея:

От самото си раждане до последния си дъх, човек живее в дълг. Това е нещото, което го съпътства, където и каквото и да направи. Той е част от живота на всеки и щастието ще дойде, когато го изпълним.

Дългът винаги е съпроводен с дилема. Една честа негова форма на проявление е дилемата род – сърце.Изборът дали да постъпиш правилно, или да последваш пътя на сърцето си.Всеки търси баланса м/у двете, но винаги е въпрос на изобор.Човек е задължен на рода си, заради всичко, което сме получили от семейството си, заради обичта, всеотдайността и разбирането, с които сме били отгледани.Затова родствената връзка е една от най-силните, но в развитието си човекът се изгражда като индивидуална личност, която не винаги следва родовите закони, а тези на сърцето.Човек не се себеотрича, но не би бил истински щастлив, ако не изпълни дълга към семейството си.Егоистично е да не се отблагодарим на хората, които са ни създали, отгледали и възпитали, на тях дължим това, което сме.Родът е всичко, което имаме, той е в нас и ние сме в него.

И все пак-истинско щастие ще е, ако изпълним и двете, но това е рядък случай.Независимо от индивидуалния избор на всеки, не трябва да забравяме, че живеем, за да бъдем щастливи.А докато сме такива ще можем да помагаме и на останалите около нас, черпейки от положителната ни енергия.

Дано съм помогнала sad.gif

А аз имам да пиша 4 есета в/у 4 мита.Нямам си никаква идея как да започна, ако някой може да ме насочи малко, ще съм му много благодарна :rolleyes:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Спешно ми трябва есе на тема: "Родът ми в мен и аз в рода си".Плссс хелп.Мерси предварително.

Ето от това можеш да използваш нещо :rolleyes:

Любов… Есе

Получили сме дарба ... дарбата да се допълваме един друг... дарбата да си доставяме радост... сигурност... подкрепа... усмивки... дарбата да изтриваме сълзите на другия с такава сила... каквато само сърцето може да почувства... това е дарбата да те докосна и това докосване да е единствено, уникално... неповторимо... най-желаното... ти притежаваш тази дарба... аз притежавам тази дарба... дарбата да обичаш... дарбата да копнееш... дарбата да очакваш... дарбата да се бориш срещу обстоятелствата... дарбата да променяш бъдещето си... дарбата да желаеш да осъществиш мечтите на сърцето си... дарбата да си сигурен в себе си... в това, което правиш... в това, което не правиш... дарбата да си обичан... дарбата да разбираш с цялото си същество какво означава думата "любов"... пет букви... две срички... разчупват всичко... побеждават мрака... изгонват страха... строшават тежките окови на бремето... пет букви... необикновено съчетание на звуци... най-силната дума... най-силният смисъл... единствена по рода си... единствена по сила... по значение... единствена по величие и красота... най-прекрасната сила... това, което ще остане вечно... усещам какво означава да си "влюбен"... какво означава да си "в любовта"... как светът се променя... в главата ти... в сърцето ти... виждаш света различен... отваряш очите си за пръв път... раждаш се... можеш да летиш... някой ти даде криле... някой ти даде причина за живот... някой ти даде себе си... има някого, за когото да живееш... животът ти се струва по-ценен, от когато и да е било... някой те чака... едно сърце тупти... друго му отвръща... с математическа прецизност... сякаш са направени едно за друго... туп-туп... усещам любовта под кожата си... тя е гъделът... тя е нежната близост... тя е шепотът... тя е в усмивката... тя е в кръвта, която не спира своя кръговрат... тя е в думите... тя е в сърцето ми... там се роди... виждам я по снимките... виждам я в отражението... любовта... не може да се скрие... тя е искрена... тя дава без да очаква обратно... тя е смирена... не се гордее... не върши подли неща... на всичко се надява... на всичко хваща вяра... не завижда... тя отваря очите... отваря сърцата... за нов живот... за нови предизвикателства... за нови борби... за още радост... за весели дни... за пролетни залези... за всичко, което таиш в сърцето си... любовта ще го открие... ще помогне да намериш мечтите си... ще изпита всичко... ще поправи всичко... ще те заведе на правилното място... ще...

Какво е любовта ? Една капка на наслада във вечността. Тя ни завладява, и разумът ни вече не помага. Любовта ни управлява. Тя е най-мощната сила в живота ни, която може да те прати в рая, но понякога те наранява. Любовта няма време, тя не пита - просто идва и преобръща целият ти свят. Пуска разноцветни багри в смисъла на живота ни и ни помага да осмислим целта на живеене. Истинската любов е чиста, както чиста е водата падаща от водопада. Тя е искрена, преплитаща се измежду чувства на две сродни души. Любовта е свежест, напъпило цвете под изгрева на нощта. Тя е близо, тук, в сърцата ни и ние я усещаме, дори когато тя мълчи. Тя е нещо лично за всеки един от нас, тъй като всеки сам проглежда през нейните стъкла . Любовта не е само една дума, а нежност, копнеж, емоции, чувства, наслада … милиони неща. Любовта не може точно да се обясни … тя е … необяснима, но ако можем да я обясним с думи ще я сложим в рамка, а тя трябва да съществува свободно . Не случайно казват, че любовта е магия, а от нейният плен трудно се излиза .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване