Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблеми с дефрагментирането

Препоръчан отговор

Деинсталирах Diskeeper и ми изчезна дефрагментиращата програма на Win-на.Как мога да я възстановя?И кой файл на Diskeeper от търсачката на Датата ще ми препоръчате да си сваля, че като ги гледам колко са различни по обем, се чудя какво да правя.Сумати и нещо насвалях, а съм еи на ограничен трафик.Моля помагайте!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Деинсталирах Diskeeper и ми изчезна дефрагментиращата програма на Win-на.Как мога да я възстановя?И кой файл на Diskeeper от търсачката на Датата ще ми препоръчате да си сваля, че като ги гледам колко са различни по обем, се чудя какво да правя.Сумати и нещо насвалях, а съм еи на ограничен трафик.Моля помагайте!

<{POST_SNAPBACK}>

Diskeeper Pro 9.0.532 от запасите на Ванката http://free.data.bg/wankata/Diskeeper/Disk...2%20-%20ZWT.rar

За FAT дяловете с ограничено свободно пространство O&O Defrag Pro май се справя по-добре http://store3.data.bg/underwater/software/...eymaker-ZWT.rar

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 11 месеца по-късно...

Мисля, че най-добре с дефрагментирането на дискове с ограничено свободно пространство се справя Raxco PerfectDisk 8. Достатъчни са 5 % свободно място.

Линк към офоциалната страница.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работил съм с доста програми за дефрагментиране и мога да ти препоръчам само една: http://www.kaldata.com/comments.php?id=156...highlight=o%26o :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Деинсталирах Ки ми изчезна дефрагментиращата програма на Win-на.Как мога да я възстановя?И кой файл на Diskeeper от търсачката на Датата ще ми препоръчате да си сваля, че като ги гледам колко са различни по обем, се чудя какво да правя.Сумати и нещо насвалях, а съм еи на ограничен трафик.Моля помагайте!

Когато инсталираш Diskeeper,видя ли,че ти прави системна папка?Гадно,нали?

Отнема фукциите на на Уидовския дефрегментатор.Е,ако не ти е голям проблем и имаш диск,давай.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Значи въпроса е дали да правя дефрагментирането със Perfektdisk или да си използвам вградената програма.Когато правя дефрагментация с Perfektdiska и после като проверя със вграденаната програма на уиндоуса втората ми показва че е необходимо да правя дефрагментиране.На кое да вярвам?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не видях конкретен отговор по темата.

1.во може би се е прецакала и MMC (Microsoft Management Console).Инсталирай си AutoPatcher и си я качи наново последната версия...или да си спрял услугата...Start => Run => services.msc намираш я и я стартираш

Директен линк:

http://www.microsoft.com/downloads/details...;displaylang=en

2.ро пробвай с командата Start => Run => CMD => sfc /scannow и дай Enter.Постави диска на WinXP-то в оптичното устройство и си възстанови повредените или липсващите файлове...

3.то програми за дефрагментиране много дори в повечето пакети от рода "всичко в едно"...Някой избягват да дефрагментират ,защото било вредно за хард диска ,според някой компютъра им ставал по-бавен ,но е добре да се прави дефрагменриране поне 1 път на месец.Ако решиш да си ползваш Diskeeper може да увеличиш размера на MTF (Master File Table) до препоръчителния размер за по-голяма производителност.Хард диска ти едва ли поддържа перпендикулярен запис на данни ,но от Биоса можеш да влючиш настройката (Standart IDE => AHCI) за технологията NCQ...Така ще изцедиш максималната производителност...Е разбира се важни са и параметрите на харда ти (кеш памет ,обороти на въртене и т.н.)

Ето хвърли едно око на тази статия за останалите параметри (следене за грешки, S.M.A.R.T. и т.н.)

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=34723

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване