Премини към съдържанието
drexer

MySQL - как се работи с него и какво представлява

Препоръчан отговор

Сигурно доста хора ми се присмиват,но аз казвам - всеки се учи :) Мерак ми е да се науча да програмирам да работя със С++ , MySQL,а дори нз за какво служат sad.gif(( ако някой ми даде някакъв туториал или кратко обяснение ще съм му безкрайно благодарен :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Сигурно доста хора ми се присмиват,но аз казвам - всеки се учи :) Мерак ми е да се науча да програмирам да работя със С++ , MySQL,а дори нз за какво служат sad.gif (( ако някой ми даде някакъв туториал или кратко обяснение ще съм му безкрайно благодарен :)

Първите страници на ръководството на MySQL са добро начало за навлизане в материята

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Сигурно доста хора ми се присмиват

Присмей им се и ти. :)

Иначе за C++ и MySQL вземаш минимум по 3 книги с по 4 цифрен брой страници, изчиташ ги и си готов. biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Присмей им се и ти. :angry:

Иначе за C++ и MySQL вземаш минимум по 3 книги с по 4 цифрен брой страници, изчиташ ги и си готов. biggrin.gif

а нещо по-спецялно за книгите?или няма значение от издателство и т.н.

П.П. - Извинете ако задавам тъпи въпроси,но наистина мн искам да се науча,дори се надявам с това да се занимавам :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

първо се научи на някой по - лесен език където не дифинираш стиктно типа на променливите и има доста готови модули и класове, за да не ти се налага да си пишеш сам OOP-то.

perl, php, phyton, ruby..

те работят доста бързо и лесно с mysql

после ако имаш мерак да се захващаш с езици на ниско ниво, почни със C, след това с наследниците му C++, C# ..

книги бол, лично аз предпочитам английските варианти, тъйкато често в превода се губи смисъла на оригинала, но има и преведени на бг, само че са по книжарниците и сумите им са от >20лв, в нета има доста книги на en за програмиране, както по тракерите, така и най - добрите понякога се предлагат безплатно на официалните страници на езиците..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цитирам:

Мерак ми е да се науча да програмирам да работя със С++ , MySQL,а дори нз за какво служат

Това наистина звучи смешно!

Имаш желание, това е добре, но не е достатъчно. Щом не знаеш за какво служат C++ и MySQL, защо реши, че стават за програмиране. Според мен си доста далеч от програмирането. Преди да почнеш да се опитваш да правиш каквото и да е се запознай с това какво е програмиране, как се прави и за какво се използва, какво ще ти е нужно и други такива общи работи. После се запознай с някой лесен език и едва тогава започни да се опитваш да правиш нещо, ако все още имаш мерак.

За да програмираш трябва да имаш познания и за устройството на компютъра (C++) или за функционирането на Интернет, WEB сайтовете, базаданните (MySQL). Хич не е лесно и няма да стане бързо!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.