Премини към съдържанието
aefjutor

Шум в радиатора

Препоръчан отговор

Здравейте.Скоро ми монтираха камина с водна риза и алуминиеви радиатори.Вече 3 седмица я паля отвреме на време и в единия се чува шум като че ли пада водата в него и все едно е наполовина пълен което е невъзможно.И така се чува постоянно.Какъв може да е проблема?Инсталацията е обезвъздушена.Между другото след първото пускане се налагаше да я обезвъздушавам няколко пъти,зашото се чуваше същото ромолене в останалите радиатори,но с времето остана само в единия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На проблемния радиатор-провери с нивел наклона на радиатора(мястото откъдето идва топлата вода да е на по-ниско ).Обезвъздушаването не е направено добре(по мои съмнения)!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
На проблемния радиатор-провери с нивел наклона на радиатора(мястото откъдето идва топлата вода да е на по-ниско ).Обезвъздушаването не е направено добре(по мои съмнения)!

Ще го проверя.Първите няколко паления на камината именно на него имаше няколко обезвъздушавания-паля камината-включва помпата-работи 15 минути-чува се клокоченето-брат ми спира помпата за няколко секунди-обезвъздушавам аз-брат ми пуска помпата след като затегна клапана.И спира но за около 30 мин и пак така.Накрая ще се изнервя ще я източа системата ще я напълня аз не некви ми "майстори" :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На този "проблемен" радиатор,монтирай автоматичен обезвъздушител и решаваш проблема.Независимо дали наклона е правилен или не,той създава по-висока точка.Трябва да мине време,за да се отделят всички газове,които се съдържат във водата и тогава спира това клокочене.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте.Скоро ми монтираха камина с водна риза и алуминиеви радиатори.Вече 3 седмица я паля отвреме на време и в единия се чува шум като че ли пада водата в него и все едно е наполовина пълен което е невъзможно.И така се чува постоянно.Какъв може да е проблема?Инсталацията е обезвъздушена.Между другото след първото пускане се налагаше да я обезвъздушавам няколко пъти,зашото се чуваше същото ромолене в останалите радиатори,но с времето остана само в единия.

А тази инсталация има ли водна помпа за принудително циркулиране? Аз ако натъпкам камината с водна риза с "радиокативни отпадъци" (например, найлони, гуми, стари шушляци и шлифери) и забравя да включа помпата се получава въпросното клокочене.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А тази инсталация има ли водна помпа за принудително циркулиране? Аз ако натъпкам камината с водна риза с "радиокативни отпадъци" (например, найлони, гуми, стари шушляци и шлифери) и забравя да включа помпата се получава въпросното клокочене.

Здравей,относно проблема с радиатора ти е следния:първо въздух както ти казаха по горе и решението е наистина автоматичен обезвъздушител,а и съмата система трябва да поработи за да се обезвъздуши добре-второ намали скоростта на помпата,не ти е необходимо повече от 1 степен и ще се оправи :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съветът ме е да првериш наклона на радиатора (към обезвъздушителя да е по високо), да намалиш кранчето на радиатора ,за да му ограничиш циркулацията или да намалиш помпата.Против съм евтините автоматични обезвъздушители, трябва да е нещо по качествено за да си върши работата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сваляй един по един ремъците и ще локолизираш шума. Ако и с двата свалени ти стърже "честито"!!!

Демпферна шайба. Дано не е това - оправя се лесно, но цифричката е 670 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване