Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

yvsot

Последният филм, който гледах...

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Принцът на Персия: Пясъците на времето

Макар да е ориентиран по-скоро към мъже под 30 - на мен много ми хареса. Обичам такива героични екзотични приказки, от типа разкази "1001 нощи". Диалози, екшън, костюми... имаше всичко. Не знам защо, но бях останала с впечатлението, че е 3D. Въпреки това, изобщо не съм разочарована. Ролята на Алфред Молина бе най-комичната, и му прилягаше. Тези залози на щраусовото надбягване, конете натоварени с "tax free" злато и т.н. бяха забавни. В един съвсем различен сюжет остроумно бе вплетено реалното, настоящето. Бен Кингсли също си свърши добре работата.

Редактирано от yvsot (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Sex and the city

SexAndTheCity.jpg

Най-накрая го игледах :) В същия стил като сериала е, разбира се. Вероятно понеже го харесвах, ми допадна и филмът. СЕга ще чакам и втората част :cool: Кари ми липсваше, както и ненаситната Саманта, шантавата Шарлот и логичната Миранда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Hardwired

hardwired-2365793-30.jpg

Готино филмче :cool: Малко пасивна роля на Килмър, но става.Ако ви харесват такива филми можете да гледате също и "The Island (2005)" :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

The Machinist - наистина голямо преобразяване за Крисчън Бейл, но вече не му се учудвам, защото е много талантлив. Сюжетът е клиширан, но не е отегчителен. Малко над средното, дори може да ми стане любим.

155113__machinist_l.jpg

И аз снощи го гледах, след като дълго време му се канех (май чаках "удобно" настроение).

Филма не е нищо особено, но пък Бейл е направо уникален в тази си роля. Личи си, че много е дал от себе си и не говоря само за рязката промяна в теглото му.

Много хора го оплюват, особено след въпросния скандал на снимачната площадка на Батман, но честно казано, мен не ме грее що за кретен е в личния си живот, стига да е качествен актьор на екрана :ph34r:

Невероятна роля направи. Филма сигурно не бих го изгледала, ако не беше силното присъствие на Бейл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ефекти и смешни моменти.

Като цяло, много ми хареса :blink: То след "Мисия Лондон" всеки друг би ми харесал, хахах

518efe7d46409b8072f0e0413cae9d3515cdcb5c518efe7d46409b8072f0e0413cae9d3515cdcb5cPoster.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

The Young Victoria (2009)

Стори ми се твърде кратък. I loved it so much!

http://en.wikipedia.org/wiki/Victoria_of_the_United_Kingdom

And the fashion...

emily-blunt-0905-pp03.jpg

emily-blunt.jpg

...inspiration.

emily-blunt-0905-pp02.jpg

Actress Emily Blunt poses for photographer Michael Roberts wearing the best of Paris couture, in the style of the film.

Редактирано от yvsot (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мдаа, Емили Блънт ми е любимка.

Филма беше много добре пипнат.

Аз пък днес гледах Metropia

metropia_poster.jpg

В духа на 1984 и в крак със съвременните политически и социологически проблеми.

Винсънт Гало участва...с глас.

Иначе продукцията е изцяло скандинавка: Дания, Норвегия. Швеция и Финландия (Исландия нали фалираха...)

Доста европейско филмче.

Хареса ми, но не знам още как да го "рецензирам".

Редактирано от Amadea (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Samsara_L.jpg

Samsara - доста добър филм, направих си една следобедна медитация, хехех...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Remember me

remember-me-robert-pattinson-emilie-de-ravin-pierce-brosnan-chris-cooper.jpg

Странен е. Не бях настроена за такъв филм.

Unthinkable

unthinkable.jpg

Много добър- нищо повече не мога да кажа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

днес няма работа и си припомних

ДОГМА DOGMА

LTGL000Z.jpg

Джанийн Гарофало, Джейсън Лий, Крис Рок, Мат Деймън, Салма Хайек, Линда Фиорентино, Джордж Чарлин, Брайън Oхалоран, Джейсън Мюс, Скот Мосиър, Алън Рикман, Бен Афлек , Джеф Андерсън

горещо го препоръчвам на този който не го е гледал !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2 филма, които не ми дадоха да мигна от край до край ;)

Boiler room

boilerroom.jpg

Филмът разказва за момче, което започва работата си като брокер, защото а) е твърде умен, за да ходи на училище и б) търси начин отново да се докаже пред баща си. По пътя към това се случват случки, научават се уроци...а Бен Афлек изиграва една от най-добрите си роли EVER! Наистина ЕVER!

El Juego Del Ahorcado

el-juego-del-ahorcado.jpg

Филмът е испански, достатъчно, за да знаете, че ще е направен темпераментен и чувствен, както само в тази част на Европа знаят. Красиви актьори, красиво заснети сцени, красива музика. Много добър! Горещо препоръчвам!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Unthinkable

Unthinkable.jpg

Не мога да напиша суперлативи по отношение на този филм. Кара те да се замислиш да пофилософстваш и в същото време да намразиш себеподобните си. Останах раздвоена, посланието е мрачно, а аз харесвам слънчевите филми. Но като цяло си заслужава заради всичко.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Alice in Wonderland

518efe7d46409b8072f0e0413cae9d3515cdcb5c518efe7d46409b8072f0e0413cae9d3515cdcb5cPoster.jpg

Колко ми беше приятно да си припомня приказката...Филмът е направен прекрасно, с изключително добри ефекти ;) И подбора на актьори си беше точен, прекрасна работа 6 + ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

one eight seven

One%20eight%20seven.jpg

A film made by a teacher

Напомни ми на Опасен ум, но тук имаме мъж за преподавател. Не е лесно да образоваш едни подрастващи гангстерчета, хлапета без задръжки и поглед върху бъдещето, живеещи ден за ден. Трябва да си малко "откачен", за да се занимаваш с "откачени". Дори след всичко, което изпита на гърба си, учителят не се предаде, искаше да налее нещо в главите им...Много добър филм!

The Brokeback mountain

brokebackmountain.jpg

Много пъти съм влизала и чела коментари за този филм, чедех се дали да го гледам, или не. Исках да го гледам, защото е с Хийт, но ме спираше това, че става дума за гейове, а не исках да развалям спомена си за него, исках да го запомня като Казанова. Нямам нищо против гейовете, не ги осъждам, макар че ми се струва против природата да си с човек от същия пол. В началото мислех, че няма да изтърпя завършека и ще го спра, но не го направих. И не съжалявам. Дори смятам, че Хийт е направил доста добра роля, голям особняк е във филма. А Гиленхал никога не ми се е струвал кой знае какъв актьор, тук също не ме изненада, абе, май ми прилича на малко момченце още (него ще го видя в Принца на Персия как се е справил).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Exam

exam_2009_300x447_958153.jpg

Резюме

Осем талантливи кандидати са достигнали последния етап на избиране за работа в мистериозна и могъща корпорация. Те влизат в стая без прозорци, а изпитващия им дава 80 минути, за да отговорят на един прост въпрос. Също така им изяснява трите правила на изпита, без говорене с изпитващия или с въоръжената охрана до него, без късане на раздадените им листи, и без напускане на стаята... Колко далеч бихте стигнали, за да получите върховната работа?

Филмът ме изненада, а това прави удоволствието винаги по-голямо. В началото го помислих за леко скучноват и с бавноразвиващо се действие, но с всяка изминала минута ми ставаше все по-интересен. Помислих си, че знам отговора, който беше очевиден, но се оказах дълбока заблудена. Впечатляващо. Препоръчвам го на хора, които си падат по по-философски филми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Филмовият ми маратон продължи със следните заглавия:

The Skeleton Key

the-skeleton-key.jpg

За жанрът филмът не беше лош, но и не блестеше с кой знае какво. Стори ми се прекалено дълъг. Имаше загадка, имаше мистерия, но лесно разгадаеми.

Straightheads

Straightheads20072169_f.jpg

Ето един изключително тъп филм. Явно сценариста е решил, че е адски оригинален като е създал сцена, в която изнасилват мъж с пушка в задника. Филмът показва и загатва доста насилие, но всичко е толкова повърхностно и недомислено, че никак не си заслужава. Единственото, което ми хареса е моралната дилема: Би ли изнасил непозната жена, за да защитиш собствената си дъщеря от изнасилване? Но дори и това беше представено тъпо и незавършено.

Приключих с нещо по-леко:

Bride Wars

bride-wars-poster.jpg

Красиви актриси, красива обстановка и нищо повече. Става, но за веднъж и пак не съм убедена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Exam

exam_2009_300x447_958153.jpg

Резюме

Филмът ме изненада, а това прави удоволствието винаги по-голямо. В началото го помислих за леко скучноват и с бавноразвиващо се действие, но с всяка изминала минута ми ставаше все по-интересен. Помислих си, че знам отговора, който беше очевиден, но се оказах дълбока заблудена. Впечатляващо. Препоръчвам го на хора, които си падат по по-философски филми.

Хареса ми, интересен филм, както и да е, няма смисъл да повтарям каквото си написала. Мога да ти препоръчам 12 на Никита Михалков и The man from Earth, ако не си ги гледала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Alice in Wonderland

alice-in-wonderland-theatrical-poster.jpg

Нямам идея защо го хвалиха толкова.. Хич не ми хареса. Освен лудата игра на Джони, другото голяма измишльотина.

When in Rome

when-in-rome_290.jpg

Хареса ми, забавен и разтоварващ.

Date Night

date_night_movie_poster.jpg

Кой излъга Стив Каръл, че може да играе? Не го харесах в Умирай умно, още по-малко го харесах тук. Имаше 2-3 смешни момента, но нищо повече, с което да ме впечатли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Date Night

date_night_movie_poster.jpg

Кой излъга Стив Каръл, че може да играе? Не го харесах в Умирай умно, още по-малко го харесах тук. Имаше 2-3 смешни момента, но нищо повече, с което да ме впечатли.

Свален и чака. Ще проверя дали съм се "минал" m131.gif

Подкарал съм леки, но приятни и отморяващи комедийки.

Този с белият костюм, колкото и да не прилича на нищо, доказва че скучен филм няма:

I Now Pronounce You Chuck And Larry

chuck-and-larry.jpg

Голям смях просто.

Sex Drive:

sexdrive2d.jpg

Този ме изкефи m121.gif Харесвам ненаивни тинейджърски филми, бягащи от клишетата

И в двата филма има епизодични слабости, но на фона на цялото се губят. Доволен съм от изгубеното време blink.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://img18.imageshack.us/img18/1465/7583front.jpg

предшестван от: http://images.blu-ray.com/movies/covers/6412_front.jpg

и тези дни ще бъде последван от ST: nemesis

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хванах по НВО-то The Box(2009)

the-box-poster-diaz.jpg

Много разлилчен филм, странен бих казал-хареса ми горе-долу-някав психарски и нямаше happy end sad.gif

Редактирано от gig93 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

The Core

the_core_dvd_hilaryswank.jpg

За кой ли път го гледам, няма омръзване! ;)

Say it isnt so

2wncvbp.jpg

Както и този :)

Ако не сте ги гледали(малко се съмнавям) горещо ви ги препоръчвам! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...